•  

  Witajcie,

  Około miesiąc temu w wyniku lekkiej frustracji z powodu problemów ze znalezieniem niektórych gier na aukcjach bądź nawet sieci postanowiliśmy utworzyć nasz własny projekt abandonware.

  W odróżnieniu od innych projektów tego typu zdecydowaliśmy się archiwizować gry, których praktycznie nie da się nigdzie znaleźć albo są schowane za ścianami płatnego transferu. Trzymamy się zasady, że nie będziemy udostępniać gier, które da się kupić w wersji cyfrowej oraz tych, które są dosyć powszechne w sklepach z wersjami fizycznymi - oczywiście w tym wypadku chodzi o ogólną dostępność, a nie jedną losową aukcję na Allegro z używaną wersją czy jedną sztukę wygrzebaną w koszu jakiegoś sklepu mimo tego, że na stronie tytuł jest oznaczony jako niedostępny. W przypadku wydania reedycji jakiejś gry będziemy odsyłać użytkowników do pełnoprawnych sklepów.

  Projekt ma również niejako służyć za rozbudowaną encyklopedię tych gier - poza samym wrzucaniem niedostępnych produkcji planujemy także wygodną opcję przeglądania informacji, nagrywanie gameplayów w serwisie YouTube, zgrywanie soundtracków oraz tworzenie i udostępnianie poprawek do gier (np. widescreen fix dla starych gier 3D).

  Serwer Discord, na którym wspólnie przyczyniamy się do rozwoju projektu i zamieszczamy najnowsze informacje: https://discord.gg/aFvJx6f

  Tymczasowa strona to https://plabandonware.blogspot.com ale w budowie jest nasza autorska strona z autorskimi rozwiązaniami.

  Dodam, że cały czas szukamy osób chętnych do podsyłania gier, nagrywania gameplayów w dobrej jakości, zgrywania soundtracków oraz pomocy w modowaniu.

  Ponad to zaczęliśmy także zbierać skany umarłych czasopism. Wszystko w celach archiwizacyjnych.

  tagsy: #abandonware #polskie #stare #gry #retro #gratka #komputery