•  

Najnowsze wieści z PDXcon dotyczące #stellaris :

W najbliższy czwartek premierę będzie miało DLC "Lithoids". DLC będzie zawierać 15 portretów nowego typu kosmitów - "litoidów", czyli kamiennych/skalnych istot (oraz jeden dodatkowy portret dla robotów), modele "litoidzkich" statków i nowe głosy doradcy. Litoidzi w odróżnieniu od zwykłych ras będą żywić się minerałami, będą mogli z większą łatwością zamieszkiwać na nieprzyjaznych światach (+50% habitability) i będą żyć dłużej. W zamian będą wolniej się rozmnażać, ale na ojczystej planecie będą mogli "wykopywać" z ziemi zahibernowanych członków swojego gatunku. Litoidzi będą mieli również dostęp do unikalnych cech, np. będą mogli pozyskiwać rzadkie surowce wprost od swoich populacji.

W dalszej przyszłości dostaniemy natomiast kolejny duży dodatek Federations. Jak sama nazwa wskazuje dotyczyć będzie głównie federacji. Dodatek wprowadzi cztery typy federacji (tłumaczenia własne):
    - liga handlowa,
    - pakt naukowy,
    - pakt wojenny,
    - hegemonię.
    Każdy z typów będzie mógł zostać założony tylko przez określone imperium (np. liga handlowa będzie dostępna tylko dla megakorporacji i imperiów z ustrojem "gildie kupieckie"). Każdy typ federacji będzie dawał określone bonusy członkom - liga handlowa bonusy gospodarcze, pakt naukowy szybsze badanie technologii, pakt wojskowy silniejsze floty, etc. Bonusy będą przyznawane członkom i osobno liderowi. W trzech pierwszych typach więcej bonusów otrzymają członkowie, natomiast w hegemonii więcej bonusów otrzyma lider - gdyż hegemonia będzie typem federacji, w którym dominować będzie jeden silny lider i grupa słabszych quasi-wasali (coś w stylu Układ Warszawski/RWPG). Każda federacja będzie miała swoje własne prawa ustalane przez członków i mające wpływ np. na wielkość wspólnej floty czy sposób wybierania lidera. Ponadto każda federacja będzie posiadać określony poziom "spójności" (cohesion). Przy wysokim poziomie spójności federacja będzie mogła być podnoszona na wyższe "poziomy", co będzie dawać członkom kolejne, silniejsze bonusy.

Dodatek wprowadzi możliwość współpracy między imperiami w postaci "Galaktycznej Wspólnoty" (galactic community), działającej jak kosmiczny ONZ. Wspólnota powstanie w momencie, gdy określona liczba imperium pozna się wzajemnie. Wspólnota będzie głosować nad kolejnymi rezolucjami, które mogą mieć różne daleko idące skutki (np. zakazanie inteligentnej SI) i które będą obowiązywać wszystkich członków. To, które rezolucje będą proponowane i poddawane pod głosowanie zależy od "siły dyplomatycznej" (diplomatic weight) członków, wynikającej wprost z siły militarnej czy też gospodarczej. Dodatkowo będzie można zwiększyć ową siłę przez używanie wysłanników (envoys), którzy będą prawdopodobnie nowym typem liderów obok admirałów czy naukowców. Będzie można skorzystać również z przysługujących od innych imperiów "przysług" (favours). Wspólnota galaktyczna będzie mogła ponadto ustanowić galaktyczny "focus" - taki jak np. powołanie galaktycznego rynku czy zwiększone zaangażowanie w walce z kryzysem. Tylko jeden "focus" będzie mógł być aktywny jednocześnie.

Dodatek wprowadzi również szereg nowych opcji startowych dla imperiów. Będzie można zacząć grę m.in. jako wasal upadłego imperium, mieszkańcy orbitalnej stacji albo zniszczonego świata pierścieniowego, albo członkowie federacji.

Dostaniemy też nowy typ okrętu - "juggernaut", który działać będzie jak mobilna stocznia. Jeśli chodzi o stocznie, to pojawi się nowa megastruktura, która będzie niczym innym jak wielką stocznią, produkującą szybko duże ilości okrętów.

Wraz z DLC "Federations" wyjdzie na pewno duży patch zawierający dużą ilość darmowych zmian. Póki co nie wiadomo, jakie będą to zmiany, jest jednak pewne, że skupiać się będą głównie na dyplomacji.

#paradox

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (39)

Piątkowe #rozdajo ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Tym razem spośród plusujących wylosuję jutro rano jedną osobę która będzie mogła wybrać sobie dowolną rzecz z mojego sklepu - z jednym małym ograniczeniem: jedyny dostępny brelok trytowy nie wchodzi w grę 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ

Jednocześnie od dzisiaj do niedzieli jedna z największych moich promocji -40% na cały asortyment z kuponem "listopad" - dokładnie tak jak obiecałem, jestem ciekawy ilu wykopków skusi się na małe rękodzielnicze zakupy ode mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wykończyłem po parę sztuk każdego koloru Vegvisira i uzupełniłem niektóre braki żeby było w czym wybierać, choć tradycyjnie dla mnie nie wyrobiłem się ze wszystkim z czym chciałem, ale zwyczajnie zabrakło czasu i sił, bo ostatnio było u mnie dość ruchliwie w obu pracach.

Swoją drogą, są tu jacyś znawcy #slowianie? Chciałbym zrobić całą słowiańską sekcję u siebie, pisałem do Fundacji Słowianie z prośbą o pomoc (BTW obczajcie ich logo,, ale do dzisiaj nie dostałem żadnej odpowiedzi a wiedzę mam... Cóż, głupio się przyznać ale nikłą - łatwiej będzie ją zgłębić z pomocą kogoś, kto już jest obeznany w temacie.

Zresztą jak będzie solidny odzew może zrobię jeszcze większe rozdajo w weekend właśnie z jednym z takich symboli - ale dużo zależy od tego, czy wyjdą tak jak powinny bo dopiero jestem w trakcie obróbki.

Jak zawsze zachęcam do obserwowania/czarnolistowania #rozkminkrzaka

Mój Instagram
    Mój Fanpage
    Moje początkowe zajawki z luminescencją

A jak ktoś jest ciekawy jak to wszystko się zaczęło niecały rok temu zacząłem pisać mały "pamiętnik" tutaj na wykopie.
    Poniekąd dla siebie żeby przypomnieć sobie jak to było, a poniekąd po to by ludzie mogli mnie lepiej poznać i dowiedzieć się jak to się stało że stałem się rękodzielnikiem:

Część 1
    Część 2
    Część 3
    Część 3.1
    Część 4
    Część 5
    Część 6 kiedyś nadejdzie :P

#rozkminkrzaka #rekodzielo #chwalesie #gownowpis #rozdajo
    pokaż całość

GFY

odpowiedzi (10)

sposób użycia żelu pod prysznic dla mężczyzn #niebieskiepaski