Wpis z mikrobloga

@qarmin: może: porównać czas uruchamiania jakiś programów podstawowych, np. czas kliknięcia zasilania / zalogowania / kliknięcia ikonki do uruchomienia / uruchomienia + załadowania projektu w jakimś programie (excel, gimp?)
wydajność przeglądarki z wieloma otwartymi kartami ale to ciężko będzie zmierzyć wiarygodnie
@qarmin: Meh.

- Czas instalacji i konfiguracji aż do pierwszego uruchomienia systemu

- Czas instalacji aktualizacji

- Czas instalacji podstawowych programów


Niska przydatność - nikt nie organizuje wyścigów w instalacji i konfiguracji, osoby nietechniczne i tak zostają z systemem od producenta sprzętu, aktualizacje pomimo wszystko w większości lecą w tle, programy instaluje się jednorazowo.

Ale żeby nie tylko marudzić porównaj po prostu wydajność konkretnych aplikacji (tj. na Linuxie Firefox i na
@qarmin: Start systemu, fpsy w minecrafcie, fpsy w jakiejś grze, która jest natywnie na oba systemy (najlepiej komercyjnej). Jakiś test w przeglądarce. Jakaś skomplikowana operacja na tych samych danych w programach graficznych jak gimp. Render modelu w blenderze na procku oraz gpu jak uda ci się ogarnąć. Jakiś pythonowy benchmark.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qarmin: zainstalowałem LinuxMint na starym komputerze PC, z jakiejś przyczyny GRUB przy starcie zmienił kolejności, i zamiast Linuxa odpalał się Mem.Test.
Instalowanie niektórych rzeczy wymagało używania Terminala, kopiowanie komend z internetu, same problemy, do których znowu ja byłem potrzebny by naprawić.
@Koliat Też tak uważam. Faktycznie trudno porównywac te systemy. Może w prędkości kodowania video ale czymś innym ale kto to robi z laików na codzień. Jedynie jak piszesz Firefox, chrome, vlc itd.
@wojciet: Tak, a nie miałem nic przestawiać, miał działać system po instalacji, wgrany już LibreOffice, przeglądarka, wszystko co potrzebne. A nie że po miesiącu po aktualizacjach się coś psuje.
@rukh Niestety kłamstwem byłoby mówienie, że takie sytuacje się nie zdarzają. Dlatego jeśli instaluje komuś linuxa (często Mint) tłumaczę czym jest program rozruchowy i instaluje grub-customizer. Wtedy użytkownik może skorzystać z narzędzia do modyfikacji grub.cfg bez konieczności korzystania z terminala.
@wojciet: Jednak wśród Linuxów, które testowałem, najbardziej podoba mi się Mint Cinnamon. Testowałem Ubuntu, Ubtuntu Mate, Mint Mate, Lubuntu, Zorin i Zorin Lite, Manjaro Xfce i Manjaro KDE.

Jednak żadne z systemów nie ma tego ergonomicznego interfejsu co Windows.
Jasny motyw to jasny motyw, bez żadnych czarnych elementów, jak w dawnym Discordzie, i większość jasnych motywów dystrybucji Linuxa.
Discord w jasnym motywnie, z niego się teraz też korzystać nie da, bo
rukh - @wojciet: Jednak wśród Linuxów, które testowałem, najbardziej podoba mi się Mi...

źródło: comment_XzLVyy70v2vclOZbdV8vx0dKt2YPq8to.jpg

Pobierz
@rukh Wygląd nie ma nic wspolnego z dystrybucją. Wszystkie mogę wyglądać tak samo. To tylko kwestia wyobraźni. Cały bajer polega właśnie na tym żeby spersonalizować sobie środowisko pod siebie. Jak się to zrobi umiejętnie to Windows w kwestii ergonomii to może linuxom pięty lizać. Zamiast poświęcać czas na instalacje co raz to innych distro proponuję zainstalować jaas popularną. Do tego KDE i xfce żeby sprawdzić co bardziej pasuje i poświęcic czas na