Wpis z mikrobloga

EKOLOGIA GŁUPCZE! Musimy walczyć z plastikiem! Musimy płacić więcej za śmieci, mimo że oddajemy za darmo miliony roboczogodzin firmom śmieciowym nakazując n+1 frakcyjną segregację opadów! Musimy forsować najtańsze i przez to najgorsze formy transportu publicznego, mimo psują się co chwile, by ograniczyć emisję...!

...o, skm chce wyciąć wyciąć 284 drzewa, które nie zagrażały nikomu do tej pory i stanowią izolację akustyczną linii kolejowej? Spoko! Najwyżej się pierdyknie ekrany akustyczne, dzieciaki będą miały po czym malować spray'em, a my będziemy mogli spalać kasę z budżetu na jej zmywanie.

Dobra, gdzie ja byłem?
A wiem.
EKOLOGIA GŁUPCZE!

#gdansk #skm #ekologia
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Prawie-11-tys-drzew-przy-torach-SKM-do-wyciecia-n138992.html
Pobierz
źródło: comment_k41RRKKBynCD8EXuCzywgBIYDsS9LK8S.jpg
  • 4
ich eliminacja jest niezbędna ze względu na obowiązujące przepisy i bezpieczeństwo ruchu.

...

Część drzew może uratować nowelizacja rozporządzenia dot. usytuowania zieleni wzdłuż torów. [...]

Zgodnie z nową treścią tego dokumentu drzewa oraz krzewy poza obszarami lasów będą mogły być usytuowane w odległości nie bliższej niż sześć metrów od osi toru, a nie - jak dotychczas - 15 metrów.
Część drzew może uratować nowelizacja rozporządzenia dot. usytuowania zieleni wzdłuż torów.


@Line-Storm: Wiadomo o tej nowelizacji już od jakiegoś czasu, nie przeszkadzało to władzom Gdańska już zatwierdzić wniosek SKM o wycinkę. Gdynia i Sopot w swoim podejściu (i zwlekaniu z wydaniem decyzji) wykazują znacznie więcej RiGCZu.
Gdynia i Sopot w swoim podejściu (i zwlekaniu z wydaniem decyzji) wykazują

@qwarqq: Decyzje muszą być podjęte w odpowiednim terminie. A ew. odmowy nie mogą być niezgodne z prawem. W chwili wydawania decyzji przepisy były jednoznaczne.

Gdynia i Sopot nie zwlekały, tylko SKM jeszcze nie złożyło wniosków o zgodę na wycinkę - o czym zresztą piszą w artykule.

Mam nadzieję, że przetarg ponowią/zmienią treść zamówienia - będzie im to finansowo na
@Line-Storm: No tak tak, terminy, pozwolenia... no chyba że chodzi o budowę forum gdańsk, tam niedotrzymanie terminów i formalności takich jak aktualne pozwolenia na budowę, miastu, jako jednemu z inwestorów, w ogóle nie przeszkadzało.

Zresztą miasto ma narzędzia by opóźnić wycinkę, wystarczyło wystąpić o ekspertyzę przed wydaniem decyzji, i na tym już by się zyskało kilka tygodni. W końcu takie eko władze jak nasze powinny szukać każdej drogi by ochronić naturę,