•  

#mintos #kuetzal #envestio #kredyty #inwestowanie #dochodpasywny #pieniadze #zarabianiewinternecie #inwestycje #sociallending #pieniadze #finanse #zarabianie #kapital

Link do serii wpisów o platformie ENVESTIO
    Seria wpisów poświęcona platformie envestio
    Link do serii wpisów o platformie MINTOS
    Seria wpisów poświęcona platformie mintos

Seria wpisów o platformie KUETZAL
    Wpis #1 Platforma Kuetzal - wprowadzenie

Wpis #2 Gwarancja wykupu Kuetzal

Nie wysilam się, by przeskoczyć dwumetrową przeszkodę. Staram się pokonywać takie małe, 30-centymetrowe progi, nad którymi po prostu mogę przejść...

Platforma kuetzal jak każda licząca się platforma do inwestycji P2P oferuje gwarancję wykupu pożyczki. Jest to nie tylko zabezpieczenie inwestora przed ewentualną niewypłacalnościom kredytobiorcy ale także gwarancja możliwości wycofania kapitału w każdym momencie udzielenia pożyczki.

Jak działa gwarancja wykupu udzielana przez Kuetzal?

Platforma Kuetzal oferuje inwestorom dwa rodzaje gwarancji. Pierwsza gwarancja jest to zabezpieczenie oferowane nie bezpośrednio przez platformę, ale gwarancja ze strony pożyczkobiorcy. Kuetzal podpisuje osobiste zobowiązanie do spłaty kredytu osoby/osób którym pożyczka zostaje udzielona. Jest to bardzo instotne w sytuacji gdy firma stałaby się niewypłacalna a ściągniecie całego długu niewykonalne. W takiej sytuacji odpowiedzialność za daną pożyczkę ponosi nie tylko firma ale także osoba podpisująca gwarancję osobistą. Jest to istotne gdyż ewentualna spłata zaległego kredytu może zostać zrealizowana na wiele sposobów. Z jednej strony majątek firmy może zostać zlicytowany, równolegle jednak platforma Kuetzal może pociągnąć do odpowiedzialności osobę która udzieliła gwarancji osobistej (najczęściej jest to prezes lub vice-prezes firmy).

Kolejnym typem gwarancji, jest tzw "podwójne zabezpieczenie kuetzal". Zobrazuję te dwa mechanizmy gwarancyjne osobno. Obie te gwarancje są dostępne dla pożyczek które posiadają tzw "buy-back guarantee". W komentarzu możecie znaleźć zdjęcie na którym pokazane jest miejsce w którym ta informacja jest widoczna.

Gwarancja zwrotu Kuetzal
    Każda pożyczka posiadająca gwarancję wykupu ma zabezpieczenie w formie umowy z platformą Kuetzal co do wykupu niespłaconej pożyczki. Oznacza to że Platforma Kuetzal zobowiązuje się do wypłacenia inwestorowi zaległej kwoty pożyczki w terminie do 60 dni od ostatecznego terminu spłaty zobowiązania. Wygląda podobnie do gwarancji oferowanej przez platformę mintos prawda ? Niekoniecznie W porównaniu do platformy mintos, platforma kuetzal jest osobiście odpowiedzialna za każdą pożyczkę, a dodatkowo posiada ona zabezpieczenie ze strony pożyczkobiorcy (co jest lepszym zabezpiecznieniem niż to oferowane przez mintos). Jest to o tyle istotne a przez wielu nie doceniane, że jako jedna z niewielu platform inwestycyjnych kuetzal bierze dużą część odpowiedzialności na siebie. Jest to jeden z powodów dla których przeniosłem większą część kapitału z mintosa na kuetzal.

Gwarancja wykupu Kuetzal
    Dla wielu osób inwestycje w platformy P2P nie są atrakcyjne, gdyż w każdym momencie chcą one mieć dostęp do swojego kapitału. Z tego względu platforma Kuetzal wprowadziła gwarancję wykupu Kuetzal, która to umożliwia nam natychmiastowy zwrot zainwestowanego kapitału po odliczeniu opłaty manipulacyjnej dla platformy ( platforma w kazdym momencie musi posiadac środki na wykup za co ponosi pewien koszt). Gwarancja wykupu kuetzal jest ważna przez cały okres trwania kredytu i jest wypłacana automatycznie.

Jak widzicie mechanizmy zabezpieczające na platformie kuetzal oferują inwestorowi duże bezpieczeństwo oraz elastyczność w zarządzaniu kapitałem. Z tego powodu ja, jak i osoby z mojej grupy inwestycyjnę przenieśliśmy dużą część kapitału z platformy mintos na platformę kuetzal oraz envestio

Dlaczego inwestuję na platformie Kuetzal?
    Zdecydowałem się na inwestycję na platformie kuetzal ze względu na chęć dodatkowej dywersyfikacji mojego kapitału oraz na model biznesowy przyjęty przez platformę. Zauważyłem, że w porównaniu do innych platform oferujących kredyty biznesowe, kuetzal informuje wcześniej o planowanej inwestycji umożliwiając spokojny transfer kapitału na konto platformy, dzięki czemu nie ma konieczności ciągłego trzymania funduszy poza kontem bankowym. Jest to świetne rozwiązanie gdyż na innych platformach często nie zdążymy przelać środków na konto a pożyczka jest już sfinansowana. Dodatkowo kuetzal oferuje gwarancję możliwości wykupu naszego kredytu oraz w przypadku niepełnego finansowania pożyczki, platforma sama inwestuje brakujący kapitał. Oznacza to, że kuetzal jako jedna z niewielu platform sama jest aktywnym inwestorem i inwestuje razem za Nami. Według mnie drastycznie podnosi to wiarygodność tej platformy.

Dlaczego piszę ten poradnik?

pokaż spoiler Od dłuższego czasu inwestuje w kredyty osobiste/biznesowe i zachęcam ludzi do takich inwestycji. Oczywiście na sam koniec to Wasza sprawa co robicie z pieniędzmi, ale zawsze motywuję do pomnażania kapitału. Oczywiście można trzymać oszczędności na lokacie 1-2% ( co oznacza dla Nas stratę gdyż inflacja postępuje szybciej niż zysk z takiej lokaty ), jednak przy minimalizacji ryzyka możemy mieć 12-21% w skali roku inwestując na platformach p2p/b2b. Jeden powie ze to mało jeden ze dużo. Ta strona to nie miejsce gdzie pomnożysz swoje oszczędności w tydzień ale obecnie zwrot jest lepszy niż np. z inwestycji w nieruchomości (w zależności od rynku od 3% do 10%). Ja inwestując duże sumy osiągam obecnie zwrot na poziomie 17.9% (wartosc aktualizowana) co jest dla mnie naprawdę zadowalające. ...

Link do rejestracji z którym dostaniesz dodatkowy zwrot za każdą inwestycję której dokonasz przez 180 dni po rejestracji. Pozwoli Ci to na szybsze pomnażanie kapitału. Dodatkowo przy rejestracji z tego linku masz moje pełne wsparcie w sprawach inwestycji kapitałowych.

Link bez bonusu

źródło: Kuetzal.png

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Mirki zmieniam branżę i z tej okazji mam do oddania 2 tony żelków. Zwyciezce #rozdajo wylosuje sposrod plusujacych dzis do godziny 23:00. W losowaniu biora udzial wszyscy, nawet zielonki ¯(ツ)/¯ zdjecie pogladowe z neta bo żelki mam spakowane w kartonie ¯\_(ツ)_/¯
    #cebuladeals #codziennerozdajo tag do obserwowania

odpowiedzi (67)

Czasem, tak jak teraz, przypomina mi się klimat sprzed 15 lat. Po szkole przychodziłam do domu, jadłam obiad, pytałam rodziców czy mogę włączyć komputer. Śnieg zaczynał padać, a ja uruchamiałam swoją maszynę. Przyglądałam się ekranowi rozruchu, wyświetlającym się na wielkim, kineskopowym monitorze, który dawał mi dziwne poczucie ciepła. Kibicowałam paskowi ładowania systemu, żeby nagle nie wywalił niebieskiego ekranu errora jak to już bywało. Po siedmiu minutach słyszę cudowny dźwięk załadowania systemu. Otwieram folder z muzyką, zaznaczam listę piosenek, Flipsyde - Someday już rozbrzmiewa. W kolejce Linkink Park, Britney Spears, Kelly Clarkson i Slipknot. Patrzę na wizualizacje w Windows Media Playerze. Po chwili wodzę myszką po ekranie i zastanawiam się w co zagrać : The Sims, Need for Speed Underground, Skoki Narciarskie, Safrosoft Rox, Kostucha Just One Fix? Włączam Simsy i czekam kolejnych parę minut podczas ładowania gry, znów obawiając się jakiegoś errora. Patrzę w okno, a za oknem spokojnie spadają ogromne płatki śniegu. O, zasypało już warstewką wszystkie auta...

#feels #truestory #gorzkiezale #komputery #zima
    pokaż całość

odpowiedzi (59)

Wardega, ciesz się, że nie robiłeś pranków w Koninie xddd

Dla tych, co twierdzą, że za ucieknie przed policją należy się kulka. Właśnie zabilibyscie Wardege. xd

#konin

odpowiedzi (38)