•  

  Historia największego szczęściarza w Las Vegas.

  Prawdopodobieństwo jackpota na maszynie Megabucks wynosi 1 na 10 milionów. Elmer Sherwin był jedyną osobą w historii Megabucks, która dwukrotnie wygrała główną nagrodę o łącznej wartości 25 milionów dolarów. Jego dwie wygrane z jackpota dzieliło prawie szesnaście lat.

  67-letni Sherwin i jego żona podróżowali po kraju swoim kamperem, kiedy postanowili zatrzymać się w Las Vegas aby odwiedzić rodzinę. W tym czasie, Sherwin próbował szczęścia w lokalnych kasynach obstawiając $100 tygodniowo, niestety bezskutecznie. Pewnego dnia, Sherwin i jego żona postanowili wybrać się na otwarcie nowego kasyna Mirage. Podczas gry w kasynie, jego budżet w wysokości stu dolarów szybko zniknął. Zdeterminowany by wygrać, poprosił swoją żonę o dodatkowe $20, aby mógł jeszcze raz spróbować szczęścia na maszynie Megabucks.

  Megabucks to automat z rosnącym jackpotem, który wymaga zakładu o wartości $3, aby zdobyć najwyższą nagrodę. Jackpot resetuje się do 7 milionów dolarów po głównej wygranej i zaczyna rosnąć ponownie, do momentu aż komuś uda się wyrównać symbole Megabucks na maszynie.

  Jego szanse na wygraną były niewielkie, ale Sherwinowi udało się pokonać statystykę, wygrywając jackpota o wartości 4.6 milionów dolarów. Sherwin zawsze pasjonował się podróżowaniem, więc po wygranej wyruszył w wymarzoną podróż dookoła świata, na którą wcześniej nie było go stać. Sherwin trzymał w kieszeni zdjęcie swojej pierwszej wygranej, aby mógł opowiadać swoją historię podczas podróżowania.

  Odkąd wygrał, Sherwin miał ochotę wygrać ponownie, ale nie z powodów których można się spodziewać. „Nie chodziło mi o pieniądze, tylko o prestiż. Chciałem wygrać po raz drugi, bo wiedziałem, że nikomu w historii się to nie udało.” - powiedział Sherwin.

  16 września 2005 roku, 92-letni Sherwin postanowił ponownie spróbować szczęścia na automacie Megabucks w Cannery Casino & Hotel w Las Vegas. Przez lata Sherwin lubił grać na automatach Megabucks, ponieważ zwykle wygrał przynajmniej część mniejszych nagród. Tego dnia, historia sprzed 16 lat powtórzyła się. Sherwin wyszedł z kasyna wygrywając jackpota, tym razem o wartości ponad 21 milionów dolarów.

  Sherwin przekazał dużą część swojej wygranej na pomoc humanitarną Hurricane Katrina. Resztą pieniędzy podzielił się z rodziną, w tym z synem i synową w Las Vegas. Sherwin zmarł półtora roku po wygranej w wieku 93 lat. Do dziś uznawany jest za największego szczęściarza w Las Vegas.

  Źródło: https://www.gamblingsites.org/biographies/elmer-sherwin/

  #ciekawostki #historia #usa #lotto #historiajednejfotografii

  źródło: Elmer_Sherwin.jpg