•  

Jak wygląda wiedza o podatkach, prawie i działaniu skarbówki przeciętnego Bitcoin Maksymalisty.
    Więc tak:
    1. Nie płać podatków od krypto.
    2. Jak wezwie cię US powiedz, że zapomniałeś.

Rośnie nam nowa elita finansowa.

#bitcoin #kryptowaluty #podatki #finanse

źródło: wiedza_przecietnego_btc_maksymalisty.png

•  

@OPcodeRTI Ciągle lepszy ekonomista niż Petru ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Danicen: A kto to Petru? bo nie znam

•  

@OPcodeRTI: Akurat tu się z nim zgadzam. Za bitciona nikt nie powinien zapłacić nawet grosza podatku.

•  

@OPcodeRTI Nic nie straciłeś ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@OPcodeRTI: Gość nadal nie wie, że u nas wymiana krypto jest rozliczana jak barter? Że kosztów sobie nie odliczy. Że podatek nie tylko zapłaci tutaj od zysku, ale i od straty?
      Nie wie, że od zapomnienia można dostać 75%?

•  
      brodatylarry

0

Za bitciona nikt nie powinien zapłacić nawet grosza podatku.

@rysiekryszard dlaczego?

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@kamillus: on tylko "teoretycznie" wszystko wie

•  

@rysiekryszard: Podatki płaci się od zrealizowanych zysków a nie od posiadania. Niezależnie czy zarobiłeś na złocie, czy na Bitcoinie, prawo wymaga zapłacenia podatku od zarobionych PLN

•  

•  

@Amebcio: Towary nieuregulowane rozliczane są jak inne nieuregulowane. Wymiana btc na ltc to barter. Potem ltc na btc to kolejny barter. Póki co masz fiskus tak do tego podchodzi.

•  

@OPcodeRTI: Po latach czy wręcz ponad dekadzie płacenia PIT-8C deklarowałem i nadal to podtrzymuję że z krypto nie zapłacę ani grosza podatku. Co najwyżej trochę prowizji przy wypłatach w normalnych krajach głównie strefy EUR i też GBP choć jeszcze z tego nie korzystałem.

Przypomnij sobie co się działo pod tagiem 1-2 lata temu, jak się ludzie sami na absurdalne sposoby starali opodatkować a US sam nie wiedział co z tym robić i jak do tego podchodzić xD

Z podatkami od zysków kapitałowych i nawet zwykłym dochodowym krypto już całkiem się mijają z antysystemowymi założeniami.

•  

@OPcodeRTI: Wiedza o podatkach? A jaka jest twoja? Co ci grozi kiedy fiskus przyłapie cię że nie wpisałeś w picie dochodowego od krypto? Słucham geniuszu :D To kurwa oświadczenie. Nasz US nie sprawdza nawet więksozści średnich przedśiębiorstw w Polsce, bo nie ma na to mocy przerobowej geniuszyu.

Ty kurwa i twoja wiedza :D Frajer...
      Fiskus jedynie zajmuje się DG od pewnych limitów obrotu i to sporych.

Polski US jest najbardziej nieogarniętą instytucją państwową jaką kojarę. Nawet ZUS zostawia ich daleko w tyle pod względem organizacyjnym, nie wspominająć np o Urzędzie Celnym. Jedynie może MON jest na ich poziomie...

Nikt nie sprawdza zwykłych Januszy, nie są w stanie. Gwarantuję ci że połowa PItów od osób fizycznych, które miały dodtkowe źródła dochodu poza zwykłą umową o pracę nie składają dobrze wypełnionych oświadczeń. I nic się nie dzieje...

Po 1 to na 99,5% US nie zweryfikuje PITU Janusza w porównaniu jeszcze z raportem z giełdy krypto. Po 2 nawet jesli to ludzi za takie błedy sie nie kara. Ja wiem jak oni działają i nie mam obawy tu publicznie tego pisać, moga sobie czytać.

Jaka jest twoja wiedza? Desperackie i burackie szuklanie powodu aby stworzyć wpis starający się mnie zaatakować. Atari, robisz z siebie jedynie idiotę....

+: Dantte
    •  

@kamillus: Od 1 stycznia tego roku, obrót kryptowalutami jest już uregulowany od strony podatkowej i a) nie jest już traktowane jako barter, b) wymiana jednej kryptowaluty na inną nie tworzy obowiązku podatkowego.

•  

@OPcodeRTI:

źródło: steemitimages.com

•  

@Amebcio: @Saeglopur: Ja dokłądnie tak samo. Nie unikam płacenia podatków, ale jeżeli chodzi o podatek od zysku BTC to również uważam że nie powinien być naliczany i nie zapłacę ani grosza.

Obecnie to nie jest moim zmartwieniem bo ja jedynie kupuję a sprzedać zamierzam z pewnością nie szybko.
      Oczywiście też zakładm że OP nie będzie miał do zapłaty jakichś astronomicznych kwot.
      Jeżeli natomiastr chodzi o traderów którzy sporymi kwotami obrócili, uzyskali wysoki dochód i maja też wysoki podatek do zapłaty to nie zalecam nie zgłaszania tego. Jednocześnie zakładam że jednak trader który ma spory zysk nie jest idio0tą który grzecznie go realizuje wychodząc do PLN na swoje kont.o. Chyba logicznym krokiem jest wtjście z krypto na zagranicznym rynku do fiata innego niż PLN ¯\_(ツ)_/¯

Dodatkowo absurdem dla mnie jest płacenie characzu w fiacie od BTC, którego sensem istnienia jest ucieczka od fiata. Dla mnie to jeszcze nie problem, ale za 10 lat przy sporym zysku opłaci mi isę zmienić rezydencję na DE na pół roku tylko w celu wjścia do fiata bez haraczu, legalizując go.

Dodatkowo przypominam o ich kampanii medialneji ostrzegającej ludzi przed BTC jako bańką, która pęknie i to za moj podatki. Ostrzgali mnie że stracę, radzili uciekać. Wykazując zysk dodatkowo udowadniam że byli w błędzie a ja miałem rację nie słuchając ich. W takiej sytacji mam im jeszcze płącić za to że zykasłem robiąc odwrotnie od ivh zaleceń?

Poza tym to fiat i ich sysem finansowy są tutaj scamami a ni BTC. Odwrotnie.

+: weshu
    •  

•  

@Amebcio: O świetne info. Podasz mi podstawę prawną? Bawiłem się kilka lat temu z sukcesami, ale mi us podciął wtedy skrzydła.

•  

@cyberpunkbtc: Nie bądź taki pewny. Us w Polsce ma ogromne fundusze i uprawnienia. Podsłuchy, broń, sprawdzanie kont bankowych, a także kontrole na polskich giełdach i współpraca międzynarodowa z innymi irs. Na dole siedzą rowu urzędnicy, ale mają też ludzi z wiedzą, których premia zależy od wyników.

I teraz pomyśl. Kiedyś może był nieudacznikiem. Potem zaczął wyciągać 5-10k premii miesięcznie. Zainwestował żeby mieć więcej i zna mechanizmy oraz giełdy. I teraz dajmy na to, że dostaje 5% z 75% nałożonego na kogoś kto wypracuje 1kk zysku. I tak miesiąc w miesiąc. Myślisz, że takich stu cwaniaków w skali kraju się nie trafi?
      Czyli muszą ściągnąć co miesiąc stu takich co olali podatki co miesiąc.
      Myślisz, że masz szansę z taką machiną?

•  

@kamillus: OK, powodzenia ci życze bo widze że odbierasz BTC jak kazdy instrument finansowy i widzisz w nim jedynie spekulację. Po pierwsze współczuję. Po drugie gratuluję nie dostrzegania potencjału i praktycznie pewnego wielokrotnego wzrostu wartości w dłuższym terminie, przegapienia najbardziej sensownej inwestycji XXI wieku , siedząc w niej krótkoterminowo. Po trzecie Syndrom Sztokcholmski. Wy nie zrozumiecie i tak o czym mówię.
      Nie rozumiesz dlaczego BTC w oogóle jest coś warte i dlaczego inni inwestowali w niego 9 lat temu, 7, czy 5...
      Wzrost wartości BTC wyrażonej w fiacie nie jest bez przyczyny. To my go spowodowaliśmy, wy na chwilę tu wskoczyliście. Absurdalne jest tłumaczenie dlaczego nie należy płacić podatku od BTC. Kążdy maxymalista widzi to tak samo jak ja, inaczej mnie jest maxymalistą.Co ciekawsze to BTC dziś w ogóle istnieje tylko dzięki ludziom którzy dawno, dawno temu wchodzili w niego nie ze względu na zysk i nie wchodzili w niecgo planując powrót do fiata kiedykolwiek. Jak absurdalnie by to dla ciebie nie brzmiało, nikogo nie interesuje twoja opinia. BTC dziś masz tylko dzięki tamtym ludziom, dodatkowo to oni kupowa;li go po kolika $ a nie kilka tys$ i nie planują wyjści z niego przy 100 000$. Niedorzeczne jest dla mnie tłumaczenie komuś DLACZEGO podatek w fiacie od BTC moze być w ogóle brane pod uwagę. Nie dostrzegasz żadnych plusów w samym trzymaniu swojego kapitału w BTC zamiast w fiacie,. BTC istnieje teylko dizeki tym którzy dostrzegali tylko tą różnicę i dla niej on jest rozwijany.

Wracając do tematu i pytania jakie zadałeś:

Myślisz, że masz szansę z taką machiną?

Nie wiem co masz na myśli? Z mojej perspektywy to machiną jest BTC a fiskus, KNF, NBP nie mają najmniejszej szansy z tą machiną.

Jeżeli masz na myśli sam fakt odradzania przecietnemu Kowalskiemu nie płacenia haraczu od zysku, to nie wiem jakie wy macie wyobrażenie o konsekwencjach nie wpisania w świadczeniu czegostakiego. Przecież to nie kończy się na zawiasach czy jakiejś grzywnie. Prawo karne umożliwiające karanie za uniknięcie podatku nie zostaly stworzone w celu egzekwowania go od Janusza, który robi to na niewielką skalę...

•  

@kamillus: Poza tym dołączyłęś do dyskusji która zaczęła sie w innym wątku i cię ominęła: https://www.wykop.pl/wpis/45070659/jaki-podatek-jest-od-kryptowalut-w-polsce-bitcoin-/

•  

@cyberpunkbtc: Mam prawie trzy btc ;) nie jako inwestycję, a zabawę. Dwa pierwsze btc z czasie gdy to było warte pizzę. Ogromny potencjał jest w skakaniu między krypto.
      Znam tych co spieniężają wykopki, ruch co zarabiają na spekulacji (i ich nasz piątek zabije) oraz takich co sobie odkładają nic nie warte obecnie krypto.
      Ja chcę spekulować, bo mnie to bawi. A jak coś z tego będzie to pewnie i tak więcej niż z ZUS ;)

Nie jest to dla mnie Mesjasz, bo mam trochę więcej niż trzynaście lat i wiem już jak świat działa.

•  

@kamillus: Oczywiście wiesz że BTC powstał w 2009 r. Wątpię jednak żebyś wiedział że próbowano go stworzyć od roku 1993. Był on jednym z głównych celów Cypherpunków o czym wspominiano kilkukrotnie w Manifeście włąśnie z 1993r: https://www.activism.net/cypherpunk/manifesto.html
      Ani satoshi któremu suię to udało po 16 latach, ani społęcznosć która się zajęła jego rozwijem i rozwiaja go do dnia dzisiejszego, nie była motywowana zarobkiem.

Powodzenia w uważaniu na scamerów od fiata.

źródło: pbs.twimg.com

•  

nie jako inwestycję, a zabawę. Dwa pierwsze btc z czasie gdy to było warte pizzę. Ogromny potencjał jest w skakaniu między krypto.

@kamillus: wątpię, to się lekko gryzie z poprzednią wypowiedzzią... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podasz mi podstawę prawną? Bawiłem się kilka lat temu z sukcesami, ale mi us podciął wtedy skrzydła.

No i nie określałbyś tego momentem pizzy ... lD

•  

@kamillus: To jest regulowane przez art. 17 ustawy o PIT

Przez odpłatne zbycie waluty wirtualnej rozumie się wymianę waluty wirtualnej na prawny środek płatniczy, towar, usługę lub prawo majątkowe inne niż waluta wirtualna lub regulowanie innych zobowiązań walutą wirtualną.

Edit: tylko nie wiem jakiej definicji waluty wirtualnej używają, prawdopodobnie rzeczy typu USDT się nie kwalifikują

•  

@cyberpunkbtc: nie trzeba mieć super wiedzy, wystarczy wiedzieć, że jeżeli Urząd Skarbowy cię oskarży, to ty musisz udowodnić że jesteś niewinny, jeżeli nie udowodnisz to płacisz 75% podatku od nieujawnionych dochodów, więc twoje "zapomniałem" w tym wypadku nie zadziała

•  

@taksanski_widelec: czasem mam wrażenie że cyber to jakiś gimbus

•  

@kamillus: To nie jest tak z tymi 75%

Gorące dyskusje ostatnie 12h