Wpis z mikrobloga

@IKnowThings: #gdynia #sopot #trojmiasto

Mirki i mirabelki. Od tygodnia jestem szczęśliwym mieszkańcem Trójmiasta, a dokładniej Gdyni. Mam jedno proste pytanie: gdzie tu najłatwiej poznać nowych ludzi w wieku 20-30? Chodzi mi o jakieś popularne miejsca - bary, kawiarnie, grupy hobbystyczne, ba - nawet duszpasterstwem akademickim nie pogardzę. Jakieś wskazówki :)?
  • 21
@IKnowThings: W wieku 30+ to już się nie poznaje ludzi, tylko ich traci ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja się trzymam planszówek, więc tutaj można znaleźć parę lokali do pogrania albo grup na FB, gdzie bez problemu znajdą się chętni. Sporo ludzi w ten sposób poznałem. Zgaduję, że przy innych hobby jest podobnie. Pewnie jak określisz swoje dokładniejsze zainteresowania to łatwiej będzie coś podsunąć.
@IKnowThings: a jaki klimat barów Cie interesuje? W Gdyni jest ogolnie bieda z tym, lokali na poziomie jest w sumie mało, jest fajny street food, tym na pewno Gdynia bije Gdansk, ale jesli chodzi o puby, gdzie nie ma dresów i z drugiej strony brak kija w dupie to ciężko.
@Chochla: no nie wiem, mi się z miejsc, w których można się napić dobrego drinka to ze 2 miejsca kojarzą, a multitap to chyba tylko Morze Piwa, bo Alebrowar leje tylko swoje wyroby. Mój kolega barman z Gdyni ma często bekę z tych gdyńskich cocktail barów i jak pokazuje mi ich "koktajle" to mu się nie dziwię ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz wiem, że jest podjarka, bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mack_Lanegan: na 250 tysięczne miasto dwa typowe miejsca na dobre drinki to jest wystarczająco, tak samo jak ilość kraftów.

Z jakich ma beke? Bo rzucanie ogólnikami to wiesz co ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie żebym bronił jakiekolwiek miejscówki bo nie siedzę w tym biznesie po prostu mówię to z perspektywy mieszkańca, który kiedyś #!$%@?ł na życie nocne w Gdyni. Jest dużo lepiej niż było. Oceniłbym to na
@Chochla: jeden to na pewno mikstura, a drugiego nie pamiętam

No pewnie nie ma takiego zapotrzebowania jak w Gdańsku, gdzie jest od groma turystów nawet w jesienno-zimowym okresie, ale jednak wydaje mi się, że Gdynia zasługuje na chociaż jeden lokal w stylu Flisaka
@Mack_Lanegan: no i jest taki lokal - Tam Gdzie Zawsze. Dodatkowo w Food Halu w Batorym mają bardzo dobre drinki i jest tam jakiś dosyć znany barman. Ale nie pamiętam nazwiska.

No i rozbudowali Mefisto ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Lata lecą a piwo tam kosztuje ciągle tyle samo.