Wpis z mikrobloga

@maniac777: a z innej beczki, czy Benn Act mówi tylko o bieżącym przesunięciu brexitu, czy że no-deal jest wykluczony na zawsze z mocy tego prawa? Bo jeśli to drugie, to znaczyłoby, że w nieskończoność mogą blokować wychodzenie nie zgadzając się na deale. Albo w ogóle nie dopuszczając ich do głosowania.
@Precypitat: Nie jestem wyrocznią, a jedynie skromnym obserwatorem wydarzeń z własnymi subiektywnymi ocenami.

W mojej ocenie ta część Benn Act to idiotyzm i pozostałość po megalomanii nieistniejącego już imperium. Nie są w stanie zapobiec no-deal w ten sposób ponieważ nie wszystko kontrolują, a w szczególności nie kontrolują tego czy UE zgodzi się na kolejne przedłużenie i pod jakimi warunkami.
@wrzesien: Choćby dlatego że Francja chciałaby się pozbyć hamulcowego jak najszybciej? Dlatego że Brytyjski premier prosił Węgrów o zatrzymanie tego przedłużenia? A w Twojej ocenie dlaczego te kraje miałyby się zgodzić?
@maniac777: UK to duży partner handlowy dla Francji, więc Brexit będzie tu kosztownym problemem, który z łatwością wprowadzi gospodarkę w recesje i to taką, która uderzy w sektory zatrudniające wielu wyborców. Tymczasem takie rzeczy jak kierunek integracji dla EU nie mają tak istotnego wpływu na życie codzienne wyborców.
: ale francja nie ma tu nic do gadania


@Ziomek420: Ale taguj #januszeprawa. Zerknij do traktatu - decyzja MUSI zapasć na Radzie JEDNOMYSLNIE.

UK to duży partner handlowy dla Francji,


@wrzesien: Francja to akurat jest jedno z miejsc do ktorego przenosi sie biznes w zwiazku tym ze lada moment UK moze sie znaleźć poza granicami UE. Uk to odwieczny konkurent francuzow.
Francja to akurat jest jedno z miejsc do ktorego przenosi sie biznes w zwiazku tym ze lada moment UK moze sie znaleźć poza granicami UE. Uk to odwieczny konkurent francuzow.


@maniac777: Kilka firm które przeniesie biznes nie zrekompensuje gigantycznych start z utrudnień handlowych. Rzeczy o których piszesz to idee, które może dobrze brzmią, ale pragmatycznie nie przynoszą korzyści Francji.
Nie idee tylko pragmatyzm. Obrazowo... zastanów się... jesteś międzynarodowym przedsiębiorcą działającym z UK. Handlujesz bez żadnych ograniczeń na rynku liczącym pół miliarda konsumentów i masz pewien znaczący dostęp do rynków liczących drugie tyle (umowy handlowe pomiędzy UE a poszczególnymi krajami). Powstaje Ci granica i decydujesz:
- zostajesz na rynku liczącym 60 milionów konsumentów i godzisz się z utrudnieniami w dostępie do blisko pół miliarda konsumentów i brakiem ułatwień w dostępie do drugiego