Wpis z mikrobloga

Szukam źródła, przez które mogło wyciec moje hasło.
Ktoś się ostatnio zalogował na moje spotify.
Podejrzewam, że hasło wyciekło przez Morele.
Chciałbym sprawdzić, które hasło wyciekło. (teraz już mam inne)
Mam już listę hashy z Morele.
Czy wiecie może co było solą?
Chce wygenerować parę hashy z moich haseł i porównać.

Czy może nie kumam i ten salt jest randomowy i zapisany razem z hashem? Jeśli tak to nie mam albo nie widzę ich

@niebezpiecznik-pl @sekurak @ZaufanaTrzeciaStrona
#hacking #bezpieczenstwo #morele
  • 10
@budyn: Nie lepiej po prostu zmienić wszędzie hasło i używać wszędzie innego? Albo jak jesteś leniwy to sobie robisz np. mojesupertajneimocnehaslospotifaj oraz alledrogomojesuperitajnehaslo.
@yggdrasil: Mam password managera od dłuższego czasu.
Ale nie wszystkie konta do niego mam wrzucone.

Jedyna opcja jaką obecnie widzę, to wygenerować wszystkie hashe (dla wszystkich wartości soli) dla haseł które podejrzewam i później sprawdzić czy któreś z nich nie znajduję się w dumpie z Morele. Ale jeszcze nie wiem ile by to zajęło na moim gtx 1080.
@budyn: Nie możesz po prostu zmieinć haseł wszędzie i wrzucić do password managera? Zamiast spędzać godziny na generowaniu czegoś, do czego nie znasz nawet algorytmu to po prostu zmień te kilka haseł, bo ile masz kont? Spotify, wykop, favcebook, poczta, bank. Zajmie to mniej czasu.
@yggdrasil: W sumie racja.
Trzeba to hasło spisać na straty. To było jeszcze sprzed password managera i używałem go w wielu mało istotnych usługach (jak np sklepy). Ale ciężko je będzie wszystkie znaleźć. Musiałbym maila przeczesać 10 lat wstecz.
Czy może nie kumam i ten salt jest randomowy i zapisany razem z hashem? Jeśli tak to nie mam albo nie widzę ich

@budyn: dokładnie tak jest bo to md5crypt, do złamania hasha potrzebujesz jedynie hashcat'a nie potrzebna ci sól bo jest zawarta w hashu