Wpis z mikrobloga

Pluje na taksiarzy niesamowicie. Do rzeczy:
Byłem przed chwilą zawieźć dość spore i ciężkie paczki do punktu odbioru pewnej firmy kurierskiej. Postawiłem sobie na minutę auto tak, jak stoi Opelek złotówa. Wracam po kilkudziesięciu sekundach, a oczywiście znalazł się zbawca kolegów z zawodu i stanął tak, abym nie mógł wejść do swojego pojazdu. Grzecznie pytam, czy mi odjedzie, bo byłem z paczkami bla bla, a w odpowiedzi dostaje „Nie JESTEŚ uprawniony, żeby tu parkować” - okej, ma rację. W chwili ciszy sobie myśle, że nie jestem jego kumplem, żeby się tak do mnie zwracał, ale ok.. to pytam go jeszcze raz, czy ma zamiar odjechać i umożliwić mi wyjazd. Odpowiedz była najlepsza: „Będę chamem i nigdzie nie odjadę.” Na pożegnanie dostał tekstem, że potem są zdziwieni, że ludzie wolą Bolta/Ubera. Jego mina bezcenna, ale jak można być takim prostakiem. #taxizlotowa #taxi #taxihiv #taxihistorie #czestochowa
Pobierz UltrasCKM - Pluje na taksiarzy niesamowicie. Do rzeczy:
Byłem przed chwilą zawieźć d...
źródło: comment_hCAGUleP1YSwyNpmc1KvPRBbqbbwBJyI.jpg
  • 25
@UltrasCKM ale stanąłeś jeszcze przed tabliczką "taxi"? A swoją drogą, to mogłeś przy nim zadzwonić do jego korpo z zamówieniem na tę jego konkretną taksę gdzieś w #!$%@? dalej, to by odjechał. xD
@wezsepigulke: Poza tym zauważ że dzięki karcie podatkowej taksówkarze płacą z 200 zł podatku dochodowego zamiast 19% jak każdy inny. Przecież te ulgi dają więcej kasy niż koszt licencji. Nawet kilkakrotnie. Zarobisz 7000 brutto. Zapłaciłbyś od tego z 1000 zł podatku dochodowego a płacisz 200.
@bboymc załóżmy że płacą nic podatku dochodowego, bo od tych 200zl trzeba odjąć zdrowotne z ZUSu, ale płacą całą resztę i nie mogą tego odpisać. Na pełnej działalności jak się dobrze kombinuje to można wyjść lepiej, i połowa januszeksów tak robi...
@bboymc: zarobisz 7000, 1400 na zus, 1200 na paliwo, 600 eksploatacja, zostaje ci 3800. Zaplac jeszcze korporacji to powiedzmy masz 3500 zl, teraz pytanie ile musisz przelezec godzin w aucie, jesli maja tak dobrze to czem nie zrobisz licencji?;>