Wpis z mikrobloga

Potrzebuje porady,

Sąsiad, który mieszka nade mną porysował mi kluczem samochód (widziałem z daleka, że kręci się koło mojego samochodu, szarpie z luterkiem i wsiada do swojego który był zaparkowany przy moim - fakt, stanałem troche blisko zeby jeszcze ktos sie zmiescil), sprawa wydarzyła się w zeszy piątek (1,5 tyg temu), dopiero teraz doszedłem kto to jest, gdzie mieszka, jak się nazywa i jakim autem jeździ (było kilka podobnych na osiedlu). Nie zgłaszałem tego odrazu na policje bo nie miałem nic i i takby umorzyli. Mam zamiar się do niego jutro wybrać z wyceną lakiernika na piśmie i propozycją, że albo podpisuje oświadczenie i czekam 7 dni na przelew wycenionej kwoty, albo ide na policję.

Na 90% chłop się wyprze i zastanawiam się jak to rozegrać bo będzie moje słowe przeciwko jego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nie chce się zniąć do poziomu prlowskiego dziada i niszczyć mu samochodu,
#oswiadczenie #wandalizm #motoryzacja #prawo
  • 7
@rbn dokładnie, powiedz że miałeś włączoną kamerkę w samochodzie która nagrała moment zdarzenia i zarejestrowała wizerunek sprawcy. Ciekawe co on na to chociaż jakby był mądry to by powiedział "idź z tym na policje" xd i tak by mu nic nie zrobili
@Radkovich: No to pewnie będzie bardzo chciał je zobaczyc :) A monitoringu nigdzie nie ma, mam jedynie klatki z rejestratora jak wsiada do samochodu w inny dzien (po tym doszedłem czyje jest auto do którego wsiadl wsprawca i ze to ta sama osoba)