Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 693
Chile: podwyżka cen biletów do 1 euro - zamieszki, starcia z wojskiem, podpalone stacje metra. Prezydent cofa podwyżkę.

Polska: podwyżki wszystkiego, co się #!$%@? da. Polak - bynajmniej bombelkom dały.

https://kontakt24.tvn24.pl/wojsko-armatki-wodne-starcia-z-policja-zamieszki-po-podwyzce-cen-biletow,305490.html

#bekazpisu #bekazsocjalistow #polska #polityka #swiat #chile #tymrazemnapewnosieuda
  • 24
@dzarafasaraja: Polacy sobie sami plują w ryj. Płacą za wynajem pokoi po 1200zł zarabiając 2000zł, robią po 25 lat w jednej firmie za 1800zł. To jest po prostu mentalność narodu. My przez całą historie tego kraju byliśmy #!$%@? w dupe przez innych. Przez szlachte, prusów, austriaków. Tej mentalności nie da się wyplenić bo to przechodzi z pokolenia na pokolenie. Mam znajomą w HR i wiesz jak wyglądają oczekiwania płacowe 90% osoób
@dzarafasaraja: Nie mogę edytować więc dopisze w kolejnym poście:

Polska to kraj w którym nie mogą rządzić polacy bo ten kraj wykańcza się sam. Ktoś kiedyś powiedział, że jak dasz polakom rządzić to wykończą się sami - to prawda, to widzimy obecnie, widzieliśmy przez ostatnie lata. Kult #!$%@?, fizycznej pracy, pracy bez sensu i za psie stawki - to jest majestat polaka XXI wieku. Amen.
no z 1800 zł na start będzie spoko


@Drew: rozumiem twój punkt, ale z drugiej strony też rozumiem, że ludzie nie potrafią sobie wyobrazić, że za klikanie w komputer jak małpa, do czego nie potrzeba ani wiedzy ani umiejętności, ktoś może zaoferować 3k bez większych negocjacji.
Najgorsi i tak są ci co już dociągną do tych 4k i traktują każdego dookoła jak gówno
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Im_from_alaska: no ale do diabła płaca minimalna to jest ponad 2k, jak ktoś chce mniej to nie tylko sam się wygina, ale i smaruje dupsko coby łatwiej weszło

@Jarasznikos: wiesz, to nie jest tak że od razu wyszli rozwalać miasto - protest na początku był dość pokojowy, ale jak nasłali na nich najpierw oddziały pacyfikacyjne z gazami, pałowaniem itd., to wieść o tym szybko się rozniosła - sytuacja się pogorszyła,
co wywołało gwałtowne protesty w stolicy


@markhausen: jakby kogoś interesowało: nastroje w Chile są gorące od miesięcy, od dłuższego czasu zapowiadała się poważniejsza rewolucja (po Pingwinach przed 10 laty). Teraz wszystko zaogniło wyjście z gazem i pałkami na pokojową demonstrację. Jako streszczenie całej sytuacji polecam ten podcast: https://www.dzialzagraniczny.pl/2019/09/czemu-najlepsi-licealisci-w-chile-rzucaja-koktajlami-molotowa-w-policje-dzial-zagraniczny-podcast013/
Z rok temu spotkałem starego znajomego ze szkoły, który żalił mi się, że jego pracodawca zalega z 2 miesiącami pensji a na pytanie dlaczego nic z tym nie robi i nigdzie nie zgłosi odpowiedział:

- trochę wstyd mi się upominać o te pieniądze, ja lubie w sumie pomagać innym


@Drew: co #!$%@??
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shatter: no ale mało kto ustala wypłatę netto w trakcie rozmowy o umowie, jak już to raczej ci którzy mają, erm, dochód nieopodatkowany