Wpis z mikrobloga

Mirki, w laptopie dell 7720 siadł mi ekran, w sensie podświetlenie działa ale ogólnie czarny ekran. Raz na kilka włączeń coś tam mrugnie ekran windowsa przez sekundę i tyle. Z 30 minut po tym jak ekran padł, przepalił mi się też zasilacz(może już wcześniej puścił jakieś napięcie?). Kupiłem nowy, podłączyłem hdmi do telewizora i obraz jest.
Padła matryca, czy zaczyna padać grafika? Gdzieś czytałem, że jak matryca się podświetla to jest ok, a grafika właśnie jak jeszcze dycha, to puszcza obraz na hdmi.
Proszę o pomoc.
#serwispc #laptopy #hardware #elektronika
  • 10
@Colis: Źle zrozumiałem. W takim razie to na dwoje babka wróżyła, mogła paść taśma, matryca, albo ścieżka na płycie głównej, bądź ciul wie co jeszcze, bo tam są 2 grafiki, nie wiem jak sygnał jest przełączany.
@wypokowy_expert: da się jakoś wyłączyć grafikę dedykowaną, żeby sprawdzić? Czy nie ma to sensu?
Chyba kupię i wymienię matrycę na wszystko jedno. Miałem jedną do 7720 po wymianie obudowy, ale była 3D i gniazdka nie pasują ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Colis: czyli rozumiem, że gniazda z obu stron sprawdzałeś? Co do wyłączenia, coś mi się przypomniało, jak intel jest skopany, to nvidia też niż nie wyświetli, ale czasowe pojawienia się obrazu nie do końca na to wskazują. Aha do tej matrycy 3d jakbyś jeszcze taśmę od niej znalazł to chyba by poszła. Chyba że to jeszcze stara "technologia" z osobnym muxem i to ten poszedł się $@%$
@Colis: Miałem na myśli czystą mechanikę no i czystość gniazda, czy zwykłego syfu nie ma. W sumie jak go rozbierałeś, to bardzo duża szansa jest na to, że uszkodziłeś taśmę bądź któreś złącze kryje nieprzewodzącą niespodziankę.
@wypokowy_expert: rozbierałem go ponad rok jak nie dwa lata temu. Myślisz, że po takim czasie by się ujawniło? Wiesz może, czy hdmi jest podpięte pod intela czy nvidie? Chciałbym spróbować wyłączyć nvidie ale boje się, że już nic nie zobaczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)