•  

Dobra, wrzucam i ja moją relację z #mirkowyzwanie bo mnie zaraz północ zastanie i będzie pszypau jak współorganizator trafi na listę hańby :/
    Wybrałam zestaw numer 5, a z niego zadanie: Wypróbuj 3 przepisy z dynią w roli głównej. Zrobiłam dżem dyniowo-pomarańczowy z chilli (musiałam robić dwa razy, bo po pierwszym razie odstawiłam go do ostygnięcia, zapomniałam o nim i pokryła go piękna warstwa grzyba albo pleśni- nie badałam co na tym wyrosło), krem z dyni z tymiankiem w wersji dla studenta- tanio i szybko oraz curry z dynią i kurczakiem- odradzam ;) W komentarzach zdjęcia i przepisy. @FHA96 – pozwalam sobie sama zaliczyć zadanie xd

#gotujzwykopem

•  

Dżem dyniowo-pomarańczowy z chilli
      1 kg obranej i pokrojonej w kostkę dyni, 3/4 szklanki cukru (albo więcej jak ktoś chce), skórka starta z jednej pomarańczy, sok wyciśnięty z dwóch pomarańczy, szczypta chilli (szczypta naprawdę wystarczy- wierzcie lub nie)
      Do garnka wlać odrobinę wody i zagotować, rozpuścić cukier, dodać dynię i chwilę podsmażać czy tam dusić- często mieszać, żeby się nie przypaliło, dodać sok i skórkę z pomarańczy, mieszać, dusić, dusić, mieszać, mieszać, mieszać, mieszać... jak za gęste- dodać wody trochę. Jak dynia będzie już papką dodać chilli i znów pomieszać. Potem zblendować i ładować gorące do słoików :)
      Mi wyszły 3 większe słoiki i jeden mały. Polecam- pyszny dżem :) 10/10

źródło: dzem.jpg

•  

Krem z dyni dla studenta
      1 litr wywaru z kostki rosołowej xd, 4 średnie obrane ziemniaki, 0,5 kg obranej i pokrojonej dyni, trochę śmietanki 30%, sól, tymianek, pieprz, kurkuma, papryka słodka lub ostra.
      Wszystko wrzucić do wywaru i ugotować do miękkości, potem zblendować. Podawać w groszkiem ptysiowym albo grzankami czosnkowymi. Polecam również :) 9/10

źródło: zupa.jpg

•  

Curry z dynią i kurczakiem
      Tu coś poszło nie tak. Znalazłam przepis w necie i wydawało się, że będzie git- jednak nie było. Wszystkie przyprawy z przepisu lubię ale jakoś nie posklejało się to w jednym daniu. Moim zdaniem mleczko kokosowe stłamsiło to danie na maksa a taki miało potencjał. Koniec końców po dodaniu na końcu słoiczka koncentratu pomidorowego, którego w przepisie nie było, dało się to zjeść.
      Podaję przepis: znajdź w necie jakikolwiek przepis na curry z dynią i kurczakiem i zrób wszystko według instrukcji. Następnie dodaj tyle koncentratu pomidorowego, żeby zabić powstały smak- smacznego :) Nie polecam- bez koncentratu -10/10 a na dodatek wygląda jak gówno xd – zdjęcie otwierasz na własną odpowiedzialność

źródło: curry.jpg 18+

•  

@brand_new_brain: no napisać, że dodajesz paprykę chilli to tak jak napisać, że dodać rybę. Są rózne papryczki, chili to zbiorcza nazwa rodziny papryk.

•  

@girabaldi: zatem dodaj jaką lubisz :) ja nie znaju się na chilli ¯\_(ツ)_/¯

Gorące dyskusje ostatnie 12h