•  

Odkurzacz pijany lub niespełna rozumu
    #xiaomi

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: Screenshot_20191104-195556_Mi Home.jpg

•  

@Felonious_Gru: Uff. Myślałem ze tylko ja mam cięzkie powroty po weekendzie

•  

@o_co: xiaomi 1gen
      @ibeafraidi: pewnie o tak szukałeś domu, jak i on. 15 kółek zrobil zanim zacząłem nagrywać

źródło: youtube.com

•  

@Felonious_Gru: wyczyść czujniki, szczotkę też :P

•  

xiaomi 1gen

@Felonious_Gru: jakbyś go miał ocenić w skali od 1 do 10

•  

@o_co: 11 :) mam go trzy lata i jest nie do zdarcia nawet piasek w garazu zamiata ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

•  

@Felonious_Gru: ale znalazłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@ibeafraidi: on też

źródło: Screenshot_20191104-200733_Mi Home.jpg

•  

ZWYCIĘSTWO

źródło: Screenshot_20191104-200956_Mi Home.jpg

•  

jakbyś go miał ocenić w skali od 1 do 10

@o_co: za te pieniądze 10/10, zamiast w 5 minut odkurzyć to mu pół godziny kibicujesz.

A wiadomo, czy prawdziwy facet woli sprzątanie czy sport ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

@RRybak: wczoraj miał czyszczonko. Jutro dostanie nową zmiotkę.

•  

@Felonious_Gru: dzięki, akurat szukam sobie prezentu na mikołaja i chyba własnie znalazłem :D

•  

@o_co: jakby co to dostałem za darmo od brata ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Felonious_Gru: mam wrażenie że "dawniej mądrzej jeździł" - po iluśtam update firmware potrafi zrobić 10 okrążeń tam i spowrotem.
      Te powierzchnie co są duże puste to idzie jak kombajny w pgrze - miejsce przy miejscu równoległe. Ale jakiś stół z krzesłami - to łapie tryb nawigowania "mucha pod żyrandolem"

•  

@hrumque: na przedostatnim firmware jeździł jak popieprzony, w ogóle nie rozumiałem tego co robi. W 3.5.4.004004 na szczęście już się znowu normalnie zachowuje.

•  

@o_co: też mam 1 generację. W skali 1-10, zdecydowanie mocne 10. Najlepiej wydane pieniądze ever, i mam tu na myśli wszystkie punkty związane z dokładnością odkurzania, działaniem aplikacji, dostępnych funkcji, głośności itp.

Moja różowa która nie jest kompletnie zainteresowana elektroniką, i ocenia rzeczy na podstawie ich użytkowania, daje temu odkurzaczowi 9/10. Jeden punkt mniej tylko dlatego że nie ma funkcji mycia na mokro (co ogólnie pisząc jest możliwe do założenia niestandardowym sposobem, na reddicie można znaleźć info z modem).

Jeśli jednak zastanawiasz się dokładnie nad tym modelem, to moim zdaniem bardziej przyszłościowo powinieneś zainwestować w model 1s.

•  

@hrumque: u mnie było ok. ogólnie mam trudne meble, bo mu brakuje kilku mm i ma prawo tego nie zauważyć lidarem. Ale dzisiaj to jakby się upił. Nie wiem, czy to ma wpływ, ale dzisiaj jeździł w trybie cichym.

•  

@o_co: zapomniałem dodać że ja i moja różowa mamy doświadczenia z innymi tego typu odkurzaczami - mamy też ilife x5 oraz alfawise v8s. Xiaomi to najlepsze co można było kupić

•  

alfawise v8s.

@misiek735: a co z nim nie tak? Bo miałem go kupować właśnie

•  

jeździł jak popieprzony

@RRybak: przy jakiej sile ssania?

•  

@o_co: ja również 1gen. Rewelacja użytkowa, sprząta świetnie, poza drobnymi mankamentami:
      - software / aplikacja xaiomi jest jaka jest (i uwielbia mieć jakieś aktualizacje z czapy). Ale da się żyć bez aplikacji... ale co to za życie, jak nie możesz sobie skonfigurować sprzątania gdy nie ma cię w domu, itp.
      - NIEKTÓRE ciemne puchate dywany - potrafi je traktować jako przepaść, nie chce wjechać i nie chce odkurzać, bo sygnał z sensora "uwaga schody" trafia w dywan, i nie wraca do odbiornika bo dywan kudłaty i słabo odbija IR.. Mam takie dwa z ikei - i drugi taki sam dywan w wersji jaśniejszej - nie widzi przeszkód by go ładnie wyczyścić...
      - trzeba opróżniać pojemniczek i czyścić filtr z pyłu. W przeciwieństwie do typwego domowego odkurzacza z rurą - często. Upierdliwe bo u mnie np jeździ 3x tydzień gdy nikogo w domu nie ma, a potem trzeba pilnować by ktoś raczył go opróżnić. A każdy myśli że ktoś inny to już zrobił. Przydałby się jakiś mechaniczny fizyczny sygnalizator "pełny zbiornik" na odkurzaku
      - nożyko-grzebyk do czyszczenia - nie ma gdzie go przechowywać, i się gubi. (w wersji S50/S55 jest dla niego schowek pod pokrywą, obok zbiornika na kurz) A jest bardzo przydatny do czyszczenia z nawiniętych nitek i długich włosów.

•  

@hrumque: gdybyś nie miał schodów w mieszkaniu to mógłbyś wydrukować zaślepki na sensory przepaści. Ja muszę z kolei kupić folię magnetyczną żeby nie atakował głośników

•  

@Felonious_Gru: nie musisz folii magentycznej specjalnej, idziesz tam gdzie robią reklamy na samochody itp, i prosisz o ścinki takiego materiału: https://allegro.pl/oferta/magnes-na-lodowke-mata-magnetyczna-folia-62x100-07-8243078427

•  

przy jakiej sile ssania?
      @Felonious_Gru: u mnie jeździ tylko na max. Kot + owczarek długowłosy, na mniejszych mocach nie wyrabia, żeby zebrać cały ten syf w mieszkaniu

•  

@hrumque: no właśnie to chcę kupić. Uzywam jej tez jako ochronę blatu biurka. Niektóre myszki tez bardzo lubią tą powierzchnię, a szukanie drukarni, ktora ma scinki zajmie mi więcej czasu niż zarobienie 30zł na metr folii xD

•  

@Felonious_Gru: pseudo krzywa Hilberta jest trudna do wykonania przy pomocy odkurzacza.
      Dla tych co nie umieją w matematykę to taki kanciasty wzorek co pokrywa płaszczyznę w każdym Jej miejsce

•  

pseudo krzywa Hilberta jest trudna do wykonania przy pomocy odkurzacza.

@wytrzzeszcz: niepowodzenia życiowe nie uprawniają odkurzacza do picia w pracy

+: martuch
    •  

@Felonious_Gru: obecnie używam alfawise w bardzo małym mieszkaniu, 25 m2. Ogólnie pisząc, to ten system żyroskopowy nie jest jakiś nie wiadomo jaki super. Nadal jest to o wiele lepszy wybór niż ilife który jeździ byle gdzie bez sensu, jednak jak masz porównanie do xiaomi to widać że xiaomi czyści o wiele lepiej.

Alfawise v8s nie dojeżdża do rogów ścian tak dobrze jak xiaomi. Alfawise po prostu ścina zakręty podczas jazdy przy ścianie, nie dojeżdża do ściany przed sobą tylko zaokrągla sobie trasę.

Ja alfawise włączam zawsze jak wychodzę z domu, i aby ułatwić mu zadanie sprzątania to kładę krzesła na stół. Lepiej mu nie przeszkadzać, bo inaczej nie posprząta dokładnie. Z xiaomi robisz co chcesz podczas jego pracy, nawet jak mu niektóre rzeczy poprzestawiasz w pokoju to i tak się ogarnie i docelowo wszystko posprząta. W alfawise tak nie jest, bo żyroskop działa bardziej na zasadzie obliczania ilości centymetrów które odkurzacz przejechał, i nawet jak pojedzie gdzieś na drugi koniec pokoju to później w miejsce gdzie jeszcze nie sprzątał potrafi trafić, ale tylko jeśli nie przeszkodzisz mu podczas jego pracy. Jak mu przeszkodzisz to się trochę gubi. Docelowo posprząta, ale tak jak pisałem, czasem trzeba mu ułatwić.

Z jakością wykonania też nie jest najlepiej. Górna pokrywa alfawise rysuje się jak na nią popatrzysz, xiaomi czuć w rękach że jest lepiej wykonany.

Moim zdaniem firmware w alfawise jest lekko zbugowany, i nie ma opcji aktualizacji. Jak włączysz tryb power to najpierw odkurzacz jeździ w kółko (czyli wykonuje spot cleaning) po czym jak skończy to już na tym wyższym trybie ssania kontynuuje normalne sprzątanie. Fajne by było gdybym mógł od razu włączyć tryb sprzątania z najwyższym ssaniem... Nie muszę chyba pisać że w xiaomi jest to o wiele lepiej ogarnięte, bo w aplikacji masz 4 tryby siły ssania do wyboru.

Filtr w alfawise kupisz wyłącznie na wymianę. Dla xiaomi możesz kupić filtr który można umyć pod wodą i będzie służył dalej.

Szczotki boczne działają w takiej samej prędkości obrotu w alfawise przez cały czas jazdy - przez to większe okruchy jak np. Płatki owsiane na podłodze potrafią być przez alfawise rozrzucane po całym pomieszczeniu. W xiaomi jest tak, że najpierw odkurzacz sprząta wzdłuż ścian z szybkim trybem szczotki bocznej, po czym później jeździ po pokoju z o wiele wolniejszą szczotką boczną - więc wszystko to, co szczotka boczna wypchnęła z pod ścian, zostanie przez odkurzacz zassane podczas normalnego sprzątania.

Alfawise najpierw jeździ wokół pokoju, na koniec jeździ wzdłuż ścian. Xiaomi na odwrót. Moim zdaniem xiaomi jest mądrzejsze sprzątając w ten sposób.

Alfawise trudniej się czyści. Włosy potrafią się wkręcić w szczotki boczne oraz w turboszczotkę tak mocno, że chwilę trzeba poświęcić czasu aby to wszystko zdjąć.
      Szczotka boczna w xiaomi jest tak obudowana że długie włosy nie wkręcają się pomiędzy mechanizm uchwytu a szczotkę. No i widać że w zbiorniku xiaomi gromadzi się więcej włosów, gdzie w alfawise 90% włosów owija się w turboszczotkę.

Uruchomienie alfawise pilotem nie działa za pierwszym razem. Najpierw kierujesz pilot na odkurzacz, naciskasz start, nic się nie dzieje, po czym naciskasz ponownie start, i wtedy odkurzacz się odzywa i zaczyna sprzątać. Na polecenia pilotem też reaguje z lekkim opóźnieniem.

W alfawise nie da się zmienić głośności gadania odkurzacza. Przez pierwszy tydzień fajnie że gada, ale jak odkurzasz codziennie to po pewnym czasie słuchania "welcome to use my vacuum robot. Glad to serve for you. Start cleaning" zaczyna Cię po prostu wkurwiać.
      W xiaomi możesz wyciszyć gadanie odkurzacza do minimum.

Hmmm nie wiem co jeszcze napisać... Dywanów nie mam, zwierząt też nie. Czujniki przed upadkiem w xiaomi i w alfawise działają tak samo dobrze, bez zastrzeżeń.

Jak coś to pytaj, postaram się odpowiedzieć bądź sprawdzić coś co Cię interesuje.

•  

@Felonious_Gru: zapomniałem dodać... Alfawise ma fizyczny przycisk odcinania zasilania, a w xiaomi takiego przycisku nie znalazłem xD więc xiaomi nie da się CHYBA odciąć od zasilania baterii xDD dziwne moim zdaniem... Jak go wyłączę jak będę się za 8 miesięcy z obecnego mieszkania wyprowadzał? Nie wiem...

No i oprócz tego były tematy na reddicie gdzie ludzie pisali o tym że odkurzacz xiaomi był w stanie dziennie wysłać ponad 500 mb danych na chiński serwer!!! Cholera wie dlaczego i po co. Mi to akurat wisi... Ale przypomniało mi się o tym więc napisałem. Alfawise niczego takiego nie zrobi bo nie podłączysz go do WiFi.

•  

zamiast w 5 minut odkurzyć to mu pół godziny kibicujesz.

@Felonious_Gru: XDDD
      Monitor zaplułem

•  

W xiaomi możesz wyciszyć gadanie odkurzacza do minimum.

@misiek735: i stworzyć własny pakiet głosowy, np. z krzysiem hołowczycem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Już dawno mnie wyleczyłeś z alfawise, zapłacę braciakowi za tego xiaomi xD

•  

@Felonious_Gru: tzn wiesz... Na moje potrzeby w mieszkaniu 25 m2 gdzie mieszkam sam i różowa przyjeżdża mnie odwiedzić od czasu do czasu to ten odkurzacz jest spoko. Lubię elektronikę więc mogę się tym bawić.
      Ale jak chcesz mieć spokój to lepiej xiaomi.
      Blitzwolf wypuścił podróbę pierwszej generacji xiaomi. Jak to działa? Podobno nie najlepiej.
      Ogłasza się też jedna firma z modelem 360 coś tam coś tam... Też cholera wie jak to działa.
      Alfawise x8s pro podobno jest lepszy od alfawise v8s - ale mimo tego i tak wybrał bym xiaomi.

•  

@hrumque jak nie ma gdzie nożyka przechowywać. Na ładowarce połóż ( ͡° ͜ʖ ͡°) A odnośnie firmware - można sobie w każdej chwili na dowolne zmienić FloleVac'iem z marketu Google Play.

•  

@Felonious_Gru: na Xiaomi jest exploit by mieć roota i se Spotify zainstalować @misiek735:

•  

@wytrzzeszcz: owszem jest, ale wiadomo że to przerost treści nad formą.
      Jedynie co by mnie podkusiło aby go zrootowac to fakt ograniczenia kontaktowania z chińskim serwerem w celu wysyłania tyłu danych... Jest poradnik jak to ogarnąć, ale przyznam szczerze że powoli z tego wyrastam i nie chce mi się już kombinować.