•  

  Podjąłem decyzje, że moje pozostałe środki z OFE przetransferuje do ZUS-u. Poniżej przedstawiam dlaczego:
  1) Nie zgadzam się na finansowanie obietnic socjalnych z 15% moich środków emerytalnych.
  2) Tą kasę i tak uznaje za straconą
  3) Brak możliwości wypłaty tych środków czyni z nich TAKĄ SAMĄ konstrukcją jak przeniesienie części obligacyjnej na subkonto w ZUS-ie przez poprzednią ekipę.
  4) W ZUS-ie jest chociaż roczna waloryzacja więc jak komuś zostało 30 lat do emerytury to więcej wyciągnie niż poprzez zarządzającego funduszem inwestycyjnym - prowizja.
  5) IKE jest opcją domyślną - jest tego jakiś powód( ͡° ͜ʖ ͡°)
  6) Prędzej za X lat ktoś się połasi na środki z IKE niż podniesie rękę na ZUS.
  7) Rząd łamie prawo bo w ustawie o IKE jest mowa o tym, że można posiadać tylko jedno IKE i jest możliwość wypłaty w każdej chwili.
  Także nie dziękuję. Jedyna opcja to jak ktoś ma blisko do emerytury to może wybrać IKE bo je sobie wypłaci w miarę szybko.
  #inwestycje #ike #gospodarka #polityka #ekonomia #emerytura

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (10)

 • avatar

  Filmik jak Kartky jest atakowany przez swoja byłą dziewczyne
  #polskirap #rap #kartky

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (106)

 • avatar

  TL;RD: zaprosiłem kasjerkę na kawę jako przegryw

  Pijcie ze mną mirki bo właśnie wychodzę z przegrywu. W dniu dzisiejszym udałem się do biedronki bo jest tam taka kasjerka, która mi się podoba od jakiegoś czasu, myślę sobie, że ją zaprosze gdzieś i chuj, przełamie się w końcu. wchodzę do sklepu i widzę, że układa towar na półkę no sytuacja idealna plus dodatkowo nikogo nie ma w pobliżu. Podchodzę, standardowa gatka o dupie marysi i rzucam czy by nie chciała wyskoczyć na kawę, odpowiedziała, że chętnie i dała mi swój numer od tak. Pewnie teraz napiszecie, że się zesrałem i żebym się obudził, no i kurwa macie rację bo w cale tak to nie wyglądało. Podchodzę do nie i gatka o dupie marysi i pytam się jej czy nie chcę wyskoczyć na kawę, odpowiedziała mi, że jest zajęta myślę spoko nie ma tematu w takim razie, żegnam się i tyle. Potem chciałem się cofnąć i spytać się o jej wiek z czystej ciekawości, byłem za półką sklepową i widzę jak koleżaneczka mimowolnie podchodzi do niej i zaczynają się śmiać dosłownie 30s jak odszedłem od niej, zwłaszcza słyszałem jak śmieje się tamta kasjerka. Tak mi się przykro zrobiło z tego powodu, że aż coś zabolało mnie w środku. O takiej odwadze ludzie z #przegryw mogą tylko pomarzyć a ja jednak się odważyłem mimo tego a spotkało mnie coś takiego, te śmiechy najbardziej mnie zasmuciły no i to że taka fajna dziewczyna już jest zajęta. Chuj dupa i kamieni kupa tyle wam powiem, jak człowiek chce wyjść z przegrywu to jest wyśmiewany. Jak sobie pomyślę, że taki @Szpiller podszedł by do niej i nie minęło by 30s a oni już by się dupczyli na zapleczu to, aż mi się przykro robi. No nic wracam do smutnej rzeczywistości. Swoją drogą to był mój pierwszy raz kiedy sam zagadałem do dziewczyny a to na plus, że się przełamałem. Dajcie chociaż plusika na pocieszenie (╥﹏╥)
  #podrywajzwykopem #depresja #zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #wychodzimyzprzegrywu #wygryw #spierdolenie #szaramyszkadlaanonka
  pokaż całość

  odpowiedzi (60)