•  

Przypominam, że takiej rzeczywistości prawnej chce dla Polski Konfederacja.

Rosyjski Sąd Najwyższy zdecydował o delegalizacji działającego od 20 lat ruchu „Za Prawa Człowieka”. Jego założycielem jest Lew Ponomariow – jeden z najbardziej znanych rosyjskich obrońców praw człowieka, współzałożyciel „Memoriału”

O delegalizację „Za Prawa Człowieka” wniosło Ministerstwo Sprawiedliwości, jakoby z powodu licznych naruszeń prawa rosyjskiego, w tym prawa o „agentach zagranicy”. „Za Prawa Człowieka” wnioskowało o uwzględnienie niedawnych zmian w statucie ruchu, ale bez skutku.

https://obywatele.news/rosyjski-ruch-za-prawa-czlowieka-zdelegalizowany/

#polityka #rosja #konfederacja #bekazprawakow

•  

@Andreth takiej rzeczywistości chce dla nas Lewica.

źródło: 1572951888460.jpg

•  

@Andreth: Wszystko pięknie ładnie, tylko co to ma wspólnego z Konfederacją?

•  

@kiera1:

Narodowcy często mówią że „niech się nam tu nikt w nasze sprawy nie wtrąca bo hurr durr suwerenność” tak wyglada suwerenność w praktyce ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

•  

@kiera1: O ile wiem, jednym z często powtarzanych postulatów Konfederacji jest "zakaz finansowania organizacji pozarządowych z zagranicy" (dokładnie na wzór Rosji). Coś się zmieniło?

DW: @MundY

•  

@Andreth: Zakaz finansowania organizacji pozarządowych nie jest równoznaczy z zakazem ich działalności.

Często obca agentura wpływu działa pod przykrywką różnych fundacji i organizacji, m.in Rosja specjalizuje się w takiej działalności na zachodzie. Taka działalność wywiadowcza jest bardzo trudna do udowodnienia, dlatego lepiej zablokować transfer pieniędzy.

•  

@kiera1: I żadni wywrotowcy gadający coś o prawach człowieka nie będą finansowani. W kraju się wszystkich zastraszy, nikt nie będzie wpłacał i będzie gites. A przychylne rządowi organizacje przecież sobie finansowanie znajdą, prawda?

•  

@Andreth: Czemu impitujesz mi coś, czego nie napisałem?

•  

@Andreth jaki interes mają sponsorzy zza granicy, wspierający organizacje w Polsce? Czy wierzysz, że takie finansowanie, jest bezinteresownie?

•  

Rosyjski Sąd Najwyższy zdecydował o delegalizacji działającego od 20 lat ruchu „Za Prawa Człowieka”

@Andreth: Warto tu przypomnioeć, że Korwin stawał po stronie władz w Kremlu i krytycznie wypowiadał sie o orgnaizacji ''Memoriał'', która w Rosji zajmuje się upowszechnianiem wiedzy o zbrodniach komunistycznych w tym zbrodni katyńskiej.
      Top było na jakiejś komisji w Parlamencie Europejskim. Gośc jak zwykle broni rosyjskiej narracji.

+: Andreth
    •  

Czemu impitujesz mi coś, czego nie napisałem?

@kiera1: Ależ to jest logiczna konsekwencja zakazu finansowania z zagranicy. Być może przez ciebie niechciana, ale w takim celu można to wykorzystać - by odciąć nielubiane organizacje całkowicie od jakiegokolwiek finansowania. Dla organizacji w krajach autorytarnych finansowanie z zagranicy to jedyna szansa na funkcjonowanie.

jaki interes mają sponsorzy zza granicy, wspierający organizacje w Polsce? Czy wierzysz, że takie finansowanie, jest bezinteresownie?

@skar: Może są emigrantami, chcącymi pomóc tym, którzy zostali w kraju. Może są firmą, która chce sobie zrobić PR pomagając biednym Rosjanom/Nigeryjczykom/komukolwiek w walce o prawa człowieka albo badaniu historii. Mam w d..., czy finansowanie jest interesowne czy nie. Mnie interesuje, by np Memoriał działał.

•  

@Andreth: naiwne myślenie, bardzo chciałbym żeby świat był takim jakim Ty go widzisz..

•  

naiwne myślenie, bardzo chciałbym żeby świat był takim jakim Ty go widzisz

@skar: Nie reprezentujesz żadnej specjalnej mądrości, tylko chłopską podejrzliwość. W Polsce bardzo rozpowszechnioną (zresztą nie bez racjonalnej przyczyny, żeby było jasne, takie postawy się dziedziczy). Jestem częścią świata, więc śmiem twierdzić, że wiem, jak jego część wygląda. A wygląda tak, że ludzie pomagają: dzieciom w Afryce, Ukraińcom walczącym z mafią, Rosjanom zapewniającym adwokatów opozycjonistom, albo k... zmaltretowanym tygrysom, bo mają taką wewnętrzną potrzebę. (Ja na przykład pomagam czasem organizacjom ukraińskim, bo uważam, że im się to ode mnie należy). Albo jak wolisz taki kaprys. A nie że są w spisku i chcą im zaszkodzić.

•  

@Andreth "A wygląda tak, że ludzie pomagają: dzieciom w Afryce, Ukraińcom walczącym z mafią, Rosjanom zapewniającym adwokatów opozycjonistom, albo k... zmaltretowanym tygrysom"

Sczzegopnie bezinteresowne jest zapewnianie adwokatów opozycjonistom :D to, że Ty pomagasz np. wpłacając jakieś kwoty na fundacje, nie oznacza, że duże organizacje pozarządowe działają w ten sam sposób, bezinteresownie.. Patrz przykład omzrik, prezes takie czyste serce ma, że go skazali za przekręty.. Zarzucanie komuś chłopakiem myślenia, samemu bezkrytycznie podchodząc do takich kwestii, wieje trochę hipokryzją.. Takie organizacje, są wręcz idealnym miejscem na podtrzymywanie wpływów obcych agentur, które w Polsce i tak mają się świetnie. Możesz dalej żyć w swojej bańce i wierzyć w to, że każdy ma tak dobre serce jak twoje, prócz prawakow ofc.