Wpis z mikrobloga

Chyba mi dysk zdechł, 1,5TB danych pójdzie się..

Wczoraj wieczorem wszystko było w porządku, dziś rano dysk wyglądał tak (pic) i jest w formacie RAW.

Poszukałem trochę po necie, są niby programy które to naprawią, ale oczywiście ceny w okolicach 50-100€ za miesiąc subskrypcji, a i nie ma pewności że to pomoże.

Próbowałem skanować Partition Wizard 11(bez płatnej mogę sobie zrobić tylko podgląd, a i tak skan po godzinie nic nie znalazł) tak samo EaseUS(też bez płacenia nic nie zrobię)

Teraz próbuje M3 Data Recovery, ale od godziny progres stoi w miejscu, nawet nie ruszyło.
Ile taki skan może potrwać? Tam jest zajęte 1,5TB. Wiem że długo, ale żeby od godziny nawet 1% nie weszło?

Elapsed Time: 1.13.23 Remaining Time: Calculating...

Windows chce, żeby go sformatować, ale utrata danych będzie boleć, bo o ile głównie mam tam gierki ze steama, to też trochę ważniejszych rzeczy, których utrata mnie zaboli i to dosyć mocno :/

Dysk Toshiba P300 2TB(a mówili, nie kupuj tego szajsu od Toshiby, a ja jak zwykle nie posłuchałem i wolałem sobie zaoszczędzić 50 zł ( ͡° ʖ̯ ͡°) )

#komputery #dyski #pc
Junpei1948 - Chyba mi dysk zdechł, 1,5TB danych pójdzie się..

Wczoraj wieczorem ws...

źródło: comment_a8J0wAG3zP1SdkuhU1vqUv6PbaB08zHu.jpg

Pobierz
  • 25
@Jestem_Tutaj: Jeśli chodzi ogólnie - prawda. W sumie, to wszystkie dyski. Na szczęście wszędzie są białe kruki, u HDD tj. WD, Hitachi. U mnie się ich przewinęło ok. 50, gdzie większość do dziś pracuje, a reszta padła po nie mniejszym okresie jak 5 lat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Junpei1948: szajs pod Toshiby? Przecież Tośka zawsze królowała w rankingach niezawodności dysków. Coś się w ostatnich latach zmieniło czy walisz tu jakieś kocopoły
@Junpei1948: > utrata danych będzie boleć, bo o ile głównie mam tam gierki ze steama, to też trochę ważniejszych rzeczy, których utrata mnie zaboli i to dosyć mocno :/

Przelicz sobie jak bardzo ta utrata danych zaboli, a potem zastanów się czy:
1. Nie trzeba było tego wydać na backup ;)
2. Nie trzeba teraz tego wydać na odzyskanie ;)
@Junpei1948: Jeszcze raz powtarzam - po prostu zastanów się jak bardzo boli, bo GetDataBack Pro kosztuje 79 USD i odzyskuje co tylko możliwe domowymi sposobami, a kosztuje tylko 79$ :)

W lipcu odzyskiwałem partycję 256 TB na której było ~60 TB danych i nie udało się odzyskać może ~2 TB z całości, a cała reszta jakby nie było żadnego problemu.
@Junpei1948 Każdy dysk kiedyś padnie. Nawet producent daje tylko 2 lata gwarancji. Nieważne kto go robił. Każdy padnie a im większy kupisz, tym więcej danych stracisz. Polecam robienie kopii ważnych danych na drugim dysku. Raczej mało prawdopodobne jest, że oba padną na raz.