Wpis z mikrobloga

Budżet obywatelski tradycyjnie to sama historia, przychodnie, szkoły i to by było na tyle, w połowie odechciało mi sie liczyć ale myślę że gładko niecałe 90% pozycji łapie się w te kategorie.

Z nowości i ciekawostek
- OSP zaczęły korzystać z budżetu na zakup sprzętu
- Kilka placów zabaw, remontów ulic, nasadzeń
- Ograniczenie bezdomności zwierzą na terenie osiedla XXX < na co drugim osiedlu
- Kilka razy "Zajęcia fizyczne z elementami samoobrony poprawiające koordynacje ruchową dla wzniesień łódzkich" < hmm czyżby była jedna organizacja zajmująca się tymi zajęciami?

Z niestandardowych projektów:
- Remont budynku folwarku Marysin i budowa alejki do muzeum Martyrologii Radogoszcz
- Łódź dla ptaków czyli działamy na rzecz ptasiej społeczności
- Kompleksowa budowa Flowparku (strefa workout, parkour przystosowany dla dzieci, street workout dla niepełnośprawnych) Nowe Polesie
- Woonerf na kampusie Politechniki
- Sky Weavers Łódź - Qudditch dla każdego
- Remont ul. Pomorskiej - Nowosolna
- Hala widowiskowo sportowa dla osiedla Stary Widzew
- Pump truck - Zarzew

No i to by bylo na tyle 8 ciekawych projektów na jakieś mniej więcej 400 :) No i wiadomo bez wspracie instytucji nie ma co startować, miasto po raz kolejny na sugestie aby instytucje miały oddzielną pulę będzie udawać że nic nie słyszy, nic nie widzi. Do tego niezbędne remonty jak np. Pomorska zamiast z kasy miejskiej będą robione za hajs z BO, o wsparciu szkół, przedszkoli nawet nie wspomnę.

#lodz #budzetobywatelski
Pobierz Radus - Budżet obywatelski tradycyjnie to sama historia, przychodnie, szkoły i to by ...
źródło: comment_mYqHsu1aFh3K2Ya1NA9SIMlS11Eio41M.jpg
  • 17
@Radus: Strasznie mnie irytuje, że szkoły i przedszkola żerują na budżecie obywatelskim... ( ͡° ʖ̯ ͡°) Na to pieniądze powinny iść z MEN, a nie z BO. Co tam, że na chodniku prowadzącym do szkoły można upaść i sobie głupi ryj rozwalić, ważne, że boisko/salę gimnastyczną wyremontowali.
@S-Type: nie bój się, szkoły które już nie mają na co wydawać kasy z BO zgłaszają projekty na remonty chodników i parkingów w swojej okolicy :D Swoją drogą trafiłem na komentarz, że z tymi szkołami jest nawet lipa, bo te wielkie bez problemu robią swoje projekty, a te małe które serio potrzebują pomocy nie są się w stanie przebić.
hala widowiskowo sportowa dla osiedla Stary Widzew


A nie sorry, ta hala to też dla szkoły typowo, myślałem że coś łączonego.

W sumie to beka bo tak wielkie społeczności jak np. kibice Widzewa nie byli w stanie przepchnąć swoich projektów w starciu z szkołami :D :D
@Radus: Kibice widziewaw nie mają takiej siły jak dziecko które wraca ze szkoły z 10 formularzami i zadaniem że jak przyniesie wypełnione to będzie 6 z zachowania - sam ostatnio rodzinie musiałem odmawiać.