•  

806 - 1 = 805

Tytuł: Emigracja
    Autor: Malcolm XD
    Gatunek: pasta, satyra społeczna
    ★★★★★★☆☆☆☆

11/24

Ostatnio z książkami idę jak burza, a to za sprawą, że odkryłem coś tak pięknego jak abonament w Legimi. Nigdy nie miałem czasu, żeby podskoczyć do biblioteki, a jak już pożyczyłem to potem nie miałem czasu żeby oddać. Kupować książki też mi się nie uśmiechało, a taka apka w której płacę 20zł miesięcznie za nieograniczony prawie niczym dostęp do e- i audiobooków to miód. Nie płacą mi za to. A mogliby. :)

Emigracja Malcolma, znanego tutaj chyba wszystkim paściarza to druga książka po którą sięgnąłem dzięki tej apce. Pasty wszyscy znamy i lubimy, Fanatyka wszyscy znamy i lubimy, ale czy książka to był dobry krok w eksplodującej ostatnio karierze Malcolma. I tak, i nie.

Tak, bo warstwa satyryczno-humorystyczna jest jak zwykle u autora na wybornym poziomie, humor sytuacyjny jak i parodie (a może nawet autoparodie) ukryte w postaciach są świetnym źródłem autorefleksji i zadumy. A już na pewno lepszą alternatywą dla polskich kabaretów. ;)

Nie, bo nieprzypadkowo wspomniałem o polskich kabaretach. Styl narracji w książce jest na dłuższą metę strasznie męczący, ciężko się to czyta w takiej dawce i mam dziwne wrażenie że DUŻO lepiej by się to sprawdziło w stand-upie. Naprawdę, czytając historie i przeboje Malcolma z emigracji bardziej się czułem jakbym wysłuchiwał występu Abelarda czy Lotka, niż jakbym czytał anegdotyczną opowieść.

Być może Malcolm wypracowuje swój paściarski styl pisania, żeby był z tego znany. Być może po prostu stawia pierwsze kroki w poważniejszym (książkowym) medium. Być może po prostu wybrał taką a nie inną formę, żeby się podzielić swoja historią ze światem. Nie wiem. Czytało się nieźle, ale same historie były mega zabawne. Kibicuję! :)

#bookmeter

źródło: s.lubimyczytac.pl

Gorące dyskusje ostatnie 12h