Wpis z mikrobloga

Z racji pogody za oknem podczas jazdy samochodem przypominał mi się mój wiosenny wyjazd motocyklem przez Syberię.
Padał deszcz, śnieg, momentami grad. A rany na dłoniach zagoiły mi się dopiero po 3 tygodniach od powrotu do domu.
Chyba się starzeję bo w taką pogodę jak dziś wolę auto za niż jazdę na swoim motocyklu.
#motocykle #podroze #mpetrumnigrum
Pobierz mpetrumnigrum - Z racji pogody za oknem podczas jazdy samochodem przypominał mi się m...
źródło: comment_Us31iHe0qcJSp0ArMz95uQgCrsZQuppB.jpg
  • 24
@amath: Lubię te Syberyjskie wioski. Przypominają mi dzieciństwo gdy stary sąsiad pokazywał mi na przezroczach swoje dziecięce lata.
Były tam drewniane domy, kobiety ze związanymi włosami, drewniane płoty. Główna droga we wiosce była gruntowa. Chyba było to przed wojną a na pewno na ziemiach które już do nas nie należą.
I jakoś ten obraz jego dziecięcego domu zapadł mi w pamięci i chyba dziś go po trochę szukam.
PS. sąsiad już
Pobierz mpetrumnigrum - @amath: Lubię te Syberyjskie wioski. Przypominają mi dzieciństwo gdy ...
źródło: comment_XmrLN8PG61QvuFsIvxkx0raB9EEXCUuc.jpg
Gadałeś z potomkami Polaków?


@niemamnasmsy: Tak to ta wioska Polaków na Syberii notabene obok w innych wioskach też mieszkają potomkowie Polaków.
Trudno tam nie rozmawiać z miejscowymi po Polsku gdy oni sami gadają między sobą po Polsku. Zresztą z tego co widziałem to cała masa Polaków z Kraju tam ich odwiedza.
Co ich wyróżnia w stosunku do innych potomków "Polaków" których trochę spotykam na swojej drodze jeżdżąc na wschód a no
Pobierz mpetrumnigrum - > Gadałeś z potomkami Polaków?

@niemamnasmsy: Tak to ta wioska Pol...
źródło: comment_Dzlo69CS1Cx7wXmTuasXMClTqVLe4nYu.jpg
To było w maju tego roku. Hyba gdzieś między Nowosybirskiem a Krasnojarskiem.


O jak Cię szanuję za taką wyprawę! Rewelacyjna sprawa :D. Chyba nie mam takich cojones, żeby odważyć się na tak ambitną, samotną wyprawę :).

Motocykl enduro za mniej niż 10 tys zł.


@mpetrumnigrum: Zdradź no czym pokonałeś Syberię :). Sam myślałem nad TTR 600 do zadań specjalnych. Znajomy zwiedził znowu pół świata na DR 750 :P
@Glenroy: Nie trzeba mieć żadnych "kojones" no może małe dla rozmnażania( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie zrobiłem nigdy nic specjalnego.
Wycieczki zazwyczaj odbywają się w 2 osoby, kolega jest słabym mechanikiem ale potrafi rozmontować i zmontować silnik do kupy.
Choć raz zdarzyło mi się jechać kilka tys km samotnie do domu poprzez miedzy innymi Syberię.
Jeżdżę yamaha xt 660.
A Syberia to tylko droga do celu. Nigdy nie
@mpetrumnigrum: W dwie osoby, mając odpowiednie zaplecze, pewnie był bym skory się zdecydować na taką zabawę, tym bardziej, że zwyczajnie lubię podróże. Samotnie...no nie wiem, kurde, jednak chyba czuł bym cały czas coś na karku, szczególnie właśnie rejony już za Uralem, wizja jakiejś usterki pośrodku niczego, w miejscu gdzie ruch liczy się w pojazdach na tydzień, a w lasach nie trudno o niedźwiada, nie ukrywam, że było by mi na pewno
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Glenroy: umawiamy się w przyszłym roku w wakacje? ( ͡° ͜ʖ ͡°) nawet nie mam teraz turystyka, musiałbym sprzedać / zamienić mojego Bandita, ale zawsze m ie kręciły wyprawy motocyklowe właśnie na wschód.
W dwie osoby, mając odpowiednie zaplecze,


@Glenroy: Co to znaczy odpowiednie zaplecze? Bo moje zaplecze podczas wycieczki to 4-5tys zł na koncie i nic więcej.
Zazwyczaj jeżdżę w 2 motocykle. Syberia jeśli trzymasz się dróg jakkolwiek utwardzonych jest bardzo ruchliwa. Zresztą do Władywostoku główna droga jest świetnym asfaltem. Dopiero do małych wiosek lub pojedynczych chałup droga potrafi być taka że w okresie opadów przejedziesz tylko Ziłem.
Tak jak pisałem róch kołowy
umawiamy się w przyszłym roku w wakacje?


@ciasteczkowy_monster: Chętnie bym rozważył taką opcję, gdyby nie to, że moje finanse są aktualnie mocno średnie, ze względu na moje tegoroczne, wątpliwe szczęście, do trafiania samochodami dzikich zwierząt ;).

Co to znaczy odpowiednie zaplecze?


@mpetrumnigrum: Po tym co piszesz, zupełnie inaczej wyobrażałem sobie taką wyprawę. Bardziej dziko i niebezpiecznie :). Nie wyobrażałem sobie, że np. istniała by w ogóle możliwość przekroczenia Uralu, co
Fajnie, otwiera to trochę umysł i pokazuje, że Rosja jednak szybko nadrabia zaległości w kwestii infrastruktury drogowej :).


@Glenroy: Powiem tobie że to my raczej jesteśmy zapóźnieni jeśli chodzi o jakość dróg asfaltowych najważniejszych dla kraju (prócz autostrad)
Oczywiście są wyjątki i możesz cały dzień jechać po bardzo dziurawej drodze głównej ale takich jest 2-5% całości.
Pisząc to mam na myśli główne drogi łączące najważniejsze miasta.
W Polsce dziennie jestem w
Pobierz mpetrumnigrum - > Fajnie, otwiera to trochę umysł i pokazuje, że Rosja jednak szybko ...
źródło: comment_GKHke3s6BOzK5S8DH1VdANgXIKV3OW03.jpg