•  

  Ej Mirki nowe #oszukujo !

  TL;DR:

  pokaż spoiler Moich rodziców chciano naciągnąć na 80k PLN. Zadzwoniła do nich rzekomo policja i mówiła im, że miałem wypadek, w którym zabiłem kobietę.


  Długi weekend był, trzeba było wrócić do domu - wróciłem. Niestety, po weekendzie trzeba było też wrócić do #pracbaza, więc wczoraj (niedziela) miałem w planach powrót do #krakow z mojego miasta rodzinnego. Żeby przyjemniej się jechało i żeby trochę kasy się zwróciło, jak zwykle opublikowałem przejazd na #blablacar i zebrałem trzy osoby (ten wątek może nie okazać się istotny, ale o tym później).

  Do Krakowa dojechałem w jednym kawałku, tak jak i wszyscy moi pasażerowie i, zwyczajowo, wysłałem mojej mamie SMSa, że już jestem i wszystko wporzo.

  No i dzisiaj dzwoni do mnie rodzicielka z pytaniem, gdzie jestem. No to ja skonsternowany, mówię, że w pracy, bo gdzie mam być. A mama na to, że przed chwilą dzwonili do niej policjanci z pobliskiego miasteczka (nie z tego, z którego pochodzę), że moi rodzice mają wyskakiwać z 80 tys. zł, bo ich syn (ja - padło nawet moje imię) miał wypadek w Krakowie, w którym zabił kobietę. I, że jeżeli nie wypłacą kasy, to pójdę do więzienia.

  Tata trochę w gorącej wodzie kąpany i już się zastanawiał skąd wytrzasnąć kasę, ale jednak do rodziców zaczęło docierać, że coś w tej całej historii nie bangla i stąd telefon do mnie. Policjanci nawet podobno dali rzekomego mnie do słuchawki, gdzie zapłakany (przypuszczam, że celem zmylenia moich rodziców, że to jednak nie jestem prawdziwy ja) ja prosił ich o wykombinowanie tej kasy.

  Dlaczego wspomniałem o przejeździe na blabla? Bo jak sądzę, ten kto tego dokonał, mógł znaleźć moje ogłoszenie, gdzie jest i moje imię i mój numer telefonu i miejsce docelowe. Dodatkowo, na skutek jakiegoś zamieszania, mój numer kiedyś figurował jako numer kontaktowy w internetach do firmy mojego ojca, więc mogli powiązać te kwestie i rozkminić, że mogę być synem swojego ojca. Telefon oczywiście z numeru zastrzeżonego.

  Cała historia skończyła się dobrze (no poza nerwami moich rodziców) i została już zgłoszona na #policja, ale chciałem Was ostrzec przed czymś takim. Jeśli jesteście w podobnej sytacji - przeprowadźcie może jakąś rozmowę wychowawczą z rodzicami czy coś...

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Patrzycie na zdjęcie, które ukazuje cud - to był jeden z najbardziej przełomowych momentów w historii medycyny, niesamowity, spektakularny.

  Jest rok 1922. Na dziecięcym oddziale szpitalnym mali pacjenci z cukrzycową kwasicą ketonową tkwią w śpiączce i czekają na śmierć. Obok ich łóżek czuwają rodzice - pogrążeni w rozpaczy, pozbawieni nadziei.

  Do akcji wkraczają naukowcy z Uniwersytetu w Toronto. Podchodzą do leżącego na pierwszym łóżku z brzegu pacjenta i wstrzykują mu oczyszczony ekstrakt z trzustki - insulinę. Następnie wędrują od jednego łóżka do drugiego, robiąc zastrzyk wszystkim dzieciom po kolei.

  Nieco wcześniej kanadyjski naukowiec Frederick Grant Banting i student medycyny Charles Herbert Best, po wielu dniach i nocach ciężkiej pracy, po raz pierwszy wstrzyknęli swój "wynalazek" choremu - 14-letniemu Leonardowi Thompsonowi. Chłopiec stał się pierwszym pacjentem, którego uratowano przed śmiercią z powodu cukrzycy. Natychmiast, jeszcze w tym samym roku, rozpoczęto produkcję insuliny na skalę przemysłową.

  Wróćmy do naszego oddziału dziecięcego. Zanim naukowcy dotarli do ostatniego łóżka (umierających na DKA trzymano na dużych oddziałach, często z 50 lub więcej pacjentami), pierwsze dziecko, któremu podano hormon, otworzyło oczy. Później kolejne dzieci - jedno po drugim - wybudzały się ze śpiączki. Wyobrażacie to sobie?

  W 1923 roku za odkrycie insuliny Banting otrzymał Nagrodę Nobla.

  PS: Tekst i zdjęcie zamieszone jest na fejsbukowej stronie ''Ciekawe Czasy''
  #medycyna #ciekawostki #historia #ciekawostkihistoryczne #cukrzyca
  pokaż całość

  odpowiedzi (64)

 • avatar

  "Zostało nas po paru osób z klubów, rozumiem, niektórzy skoczyli na jednego jeszcze w starej cenie"

  XD

  #sejm #konfederacja #polityka

  odpowiedzi (17)

 • odpowiedzi (24)