Wpis z mikrobloga

I jeden i drugi się włącza do ruchu (bo wyjeżdżają ze strefy), więc mają ustąpić wszystkim. Jeśli hipotetycznie włączą się do ruchu równocześnie, to moim zdaniem czerwony ustępuje skręcając w lewo.


@GaiusBaltar: No właśnie moje pytanie to który znak jest w tym momencie ważniejszy - bo jeżeli ustąp pierwszeństwa, to na logikę czerwony ma pierwszeństwo (bo wyjazd ze strefy oznacza włączanie się do ruchu, ergo musisz ustąpić pierwszeństwa wszystkim, nawet wyjeżdżającym
@kanapeczka_z_kanapa: znak A-7 oprócz rzeczy oczywistych informuje o wjeżdżaniu na drogę z pierwszeństwem przejazdu. Wjeżdżając na tę drogę, jeśli za chwilę jest kolejne skrzyżowanie nie musisz mieć znaku pierwszeństwa powtórzonego. Tylko ten A-7 cię o tym informuje.
@kanapeczka_z_kanapa:
W tym wypadku nie ma problemu, bo po obu stronach są drogi włączające się do ruchu. Ale gdyby od strony nauki jazdy nie było znaku koniec strefy zamieszkania tylko A-7 to faktycznie skręcający w lewo miałby pierwszeństwo.

Znak nakazujący ustąpić pierwszeństwa to obniżenie "uprawnień" a nie ich nadanie, wg mnie uwzględniać trzeba ten znak, który najbardziej te uprawnienia obniża.
zielony bo czerwony ma go z prawej strony


@Shmit: tak, tylko pierwszeństwo jest ustalane przed wjazdem na skrzyżowanie, więc jak ma go z prawej? xD chyba że to ma być uproszczenie dla matołów..
wg mnie uwzględniać trzeba ten znak, który najbardziej te uprawnienia obniża.


@janekplaskacz: No ja własnie tak bym zrobił.

Ja generalnie rozumiem, że ten znak ma pomóc "starszym" kierowcom, którzy nie do końca ogarniają znak końca strefy i to, że to jest tożsame z włączaniem się do ruchu, ale moim zdaniem to z kolei wprowadza chaos tym, którzy ten znak znają. W tej sytuacji z filmiku bym ustąpił zielonemu, ale co jak