Wpis z mikrobloga

@Amebcio: Towary nieuregulowane rozliczane są jak inne nieuregulowane. Wymiana btc na ltc to barter. Potem ltc na btc to kolejny barter. Póki co masz fiskus tak do tego podchodzi.
@OPcodeRTI: Po latach czy wręcz ponad dekadzie płacenia PIT-8C deklarowałem i nadal to podtrzymuję że z krypto nie zapłacę ani grosza podatku. Co najwyżej trochę prowizji przy wypłatach w normalnych krajach głównie strefy EUR i też GBP choć jeszcze z tego nie korzystałem.

Przypomnij sobie co się działo pod tagiem 1-2 lata temu, jak się ludzie sami na absurdalne sposoby starali opodatkować a US sam nie wiedział co z tym robić
@OPcodeRTI: Wiedza o podatkach? A jaka jest twoja? Co ci grozi kiedy fiskus przyłapie cię że nie wpisałeś w picie dochodowego od krypto? Słucham geniuszu :D To #!$%@? oświadczenie. Nasz US nie sprawdza nawet więksozści średnich przedśiębiorstw w Polsce, bo nie ma na to mocy przerobowej geniuszyu.

Ty #!$%@? i twoja wiedza :D Frajer...
Fiskus jedynie zajmuje się DG od pewnych limitów obrotu i to sporych.

Polski US jest najbardziej nieogarniętą
@kamillus: Od 1 stycznia tego roku, obrót kryptowalutami jest już uregulowany od strony podatkowej i a) nie jest już traktowane jako barter, b) wymiana jednej kryptowaluty na inną nie tworzy obowiązku podatkowego.
@Amebcio: @Saeglopur: Ja dokłądnie tak samo. Nie unikam płacenia podatków, ale jeżeli chodzi o podatek od zysku BTC to również uważam że nie powinien być naliczany i nie zapłacę ani grosza.

Obecnie to nie jest moim zmartwieniem bo ja jedynie kupuję a sprzedać zamierzam z pewnością nie szybko.
Oczywiście też zakładm że OP nie będzie miał do zapłaty jakichś astronomicznych kwot.
Jeżeli natomiastr chodzi o traderów którzy sporymi kwotami obrócili,
@cyberpunkbtc: Nie bądź taki pewny. Us w Polsce ma ogromne fundusze i uprawnienia. Podsłuchy, broń, sprawdzanie kont bankowych, a także kontrole na polskich giełdach i współpraca międzynarodowa z innymi irs. Na dole siedzą rowu urzędnicy, ale mają też ludzi z wiedzą, których premia zależy od wyników.

I teraz pomyśl. Kiedyś może był nieudacznikiem. Potem zaczął wyciągać 5-10k premii miesięcznie. Zainwestował żeby mieć więcej i zna mechanizmy oraz giełdy. I teraz dajmy
@kamillus: OK, powodzenia ci życze bo widze że odbierasz BTC jak kazdy instrument finansowy i widzisz w nim jedynie spekulację. Po pierwsze współczuję. Po drugie gratuluję nie dostrzegania potencjału i praktycznie pewnego wielokrotnego wzrostu wartości w dłuższym terminie, przegapienia najbardziej sensownej inwestycji XXI wieku , siedząc w niej krótkoterminowo. Po trzecie Syndrom Sztokcholmski. Wy nie zrozumiecie i tak o czym mówię.
Nie rozumiesz dlaczego BTC w oogóle jest coś warte i