Wpis z mikrobloga

Cześć Mircy,
Mój tata ma zdiagnozowanego raka żołądka, dokładnie guzy na żołądku i ogniska zapalne. Nie wdając się w szczegóły, po kilku miesiącach badań i diagnozy prawdopodobnie kolejnym krokiem będzie usunięcie całego żołądka. Czy ktoś z was się z tym zderzył, jak wygląda operacja, życie po zabiegu itd?
#medycyna #rakcontent
  • 7
@daszek21: życie raczej normalne. Ogranicza się tylko niektóre pokarmy i jest konieczne suplementowanie niektórych witamin i np żelaza. Operacja jak operacja. Przebieg zależy od zaawansowania i umiejscowienia. Najlepiej zapytaj lekarza prowadzącego o szczegóły.
  • 0
@Koperek01 konsultacja z chirurgiem (prawdopodobnie ostatnia przed ustaleniem daty) będzie dopiero 4.11. Co do zaawansowania, umiejscowienia to z tego co zrozumiałem to cały żołądek ponieważ umiejscowienie tych guzów (i tych ognisk zapalnych) uniemożliwia tylko częściowe usunięcie bo są za bardzo rozsiane
@daszek21: przygotuj się, że będzie ciężko, zwłaszcza jeśli potem dojdzie chemia i radio. Może nie chcieć jeść, będzie wieczne uczucie pełności, mnóstwo śluzu, dławienie pokarmem. Polecam wszelkie nutridrinki, przydadzą się. Powodzenia!
  • 0
@Buba91 z tego co wiem, to chemia + radio nie przynosi efektów w walce z tymi guzami(neurokrynnymi? chyba coś takiego) i dlatego też od początku żaden z doktorów (gastrolog, chirurg, endokrynolog) o tym nie wspominał (chyba). Domyślam się, że nie będzie mu łatwo, ciężko gdyby było, przecież to cały żołądek będzie wycięty... Dzięki za dobre słowo ()
@daszek21: mój ojciec 5 lat już żyje bez żołądka .Żre wszystko, pije wszystko , czasem tylko ma problemy natury gastrycznej ( nic poza tym ) . Jakbyś miał więcej pytań zapraszam na pv.