Wpis z mikrobloga

Tak apropo tego https://www.wykop.pl/link/5180305/potracil-mezczyzne-prowadzacego-wozek-z-dzieckiem-smiertelny-wypadek-na/

Ostatnio zrobiłem trochę km, bo #bieszczady i te sprawy i dużo na A4 czasu spędziłem.

Możecie mi wierzyć, albo i nie, ale #bmw to jest stan umysłu. #patologiazewsi czy #patologiazmiasta - to nie ma znaczenia. Czy stare BMW, czy nowe, niemal każde, prawie każde, tak z 9/10 albo i więcej jeździ po autostradzie, źle, czyli:

- ja 140 km/h (pewnie kilka więcej), a mnie wyprzedza lewym, jakbym stał w miejscu (pewnie >30 km/h więcej)
- siedzi na tyłku innemu kierowcy (standard)
- widzisz daleko, ale to naprawdę daleko, we wstecznym #bmw, wskakujesz na lewy i wyprzedzasz z prędkością lekko ponad 140 km/h, byle szybko i zaraz masz go na tyłku pół m za Tobą (a nie wyprzedzałeś wcale długiego tira). A ja naprawdę bardzo dobrze oceniam odległość auta we wstecznym.
- jak zjedża (łaskawie wreszcie, po pół roku jazdy) na prawy pas, to zjedzie Ci 1 m przed Tobą, choć 1 km wolnego pasa ma przed sobą, bo go grawitacja głupoty chyba ściągła z nienacka
- kierunkowskazu użyje, jeśli dokupiono w opcji (tyczy się zwłaszcza nowych BWM, o dziwo). Im bardziej zaagrotuningowany, tym prędzej kierunkowskazu użyje, aby pokazać kicz roku, pasek ledowy z kiosku ruchu czy inne bajery.

To jest tak pewna obserwacja, że ja jestem w stanie się założyć, nawet o 1000 zł, że wyjeżdżam z #krakow na A4 i pierwsze BMW, które mnie wyprzedzi odwali któryś z tych numerów. Tak wysokie prawdopodobieństwo jest jak chodzi o te markę i jej użyszkodników. No sorry, ale marny procent normalnych kierowców nie zrobi różnicy w ogólnym postrzeganiu tej marki. To stan umysłu. Drudzy w tej "chlubnej" kolejcie są kierowcy #audi, ale ich jest zauważalnie mniej w stosunku do ogółu kierowców #audi, aniżeli Ci z #bmw.

Teraz ten wypadek w #warszawa - widzisz #bmw - oczywiście >20 lat i agrotuning na wiejskie karyny, który chyba legalnie nie powinien przejść przeglądu, nawet u mietka w stodole, bo by w kanał to auto nie trafiło na tych kołach. A młodzi i głupi oczywiście kupują takie >20 letnie BMW, które nawet prosto nie stoi drodze i chyba stabilizują kierownicę żabką do rur w trakcie jazdy. Na stacji tankują za 100 zł, bo oczywiście słoik na taśmie zamiast baku, bo ruda pewnie zżarła uchwyty i zgubili bak jak kręcili bączka. Nie wspomnę o tym, że tak naprawdę to mało kto potrafi dobrze jeździć tylnionapędowcem, ale zaraz, będzie no jak to?! Ja nie potrafię?! W GTA mam 123 odznaki!

#samochody #polska #polskiedrogi
  • 22
@daox: przypominam Ci, że jest ograniczenie do 140 (dajmy +- 10 na błąd licznika). Jak chcesz swoje zasady wprowadzać to w GTA Ci programiści pozwolą, do woli. Jak żyjesz w społeczeństwie, to stosuj się do reguł w miarę, a nie baw się w takiego, któremu "wolno".
@devopsiarz:

widzisz daleko, ale to naprawdę daleko, we wstecznym #bmw, wskakujesz na lewy i wyprzedzasz z prędkością lekko ponad 140 km/h, byle szybko i zaraz masz go na tyłku pół m za Tobą (a nie wyprzedzałeś wcale długiego tira). A ja naprawdę bardzo dobrze oceniam odległość auta we wstecznym.


Wyprzedzanie nie zajęło więc więcej niż 1-2 sekundy licząc, że tir jechał max 100kmh. Więc trafiłeś chyba na jakiś bolid co
@daox: mam bardzo dobrą ocenę odległości, zawsze możemy sprawdzić, moje auto lub Twoje i przejedziemy się A4 i zobaczymy, jak kto prowadzi (czytaj: nie szybciej). Nie boję się weryfikacji swoich umiejętności.
@pitu120: prędkość miał dużą (a ja wyprzedzałem auto co jechało +- 130 km/h, bo trwało to parę ładnych sek + parę ładnych sek pobytu na pasie przed wyprzedzaniem i po), obstawiam z 200 km/h, podobną sytuację miałem kiedyś na obwodnicy, tylko wtedy ferrari mi się pojawiło we wstecznym lusterku
@daox: jak #krakow to zapraszam do wspólnej jazdy po A4, ocenimy swoje własne umiejętności. Tutaj ja mogę napisać, że Hołowczyc mi auta parkuje, bo ma to taką samą wiarygodność i sprawdzalność. Skoro masz bardzo długo prawo jazdy, to na pewno nabyłeś odpowiedniego doświadczenia i wyobraźni, które pokaże, że jeździsz mega poprawnie po autostradzie. Proponuję wspólną jazdę z rejestratorem celem weryfikacji. To jest ze mną "srogo nie tak"?
@daox: do weryfikacji poprawnej jazdy po autostradzie. Możemy w 1 aucie, możemy własnymi. Widzisz, ja nie mam z tym absolutnie żadnego problemu, a Ty? Czy może "mam lepsze zajęcia" tudzież "nie muszę nikomu nic udowadniać", "to mocno niepokojące". Widzisz - mocno niepokojące jest, że dopuszczasz "#!$%@?", bo "po to jest autostrada". Sprawdź się, pokaż szarakowi, że dobrze jeździsz i przewidujesz i dlatego Tobie "wolno" 200 km/h
@daox: EOT sugeruje, żeś wykopowy napinacz, typowe. Nie musielibyśmy oceniać się sami, wrzucilibyśmy nagranie pod ocenę innych, no ale wszakże masz prawo jazdy pewnie dłużej niż ja devopsuje i nigdy nie byłeś zaskoczony samochodem, który się do Ciebie zbliża, za to kimś, kto proponuje weryfikacje rzekomych umiejętności Twoich w realu już zaskoczony jak najbardziej jesteś. Pozdrawiam :-)
@daox:

"A Ty dalej ciągniesz temat jak Anka Białkowi druta."


to jakieś u Ciebie pozdrowienie czy jak mam rozumieć?

Ja nie potrzebuję nikomu dawać niczego do oceny, bo wcale nie uważam się za zajebistego kierowcę ani nie szufladkuję innych w tak niepotrzebnie upraszczający sposób jak Ty.


Sam napisałeś, że nigdy nie byłeś zaskoczony zbliżającym się do Ciebie samochodem, znaczy się masz kąt widzenia 360 stopni, albo jesteś mistrz. Chcę się uczyć,
@daox: mam bardzo dobrą ocenę odległości, zawsze możemy sprawdzić, moje auto lub Twoje i przejedziemy się A4 i zobaczymy, jak kto prowadzi (czytaj: nie szybciej). Nie boję się weryfikacji swoich umiejętności.


@devopsiarz: Kierowca BMW here ale wawa. Chętnie bym Ci pokazał jak jeżdżę po autostradzie to może byś zmienił zdanie bo generalizujesz (imho lepiej od Ciebie). To samo można napisać o kierowcach audi albo skody. No i z tego co
@tejotte: super, bardzo chętnie, dodaję Twój komentarz do ulubionych i jak będę w warszawie, bo czasem jestem, to za w czasu dam Ci znać i mam nadzieję się zgadamy, ew. Ty gdybyś miał w planie być w krakowie, też pisz śmiało.