•  

#gruparatowaniapoziomu #kultura #wykop
    Szanowni Państwo,

moja rada dla Państwa na dziś:

Jeśli nie potrafisz napisać bądź powiedzieć choćby jednego zdania bez wyrazów uważanych powszechnie za wulgarne, to nie pisz nic i nie mów nic - przynajmniej przestaniesz się ośmieszać.

Z poważaniem
    Uczony Intelektualny

•  

Komentarz usunięty przez autora wpisu

•  

•  

•  

•  

•  

•  

•  

•  

Idealny przykład, że jeżeli ktoś zachowuje się kulturalnie to od razu zostaje zwyzywany.

•  

•  

@uczony_intelektualny: A, kto ma ocenić to, czy dana osoba potrafi, czy też nie napisać zdanie bez wulgaryzmów? To, że ktoś tworzy takie zdanie nie oznacza, że nie potrafi napisać go bez wulgaryzmów. Używanie wulgaryzmów jak przerywników to niewątpliwie problem, z którym należy walczyć (przy czym w formie pisanej jest to też przecież bardzo niepraktyczne i raczej robione na siłę), ale wulgaryzmy mają też swoją rolę. Osobiście unikam ich stosowania, ale skreślanie każdej wypowiedzi, bo zawiera wulgaryzm też byłoby błędem. Czy Piłsudski się ośmieszał wyrażając mocne, podkreślone wulgaryzmami zdania?

•  

@pavulon78: @Harmideron: @Jontek6: @aksal89: @WPoszukiwaniuStraconegoRigczu: @Iperyt: @Masuj: @RitmoXL: @JakTamCoTam: @Sanremu:
      Szanowni Panowie,

powinni Panowie się wstydzić! Niby Panowie chcą być uważani za dorosłych i poważnych ludzi, a zachowują się Panowie prostacko i niepoważnie! Ten chory festiwal nienawiści, jaki Panowie urządzili sobie pod moim wpisem, świadczy o tym, iż Panowie są niezdolni do funkcjonowania w społeczeństwie! Panowie powinni jak najszybciej przyswoić sobie chociaż podstawy dobrego wychowania oraz skorzystać z pomocy specjalisty z zakresu psychiatrii - w przeciwnym razie, jeśli Panowie będą dalej tak postępować, to jedyne, na co mogą Panowie liczyć, to bycie pośmiewiskiem w Panów otoczeniu! Niech Panowie opamiętają się, zanim będzie za późno.
      takiego chamstwa i bezczelności pod moimi wpisami nie będę tolerował. Ten festiwal chorej nienawiści i agresji słownej, jaki sobie Panowie urządzili pod moim wpisem jest bezczelny i karygodny. W związku z tym, jestem zmuszony potraktować Panów tak bezwzględnie, jak Panowie mnie i dożywotnio zablokować Panom możliwość wypowiadania się pod moimi wpisami, a jeżeli kiedykolwiek miałbym ogłosić "amnestię" i usunięcie osób z mojej czarnej listy, to z pewnością mogę stwierdzić, iż nie będzie to Panów dotyczyć - nie pomogą Panom żadne płacze, krzyki, ani groźby.

Z poważaniem
      Uczony Intelektualny

•  

@Jan_K:
      Szanowny Panie,

Jeśli nie potrafisz napisać bądź powiedzieć choćby jednego zdania bez wyrazów uważanych powszechnie za wulgarne
      gdyby Pan przeczytał moją wypowiedź ze zrozumieniem, to by Pan dowiedział się, że nie mam na myśli osób, które raz na jakiś czas wtrącą bądź wtrącały wulgaryzm w swej wypowiedzi, by podkreślić swe emocje (np. Piłsudski), a osoby takie jak większość użytkowników tego portalu, które w każdej swej wypowiedzi muszą wtrącić wulgaryzm, nawet jeśli nie jest on potrzebny. Jako przykład podam Panu użytkowników, którzy wcześniej wypowiedzieli się pod mym wpisem - zamiast kulturalnie wyrazić swą opinię (tak jak Pan), to ich wypowiedzi były przepełnione chamstwem, wulgarnością i pogardą wobec interlokutora - mój wpis miał takie osoby na myśli.

.
      Z poważaniem
      Uczony Intelektualny

pokaż spoiler PS. Jeżeli Pan jest zawiedziony, że usunąłem te wypowiedzi, to rozumiem Pana - powinienem je zostawić, aczkolwiek te wypowiedzi były tak pełne chamstwa, nienawiści i pogardy, że gdybym je zgłosił moderacji, to moderacja uczyniłaby to samo, co ja uczyniłem.

•  

@LPSzycha:
      Szanowny Panie,

cóż, większość użyszkodników tego portalu nie należy do osób o wysokiej kulturze osobistej - a po tym, co ujrzałem dzisiaj pod swym wpisem sądzę, iż szybko to się nie zmieni...

Z poważaniem
      Uczony Intelektualny

•  

@uczony_intelektualny: Zrozumiałem Twoją wypowiedź, natomiast nie otrzymałem odpowiedzi na moje pierwsze pytanie - kto miałby to ocenić? Chyba oczywistą kwestią jest, że większość piszących uważa, że używa wulgaryzmów akurat w odpowiedniej ilości. Rada ta więc niemal do nikogo nie trafi.

Do tego jest prowokacyjna i nieco obraźliwa, stąd pewnie odpowiedzi w tym stylu. Postawienie na początku zdania "jeśli", mimo iż ma swoje oczywiste logiczne konsekwencje, to jednak w odbiorze nie zmienia tego, że czytelnik bierze całe zdanie do siebie. Dla przykładu napisanie do kogoś "jeśli jesteś idiotą, to się lepiej nie odzywaj" będzie powszechnie uznane za obraźliwe, mimo tego, iż autor takiego zdania może się bronić, iż było ono warunkowe. Myślę, że tę radę można było podać w dużo sensowniejszy i mniej prowokacyjny sposób. No, ale efektem nie byłoby otrzymanie takiej ilości odpowiedzi, potwierdzających zapewne tezę, która stała za tym wpisem.

•  

@Jan_K:
      Szanowny Panie,

kto miałby to ocenić?
      odbiorcy wypowiedzi powinni to ocenić. Przyznaję się, iż trochę niefortunnie sformułowałem swą radę, jednakże nie uważam iż sposób udzielenia tej rady był bezsensowny lub obraźliwy - to, że moja rada wywołała taką reakcję, to tylko świadczy o tym, iż osoby tak reagujące poczuły się dotknięte tym, że ktoś odważył się "naruszyć ich strefę komfortu" i wytknąć im niewłaściwe zachowania.

.
      Z poważaniem
      Uczony Intelektualny

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (41)

Patrzycie na zdjęcie, które ukazuje cud - to był jeden z najbardziej przełomowych momentów w historii medycyny, niesamowity, spektakularny.

Jest rok 1922. Na dziecięcym oddziale szpitalnym mali pacjenci z cukrzycową kwasicą ketonową tkwią w śpiączce i czekają na śmierć. Obok ich łóżek czuwają rodzice - pogrążeni w rozpaczy, pozbawieni nadziei.

Do akcji wkraczają naukowcy z Uniwersytetu w Toronto. Podchodzą do leżącego na pierwszym łóżku z brzegu pacjenta i wstrzykują mu oczyszczony ekstrakt z trzustki - insulinę. Następnie wędrują od jednego łóżka do drugiego, robiąc zastrzyk wszystkim dzieciom po kolei.

Nieco wcześniej kanadyjski naukowiec Frederick Grant Banting i student medycyny Charles Herbert Best, po wielu dniach i nocach ciężkiej pracy, po raz pierwszy wstrzyknęli swój "wynalazek" choremu - 14-letniemu Leonardowi Thompsonowi. Chłopiec stał się pierwszym pacjentem, którego uratowano przed śmiercią z powodu cukrzycy. Natychmiast, jeszcze w tym samym roku, rozpoczęto produkcję insuliny na skalę przemysłową.

Wróćmy do naszego oddziału dziecięcego. Zanim naukowcy dotarli do ostatniego łóżka (umierających na DKA trzymano na dużych oddziałach, często z 50 lub więcej pacjentami), pierwsze dziecko, któremu podano hormon, otworzyło oczy. Później kolejne dzieci - jedno po drugim - wybudzały się ze śpiączki. Wyobrażacie to sobie?

W 1923 roku za odkrycie insuliny Banting otrzymał Nagrodę Nobla.

PS: Tekst i zdjęcie zamieszone jest na fejsbukowej stronie ''Ciekawe Czasy''
    #medycyna #ciekawostki #historia #ciekawostkihistoryczne #cukrzyca
    pokaż całość

odpowiedzi (88)

• odpowiedzi (76)