Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirki i Mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To że tak ujmę mój pierwszy raz na Wykopie.

Ogólnie jestem sobie człowiekiem, aktualnie spędzającym weekendy w studbazie, a tydzień w pracy, nieźle co ?

Pomyślałem że może opisze i zainteresuje kogoś swoją chorą pasją, jakim jest #audio ()

Chciałbym przedstawić pierwszego grata (moje oczko w głowie) z mojej kolekcji, a mianowicie

SONY TC-755

Czyli magnetofon szpulowy na szpule 26,5 cm, mogą być na NAB'ach, no ja akurat mam bez nabów.

Marzyłem o takim magnetofonie od kiedy zainteresowałem się audio (czyli gdzieś mając 11-12 lvl) 10 lat i marzenie się spełniło.

Co prawda obiektem westchnień zawsze był ZRK Koncert ale ceny jego dziś są powoli zaporowe.

Magnetofon zakupiłem na allegro, za część pierwszej wypłaty w nowej pracy xD Co prawda bardzo się bałem wysyłki takiego kolosa, lecz dotarł calutki będąc w kartonie nie wiele większym od niego, i cienkimi płytami styropianowymi, cud ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do rzeczy

Nasz skośnooki przyjaciel posiada 3 silniki, 3 głowice co jest w takich magnetofonach standardem. Sony opatrzyło sobie te głowice F&F i są ciężko ścieralne. Mój egzemplarz po 46 latach nie ma widocznych śladów zużycia. Gra bardzo elegancko, lecz taśma też musi być porządniejsza do niego.

Jedyne co powoli zaczyna siadać to oryginalne rolki capstan (magnetofon ma dwa wałki) przeprowadziły w swoim życiu pewnie setki kilometrów taśmy i trochę się stoczyły, a znaleźć nowe to nie lada sztuka. Coś kiedyś na e-bayu mignęło mi.

Brzmienie jest fajne, nadaje typowe analogowe ciepło nagraniom. Na szpulach głównie mam repertuar Jean Michael Jarra oraz Tangerine Dream, czyli elektronika w dużym stopniu. Przynajmniej raz na 2 tygodnie odpalam staruszka by się rozruszał.

Ciekawi jesteście innych moim urządzeń czy mam spadać ? ¯_(ツ)_/¯

Pozdrawiam.

#audioboners #audio #pasja #muzyka #hifi #elektronika
Pobierz
źródło: comment_uickAwUPF4heX3ifYiHbSF6hr9HbaOWc.jpg
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@killer97: z revox to mam same złe doświadczenia. Serwis to jest koszmar, bardzo skomplikowane urządzenia robili pod względem technicznym. B780 już mi ponad rok po serwisach jeździ.
@Ojezu: No ja z Revoxem miałem małe doświadczenia ale przyjemne. Pancernie zbudowany sprzęt, i nietypowe rozwiązania technologiczne. Z Cambridge nie miałem doświadczenia żadnego, ale szanuję tą markę.

A co dostępności części wiadomo jak jest, jednak zdobyć coś do Revoxa.... ba, ja czasami mam kłopot coś do unitry wyrwać, choć rynek jest niby nasycony tym.
Lecimy dalej z #audiobystechnologique
Grat nr 2

Telefunken S800 czyli nic innego jak #turntable
Gramofonik upolowałem na allegro w wakacje, za ogromną kwotę oscylującą w granicach 10 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Napęd bezpośredni, gramofon w pełni manualny. Nie posiadał ani hedshella ani tym bardziej wkładki.
Aktualnie siedzi w nim AT91, podstawowa wkładka ale brzmi przyjemnie. Miałem też chwilę w nim MF104.

Troszkę falowały mu obroty,
Pobierz
źródło: comment_Gzhc1VAUG67bnHlVIG68egxmTxX1yz69.jpg