•  

#mintos #kuetzal #envestio #kredyty #inwestowanie #dochodpasywny #pieniadze #zarabianiewinternecie #inwestycje #sociallending #pieniadze #finanse #zarabianie #kapital

Link do serii wpisów o platformie ENVESTIO
    Seria wpisów poświęcona platformie envestio
    Link do serii wpisów o platformie MINTOS
    Seria wpisów poświęcona platformie mintos
    Seria wpisów o platformie KUETZAL
    Seria wpisów poświęcona platformie kuetzal

Na samym dole wpisu dowiecie się jak dostać bonus za każdą inwestycję której dokonacie w przeciągu pierwszych 180 dni od rejestracji !!

Wpis #3 Kuetzal Care

Inwestowanie powinno być raczej jak oglądanie schnącej farby lub rosnącej trawy. Jeśli chcesz emocji, weź 800 dolarów i ruszaj do Las Vegas. – Paul Samuelson

Każdy inwestor który wie jak działa wolny rynek oraz zdaje sobie sprawę ze zjawiska inflacji wie, że gdy jego pieniądze nie pracują to jest to równoznaczne ze stratami. Co jednak gdy inwestujemy w pożyczki biznesowe i czekamy na moment w którym zakładana kwota kredytu zostanie uzbierana ? Czy do tego momentu nasz kapitał również nie pracuje ?
    Na szczęście odpowiedź brzmi : nie. Platforma kuetzal oferuje mechanizm który gwarantuje nam naliczanie odsetek już od kolejnego dnia po zainwestowaniu kapitału. Mowa tutaj o tzw. Kuetzal Care
    .
    .
    Czym jest Kuetzal Care ?
    Kuetzal Care to swego rodzaju gwarancja platformy mówiąca o tym, że odsetki od naszej inwestycji zostaną naliczone już od następnego dnia po inwestycji na platformie. Nie ważne czy cała kwota zostanie do tego czasu zebrana czy nie. Dla nas inwestorów oznacza to nic innego jak natychmiastowy start pracy naszego kapitału. Ma to duże znaczenie gdyż istnieją pożyczki gdzie kwota o którą zabiega kredytobiorca jest duża a jej zebranie może trwać nawet kilka dni lub tydzień/dwa (najczęściej maksymalnie kilka dni). Z Kuetzal Care mamy pewność że nasz kapitał zaczyna pracować tak szybko jak to możliwe**.
    Wygląda świetnie ale to nie wszystko (。◕‿‿◕。)
    .
    .
    Kuetzal Care zakłada również, że każdy projekt na platformie zostanie w przyszłości sfinansowany. Jeśli inwestorzy na platformie nie zbiorą całej kwoty przez pewien okres czasu to platforma kuetzal zobowiązuje się do dołożenia brakującej kwoty. Przykładowo jeśli celem projektu jest zebranie 1000 000 € a inwestorzy zgromadzą "jedynie" 450 000€ to kuetzal zainwestuje brakującą kwotę (z własnego kapitału lub pieniędzy inwestorów z którymi kuetzal podpisał stosowne umowy).
    Jest to o tyle istotne, że kuetzal jako jedna z niewielu platform inwestycyjnych inwestuje razem z innymi inwestorami czyli bierze pewne ryzyko na siebie. Dla mnie zwiększa to znacząco zaufanie jakie mam do danej platformy. Jeśli platforma wybrałaby inwestycje bardzo ryzykowne to musi się liczyć z tym, że możliwe jest, że będzie musiała ona sfinansować część tej pożyczki ze swojego kapitału. Wg mnie sprawia to, że podchodzą oni bardzo poważnie do wyboru projektów lądujących na portalu.

Dlaczego inwestuję na platformie Kuetzal?
    Zdecydowałem się na inwestycję na platformie kuetzal ze względu na chęć dodatkowej dywersyfikacji mojego kapitału oraz na model biznesowy przyjęty przez platformę. Zauważyłem, że w porównaniu do innych platform oferujących kredyty biznesowe, kuetzal informuje wcześniej o planowanej inwestycji umożliwiając spokojny transfer kapitału na konto platformy, dzięki czemu nie ma konieczności ciągłego trzymania funduszy poza kontem bankowym. Jest to świetne rozwiązanie gdyż na innych platformach często nie zdążymy przelać środków na konto a pożyczka jest już sfinansowana. Dodatkowo kuetzal oferuje gwarancję możliwości wykupu naszego kredytu oraz w przypadku niepełnego finansowania pożyczki, platforma sama inwestuje brakujący kapitał. Oznacza to, że kuetzal jako jedna z niewielu platform sama jest aktywnym inwestorem i inwestuje razem za Nami. Według mnie drastycznie podnosi to wiarygodność tej platformy.

Dlaczego piszę ten poradnik?

pokaż spoiler Od dłuższego czasu inwestuje w kredyty osobiste/biznesowe i zachęcam ludzi do takich inwestycji. Oczywiście na sam koniec to Wasza sprawa co robicie z pieniędzmi, ale zawsze motywuję do pomnażania kapitału. Oczywiście można trzymać oszczędności na lokacie 1-2% ( co oznacza dla Nas stratę gdyż inflacja postępuje szybciej niż zysk z takiej lokaty ), jednak przy minimalizacji ryzyka możemy mieć 12-21% w skali roku inwestując na platformach p2p/b2b. Jeden powie ze to mało jeden ze dużo. Ta strona to nie miejsce gdzie pomnożysz swoje oszczędności w tydzień ale obecnie zwrot jest lepszy niż np. z inwestycji w nieruchomości (w zależności od rynku od 3% do 10%). Ja inwestując duże sumy osiągam obecnie zwrot na poziomie 17.93% (wartosc aktualizowana) co jest dla mnie naprawdę zadowalające. ...

Link do rejestracji z którym dostaniesz dodatkowy zwrot za każdą inwestycję której dokonasz przez 180 dni po rejestracji. Pozwoli Ci to na szybsze pomnażanie kapitału. Dodatkowo przy rejestracji z tego linku masz moje pełne wsparcie w sprawach inwestycji kapitałowych.

Link bez do rejestracji bez bonusu

źródło: Kuetzal.png

Gorące dyskusje ostatnie 12h