Wpis z mikrobloga

@luxkms78: Pożyczyłbyś komuś obcemu konkretne pieniądze nie mając pewności, że będzie w stanie je oddać? Np. żulowi spod sklepu? Przecież jemu kredyt z pewnością by się przydał, ale jaka jest szansa, że go spłaci? Banki to nie instytucje charytatywne tylko biznesowe.
  • 0
@eshabe Mam na myśli co innego. Pożyczkobiorca bardziej ryzykuje: praca, dochody etc. Jak nie spłaci to konsekwencje większe dla niego personalnie i częstsze niż instytucja "nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobi?".
@luxkms78: Chyba na odwrót. To bank więcej ryzykuje, że nie odzyska tych pieniędzy. Przecież nie zawsze komornik ma z czego ściągnąć. I po to są te wszystkie procedury przed udzieleniem kredytu (szczególnie hipotecznego), aby zminimalizować szansę na problemy ze strony pożyczkobiorcy ze spłatą. Również dla jego dobra, ale przede wszystkim dla banku. Poprzedni duży kryzys w USA został wywołany przez problemy banków w związku z tym, że rozdawali kredyty jak leci,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@luxkms78: Tak się składa, że byłem dokładnie w tym okresie w Grecji i aż tak tragicznie nie było, jak straszyły polskie media. Na pewno w samych Atenach było najgorzej, ale tam gdzie ja przebywałem w ogóle nie było kolejek do bankomatów.

Poza tym jak to ma się do wzięcia kredytu? Jak ktoś miał aktywny kredyt to go sobie po prostu dalej spłacał. Przecież nie przyszedł bank do niego i nie powiedział
  • 0
@eshabe Ja piszę tylko o nierównych szansach. Ja nie splacę to zawsze mam problem jako szary obywatel. Bank nie odda mi moich pieniędzy to może nie mieć mojego płaszcza i ciężko to wyegzekwować. Poza tym ja ryzykuję zawsze bardziej bo dla mnie kredyt i jego spłata to być albo nie być. Dla banku zaś nawet jeśli straci to jak splunąć. Nie mówiąc już o tym że może próbować egzekwować pieniądze od mojej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
To jest też ciekawe:


https://m.bankier.pl/wiadomosc/Feralny-kredyt-Alicja-PKO-BP-nie-odpuscil-dluzniczce-7709861.html

@luxkms78: To akurat nieciekawa sytuacja i tanich kredytów nie powinno się udzielać. Podejrzewam, że teraz już tak się nie robi. I masz tam wyjaśnione, że tego typu kredyty pozwalały wziąć je osobom o zbyt niskich dochodach. Czyli to z czego trochę kpisz tym memem, wcale takie śmieszne nie jest. Kredyty nie powinny być rozdawane jak popadnie. Powinny trafiać tylko do osób, które będą je w stanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eshabe Ja piszę tylko o nierównych szansach. Ja nie splacę to zawsze mam problem jako szary obywatel. Bank nie odda mi moich pieniędzy to może nie mieć mojego płaszcza i ciężko to wyegzekwować. Poza tym ja ryzykuję zawsze bardziej bo dla mnie kredyt i jego spłata to być albo nie być. Dla banku zaś nawet jeśli straci to jak splunąć. Nie mówiąc już o tym że może próbować egzekwować pieniądze od mojej