Wpis z mikrobloga

#prawo #facebook

Ciekawi mnie jedna sprawa - na jakiej podstawie można skazywać wyrokiem sądu ludzi, którzy ze swojego konta na facebooku w różnym stopniu złamali prawo? A nie trzeba przypadkiem udowodnić że to oni właśnie napisali a nie ktoś inny zalogowany na ich konto to zrobił? O ile się nie mylę ukarano już w ten sposób kilka osób - udowodniono im to?
  • 6
@jezus_cameltoe Z tego co mi się wydaje to zgłasza się to jako cyberprzestępstwo. Robisz screeny i wysyłasz przez stronę lub maila. Jaka jest tego skuteczność to ja nie wiem. Sam niby tyle razy byłem zgłoszony za to co napisałem gdzieś w internecie i nic z tego nie wyszło
@jezus_cameltoe: może fatalny prawnik? Od osób które siedzą w temacie wiemy, że otwarte wifi w mieszkaniu, lub kradzież telefonu, to dość mocna linia obrony. Na całe szczęście nigdy nie mialem z tym do czynienia, wiec też nie potwierdze tego na 100%
@jezus_cameltoe: generalnie różnie. Może nie konkretnie z Facebookiem, ale miałem taką sprawę, że ktoś dodał z telefonu zarejestrowanego na inną osobę obrażający komentarz. Pierwsza instancja bez mrugnięcia okiem skazała, okręg uniewinnił bo nie została przesądzona wina oskarżonego.