Wpis z mikrobloga

#volkswagen #motoryzacja mirki, rozbite auto, potrzeba zakupu nowego, szybko. Na tapecie są 2: Outlander 2.0 CVT i Kodiaq 1.5 TSI DSG. Byłem przekonany do Mitsubishi ale wsiadłem do Skody i auto mnie zachwyciło. Obawiam się tylko trwałości. Samochody zajeżdżam latami, chciałbym używać tego auta z 10 lat, przewidywany przebieg ok. 250 tys. Jeżdżę mega spokojnie, na zmianę miasto i krótki trasy autostrada, raz na kilka tygodni długa trasa, v max 140. W Mitsubishi raczej wierzę, znam te auta bo jeździłem Carisma, Lancerem, ASXem. A jak z VW jest naprawdę? Internet jest pełny artykułów ale one mi w dużej części wyglądają na sponsorowane ... ;)
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@plpi2018: skoda ma fajne szmery bajery ale ten silnik to się do karoqa nadaje dla mnie za duża buda jak na taki silnik lecz to zależy od twojego stylu jazdy głównie
@otakoryba: akurat 2.0 w outlanderze jest jeszcze większym mułem :) mam zero oczekiwań jeśli chodzi o dynamikę. Do 140 przyspiesza wystarczająco dynamicznie jak dla mnie, więcej nie potrzebuje. Chodzi mi najbardziej o legendy o DSG które sypie się po 100 tyś albo TSI które bierze 5 litrów oleju na 30.ooo tys albo że sypie się po 200 tys
@plpi2018: nie słuchaj januszy mówiących że tłuk z 13.3s do setki będzie trwalszy i lepszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skodą będzie Ci się 10x lepiej jeździło, szczególnie że nie pałujesz, a z turbinką będziesz mógł się płynnie włączyć do ruchu i wyprzedzić.

Weź jazdy próbne i wybierz sam, imho oba auta przy tym przebiegu będą miały usterki, ale to co zaoszczędzisz jeżdżąc 1.5 po mieście to twoje