•  
    MZ23 via iOS

+38

Wiecie jaki jest jeszcze malutki plus konsol względem PC? Kupiłem grę na premierę, przeszedłem i odblokowałem wszystko w miesiąc. Znudziła mi się - sprzedałem za 220 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°). Podsumowując, nowa gra Rockstara wyszła mi za 40 zł. Ceny jednorazówki na PC powalają, zrównały się z konsolowymi.
    #rdr2 #pc #pcmasterrace #komputery #ps4 #xboxone

źródło: 3056CFE2-90EB-4C52-A242-EBFBFF8F0869-5380-000006BE25B6B65A.jpg

•  

@MZ23: Ja podobnie, a teraz pożyczyłem od kumpla, który przestał grać i trochę się jeszcze powłóczę po stepie

•  

Jak tam granie online w rdr2, dalej płatne? :)

•  

@MZ23: już dawno ceny sie zrównały z konsolowymi, nie trzeba bylo premiery RDR2 w prawie 2020 roku żeby to wiedzieć.

•  

@MZ23: posiadam grę i jestem jej właścicielem zrobię z nią co chce, a nie jednorazowy wirtualny klucz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@lukecz w psplus masz co miesiac gry warte wiele więcej niż sam abonament 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

•  

@lukecz: jak tam rozgrywka, dalej niegrywalna?

•  

@Night_Shift_Supervisor: czym zatem wg ciebie różni się kupno używanej gry od pobrania jej z torrentów?

•  

@v1lk: Serio? Na zawsze? Mogę je odsprzedać? :)

•  

@MZ23: to była wersja na PS4? Gra nie była przypisana do konta PS? Pytam jako laik.

•  

@bomba4: tym że jest to legalne i wspierane przez Sony.

•  

@lukecz dostajesz je za darmo w wersji cyfrowej i dopóki masz wykupione psPlus to można w nie grać, 16€ na 3 miesiące A czasami można znaleźć taniej nie jest jakiś wielki wydatek A gier jest na prawdę dużo, przejść się tego wszystkiego nie da (づ•﹏•)づ

Dodatkowo jak masz psPlus to co tydzień są nowe promocje dla posiadaczy abonamentu i gry są nawet 70/80 tańsze, w te już można grać bez psPlus.

Poza tym to wersje cyfrowe, tego nie odsprzedaż, chyba że konto z konsolą 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

•  

@MZ23: przecież płacenie za gry na PC jest opcjonalne

•  

To tak trochę z ironią pisałem jesli ktoś pisze że ma gry za darmo w Ps Plus ;)
      Mam prosiaka, rdr2 i nawet kiedyś kupowałem Ps Plus, ale zdecydowanie bardziej wolę grać na piecu bo i ładniej i tych opłat nie mam (poczekam aż stanieje RDR2 na pieca, sprzedam pudełko i kupię na pieca)

•  

@Eco999: Nie. Wrzucasz se płytę i bzikasz :)

•  

@lukecz serwery kosztują, nie ma zwiech wszystko na tiptop to chyba normalne że się płaci? Tylko pcowtcy uważają że wszystko ma być za darmo A już najbardziej gry online, tak jak by za utrzymanie tego nikt nie ponosi kosztów.. litości. 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

•  

Ciesze się że potraficie sobie wytłumaczyć opłacanie abonamentu.
      Ja zrezygnowałem, w końcu od czego są konta trial :)

Jeśli chodzi o koszty utrzymania serwerów to np taki Steam, Origin czy Uplay oferują grę za darmo.
      Wg mnie Ps Plus to zwykłe dojenie, ale skoro monopol i użytkownicy wierni to czemu nie?
      A to działanie serwerów to wygląda różnie, mam konsole od prawie dwóch lat i czasami są duże problemy w sklepie na konsoli.

•  

@lukecz no ja problemów nigdy nie miałem, z telefonu wybieram gry albo z poziomu konsoli i śmiga jak talala, tak samo granie online bez cheatów jak to bywa na pc, jedyne czego brakuje to mody 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

•  

@v1lk: Przecież nie płacisz Rockstarowi, tylko Sony za łaskę podłączenia swojej konsoli do internetu...

•  

@unluckySeniQ: Tak niegrywalna, mam prosiaka w pierwszej rewizji, w nocy grac sie nie da bo taki halas (w tej grze i GoW najwiekszy). Czekam az na piecu stanieje.

•  

@Qwertylion ale Sony co miesiąc daje mi zajebiste gry dodatkowo jest masa obniżek na gry które już są i nie raz to ponad połowa ceny 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

•  

@v1lk: Nie daje tylko opłacasz do nich dostęp. Te obniżki są słabe w porównaniu z cenami na piecu, gdzie jest wiele źródeł zakupu. Jako użytkownik obu rozwiązań zdecydowanie wolę piec, u SOny warte uwagi jest tylko te kilka wartościowych exów, gry w pudełkach i ostatnio PSVR (aczkolwiek już mi się trochę znudził)

•  

@lukecz mamy inne podejście ( ͡º ͜ʖ͡º) mam kilkadziesiąt gier, co miesiąc coś nowego, konsola służy jako sprzęt multimedialny w domu do wielu rzeczy dodatkowo gogle vr na imprezie zawsze się przydają ( ͡º ͜ʖ͡º)

Poza tym, pcotwcy ze swoimi fps tu i fps tam i co roku nowa karta bo nowsze gry nie pójdą q magicznych 60fps to kabaret xD konsole kupiłem po premierze i grałem w epickie tytuły które na pc ludzie mogą, jak narazie z na yt sobie pooglądać (づ•﹏•)づ

Nikt nie cheatuje, gra się zawsze ciekawie i co chwilę aktualizacje które wnoszą nowe rzeczy do rozgrywki, zabawy, itp itd (งⱺ ͟ل͜ⱺ)ง

Mocny komputer tylko do video, grafiki i programowania jeżeli ktoś używa kompa za kilka dobrych tysięcy do grania to wygląda to dla mnie jak próba przedłużenia sobie... ego xD

Liczy się fabuła, grywalność i społeczność, a tego na pctach nigdzie nie znajdziesz 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

•  

@v1lk: Rzeczywiscie mamy rozne podejscie, co do definicji "sprzetu multimedialnego" również :) (serio traktować ps4 jako centrum multimedialne? :) )
      Co do fps to u konsolowców jest taka tendencja do nierozróżniania powyżej 30fps, nie wiem czy rzeczywiście tego nie widzą czy nie chcą.
      Nie doświadczyłem cheatowania na PC, nie takiego o którym wiem, napewno jakiś margines jest - może nie gram w takie gry w których jest to na porządku dziennym. W gry online gram myszą i klawierką co jest mega wygodne. Mogę też padem z x360. Mogę na TV. Pełny wybór. Nie mam tego na PS4 (kla + mysz)
      Nie trzeba kupować jakiegoś mega komputera do grania - mam R1600, RX 580 i 16GB ramu.
      Oczywiście dla kogoś kto nie ma żadnej platformy do grania konsola będzie lepszym pierwszym wyborem bo taniej (ale tu poświęciłbym exy i jednak wybrał Xone bo i mogę wybrać wydajniejsze rozwiązanie i lepszy ekosystem do gier + znacznie lepsze promocje, lepszy pad - bo bateria w padzie do PS4 mnie dobija).
      Nie wiem jak można chęcią gry w lepszej jakości przedłużać sobie... ego - mooże ma to coś wspólnego z wbijaniem platynek ;)
      Wiadomo że liczy się fabuła, ale nie ograniczajmy się technicznie do 900p czy 30fps, no chyba że ktoś naprawdę ma jakieś problemy ze wzrokiem lub gra na 20 calach

•  

Liczy się fabuła, grywalność i społeczność, a tego na pctach nigdzie nie znajdziesz 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

@v1lk: xD

•  

@lukecz im dłużej przeglądam pcmasterrace tym bardziej przekonuje mnie fakt że Ci ludzie mają coś z głową xD to jak kupić ferrari i kolega kupi malucha, fakt że wygoda jest, ale oboje w większości stoją w korku xD

Te 30fps, 60fps to jakiś żart i celowe działanie żeby ludzie wydawali sumy rzędu kilku tysięcy żeby podrasować doznania xD które czy to na konsoli czy na pc są te same, a argument klawiatury i myszki to już w ogóle xD

Co do baterii w padzie, jaki problem wymienić na większą? Lub użyć powerbanku. W myszkach i klawiaturach też baterie schodzą 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

Poza tym nie zmienia to faktu że konsolowi gracze są dużo lepiej traktowani czy to przez sony czy tam przez microsoft, a ludzie z pc tylko dokupują sprzęt co roku żeby zagrać w nowe tytuły które i tak nie działają jak powinny mimo ponad roku od premiery na konsoli xD

Nowa generacja konsol zeżre pc w pierwszych miesiącach xD już teraz to co da się wycisnąć z tak zminiaturyzowanego sprzętu budzi podziw i żaden komputer tej wielkości i z tymi samymi bebechami nie ruszy większości gier, przypadek? xD

Gry na konsole zawsze były i będą lepiej dopracowane, bo grono ludzi które używa tego sprzętu jest dużo większe niż grupka fanatyków 60fps xD

•  

@ChochlikLucek każda jedna gra na Multi z pc jest pełna cheaterów cały youtube aż wysrywa filmy tego typu 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

•  

@MZ23: ej ale

pokaż spoiler nie zesraj się
      22,34 fps
      xD

•  

@v1lk: No kurde, to ja muszę mieć jakiś inny internet, gorszy (a może lepszy?) najwyraźniej, bo nawet Rosjanie z którymi grywam w różne gry nie chcą mnie czitować - Jak żyć ja się pytam xD

+: lukecz
    •  

@ChochlikLucek problem z tym że na pc nie da się czasami wyłapać czy kto używa czy nie, a wystarczy odpalić torenty i obciążyć łącze żeby wywołać lagi, na pc nie rozpaczą za to na konsoli za słabe połączenie wywala z gry ba Multi ( ͡º ͜ʖ͡º) w większości strzelanek tak jest 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

•  

@ChochlikLucek A na konsoli cheatów po prostu nie ma bo nie da się ich dodać do gry, uruchamiając jakiś program w tle ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

•  

@v1lk: Zawsze łatwiej zwalić słabą grę na cheaterów (oOMG nie wiedziałem że na torrentowców również :) 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ
      Jeśli lubisz stać w korku w maluchu to już Twój (świadomy?) wybór
      Nie widzisz różnicy 30vs60fps?
      Mam powerbank Trusta do PS4 - komplet wytrzymuje kilkukrotnie mniej niż dwa paluszki w padzie z X360 (plusem pada PS4 jest jedynie jego mniejsza waga jak ktoś ma małe rączki)
      Oczywiście że Sony lepiej traktuje graczy, w końcu dano Wam możliwość płacenia abonamentu za granie w multiplayer - prestiż przede wszystkim.
      Niewątpliywm plusem grania na konsoli jest to że gra zawsze będzie skrojona pod konsolę, czy to wspomnianym 30fps, 900p czy innym. Ludzi odpalają Dooma na kalkulatorach graficznych przecież :D
      Może ktoś kupuje sprzęt co roku, w piecu masz taką możliwość (możesz - nie musisz - sam decuydujesz w jakiej jakości grasz), ja na przykład wymieniłem w tym (1000zł za wspomniany komplet) a ostatnio zmieniałem w 2011 (i5-2400 + R9 280X)

•  

@lukecz taki obraz wasz 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

Ppza tym psplus to nie tylko gry online, widać że za wiele o tym nie wiesz xD nie bez powodu nie ma crashy na serwerach, bo są opłacone. Nie bez powodu z roku na roku są coraz lepsze gry, bo ktoś się dorzuca do tego, i nie bez powodu gry od Sony zna cały świat A konsole może kupić każdy i grać do woli, a te wasze 60fps 4k rdr2 to poczekamy pewnie do wyjścia ps5 xD

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: 1573048035210.jpg

•  

Ale tam trzeba płacić żeby mieć dostęp do tych gier. Nie lepiej je kupić w pudełku?
      Niech każdy wydaje pieniądze jak chce - ja już na PS Plus nie wydam bo to zwykłe frajerstwo.

•  

@lukecz w pudełku? Po co? Wolę wersję cyfrowe które mam na zawsze A w ps5 z kompatybilnością wsteczną będzie można na nowo pograć w legendarne i lubiane gierki ( ͡º ͜ʖ͡º)

Co miesiąc 2 gry w abonamencie, co tydzień promocje na gry za posiadanie psplus i jak ktoś gra dużo jak ja to tylko się cieszy 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

•  

@v1lk: Na zawsze w abonamencie chciales napisac :)
      Tacy użytkownicy pieca z obrazka rzeczywiście powinni kupić konsolę, będzie prościej gdy ktoś nie ogarnia
      Rzeczywiście nie wiem za dużo o usłudze PS Plus, miałem ją tylko 2 lata i do dzisiaj zastanawiam się dlaczego dałem się na to nabrać :)

•  

@lukecz mam od kilku lat , ponad 90gier i nie raz wracam do niektórych tytułów lub przechodzę na nowo, jakoś po prostu lubię grać i sprawia mi to ogromną radość. Pcta miałem bardzo długo ale ciągle rosnące wymagania A i tak za wiele z tego nie było, teraz mam dobry tv wkrótce jeszcze lepszy i konsola bez problemu spełnia to do czego została stworzona.

Psplus kupuje na rok i wychodzi 5€ miesięcznie A to mniej niż paczka fajek, lub 2 kartony mleka 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ A skoro korzystam to nawet jest mi to na rękę ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

No i mamy różne podejście. Ja nie wyobrażam sobie abonamentu na dostęp do gier czy online (wolę to zainwestować np w sprzęt)
      Najbardziej szkoda z konsol mi pudełek no ale cóż poradzić (chociaż znowu zapadł jakiś niekorzystny wyrok na Valve więc może w końcu ruszy się coś w temacie umożliwienia odsprzedaży gier cyfrowych)

•  

@MZ23: lol, ja zajebe w promo 100% pozdro

•  

I tak was wszyscy dymają ostro na hajs. W mniejszym lub większym stopniu.

pokaż spoiler Jebać gry.

•  

@v1lk: ale pierdolisz gościu kocopoły aż oczy łzawią od czytania

•  

serwery kosztują, nie ma zwiech wszystko na tiptop to chyba normalne że się płaci? Tylko pcowtcy uważają że wszystko ma być za darmo A już najbardziej gry online, tak jak by za utrzymanie tego nikt nie ponosi kosztów.. litości. 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

@v1lk: Brzmisz teraz jak wielki obrońca uciśnionych korporacji których nie stać na serwery xDD Po to sie płaci za gre zeby mieć wszystko co z nią związane, płacenie abonamentu za granie online to dla mnie jakiś nieśmieszny żart i dziwie sie że w ogóle ktoś to opłaca

•  

@ziel0ny ty nadal nie rozumiesz że z abonamentem nie masz kurwa tylko grania online, tłumaczyć kolejny raz już mi się nie chce. (-‸ლ)

@Bloodborn A Ty jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia to się nie udzielaj (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞