•  

No to co mireczki, idem na policję ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taka wiadomość otrzymałam od toz, po wczorajszym zgłoszeniu o tutaj #hodowlezolx #januszebiznesu #olx
    Będę wołać jak wrócę do domu z komendy.

źródło: Adjustments.plist

•  

@Tamozaplotem: chuj tam jak ktos robi szczeniaki bez papierow jesli ludzie kupuja, ale jesli sprzedaja tanio i robia z psow maszynki do wysrywania szczeniakow co 2 miesiace to €#%€#% im w %€#%€

•  

@Tamozaplotem: ale i tak po to jest cywilizacja zeby sie rozwijac a nie mnozyc kundle

•  

@Tamozaplotem: ja pi3r... serio ludzie cię podjudzili do tego a ty to łyknęłaś.
      Pozdro za marnowanie swojego gównianego czasu
      Za rujnowanie komuś życia bo chciał sobie coś dorobić w tym gówno kraju
      Moi starzy maja samicę i samca beagla z rodowodem i psy same się ruchają, są karmione, są szczęśliwe a potomstwo zaraz jest "sprzedawane" za połowę ceny za pomocą facebooka, olx i nitk z tego problemu nie robi - ja pitole co za chorzy ludzie.

•  

@samuraj24: Gratuluje, przyznałeś się do popełnienia przestępstwa xD

•  

@Tamozaplotem: mam to w dupie ??
      Koleś za ambergold jest sądzony przez 10 lat jak wyruchał ludzi na 860 milionów - a moi starzy raz w roku sprzedadzą 5 psów po 200 - 300 zł i pójdą do paki. Napluł bym policjantowi na ryj jak by tylko przyszedł do nich.
      Co mają robić z tymi psami ? zakopywać ? - przecież nie mają obowiązku tego kastrować a że oddadzą je jakiejś rodzenie za grosze to zaraz przestępstwo ?

+ bo starzy się pozbędą psów bo nie mają tyle siły już żeby się opiekować kolejną psią rodziną
      + bo jakaś rodzina będzie miała "rasowego" psa za grosze i będzie się nim lepiej opiekowała niż w schroniksu, a te szczeniaki przeżyją fajne życie ?

Co w tym k0.. złego ? Przypuszczam, że takich ludzi jak moi starzy jest tysiące ...... co mają rasową parkę, która raz w roku urodzi psy o ile zdrowie pozwala.

•  

@Tamozaplotem: I nie wiem gdzie to jest k0r... mniejsza patologia kupiłem z hodowli kota (który zdechł bo się okazał chory na coś) to MUSIAŁEM, MUSIAŁEM go wysterylizować i hodowli przywieść papiery że to zrobiłem.... A może miałem ochotę żeby mój nowy kot sobie bzykał jakieś kotki na wsi w imię czego miałem mu zabraniać ?
      Rozumiem gonić ludzi co prowadzą jakąś "gówno lewą" hodowlę co trzymają 50 psów w małych klatkach i suka się szczeni "15" razy w roku - ale jak jest jakieś gospodarstwo domowe z rasową parą psów, która sobie normalnie żyje tym pieskim życiem...... to co to k-... przeszkadza - KOBIETO LECZ SIĘ NA ŁEB.

•  

@samuraj24: Koszt kastracji dorosłego psa to od 200 do 400 zł. To mniej niż cena jednego szczeniaka z takiej nielegalnej hodowli. Jeśli ktoś chce, żeby pies się nie męczył rok w rok czy cieczka w cieczke to wysterelizuje/wykastruje. Tylko debile pozwalają celowo psu czy kotu zachodzić, a później argumentują swoją sprzedaż (a bo ja nie mam co z tym zrobić) jak nie ma co z tym zrobić i nie chce odpowiadać za nielegalna sprzedaż bez licencji to niech użyje mózgu i wykastruje psa/kota.

•  

@samuraj24: Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale zwierzęta tez męczą się przy porodzie

•  

@samuraj24: Teraz to takie "Napluł bym im w ryj" i "JP na 100%".
      Ale jak policja by przyszło to będzie "Tak panie władzo" i "JP na 15% bo sie troche cykam" (✌ ゚ ∀ ゚)☞

•  

@rossecki: Bagiety czasami sa spoko, znalazły konsole mojego niebieskiego jak nam ukradli xD

•  

@Tamozaplotem: ja pi3r.. no skisnę zaraz - Jedź do Zakopanego agitować przed morskim okiem, że koniki wiozo ludzi
      @rossecki: No pewnie żebym się bał - ale to jest właśnie chore w tym gówno państwie że byle kowalskiego wsadzą o byle gówno bo rozdał kilka psów po 200 zł. - a nie prowadził jakieś zmasowanej działalności (typu 50 psów rocznie). Ale k jakieś przekręty na wyższych szczeblach to 15 lat będzie sprawa w sądzie trwała.

•  

@samuraj24: Nie znajomość prawa, nie zwalniania z przestrzegania go. W ustawie jest wyraźnie napisane, ze mamy w Polsce zakaz handlu zwierzętami domowymi.

•  

@Tamozaplotem: No spoko to niech przyjeżdża policja i wsadzi mnie do pierdla bo 10 lat temu kupiłem świnię (żywą) na weselę od jakiegoś rolnika - na pewno nie miał zalegalizowanej hodowli pod sprzedaż.
      A no i jeszcze kupiłem jakieś 100 jajek od takiej starej baby ze wsi - też pewnie nie prowadziła działalności a o paragonie fiskalnym to nie wspomnę.

•  

@samuraj24: Sprzedaż zwierząt hodowlanych ma swoje regulacje prawne, a my tu rozmawiamy o domowych. Ktoś tu chyba nie rozróżnia.

•  

@Tamozaplotem nie daj się strollować wykopkom, dobrze robisz. Pseudo hodowle trzeba zgłaszać.

•  

@addicted44: Lepiej dla mnie jak on dużo pisze, bo podbija mi post ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

kupiłem z hodowli kota (który zdechł bo się okazał chory na coś) to MUSIAŁEM, MUSIAŁEM go wysterylizować i hodowli przywieść papiery że to zrobiłem

@Tamozaplotem: przecież ten samuraj to troll, żadna hodowla nie sprzeda niewysterylizowanego zwierzaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      brawo za walkę mam na swoim koncie 3 takie "hodowle" trochę bujania było ale wszystkie zamknięte i zwierzaki zabrane

•  

@Deska_o0: Na dodatek chorego z legalnej hodowli? Coś tu mi nie gra ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Tamozaplotem: to to pomijam bo pod tym pojęciem mogą się kryć również choroby wynikające z zaniedbania ( ͡° ͜ʖ ͡°

+: petunya
    •  

Wszystko już złożone na policji, zdjęcia wydrukowane. Maja dzwonić, jeżeli coś się zmieni!

•  

@Tamozaplotem: wykop pe el gdzie równo jest jebana nielegalna fabryka psów z ciążami co dwa miesiące i rodzice Mirka, którzy raz w roku mają szczenięta.
      Jeżeli kogoś masz za bandytę, bo nie ma jakiejś pieczątki, certyfikatu i atestu poziomu chuja twojego starego w dupie to jesteś legislacyjnym niewolnikiem.

Może i pies jest nielegalny, bo nie ma sześcioskładowego nazwiska Pumpernikiel Habsgurg Etienne. Ale muzyka którą ściagasz i ziółko które palisz też.

•  

@Tamozaplotem: weź zgłoś jeszcze @samuraj24, dawaj. W końcu złamał przepisy.

•  

@samuraj24: trudno to opisać innymi słowami, niż banda wioskowych głupków, która wzięła się za posiadanie psów...

•  

@samuraj24 no kurna jak suka rodzi co roku szczeniaki to nie jest okej, po co produkować psy w momencie kiedy jest wszędzie tysiące psów które szukają domu, a sterylizacja kosztuje około 200 zł, to jest zwyczajnie nieodpowiedzialne

•  

@banjo: @Kamson_San: @yeloneck: @Deska_o0: @addicted44: @rossecki: @s-k-fantasyfactory: @niepanimaju: @piotrobuchodonozor: Już zgłoszone na policji, Pan Bagieta powiedział, ze będzie dzwonić w razie czego jak coś się ruszy i ze sprawdza jeszcze po użytkowniku olx kto to i gdzie się logował! A już dzisiaj od rana kolejne nielegalne hodowle ( ͡° ʖ̯ ͡°) ogłoszenie już nieaktualne!!

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: IMG_0106.PNG

•  

Pseudo hodowle trzeba zgłaszać.

@addicted44: czemu? żeby później ceny zwierząt były dużo wyższe? XD

•  

@Marek1991 już cały internet napisano na ten temat, więc wygogluj sobie dlaczego hodowle powinny być legalne :)

•  

@Tamozaplotem: kot brytyjski do naszej rodziny bo dla nas się podoba

•  

@Tamozaplotem: daj znać jak się rozwinie

Na dodatek chorego z legalnej hodowli? Coś tu mi nie gra ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale tak nawiązując do tego co wyżej to akurat dobra hodowla nie gwarantuje, że zwierzę będzie zdrowe. Moja siostra ma wyżła niemieckiego, hodowla sprawdzona, wszystko w porządku, rodzice jacyś pro, ojciec wielki czempion z każdym możliwym odznaczeniem. Miot składał się chyba z 12 albo 13 szczeniąt, 4-5 zmarło w młodym wieku (poniżej pięciu lat, bliżej dwóch, trzech). Niedługo później zmarł też ten super pro czempion-ojciec, wcale nie stary, ot jakaś wada genetyczna (nie pamiętam jaka, nie chcę zmyślać). Oczywiście psiak siostry też się nie uchował, ale w porę zareagowała i wdrożyła leczenie + specjalne traktowanie do końca życia.
      Wiadomo, nie ma co generalizować, jedna sytuacja, ale też nie ma co popadać w przesadę w drugą stronę, że jak legalna hodowla to zwierzę na pewno nie zachoruje ani nic

•  

@Tamozaplotem: Brawo, gonić tych patoli z pseudohodowli.

•  

@Tamozaplotem: Nie wiem czy to sie da zatrzymac. Jak nie w ten sposob to np odda psa, ale tylko po zakupieniu obrozy za 400zl...

+: petunya
    •  

@Tamozaplotem: nie daj się spławić na policji i proszę zgłoś też @samuraj24 bo nie można być aż tak głupim żeby publicznie przyznać się do takiej hodowli i potem w panice usuwać konto XD niech starzy się ucieszą jakiego ogarniętego synka mają który niszczy ich nielegalny biznes XDDD

•  

@Tamozaplotem: ej, zmień troche ton w tych wiadomościach. Wydaje mi sie ze za duzo straszysz. Udaj zainteresowanie kotem, potem zapytaj o adres zeby podjechac zobaczyć, a na koniec zapytaj czy ma hodowle czy nie bo znajoma sie pyta i tez by chciala, albo czy dostaniesz papier na tego kota bo bys chciala na wystawy jezdzic.

•  

@Tamozaplotem: Takie pytanko przy okazji. Jesli wiem ze ktos rozmnaża dwie rasy wyłącznie pod katem handlowym to czy gdzies moge sprawdzic czy nie robi tego legalnie zanim go podpierdole?

•  

@Tamozaplotem: Skoro nie mają działalności, to również nie rozliczają się z podatku, czy się mylę?

•  

@pokey: Osoby które robią to legalnie, mają zawsze w ogłoszeniu podane stowarzyszenie, bądź identyfikator hodowli

+: Catit
    •  

@Wejszlo: wiem, zdaje Sobie z tego sprawę ( ͡° ʖ̯ ͡°) trochę mnie ponosi jak widzę cos takiego po prostu

•  

@Tamozaplotem: To może do skarbówki odrazu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@yellowshadow: Chętnie, tylko wpierw musze dane personalne poznać lub adres zameldowania

•  

@Tymajster: Jesteś krótkowzroczny. Widzisz tylko to, że on sobie rozmnoży te psy i sprzeda. Nie widzisz, że z jego sprzedanych psów może powstać w każdym miocie liczba pseudohodowli równa liczbie młodych... pomijając to, że to troll 100% i nie ma żadnych psów tak naprawdę.

•  

@Tymajster: Jesteś zajebisty, popieram w 100% !!!!!

•  

@Tamozaplotem: Dlaczego akurat to a nie np. korupcja w polityce?

•  

@Tamozaplotem zgłaszasz to przez tel czy jak?

•  

@agaciksa: No to pretensje do nastepnych właścicieli, co to za argument. Jakby ścigać sprzedawcę nozy, bo ktoś kogoś zadźgał a u niego kupił.
      Sorry ale nie będę potępiał takich zachowań w czambuł ani ie będę umierał za legalne hodowle w których psy kosztują jakby były karmione wołowiną i miały służbę. Jeżeli pies z hodowli ma kosztować 7000zł a z wielkiej niewolniczej fabryki mięsa 400zł to wybór nie jest oczywisty. Bo nie każdy zapłaci za papierek 6600zł.

•  

@Deska_o0: każda hodowla sprzeda nie wysterylizowanego szczeniaka, przecież dostajesz szczenię jak ma dwa miesiące, jak chciałbyś go wysterylizować/wykastrować w tym wieku?

•  

@Tamozaplotem: szanuje i trzymam kciuki zeby januszy wyłudzaczy dojechali

•  

@Tamozaplotem o kolezanka z Rzeszowa, bede pamietac :)

•  

@samuraj24: powodzenia życzę w pluciu na policjanta xD przynajmniej obejrzymy filmik z serii "nic nie zrobiłem, a policja mnie bije i jest brutalna!!!111" xD. Fakaj boba kryminalisto i pozdrów starych

•  

@Strus: piszemy o kotach, których hodowla nie odda przed 13 tygodniem, a wtedy już można sterylizować. Zresztą jak dostajesz kota po dwóch miesiącach to możesz być pewny że nie była to hodowla

•  

@Tamozaplotem: mam nadzieje, że niedługo przejdzie ta ustawa, że marchewkę będzie można kupić tylko z certyfikowanej hodowli, bo coraz więcej #januszebiznesu pcha się do zabawy, nie bada nasion i mamy marchewki z ukrytymi wadami genetycznymi

pokaż spoiler Co to za śmieszne prawo- przecież powinno być tak, że jak ktoś chce mieć psa z rodowodem to za to płaci, a kto ma papierki w poważaniu nabywa psa jaki mu pasuje i tyle xD

•  

@Deska_o0: a to przepraszam, jakoś mi umknęło, ze chodzi o koty i byłem pewien ze o psach rozmawiamy :P

•  

@samuraj24 jest takie coś jak kastracja. Tobie też by się przydało

•  

@Deska_o0: nie wiem jak psy, ale suki sterylizuje się z reguły po pierwszej cieczce, czyli w przypadku większych ras po około roku. Szczeniaka z hodowli dostajesz jak ma około 2 miesiące.

•  

@Tamozaplotem: „Nie mamy tam oddziału, zgoś se gdzie indziej ziomek” Co za gówniane państwo z dykty.

•  

@Tamozaplotem japierdole jak można być dumny z takiego czynu

•  

@Tamozaplotem:

@samuraj24 UŻYTKOWNIK ROZPOCZĄŁ PROCEDURĘ USUWANIA SWOJEGO KONTA Z SERWISU
      szanuję

jeszcze zgłoś tego gnoja do @wykop @m__b to może zostaną podjęte odpowiednie kroki xD

i przypominam
      NIE STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE SZCZENIAKÓW/KOCIAKÓW/INNYCH -AKÓW? WYKASTRUJ/WYSTERYLIZUJ ZWIERZAKA

•  

@Tamozaplotem: na początku myślałem że posjebałeś kogoś za nielegalną hodowlę zielska i chciałem zgardzić xD Ale jak przeczytałem to szanuje szanuje

•  

@Tamozaplotem ja pierdolę... raz ktoś dał psu się oszczenić, a wy robicie gównoburzę. Nienawidzę takiego wpierdalania się komuś w kieszeń "ooo bo nielegalne zwierzaki" "ooo bo dziadek sprzedaje jajka od kur bez paragonu" "oo bo babcia chce sobie dorobić do renty i sprzedaje grzyby na targu bez kasy fiskalnej". Rozumiem, żeby to była jakaś typowa hodowla, ale najprawdopodobniej tutaj babka chce po prostu sobie "zarobić" na karmę, albo na głupiego weterynarza, ale oczywiście wykopki wszędzie widzą problem. Jednak polak polakowi polakiem ¯_(ツ)_/¯

•  

@Strus: moja Aluta byla sterylizowana, jechałam po nią 300km aż do Bielska, bo dlugo szukaliśmy hodowli z dobra opinią. Papierów było wiecej niz przy kupnie auta, do tej pory włascicielka ma z nami kontakt.

źródło: IMG-2019-10-18.jpg

•  

@Tamozaplotem najlepsze jest to, że jakby ktoś za darmo oddawał to nie byłoby problemu

•  

@Tamozaplotem: > Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale zwierzęta tez męczą się przy porodzie

wtf, co to za argumentacja xD to znaczy, że mamy wszystkie zwierzęta wykastrować, żeby się nie męczyły? lul.
      To się nazywa natura po prostu.

Też jestem przeciwny takim hodowlą, że trzymają zwierzaki w klatkach i traktują jak szczury doświadczalne zapładniając co chwila dla kasy, ale jak już w rodzinie komuś się psiaki urodziły raz do roku (albo tylko raz, bo weterynarze zalecają, żeby suka conajmniej raz doczekała potomstwa) i chcą porozdawać te zwierzaki wśród znajomych za przysłowiową złotówke to już jest przestępcą? xD

•  

@Tamozaplotem: dziękuję Białkosowi z Rogalik za takie Mirabelki jak Ty. Podpisuję się pod postulatami całym sercem.
      Jebać trolli. Jeśli ktoś krytykuje za zwalczanie takiego procederu, to sam jest niewolnikiem. Niewolnikiem nieuczciwości i niemoralności.

•  

@maxbor555: weterynarze nie zalecają, żeby suka doczekała przynajmniej raz potomstwa, chyba, ze jakieś dzbany. To jest bardzo szkodliwy mit.

•  

@Papej: czytałeś o co chodzi? Ogłoszenie jest ustawione za darmo, a w trakcie dowiadywania się wyjeżdżają z dupy z cennikiem. Tak nie robią ludzie którzy dali się raz rozmnożyć swoim zwierzętom - bo tacy je oddają faktycznie za darmo. To co robią ludzie w tych ogłoszeniach wyżej to pseudohodowcy. Poza tym bądźmy rozsądni, "rasowy" zwierzaczek za kilka stówek (czyli rarytas) i w większości kupowane dla bombelków. Powinniśmy przeciwstawiać się bezsensownemu rozmnażaniu zwierząt, bardzo dobrze że przepisy są takie że można ich dojechać.
      Po raz kolejny powtarzam: jeśli zdarzył się wypadek to się faktycznie oddaje szczeniaki za darmo, a nie po kryjomu ustawia opłate.

•  

@Tamozaplotem to nie debile tylko janusze biznesu ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Tamozaplotem: Nie rozumiem, mozesz wyjasnic czemu Ci nie pasuje domowa hodowla?
      Sam jakbyn szukal Bernardyna/Alaskana/Bernenczyka i milobym do wyboru z hodowli za2000a za 200zl od dwojki rodzicow z jednego gatunku to wzialbym te tansze. Skoro roznicy nie widac to po co przeplacac?
      Czym sie rozni zdrowy pies z park domowej a takiej z hodowli? Kupujesz szczepisz, sterylizujesz a 1800 w kieszeni :)
      Oczywiscie mam na mysli nornalna hodowle a nie paskudne warunki i klatki.

•  

Chyba się nudzisz. Ten portal już kompletnie podupadł.
      Daje ci to jakąś satysfakcję? Jak tak to tylko źle o tobie świadczy, a szczególnie o braku jakiejkolwiek empatii.

Zajmijcie się czymś pożytecznym. Nie masz nauki jutro do szkoły to idź poroznoś ulotki. Pomóż rodzicom w domu, dołóż się w jakiś sposób do budżetu rodzinnego.
      Większość tych ogłoszeń z olx to zapewne normalni ludzie, którym urodzi się raz na jakiś czas szczeniak.
      Chcesz walczyć ze znęcaniem się nad zwierzętami to zapisz się do jakiejś fundacji, wolontariatu. Gdzie zajmują się tym na poważnie i zwalczają osoby, które rzeczywiście nie zapewniają zwierzętom dogodnych warunków, a nie wnioskujesz na podstawie ogłoszenia na olxie i donosisz na bogu ducha winnych ludzi.

Brak słów, kompletnie brak słów na to co wy odpierdalacie czasem na tym portalu. Wstyd się do was przyznawać.
      Mylicie swoje wykopowe bohaterstwo ze zwykłą wścibskością.

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@maxbor555: raz, że to mit. A dwa szkalujemy zachowanie ze skrinów. Czyli ogłoszenie ustawione za free, a podczas rozmowy 500zł - to są pseudohodowle, ziom. Natura xD O naturze to mozemy mówić w kontekście dzikich zwierząt, których populacja jest regulowana przez drapieżniki czy myśliwych, a nie zwierzaki domowe, które się rozmnażają bez kontroli. Gdyby mogły to by tego nie robiły w takiej ilości, myślę że kotka żyjąca na śmietniku wolałaby nie mieć kolejnego miotu kociąt, ale nic na to nie poradzi. Nie są tak jak my tak rozwinięte umysłowo żeby powstrzymać popęd. Po to poniekąd jesteśmy my i wymyślona przez ludzi sterylizacja.
      Teraz wyobraź sobie, że masz żonę jesteście po ślubie i co chwilę robicie sobie dziecko, aż do momentu gdy już nie będzie w stanie ona albo ty. 9msc, i cyk jak tylko wejdzie w kolejny cykl kolejne. I tak do jej 50. Fajnie? Musiałbyś cały blok kupić xD Co ciekawe, nie spotkałam jeszcze żadnego przeciwnika sterylizacji płci żeńskiej, oburzenie zawsze przejawiają mężczyźni. To wynika z podejścia do męskości, nawet zabawne jak "natura" powoduje różnice w poglądach. Zalecam wizytę w schronisku, najlepiej jakimś dużym. Wyleczysz się szybko z "wolności" w popędzie zwierzaków.

+: La_ma
    •  

Nienawidzę takiego wpierdalania się komuś w kieszeń "ooo bo nielegalne zwierzaki" "ooo bo dziadek sprzedaje jajka od kur bez paragonu" "oo bo babcia chce sobie dorobić do renty i sprzedaje grzyby na targu bez kasy fiskalnej". Rozumiem, żeby to była jakaś typowa hodowla, ale najprawdopodobniej tutaj babka chce po prostu sobie "zarobić" na karmę, albo na głupiego weterynarza, ale oczywiście wykopki wszędzie widzą problem.

@Papej: Ktos nielegalnie probuje sie dorobic na krzywdzie zwierząt, ale nie, bo „chlip chlip tylko chce sobie na karme zarobic”. To niech sie wezmie do roboty i na nią uczciwie zarobi. Tfu na takich januszy biznesu.

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@Wejszlo: mam psa ze schroniska i miałem kiedyś kota i wielokrotnie wspomagałem schroniska finansowo, więc bardzo dobrze wiem jak to wygląda.

Powtórzyłaś dokładnie to co ja napisałem, więc niczym mnie nie zaskoczysz.

Teraz wyobraź sobie, że masz żonę jesteście po ślubie i co chwilę robicie sobie dziecko, aż do momentu gdy już nie będzie w stanie ona albo ty. 9msc, i cyk jak tylko wejdzie w kolejny cykl kolejne. I tak do jej 50. Fajnie?

Napisałem, że jestem przeciwny czemuś takiemu, więc proszę czytaj ze zrozumieniem.

myślę że kotka żyjąca na śmietniku wolałaby nie mieć kolejnego miotu kociąt,

Ale kotka żyjąca na śmietniku to dokładnie jest dzikie zwierzę, więc trochę argument inwalida.

Czyli ogłoszenie ustawione za free, a podczas rozmowy 500zł - to są pseudohodowle, ziom.

Tu się zgodzę, z tym trzeba walczyć, bo to jest debilizm.

•  

@Tamozaplotem: Widzę, że ormo wiecznie żywe, nawet wśród młodego pokolenia.

•  

@Tymajster: Ale nie wprowadzą takiego prawa. Kazdy przepis po cos jest. A ten o ktorym mowa jest wlasnie po to, zeby takie debile bezmyslnie nie rozmnazaly psow. Wezcie sie do uczciwiej roboty.

•  

@kezioezio: Co to jest za krzywda zwierząt xDDDDDDDD Bo pies się oszczeni i pieska to boli? xDDDDDDDDD
      Wystrzelajmy wszystkie dziki w lesie! Bo je też poród boli. Po co mają się męczyć?

pokaż spoiler Przy sterylizacji pies się nie stresuje? Nie boli go potem świeżo zaszyty brzuch przez kilka kolejnych dni?

•  

@mudmen: Czego nie rozumiesz? Chcesz miec psa za darmo to idz do schroniska. Chcesz miec rasowego psa, to zaplac i kup z legalnej hodowli, januszu. Jak ma byc dobrze w tym kraju, jak tutaj same biedaki, dla ktorych kupno psa za 3-4k to przeplacanie za papierek xD Mentalny beton.

•  

@kezioezio no tak... bo rodzenie dzieci (szczeniąt w tym przyoadku) to taka krzywda xd

Źle mnie zrozumuałeś, ja absolutnie nie mówię o typowej hodowli, gdzie zwierzęta żyją w klatkach i są zapładniane za każdym razem kiedy można

•  

@kezioezio: Jak w tym kraju może być dobrze jak najchętniej byś wszystko uregulował?

pokaż spoiler Tak kupno psa za 4 tysiące może być dla niektórych przepłacaniem za papierek. Wiesz jakie jest średnie wynagrodzenie netto w Polsce?

•  

@mudmen: Nie wiem, i gowno mnie to interesuje. Jak cie nie stac na cos to to kradniesz, czy nie kupujesz? Jak nie stac na rasowego psa, to bierzesz mieszanca ze schroniska. Nie regulowac to by mozna bylo w cywilizowanym kraju, a nie w polsce, gdzie te zwierzeta dawno by wszystko rozkradły jakby nie stac nad nimi z batem.

•  

@kezioezio: Jak mnie na coś nie stać to biorę substytut, którym może być pies bez papierka z domowej hodowli.
      Po co wpieprzać się ludziom w życie i nie pozwalać im samodzielnie dokonać wyboru?
      Jeśli nie byłoby popytu na psy bez papierka to by takich psów na rynku nie było.
      Chcesz kupić psa z licencjonowanej hodowli droga wolna. Nie zabraniaj innym dokonać zakupu u osoby prywatnej.
      Jaka jest różnica czy pies z rodowodem oszczeni się w hodowli czy u kogoś w domu?

•  

@Papej: Jesli komus przez przypadek suka sie oszczeni, to zazwyczaj zalezy mu tylko na tym, zeby wydac szczeniaki, bo nie chce tyle psów. Jak ktos wystawia psy na internecie a potem chce za nie np 600 zl, to znaczy, ze zrobil sobie nielegalną hodowlę i trzeba to zwalczac.

•  

@kezioezio: To jest pseudohodowla i to się zwalcza, a nie przypadki gdy oszczeni ci się pies w domu.
      Szkoda kontynuować tę rozmowę.

pokaż spoiler OP nie ma żadnego dowodu na to w jakich warunkach przetrzymywane są psy z ogłoszeń. Zamiast zabrać się do pożytecznej roboty i zapisać do wolontariatu. Ruszyć dupę i sprawdzić w rzeczywistości jak wyglądają warunki w jakich znajdują się zwierzęta. Zgłasza na policję losowe osoby z internetu, bo jej się KURWA MAĆ nudzi. Do chuja opanujcie się i zajmijcie się szkołą albo pomocą rodzicom. Bo nie wierzę, że dorosłych ludzi coś takiego bawi i pajacują dla paru plusów.

źródło: niekupujadoptuj.com

•  

@Tymajster: Czyli na wszelkie zarzuty o to, ze zwierzęta są wręcz katowane odpowiadasz „ale ja oszczędzam 6600 zł”.
      Można się oszukiwać, że gacie z bazaru to to samo co boss, a nie będzie się przecież za metkę płacić. Można, ja nic nie bronię.

+: kt13
    •  

@mudmen: Oczywiscie, ze szkoda kontynuowac rozmowę z osobą prezentującą charkter typowego krętacza i janusza. Jak mnie na cos nie stac to najlepiej zrobic to na lewo xD Kupuje sie w certyfikowanej hodowli, dzieki czemu wiesz, ze suka podczas ciazy miala zapewnione odpowiednie warunki, oraz diete, ma wszystkie badania, a szczenieta sa zdrowe. No ale dla mentalnego betonu to bez znaczenia. Wazne, ze mozna sie pochwalic „rasowym” psem z póldarmo. A czy szczenieta sa zdrowe i maja badania, to chooj z tym. Pochwalanie kupna z pseudohodowli to jak pochwalanie kupna podróbek xD

•  

@kezioezio: To jest rozmowa z tobą. Personalne odzywki zamiast rzeczowych argumentów.

•  

@mudmen: No przeciez podalem Ci argumenty. Psy z certyfikowanych hodowli jezdza na wystawy, gdzie sa oceniane, dzieki temu wiesz, ze twoj przyszly pies nie bedzie mial zadnych defektow. Jak ktos ma np beagle bez rodowodu, to oznacza, ze najprawdopodobniej jest to np krzyzowka psa z rodowodem z jakims mieszancem. W nielegalnych hodowlach krzyzuje sie dwa takie psy co jeszcze pogłębia defekt.

•  

mam to w dupie ??

Po czym usuwa konto żeby go nie namierzyć xd

•  

@agaciksa: plot twist - nie wszystkie te zwierzęta są wręc katowane. Ktoś może pierwszy i jedyny raz zaciążył swoją kotkę, czy cokolwiek i chce teraz sprzedać pare normlanych, zdrowych kotów.
      Wychodzenie z założenia że każdy nielegalny kot na allegro jest z jakiejś fabryki gdzie koty trzyma się w klatkach i karmi rurką to fanatyzm. Strzelanie na wszystkich z ucha na policję to przegięcie.
      To tak jakby każdego łepa z dżointem uważać za strasznego narkomana, co kradnie babciom torebki żeby mieć na "działkę".

•  

@mudmen: OP bardziej przejmuje się sytuacją, że zgłosiła coś na kogoś. więcej pisze o prawie, policji, interwencjach, niż o sytuacji zwierząt.

kocham zwierzaki i nie popieram nielegalnych hodowli, ale tej opiarce wydaje się bardziej chodzić o atencję na wykopie i komisariacie. ¯\_(ツ)_/¯

+: mudmen
    •  

@kezioezio: Wiesz że mnóstwo ludzi chce mieć psa, który będzie wyglądaj jak beagle i dla nich będzie wystarczająco beaglowaty? Nie chcą płacić siedem razy więcej, bo nie mają takiej potrzeby.
      Jestem w stanie z łatwością sobie wyobrazić że ktoś ma suczkę beagla, ona zaciąża pierwszy raz. Psy są trzymane w zdrowych i normalnych warunkach. Wystawia szczeniaki za 500zł, sprzedaje komuś, komu nie przeszkadza, że ucho jest o 3% za krótkie względem wzorca czy ch wie co. Potem sukę sterylizuje, bo nie chce już jej pokrywać.
      Ale dla fanatyków takie sytuacje nie istnieją, jak ktoś ma psy bez papierka to na 100% jakiś sadysta i wyzyskiwacz. Dlatego jestem przeciwnikiem takich akcji jak te dzisiejsze donosy. Nawet na tych skrinach widać, że sprzedawcy pytają się dla kogo to, są ciekawi klienta. Ale wykopki już z góry zadecydowały, nie ma papierka to pewnie gościu sam rucha te psy i koty xd

•  

@Tymajster: jest już tyle pseudorasowych psów i kotów, że z powodzeniem znajdzie się w schronisku czy fundacji psa, który wygląda podobnie do jakiejś rasy. Aktualnie jest ok. 200tys. bezdomnych psów. Czy ta liczba działa na twoją wyobraźnię?

•  

@Hindarsfjall: Działa. Tylko to jest propozycja równoważna dla wszystkich, którzy chcą mieć psa. Na pewno za te tysiące wydawane na psy z rodowodem możnaby kupić dużo karmy dla schronisk. Ale ci miłosnicy psów certyfikowanych wolą inaczej lokować pieniądze. Pchać w biznes deformowania psów jak np: owczarek niemiecki, który pewnie za 50 lat będzie szurał genitaliami po ziemi - ale jakie to jest wzorcowe.

•  

@mudmen @Tymajster: Nie chodzi o to, że ktoś ma fabrykę zwierząt, a o to, że niepotrzebnie i nielegalnie je rozmnaża. Takie szczeniaki/kocięta może i znajdą dom za ułamek ceny zwierzaka z hodowli, ale potem będą dalej bezmyślnie rozmnażane, albo ze względu na okazyjną cenę trafią w wyjątkowo złe warunki. Skutkuje to tysiącami bezdomnych, porzuconych zwierząt. W imię czego? Kaprysu? Mówimy o żywych istotach, których cierpienia można z łatwością uniknąć - kontrolując ich populacje. Niestety w naszym kraju króluje chęć szybkiego i łatwego zysku, nawet kosztem innych, w tym przypadku zwierząt. Bo nie ma żadnego racjonalnego powodu, żeby rozmnażać swoich pupili.

•  

@Tymajster: Nie, nie jest równoważna. Bo pies rasowy to nie tylko wygląd, a głównie charakter i pochodzenie. Jak komuś nie zależy na konkretnym charakterze i genach to droga jest tylko jedna - schronisko lub fundacja. Nie ma nic pomiędzy, bo takie grażyństwo sprawia, że z roku na rok mamy coraz więcej bezdomnych zwierząt. Pies to nie zachcianka tylko obowiązek na całe życie.

•  

@puddin: @Hindarsfjall: ta Wy macie dobrze nasrane w głowach xd Nie mogę sobie kupić psa za 500zł bo to jest bezsensowne i niepotrzebne spełnianie kaprysów. Ale za 5000 to już jest to zasadne i celowe, bo knaga to legimatyzuje. Dla psa w schornisku nie ma znaczenia czy kupujesz psa za 400 czy za 7000 tysięcy, on dalej jest w schronisku więc nie ma co w tym kontekście robić wyrzutów tym co kupują te bez papierów - dopóki go kastruje/kontroluje rozmnażanie i nie wyrzuca go w lesie - odpierdolta się.

Jest sens rozmnażać swoje pupile: żeby ktoś mógł sobie kupić takie psa jak mu się podoba, a nie ma ochoty na to wydać dwóch wypłat. No wiem, on nie ma tych genów i tego pochodzenia, podkreslam pochodzenia. Tylko 90% ludzi ma na to wyjebane, bo to jest pies a nie reaktor jądrowy żeby się nad nim spuszczać.

•  

@Tamozaplotem: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: wykop.pl

•  

@elniks: Wiadomo, że chodzi o atencje i plusiki.
      Bardziej niż głupota atencjuszki boli ten cały poklask.

To już chyba jako polacy mamy we krwi, aby utrudniać życie drugiej osobie.
      Jeszcze bardziej boli to, że wykopki nie znają tych ludzi, a najchętniej powiesiliby ich publicznie na szubienicy.

•  

@Tymajster:
      @mudmen: Ale wy jesteście dzbanami.
      Te pseudohodowle prowadza ludzie bez zadnego pojecia o fachu, ktorzy nie znaja sie na genetyce i drzewie genealogicznym swoich zwierząt.
      Oni nie maja kotow brytyjskich- oni mają koty w typie kota brytyjskiego.

Chodzi o okrucienstwo wobec zwierząt - suki i kotki w takich hodowlach rodzą 10x więcej miotow w swoim zyciu niz powinny, nie maja zapewnionej opieki w trakcie ciazy bo wszystko po kosztach. Dodatkowo 'hodowcy' parują osobniki blisko spokrewnione np rodzenstwo albo matke z synem co prowadzi do wad genetycznych ich potomstwa, okropnych chorob ciężkich w leczeniu i skracajacych zycie zwierzecia. Warunki bytowe czesto są urągające itd.

Dlatego tak wazne jest, żeby kupowac zwierzeta z zarejestrowanej hodowli - masz pewnosc ze zwierzeta nie beda obciazone genetycznie, mialy dobra opieke itd

•  

@Tymajster: Wy macie nasrane kupując kundla za 500zł zamiast wziąć takiego samego za darmo. I tak, kaprysem jest branie tylko na wygląd, dopasowanie pod względem charakteru to świadomy wybór. I w twoich wypowiedziach widać niestety jak głęboko w poważaniu masz ten ogrom bezdomności, bo liczy się tylko to, co tobie się podoba i co ty chcesz, bo będziesz chciał bigielka to se weźmiesz biedaku z pseudo za 500 i tfu na te pchlarze ze schroniska nikt ci nie będzie mówił jak masz żyć.

•  

Dlatego tak wazne jest, żeby kupowac zwierzeta z zarejestrowanej hodowli - masz pewnosc ze zwierzeta nie beda obciazone genetycznie, mialy dobra opieke itd

@kezioezio: Ważne jest, aby kupować/wziąć za darmo świadomie.
      Bywa, że gdy malutka kuleczka przytulanka podrośnie, przybywa obowiązków i zaczyna się problem.
      Zaczynają się spory kto ma nakarmić, wyprowadzić, pojechać do weterynarza. Najgorsze są spełniane zachcianki dzieci. Gdy się znudzi staje się zbędny.
      Takie rasowe też trafiają na ulicę wyrzucone jak zbędny przedmiot.

•  

@Hindarsfjall: Z Twojej wypowiedzi wynika, w jak głębokim poważaniu masz ogrom bezdomności, bo liczy się tylko wyjebać parę patyków na psa z papierami. Tfu na Ciebie że nie bierzesz ze schorniska i kurwa drugi raz Ci mówię: jak bierzesz z papierami to masz tyle samo miłosierdzia dla psów wc schorniskach co ten co sobie kupuje psa na allegro od normlanego człowieka (nie od jakiegoś sadysty pazernego).
      @kezioezio: what if I told You że nie wszytkie pseudo to jakieś farmy sadyzmu? Wy tego nie rozumiecie, idziecie kurwa bezmyslnie bo się plakatów za dużo naoglądaliście.

•  

what if I told You że nie wszytkie pseudo to jakieś farmy sadyzmu? Wy tego nie rozumiecie, idziecie kurwa bezmyslnie bo się plakatów za dużo naoglądaliście.

@Tymajster: Nie, to ty kurwa nadal nie rozumiesz. Sam piszesz, że nie zależy ci na wyglądzie
      1. Idź do schroniska i adoptuj.
      2. Jesli chcesz psa o konkretnym wyglądzie i charakterze - kup go u certyfikowanego hodowcy.
      3. Jeśli nie chcesz wydawać tyle pieniędzy na psa, patrz punkt 1.
      Ale polskie janusze by chciały zjeść ciastko i mieć ciastko.

•  

Takie rasowe też trafiają na ulicę wyrzucone jak zbędny przedmiot

@powsinogaszszlaja: Ale jak ktoś jest zdecydowany wydać kilka tysięcy na psa, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że to świadomy wybór tych ludzi i są przygotowani na przyjecie psa do rodziny, natomiast jak ktoś kupuje z pseudohodowli to już można przypuszczać, że jest januszem, który dla świętego spokoju kupi dzieciakom tego psa za te 3 stówki. Już widzę, jak taka osoba w razie jakiejś choroby psa, jedzie z nim do weterynarza a potem jeszcze płaci za leczenie.

•  

który dla świętego spokoju kupi dzieciakom tego psa za te 3 stówki.

@kezioezio: To nie był pies dla dzieciaków za 3 stówki.

•  

@Tymajster: Dupa a nie plot. Gdyby ludzie nie mnożyli bez sensu psów i kotów nie byłoby ich bezdomności. To też jest problem i to tez należy tępić, gdy jeszcze ktoś próbuje na tym swoim niedbalstwie zarobić. I tu dochodzimy do meritum: wtedy taki pies nie kosztuje 500 czy 1000 zł tylko jest za darmo.

•  

To nie był pies dla dzieciaków za 3 stówki.

@powsinogaszszlaja: Ale czego ty nie rozumiesz? Tak jak tutaj piszą, że nie powaliło ich by dawać kilka tysięcy za psa, więc już widzę, jakby płacili za ewentualne drogie leczenie takiego psa, w razie jakiejś choroby. Prędzej by go wywalili i kupili nowego.

•  

@agaciksa: Dokładnie, jak widze jak Tutaj ludzie próbują bronić swojej januszerki, to aż mnie coś skręca. Jak komuś jednorazowo przez przypadek oszczeni się suka, to po prostu wydaje za DARMO te psy znajomym albo wystawia na internet, bo jego priorytetem jest wydanie tych psów, żeby nie musiec ich utrzymywać. Jak ktoś chce pieniądze za takie psy to już wiadomo, że jakiś janusz rozkręcił sobie pseudohodowlę z produkcją taśmową. Dlaczego Janusz? Bo jak ktoś naprawdę lubi psy, to by założył legalną hodowlę.

•  

Prędzej by go wywalili i kupili nowego.

@kezioezio: Jeżeli ktoś chce mieć psa/kota, bierze go ze schroniska, albo kupi, nawet tanio.
      Jeżeli ktoś chce mieć następny"kryształ" którym chce się chwalić, kupuje z papierami.
      Najchętniej z metką, aby pokazać jaki drogi.
      Nie krytykuję tych którzy chcą kupić taniej.
      W renomowanych hodowlach też liczą na zyski, nie robią tego z miłości do tych zwierzaków.

Wracając do kwestii finansowych. Ludzie potrafią wydać na leczenie "zwykłego kundelka" więcej, niż niektórzy na rasowego.
      Traktują go jak członka rodziny i taką też zapewniają mu opiekę.

•  

Jeżeli ktoś chce mieć następny"kryształ" którym chce się chwalić, kupuje z papierami.
      Najchętniej z metką, aby pokazać jaki drogi.

@powsinogaszszlaja: A może po prostu chcą pewnego psa, który na 100% nie ma żadnych chorób i wad genetycznych, a w jego przodkami nie były żadne mieszańce?

Czego tutaj ludzie nie rozumieją, nie chcesz wydawać tyle pieniędzy na psa, to adotuj ze schroniska.
      Chcesz mieć rasowego, to go kup. Ale nie, bo tutaj wielkim polakom się należy, oni chcą psa, żeby wyglądał na rasowego, ale żeby był tani xD No ja pierd...

•  

A może po prostu chcą pewnego psa, który na 100% nie ma żadnych chorób i wad genetycznych,a w jego przodkami nie były żadne mieszańce?

@kezioezio: Właśnie widać to po owczarkach niemieckich.( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Tamozaplotem: poza walką o dobro zwierzaczków doprowadziłaś również do usunięcia konta jednego z czołowych dzbanów wykopu. Dozgonny szacunek (ʘ‿ʘ)

•  

@Tymajster: a czy ja gdzieś napisałam, że mam psa z papierami? To ty ciągle upierasz się przy tym, że jak ludzie chcą kundla za 500 to powinni go wziąć, zero jakiegokolwiek zainteresowania się bezdomnymi. W schronisku pewnie nigdy też nie byłeś a będziesz pluć na ludzi, którzy świadomie wybrali rasowego pod swój charakter nawet jakby byli aktywnymi wolo XD
      @powsinogaszszlaja: skończcie pieprzyć o owczarkach niemieckich, naoglądaliście się bzdurnego pedigree dog exposed i powtarzacie głupoty na lewo i prawo xd sięgnijcie po wiedzę z pewnego źródła a dowiecie się, że żadna rasa nie ma takich wymogów jak owczarki niemieckie...a te plagi onków z dysplazjami to właśnie takie za pińcet, których przodków się nie bada.

+: PannaYa
    •  

skończcie pieprzyć o owczarkach niemieckich,.....................................................

@Hindarsfjall: Był w domu owczarek niemiecki - był to rok 1965. Żył 15 lat. Teraz gdy widzę taką pokrakę, szkoda mi tych psów.
      Ile psów miałaś w swoim życiu? ile żyły? jakie rasy?

•  

nastały takie czasy że nikogo nawet nie ma oznaczyć xD tak czy siak debilizm totalny, jak małpa wspina się po banana to inne ją ściągają xDDDDD honk honk to do p0lski się odnosi

•  

@Tamozaplotem jak to jest z tymi hodowlami? Jest nielegalna jeśli oddaje za free zwierzęta, a jak napiszesz do nich to chcą hajsu?

•  

@Tamozaplotem: Nie popieram tego co robisz. Bo wszystkich sprzedajacych traktujesz tak samo. Moze ktos mial parkę i rozmnozyly mu sie raz na 5 lat. Co do kastracji to sama siebie wysterelizuj skoro uwazasz to za przymus wobec zwierzat. Wszedzie potrzebny jest rozsadek, umiar, Tobie go brak.

+: sheeple
    •  

@piotr-maszkar: tak, z pewnością jakby ktoś miał parkę to rozmażałyby się tylko raz na pięć lat, bo na pewno można upilnować niewykastrowanego psa jak suka ma cieczkę. tekstu ameby umysłowej "może sama się wysterylizuj" nawet nie warto komentować, ale niech będzie. po pierwsze tacy jak ty nie są w stanie zrozumieć, że psom nie są dzieci potrzebne do szczęścia. po sterylizacji one nie odczuwają żadnej potrzeby rozmnażania. po drugie problem bezdomności psów jest bardzo poważny, więc nikomu nie są potrzebne nowe. po trzecie ja rozumiem, że to niezgodne z hehe chłopskim rozumem, ale sprzedawanie psów, które nie są z zarejestrowanej hodowli jest nielegalne. po czwarte niewysterylizowana suka cierpi, cieczki nie są obojętne dla jej organizmu, a spacery są czystą przyjemnością w takiej sytuacji. nie mówiąc nawet o obciążeniu jakim jest poród i możliwości chorób takich jak ropomacicze. po piąte nawet jeśli opka by chciała się wysterylizować, ale nie może, bo w tym kraju to nielegalne.

•  

@piotr-maszkar: Kurcze, nawet nie wiesz jak się cieszę z twojego podejścia do tematu. Dzisiejsze społeczeństwo dziczeje. Wkrótce sami będą rzucać się sobie do oczu. Mam właśnie psa od takiej rodziny. Też sprzedawali przez OLX w dziale "za darmo" ale przecież wiedziałem, jakie są realia: prowizja, prawo, koszty opieki. Kupiliśmy go za 1k. Psa oglądałem kilkukrotnie. Zdrowy, śliczny, zadbany. Małe dzieci właścicieli same za rękę pokazywały, który jak się wabi, itp. - słowem b. przyjemnie. Pies jest z nami już 7 lat i jesteśmy z niego mega zadowoleni i przykro mi, że są tacy ludzie, którzy tak do tego podchodzą i roszczą sobie prawo o decydowaniu o wyborach i do oceny odpowiedzialności innych.

•  

@good_excuse: A ludziom dzieci wielce do szczescia potrzebne? W wiekszosci jest to instynkt, bo z wygody i z praktycznego punktu widzenia dzieci to nie racjonalna, klopotliwa sprawa. Kiedys dochodzil aspekt, ze dzieci beda opiekowac sie czlowiekiem na starosc, teraz i to odpadlo. I tak jak i argument ze psow/kotow jest za duzo po co rozmnazac... Ludzi tez jest za duzo! Ale nie zbaczajac z tematu zakaz handlu zwierzetami obowiazuje dopiero od 2012 roku, i przez takie dziwactwa ludzie potem muszą tajniaczyc się i sprzedawac je w ogloszeniach "za darmo" poprostu obchodzac glupie prawo. Zreszta za "handel" ustawodawca powinien uznac sposob ciagly i stanowiacy staly dochod. Tu tez się nie popisal prawo pisane na kolanie i teraz OPka ma żniwa, marnuje czas policji, za ktory placą podatnicy.
      @sheeple: dzięki, piona, niech się piesek zdrowo chowa!

+: sheeple
    •  

@piotr-maszkar oni nie obchodzą prawa idioto tylko obchodzą brak możliwości wystawienia przedmiotu w kategorii zwierzęta z ceną xkurwad Olx dba o to żeby ich użytkownicy czyli totalne zjeby i karyny nie zrobiły sobie krzywdy i nie trafiły za kraty. Do miłośników zwierząt. Zwierząt jest za dużo i jak już tak kochacie zwierzaki to weźcie psa ze schroniska bo tacy sami ludzie jak wy zrobili tym zwierzakom krzywdę i weźcie za to odpowiedzialność. Po za tym trzymanie psa w mieszkaniu na 30m2 to patologia. Pies musi mieć wybieg a nie parkiet w salonie. Niewolnictwo w celu posiadania przyjaciela pod pretekstem miłości do rasy. Chuje z was.

•  

@Tymajster: Nie rozumiesz. Nie Twoje wydanie 500 zł jest niepotrzebnym kaprysem - to zwyczajne januszostwo. Niepotrzebnym kaprysem jest rozmnażanie psów dla zysku, gdy nie ma się o rozmnażaniu pojęcia i nie ma się legalnej hodowli. Widziałam takie kaprysy i januszowanie na własne oczy, a efektem był skundlony pies, ale w okazyjnej cenie, ważący 6 kg, przypięty do łańcucha. Właściwie to suka, niesterylizowana, której młode potem skończyły w rzece.

I zdaje sobie sprawę, że dowód anegdotyczny to żaden dowód, ale skądś jednak jest na świecie pełno bezdomnych psów i kotów. Gdyby nie bezmyślne rozmnażanie ich, problem by właściwie nie istniał. Zwierze to nie zabawka. Nie człowiek, ale też nie zabawka. Rozmnażaniem zwierząt powinni zajmować się odpowiedzialni ludzie i odpowiedzialni ludzie powinni je kupować/przygarniać.

Mnożenie sobie domowej parki czy kupowanie psa w typie rasy za grosze NIE jest odpowiedzialne, jedynie szkodliwe. Globalnie szkodliwe.

•  

@wonsztibijski: przestan cpać gosciu, a przynajmniej odstaw wykop jak to robisz..

•  

@Tamozaplotem: Koszty kastracji są różne zależne również od standardów w jakich się wykonuje zabiegi i masy zwierzęcia. Te widełki to takie mocno z dupy.

•  

@lisku_chytrusku: Podałam widełki, jakie przekazał mi mój weterynarz.

•  

niszczy ich nielegalny biznes XDDD

@su1ik: no biznes po uju za kilkaset PLN ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Tamozaplotem: rozumiem słuszność akcji, bo sam działam w organizacjach prozwierzęcych (ba, nawet sam jestem w zarządzie jednej), ale większość pseudohodowli jest nie do ruszenia. Każdy może sobie zarejestrować swoją hodowlę burka i kocurka, i legalnie handlować bez żadnych obostrzeń które na przykład są w ZKwP. A jeżeli ktoś sprzedaje masowo, to na pewno ma taką swoją "hodowlę", albo jest w innej zrzeszającej takich pseudo