•  

@InnyWymiar90: Ja nawet nie kupuję jak nie ma opcji Paczkomatu.

•  

@InnyWymiar90: jak już nie ma opcji paczkomatu to biorę tego kuriera i od razu przekierowuje do placówki

•  

@InnyWymiar90 nie mogą dać sasiadowi? U mnie daja awizo z numerem mieszkania gdzie jest paczka.

•  

@InnyWymiar90 kurier najlepszy jak ma się ochronę na osiedlu, paczka po drodze, 10 metrów od klatki zamiast nadrabiać do paczkomatu

•  

Usługi kurierskie teraz to jest tak dramatyczna usługa, że szkoda gadać. Mieszkam praktycznie na końcu wioski, 50 zamówień nie dociera, pisze skargi, nic nie dają bo nie ma ludzi do pracy. Staram się kupować tam, gdzie jest poczta/paczkomatu dostępny. Kurier to jest loteria. W tym roku DPD na 3 paczki zamówione nie dostarczył mi ani jednej 8)

•  

@Tymariel: Przecież to jest maksymalnie zjebane. Przeprowadzam się raz do roku, czasem nawet 2-3x do roku. Nie mam ochoty, żeby kurier zostawiał paczkę wartą kilkaset złotych u sąsiada którego będę widział pierwszy raz w życiu. To jest właśnie jeden z argumentów przeciwko kurierom.

•  

@InnyWymiar90: ja zawsze zamawiam do roboty ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@InnyWymiar90: właśnie skurwiel z DHL wklepał w system, że mnie nie zastał w domu a specjalnie zapierdalałem z pracy prosto na chatę, żeby odebrać paczkę. Nawet nie będę pisał skargi bo te ludzkie śmiecie mają to w dupie, nie ma chętnych do pracy, więc sobie robią co chcą.

•  

@InnyWymiar90: @IntrovertedDoge: @Ld93: @lukasz-brak: @Tymariel: @stokujo: @mateoaka: @zavalita: @jutokintumi:

Wystarczy zamówić do pracy (bo godziny te same) albo dopłacić za wieczornego.

+: Waspin
    •  

@jutokintumi wyluzuj, to tylko głupia paczka.

•  

@loczyn sprawdzane osobiacie, DPD 2 skargi złożyłem, biuro czynne cała dobę, dwa razy kurier zaznaczył, że biuro zamknięte xD w dupie mają.

•  

@zavalita ja to samo, firma otwarta 6 dni w tygodniu 9-21 to po co się męczyć ¯\(ツ)

•  

@loczyn: I tachać kilkukilogramowa paczkę przez całe miasto komunikacją, albo stać samochodem w korkach tylko po to żeby przewieźć paczkę. Kurier wieczorny jest zazwyczaj dodatkowo płatny i też mimo wszystko musisz być na chacie. Paczkomat jest zawsze w promieniu 500m, max 1km jeśli mieszkasz w większym mieście i potrzebujesz 5min czasu na odbiór o dowolnej godzinie w ciągu w doby. Kurier jest lepszy jedynie na wioskach, gdzie do najbliższego paczkomatu masz 15km. Już nie wspomnę o tym, że paczkomat jest zazwyczaj około 10zl tańszy.

•  

@Ld93: Paczkę musisz taszczyć z paczkomatu. Do pracy chyba jędziesz autem więc pyk cyk.
      No i paczkomat jest chujowy bo musisz specjalnie jechać do innego punktu i masz mało czasu bo już chyba 48h? No i niedługo nie będzie powiadomień SMS tylko przez apkę.

•  

że paczkomat jest zazwyczaj około 10zl tańszy.

@Ld93: Ciekawe kurwa gdzie. Zamawiam dużo rzeczy z netu, to kurier/pocztex48 zaczyna się od 9 zł i kończy na 15 przy małych gabarytach, a paczkomat to 8.99 i to za to, że sobie sam pójdziesz i sam "dostarczysz", to po chuju takie coś.

Sto razy lepsze już są te punkty Ruch/Żabka/Orlen, na stacje bierzesz tam jest chyba 5 czy 7 dni i jest złotówkę taniej od gówno-paczkomatu - które swoją drogą czasami potrafią być przeładowane i ZMIENIAĆ LOKALIZACJE.

•  

@InnyWymiar90: Ja nie zamawiam wtedy, szukam innego sklepu nawet jeśli jest drożej (wiadomo bez przesady)

•  

@loczyn: Powiadomienia są tak czy inaczej mailem i będą. SMS o paczce czekającej w paczkomacie też zostaje. Przestali wysyłać SMSy o nadaniu paczki.

•  

@loczyn: Ja też zamawiam w chuj rzeczy z neta i kurier zawsze w okolicach 20zl, wiec nie wiem gdzie ty zamawiasz. Chyba, że mówisz o przesyłkach typu 2 kondensatory w kopercie to wtedy się zgodzę.

Z paczkomatu tachasz i owszem, ale jak już wspominałem mam taki styl życia, że przeprowadzam się kilka razy do roku i nie zdarzyło mi się jeszcze żebym miał dalej niż 500m do paczkomatu, więc nie jest to bardzo uciążliwe.

No właśnie o to chodzi, że jeżeli mieszkasz w dużym mieście typu Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice to często komunikacja jest dużo szybsza od samochodu i trzeba go specjalnie wyciągać do przewiezienia tej paczki. Ja np. komunikacją mam 20min, a samochodem razem z szukaniem miejsca parkingowego 35min.

Zresztą masz argument od kolegów wyżej o tym jak kurierzy lecą w chuja i tych paczek nie dostarczają, w paczkomatach to się nie zdarza.

O braku powiadomień przez SMS się nie wypowiem xD Spod kamienia wyszedłeś i nie masz maila na telefonie?

Paczkomat nigdy nie zmieni sam lokalizacji, musisz się na to zgodzić. Jeśli się nie zgodzisz to paczka może (ale nie musi) dojść dzień później. Zresztą jak już wspominałem paczkomaty są tak gęsto rozsiane, że nawet przy przekierowaniu masz wciąż te 500m tylko w innym kierunku.

•  

Wystarczy zamówić do pracy (bo godziny te same) albo dopłacić za wieczornego.

@loczyn: U mnie było tak, że w czasie, gdy kurierzy docierają na moją wioskę, akurat wychodziłem z pracy i miejsce doręczenia to zawsze była loteria.

Do czasu aż zawitały do nas paczkomaty. Najpierw jeździłem do takiego 15 km, a teraz mam po drodze z pracy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) I taniej!

Ale jak pracowałem w mieście i paczkomatów jeszcze nie było to nie powiem - przesyłki były jeszcze przed południem.

Gdybym teraz miał skorzystać z kuriera to z pewnością odebrałbym paczkę w Żabce - robiłem tak ostatnio zwrot do Zalando i spodobała mi się ta usługa. Zamiast czekać na kuriera, mogę nadać paczkę w znacznie dogodniejszych godzinach.

Kilkanaście lat temu bardzo chwaliłem sobie usługi kurierskie. Dziś stacjonarne punkty odbioru i nadania, czynne do późnych godzin lub całodobowo, zrewolucjonizowały moje zakupy internetowe. ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@loczyn: a punkty odbioru też są nawet spoko, przyznam

+: loczyn
    •  

Powiadomienia są tak czy inaczej mailem i będą. SMS o paczce czekającej w paczkomacie też zostaje. Przestali wysyłać SMSy o nadaniu paczki.

@Alinous: A nie zamierzają w 2020 w ogóle odpuścić z SMSami?

•  

Ja też zamawiam w chuj rzeczy z neta i kurier zawsze w okolicach 20zl, wiec nie wiem gdzie ty zamawiasz. Chyba, że mówisz o przesyłkach typu 2 kondensatory w kopercie to wtedy się zgodzę.

@Ld93: 10 książek w kopertę się nie zmieści ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Proszę, przykład.

Pocztex tańszy o 1 zł, a Orlen/Żaba o 2.

Paczkomaty są w chuj za drogie, max 5 zł powinny kosztować.

źródło: i.imgur.com

•  

@InnyWymiar90: nie ma lepszego kombo niż Allegro Smart i Paczkomat. Kurierów zamawiam zwykle do pracy, właśnie żeby nie mieć problemu z odbiorem, ale nie każdy ma taką możliwość.

•  

@mateoaka: wszystko zależy od specyfiki danej wsi i lokalsów. Dzisiaj miałam paczkę na jedną wieś, to zanim zdążyłam wykonać telefon do adresata jego sąsiadka brama obok już krzyczała, że jeśli do X, to ona weźmie. Paczka bez pobrania, wydana sąsiadce, adresat dostał informację SMS. Inna wioska, to raczej osiedle "mieszczuchów", gdzie wszyscy przed 14-tą są w pracy, nie ma komu zostawić paczki. Adresat prosi, by przerzucić przez płot. Tylko adresat nie wziął pod uwagi, że zamówił opony razem ze stalowymi felgami, które trochę ważą, a w jednej paczce jest po 2xopona + 2xfelga stalowa. Więc jedna paczka to tak min. 40kg, a ogrodzenie powyżej 1,5m. Adresat ma monitoring, z tego powodu powiedział, że można po prostu zostawić za ogrodzeniem, ale nie pomyślał wcześniej, by choć furtka była otwarta ¯\_(ツ)_/¯ Ostatecznie po drugim telefonie paczka została zostawiona u sąsiada. I teraz klu - jeśli Tobie na wiosce kurier nie potrafi doręczyć ośmiu z góry opłaconych paczek bądź się dogadać, gdzie takie paczki można zostawić podczas Twojej nieobecności, to może problem nie leży w kurierze a bardziej Tobie.

•  

@mateoaka: a jeszcze dodam, że kurier głupi niekoniecznie jest, więc pamięta np. "pobraniowe wygwizdowy" bądź "pobraniowie nieosiągalne rezydencje" i jeszcze przed wyjazdem z bazy potrafi wykonać telefon do adresata, by się upewnić czy przy przybliżonej godzinie ktoś będzie w domu z przygotowaną gotówką, czy nie. I czy ewentualnie gotówki nie można zostawić u sąsiada, etc.

•  

@InnyWymiar90: Przecież większość kurierów umożliwia przekierowanie paczki do punktów odbioru, które są w całkiem znośnych miejscach. To już nie te czasy, że paczkę można odebrać jedynie gdzieś w bazie w mieście wojewódzkim.

•  

@Listoniosek pewnie, problem leży we mnie. Jest paczka, przyjmuje paczkę, mówię dziękuję i do widzenia, nie integruje się z dostawcami, jestem dla nich miły, nie należę do frustratów. Kurierowi nie chce się jechać do mnie na koniec więc nie przyjeżdża. Jestem akurat w domu, śledzenie paczki mam włączone, nagle cyk, zmienia się status, że był i nikogo nie zastał. Skarga. W zeszłym tygodniu miałem taką akcję, pomyslalem, ze pewnie akurat ten sam kurier co wcześniej, miałem do niego numer, zadzwoniłem. Przyznał, że nawet paczki nie brał bo za daleko, żeby dzisiaj przyjeżdżał. No, ale to problem leży we mnie - bo zamawiam paczki, które mają tylko kuriera za dostawę. ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Listoniosek PS za daleko = kilometr gównianą drogą

•  

@mateoaka: nie znam sytuacji, natomiast sama jestem kurierem po wioskach i w przeciwieństwie do niektórych osiedli mam lepsze skojarzenia z doręczalności. Skaner też ma obsługę GPS, więc jeśli kurier twierdzi, że Ciebie nie było, to nie rozumiem, czemu ktoś nie zareagował adekwatnie na skargę. Albo może w innych firmach mają inne podejście. Natomiast u mnie nawet jeśli klient nie odbierze wcześniej telefonu, to w sumie mam obowiązek podjechać i faktycznie niejednokrotnie okazało się, że domownik był w domu, a adresat nie odbierał, bo np. był w pracy.

•  

@mateoaka: a to były po planowanej trasie totalne wygwizdowy - czyli min. 10km w jedną i w drugą.

•  

@Listoniosek skladalem troche skarg, nie pamiętam nazw firm, ale co do jednego mam pewność, DPD, to jest tragiczna firma. Skargi i ich rozpatrzenie są absurdalne, wypadki po drodze i takie tam. Klienta mają w dupie.

Sam pracowałem jako dostawca, wiem, jacy są ludzie, że potrafią zadeklarować się, że są w domu, a po Twoim przyjeździe każą Ci czekać bo dojeżdżają i będą za minutę, a przyjeżdżają po 15 lub dzwonią po 10 minutach i podają inny adres i robią karczemne awantury. Wiem, że wynagrodzenie dla kurierów jest skandalicznie niskie. Rozumiem to. Ale to jest kosmos, że w tym kraju z dykty zamówienie kuriera jest tak odczlowieczajace i jest taką loterią.

+: Ranger
    •  

@InnyWymiar90: Ja nie zamawiam kurierem z innego powodu – mam taką możliwość i nie przeszkadza mi to, żeby odebrać sobie paczkę z sortowni. I żaden jebany sprzedawca nie rozumie prostego komunikatu, jaki dopisuję do zamówienia, czyli czegoś w stylu „PROSZĘ PRZY NADAWANIU PACZKI ZAZNACZYĆ ODBIÓR WŁASNY Z MAGAZYNU KURIERSKIEGO”. Od razu na etykiecie osoba kompetentna nabiłaby odpowiedni status i święto. No ale przecież się kurwa nie da zrobić inaczej niż zawsze, prawda? A później kurier mi dzwoni i mówi, że on już nie wyjmie paczki z auta, bo ją załadował gdzieś na koniec paki. Dlatego kurier owszem, ale w ostateczności i tylko za pobraniem. A za pobraniem dlatego, że wtedy kurier nie zostawi paczki u jakiegoś wyimaginowanego sąsiada, więc jeśli nie będę miał jej w domu, to będzie gdzieś na magazynie. A wtedy to sam już sobie mogę zadzwonić i poprosić o nabicie na nią odbioru własnego i pojechać po nią w wygodnym dla mnie momencie.

•  

Mieszkam praktycznie na końcu wioski, 50 zamówień nie dociera, pisze skargi, nic nie dają bo nie ma ludzi do pracy.

@mateoaka: człowieku, ja mieszkam w centrum miasta i jest to samo - gnoi trącać elektrycznością, mam nadzieję, że kurierka wymrze i wszędzie będzie można zamawiać do paczkomatu (już poczta jest lepsza, bo wiesz, że jak masz awizo, to paczka czeka w placówce)

•  

@InnyWymiar90: no jak nie znasz dnia i godziny? Przecież to oczywiste kiedy jesteś w pracy najlepiej by przywiózł.

•  

Ja nawet nie kupuję jak nie ma opcji Paczkomatu.

@IntrovertedDoge: dokładnie.

•  

@InnyWymiar90 Zamów sobie do miejsca. pracy i po problemie

•  

@Listoniosek: No i stało się, musiałem kolejną paczkę zamówić kurierem, DHL, właśnie wskoczył status, że nie zastano nikogo. No jebać te firmy kurierskie po całości, to jest dramat.