Wpis z mikrobloga

Jak już wspominałem, całkowite wycięcie ruchu z Rosji to chyba najlepsza możliwa reguła, do skonfigurowania w Cloudflare'owym Firewallu :D Większość bloków hostów pochodzących z USA, to tzw. fake google boty. Generalnie baaaaaaaardzo polecam płatne funkcje w CF, a przynajmniej przejście na plan Pro. To nie jest typowy CDN do przyspieszenia strony poprzez keszowanie statycznego contentu i serwowanie go trochę szybciej osobom z Chin, gdzie Origin znajduje się we Francji. Cloudflare zaczyna powoli wchodzić na wyższy level - już w tym momencie można hostować proste aplikacje webowe nie posiadając swojego hostingu. Apka będzie hostowana bepośrednio w ich sieci i dostęp do niej skróci się do milisekund, zwłaszcza gdy dodatkowo rozpowszechni się http3 (które notabene można już sobie wdrożyć zarówno za pośrednictwem CF jak i na własnym serwerze na nginxie). Czekają nas bardzo ciekawe czasy, a to wszystko dlatego, żeby zamulony sklep na Prestashopie czy tam Woocommerce szybciej odpalił się na jakimś tam Xiaiomi ( ͡° ͜ʖ ͡°) #hosting #serwery #cloud #cloudflare #vps #ecommerce #prestashop #woocommerce #hacking
Pobierz
źródło: comment_1oQe2zyctr3QmLlCpeSQId9E0zDpGuTX.jpg
  • 7
@ChrystusChytrys: To wycinanie krajów by się akurat i mi przydało bo mam przypadki na Magento gdzie jest kierowany ciągły ruch z Serbii tylko po to by generować mi po kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy często nawet ciążkich plików z sesjami :F

To jest w ramach Load Balancing? Przeklikam ten darmowy pakiet na start, to za 20 USD i każde jest na domene czy konto a można w ramach tego konta mieć trochę różnych serwisów?
@Saeglopur: To akurat jest moja własna reguła. Kraje można wycinać w wersji pro, ale jest też coś takiego jak WAF, czyli Web Application Firewall, gdzie CF ma już pokonfigurowane reguły, między innymi dla popularnych aplikacji typu Wordpress czy wspomniane przez Ciebie Magento. Poczytaj sobie: https://www.cloudflare.com/plans/#compare-features - nie ma chyba limitu dla domen, lecz są limity requestów i transferu. Argo też obowiązkowo trzeba wykupić, żeby większość funkcji hulała jak ta lala. Za
@wakacje_to_wolnosc: To samo w sobie może być celem byle zablokować mój serwer - dzięki temu dowiedziałem się że mam ilościowy limit 500 tys. plików na hostingu i powyżej tego jeśli nie zainterweniujesz szybko to dostawca blokuje :F

Ale realnie ta ilość ciężkich plików jest chyba pośrednim rezultatem próby wymuszenia pobrania jakiegoś pliku w dziwnych ścieżkach. To są bardzo długie sesje (np. po kilkanaście minut) na adresy w stylu domena.pl/index.php?A=loggedin albo domena.pl/downloader/index.php?A=loggedin