Wpis z mikrobloga

@Shajo: pewnie podczas odszraniania grzałki superszybko podgrzewają ścianki do których przylega lód i to ten lód pęka od ciepła lub jeśli do fazy lodu nie dochodzi to sama praca termiczna materiału (wydluzanie i skracanie) jest wzmożona
@jabolsy: co to za nową lodówka, co chodzi jak jakiś ruski saratow? Moja chodzi cichutko, tylko sprężarka cichutko "wieje". Żadnego kliku, chrupania, przelewania itd. Nie mogę uwierzyć, że teraz taki szmelc produkują. A, no i też mam bezszronową i z tymi cudami.
@pierzak: @Shajo: Crack jest to odgłos wydawany przez kurczące i rozszerzające się plastiki w lodówce przy zmianach temperatury. Głównie dotyczy to bezszronówek. Ogólnie ta instrukcja z wpisu OPa to kiepska #!$%@? z samsungowskiej gdzie oprócz takich obrazków są też opisy co się dzieje dokładnie z lodówką.
@dupa-z-tylu jak patrzę na te obrazkowe instrukcje to zawsze zadziwia mnie ile pomysłowości trzeba aby w taki sposób przedstawić często proste rzeczy.

Zastanówcie się jak wy byście przedstawili na obrazkach zdanie: lodówka podczas pracy wydaje wiele różnych dźwięków i jest to zupełnie normalne. Wydaje się proste, ale zrobić to tak by każdy zrozumiał i było to trafne.. Kawał roboty.
@dupa-z-tylu: jak glosny masz model wg karty EU? Kompresor linearny czy zwykly?
Moja beko tez wydaje przelewania dzwieki (ale tylko o tym pisza, bez obrazkow), nic nie peka jakby ale tez swist czasami jest, to chyba gazy przez rurki zapieprzaja. Bardziej mnie intertresuje ogolny halas bo u mnie slychac wyraznie niski dzwiek no frosta wentylatora w zamrazalniku (beko ma 2 osobne obwody no frost) i kompresor tez troche pierdzi. Ogolnie sie