Wpis z mikrobloga

@Lewo:
Co mam w to nie wierzyć, jak tak po prostu jest.
Wybierasz bezpieczniejsze czy spokojniejsze warianty, mniej się przygotowujesz do partii, chętniej zgadzasz na jakieś remisy bez większej gry. Więc nie że obcinasz, bo to byłoby kiepskie, ale preferujesz schematy ogarniczające taki rodzaj gry. Czemu się nie dziwię, dla nich to ważniejsze zawody.
Oczywiście nie mówię, że się zupełnie oszczędzali, tylko trochę. No i możę się mylę, nie byłem tam,
@Ragnarokk: pewnie masz rację. imo po takim turnieju nie da się być nie zmęczonym, siadasz do deski to i tak grasz przez x godzin na 100% bo nie chcesz stracić partii nawet jak wybierzesz łagodniejszy wariant itd. I po turnieju parę dni relaksu i chyba nie odczuwa się większej różnicy w organizmie jak bardzo się starało w poprzednim turnieju (tak przypuszczam - nie grałem na takim poziomie). Jedyne co mnie przekonuje,
@Lewo:
Oczywiście, że i tak to jest męczące, zwłaszcza że rywale silni lub bardzo silni. Dlatego zapewne Nepo i Griszczuk nie grali w drużynie Rosji. Tyle że oni mają nieco szerszą i lepszą ławkę :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ragnarokk: tak #!$%@?ąc od tego kto ile odpoczywal i ilu jest szachistów na świecie, to ten Nepo jest ostatnio mega mocny. Duda będzie miał ciężką przeprawe. Im dalej w tiebreak tym będzie trudniej...
@suwer:
Tak. Ciekawie mnie właśnie to, że w ankiecie nikt nie wybrał Rosjan, jak mają mnóstwo świetnych graczy, a Karjakin był z wszystkich nabliżej by wygrać mecz z Carlsenem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ragnarokk: ja też głosowałem na Firuzje, ale ktoś może wcześniej pokonać Carlsena. To jest mecz, wystarczy przypadkowo zdobyta bramka.