•  

  #gruparatowaniapoziomu #kultura #wykop
  Szanowni Państwo,

  moja rada dla Państwa na dziś:

  Jeśli nie potrafisz napisać bądź powiedzieć choćby jednego zdania bez wyrazów uważanych powszechnie za wulgarne, to nie pisz nic i nie mów nic - przynajmniej przestaniesz się ośmieszać.

  Z poważaniem
  Uczony Intelektualny

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   Idealny przykład, że jeżeli ktoś zachowuje się kulturalnie to od razu zostaje zwyzywany.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   @uczony_intelektualny: A, kto ma ocenić to, czy dana osoba potrafi, czy też nie napisać zdanie bez wulgaryzmów? To, że ktoś tworzy takie zdanie nie oznacza, że nie potrafi napisać go bez wulgaryzmów. Używanie wulgaryzmów jak przerywników to niewątpliwie problem, z którym należy walczyć (przy czym w formie pisanej jest to też przecież bardzo niepraktyczne i raczej robione na siłę), ale wulgaryzmy mają też swoją rolę. Osobiście unikam ich stosowania, ale skreślanie każdej wypowiedzi, bo zawiera wulgaryzm też byłoby błędem. Czy Piłsudski się ośmieszał wyrażając mocne, podkreślone wulgaryzmami zdania?

  •  

   @pavulon78: @Harmideron: @Jontek6: @aksal89: @WPoszukiwaniuStraconegoRigczu: @Iperyt: @Masuj: @RitmoXL: @JakTamCoTam: @Sanremu:
   Szanowni Panowie,

   powinni Panowie się wstydzić! Niby Panowie chcą być uważani za dorosłych i poważnych ludzi, a zachowują się Panowie prostacko i niepoważnie! Ten chory festiwal nienawiści, jaki Panowie urządzili sobie pod moim wpisem, świadczy o tym, iż Panowie są niezdolni do funkcjonowania w społeczeństwie! Panowie powinni jak najszybciej przyswoić sobie chociaż podstawy dobrego wychowania oraz skorzystać z pomocy specjalisty z zakresu psychiatrii - w przeciwnym razie, jeśli Panowie będą dalej tak postępować, to jedyne, na co mogą Panowie liczyć, to bycie pośmiewiskiem w Panów otoczeniu! Niech Panowie opamiętają się, zanim będzie za późno.
   takiego chamstwa i bezczelności pod moimi wpisami nie będę tolerował. Ten festiwal chorej nienawiści i agresji słownej, jaki sobie Panowie urządzili pod moim wpisem jest bezczelny i karygodny. W związku z tym, jestem zmuszony potraktować Panów tak bezwzględnie, jak Panowie mnie i dożywotnio zablokować Panom możliwość wypowiadania się pod moimi wpisami, a jeżeli kiedykolwiek miałbym ogłosić "amnestię" i usunięcie osób z mojej czarnej listy, to z pewnością mogę stwierdzić, iż nie będzie to Panów dotyczyć - nie pomogą Panom żadne płacze, krzyki, ani groźby.

   Z poważaniem
   Uczony Intelektualny

  •  

   @Jan_K:
   Szanowny Panie,

   Jeśli nie potrafisz napisać bądź powiedzieć choćby jednego zdania bez wyrazów uważanych powszechnie za wulgarne
   gdyby Pan przeczytał moją wypowiedź ze zrozumieniem, to by Pan dowiedział się, że nie mam na myśli osób, które raz na jakiś czas wtrącą bądź wtrącały wulgaryzm w swej wypowiedzi, by podkreślić swe emocje (np. Piłsudski), a osoby takie jak większość użytkowników tego portalu, które w każdej swej wypowiedzi muszą wtrącić wulgaryzm, nawet jeśli nie jest on potrzebny. Jako przykład podam Panu użytkowników, którzy wcześniej wypowiedzieli się pod mym wpisem - zamiast kulturalnie wyrazić swą opinię (tak jak Pan), to ich wypowiedzi były przepełnione chamstwem, wulgarnością i pogardą wobec interlokutora - mój wpis miał takie osoby na myśli.

   .
   Z poważaniem
   Uczony Intelektualny

   pokaż spoiler PS. Jeżeli Pan jest zawiedziony, że usunąłem te wypowiedzi, to rozumiem Pana - powinienem je zostawić, aczkolwiek te wypowiedzi były tak pełne chamstwa, nienawiści i pogardy, że gdybym je zgłosił moderacji, to moderacja uczyniłaby to samo, co ja uczyniłem.

  •  

   @LPSzycha:
   Szanowny Panie,

   cóż, większość użyszkodników tego portalu nie należy do osób o wysokiej kulturze osobistej - a po tym, co ujrzałem dzisiaj pod swym wpisem sądzę, iż szybko to się nie zmieni...

   Z poważaniem
   Uczony Intelektualny

  •  

   @uczony_intelektualny: Zrozumiałem Twoją wypowiedź, natomiast nie otrzymałem odpowiedzi na moje pierwsze pytanie - kto miałby to ocenić? Chyba oczywistą kwestią jest, że większość piszących uważa, że używa wulgaryzmów akurat w odpowiedniej ilości. Rada ta więc niemal do nikogo nie trafi.

   Do tego jest prowokacyjna i nieco obraźliwa, stąd pewnie odpowiedzi w tym stylu. Postawienie na początku zdania "jeśli", mimo iż ma swoje oczywiste logiczne konsekwencje, to jednak w odbiorze nie zmienia tego, że czytelnik bierze całe zdanie do siebie. Dla przykładu napisanie do kogoś "jeśli jesteś idiotą, to się lepiej nie odzywaj" będzie powszechnie uznane za obraźliwe, mimo tego, iż autor takiego zdania może się bronić, iż było ono warunkowe. Myślę, że tę radę można było podać w dużo sensowniejszy i mniej prowokacyjny sposób. No, ale efektem nie byłoby otrzymanie takiej ilości odpowiedzi, potwierdzających zapewne tezę, która stała za tym wpisem.

  •  

   @Jan_K:
   Szanowny Panie,

   kto miałby to ocenić?
   odbiorcy wypowiedzi powinni to ocenić. Przyznaję się, iż trochę niefortunnie sformułowałem swą radę, jednakże nie uważam iż sposób udzielenia tej rady był bezsensowny lub obraźliwy - to, że moja rada wywołała taką reakcję, to tylko świadczy o tym, iż osoby tak reagujące poczuły się dotknięte tym, że ktoś odważył się "naruszyć ich strefę komfortu" i wytknąć im niewłaściwe zachowania.

   .
   Z poważaniem
   Uczony Intelektualny

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Pamiętacie kontrowersyjną animację Barbary Pieli z programu „Minęła 20” Michała Rachonia? Można było zobaczyć w niej plastelinowego Jerzego Owsiaka jako marionetkę Hanny Gronkiewicz Waltz, pojawił się też banknot dwustuzłotowy z gwiazdą Dawida. O animacji zrobiło się głośno, a my postanowiliśmy poznać szczegóły współpracy TVP z autorką tzw. Plastusiów. Niestety nie udało nam się. Wygląda na to, że choć Plastusie występowały u Rachonia ok. półtora roku, nie podpisano żadnej umowy, umawiając się zapewne ustnie. Plastusie wystąpiły również w Szopce Noworocznej – czy i tu nie było umowy z Pielą? Tego się nie dowiemy, ponieważ TVP odmówiła udostępnienia umów na realizację Szopki, zasłaniając się tajemnicą przedsiębiorcy, a WSA 5 listopada poparł jej stanowisko.¯\_(ツ)_/¯
  Więcej: https://siecobywatelska.pl/plastelina-w-tvp/

  #prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #prawodoinformacji #tvp
  pokaż całość

  odpowiedzi (13)

 • avatar

  Przypomniałem sobie jak zagrywałem się z klanem w BF3, życie było beztroskie (╯︵╰,) Ależ feelsy, ciężkiego kalibru
  Pewnie nie usnę bo będę wspominał te piękne czasy ...
  Pozdrawiam klan GROT, może ktoś to z nich zobaczy

  #battlefield #bf3 #battlefield3 #gry #feels

  odpowiedzi (53)

 • avatar

  #rozdajo kodzik na 3 miesiące #xbox Game Pass Ultimate

  kod ważny do 15.11 więc trzeba się szybko ogarniać
  koniec losowania dzisiaj o 21:37 bo nie ma co tracić czasu
  kupiłem w Media Expert na pół roku (3msc od razu, kolejne 3 msc właśnie dzisiaj dosłali) i na drugi dzień było rozdawanie kodów na tej francuskiej stronie więc ogólnie kodzik legitny, z polskiej dystrybucji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #xboxone #konsole #atencyjnywpistaktyczny
  pokaż całość

  odpowiedzi (21)