•  

Witam ponownie. Chciałem bardzo podziękować za słowa wsparcia pod moim znaleziskiem LINK. Pojawiło się wiele komentarzy - właściwie tak dużo, że nie dałem rady na wszystkie odpowiedzieć i podziękować za dobre rady.

Na wstępie opowiem co dalej dzieje się z tą sprawą.

1. Samochód - szkoda zgłoszona z AC (mam pełne ubezpieczenie) - od kilku speców dowiedziałem się, że ubezpieczalnia nie daruje tego temu gościowi bo nawet wstępnie oceniając szkoda jest spora. Uszkodzenia auta to głębokie rysy na dachu i mniejsze na masce, lakier jest taki zmatowiony i widać róznokolorowe plamy. W kilku miejscach na dachu klar i baza odeszły i widać podkład, jest też kilka bruzd, które wyglądają jak rdza pod lakierem. Elementy plastikowe i chromowane wokół okien są tak jakby zmatowione. Szyby mają takie matowe plamy.
    Jestem umówiony jutro na oględziny we wskazanym przez ubezpieczyciela autoryzowanym serwisie.

2. Seba natychmiast dostał wypowiedzenie najmu mieszkania i do tygodnia ma się wynieść z gratami (babka wynajmująca to mieszkanie nie jest w ciemię bita i wie jak sobie z takimi radzić). Nawet przyszła mnie przeprosić. Jak już pisałem w komentach działa u nas wspólnota, w której większość lokatorów się udziela, a na zebraniach potrafimy się pokłócić. Nikt jednak do nikogo nie przestał nigdy mówić dzień dobry.
    Wiele osób pytało czy się nie boję zemsty. Sugerowało, że będę miał przebijane opony itp. Już na to odpowiadałem w komentarzach. Nie boję się, nie dam się zatsraszyć. Dlatego walczę z taką patologią. W moim domu mam czuć się bezpieczny a nie zaszczuty.

3. Muszę jeszcze udać się na komisariat i zgłosić sprawę ale do tego potrzebuję wycenę szkód aby Policja mogła odpowiednio nadać bieg sprawie. Generalnie Policja oprócz spisania danych gówno robi w takich sprawach. No może jakbym się urodził jako syn znanego polityka czy wpływowego biznesmena... Nie no przecież żyjemy w państwie prawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

4. Od znajomego brokera dostałem radę aby sprawdzić czy właściciel mieszkania i wspólnota nie mają ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w polisie na nieruchomość i z tej strony szukać odszkodowania. Postanowiłem nie kombinować i robić komuś pod górę. Sprawa idzie z AC.

Kilka osób oburzyło się że wplątałem symbol PW w patologię, uważam że to patologia wykorzystuje kotwicę aby usprawiedliwiać swoje wybryki. Ale OK szanuję Polską kulturę i hostorię. Nie chcę być kojarzony ze sortowaniem ludzi pwg stereotypów. Przepraszam.

Zostałem też nazwany pizdą, która nie potrafi załatwić sprawy po męsku. Tu podejżewam, że może ktoś Sebie linka wysłał do znaleziska. A tak serio ciekawe jak po męsku załatwia te sprawy pan komentujący w ten sposób hmmm:)

Pojawiło się mnóstwo zarzutów, że mój wpis to fejk, zarzutka a nawet próba wyłudzenia odszkodowania (WTF?!).

Było nawet oburzenie, że po co Wykop, że wystarczył mikroblog, więc OK teraz opisuję sprawę tutaj.

Mój wykop otagowałem #zalesie #pomocy #afera - nie wiem gdzie tu próba manipulacji czy poszukiwania fejmu?

Nie sądziłem jednak, że kogoś oburzy to, że wylałem trochę żalu i frustracji do neta... Nie chodziło mi o jakieś plusy czy popularność dlatego nie zamieściłem żadnych zdjęć z miejsca zdarzenia. Nie posiadam konta na fejsie czy instagramie. Nie mam potrzeby chwalenia się czymkolwiek - autem, pracą, ładną żoną, ślicznymi dziećmi czy długą kuśką. Wręcz przeciwnie. Uważam się za normalnego gościa, któremu przytrafił się ten cały syf.

Nie jestem na Wykopie od wczoraj i wiem, że jakbym wrzucił zdjęcia auta to różnica byłaby taka, że doszłyby komentarze w stylu "na biednego nie trafiło" i pełno memów z nosaczem, a mi chodziło o parę merytorycznych wypowiedzi i wbrew pozorom właśnie większość takich otrzymałem.

Cały mój wykop był efektem jakiejś frustracji czy wręcz chwilą słabości. Mam przynajmniej nadzieję, że komuś się przyda. Ja już te sprawy ogarnąłem. Moja rada to nie cebulić na ubezpieczeniu. OK zawsze trzeba szukać najtańszych opcji, ale to do OC, natomiast jeśli chodzi o AC trzeba szukać oferty, która nas jak najlepiej ochroni.

Gorące dyskusje ostatnie 12h