•  

Co jest największym oszustwem ludzkości?

• 4023 głosy (58.78%)
      Religie.
    • 1257 głosów (18.37%)
      Materializm i dążenie do narzuconej wizji sukcesu.
    • 734 głosy (10.72%)
      Programowanie społeczne, bajki Disneya, bluepill.
    • 660 głosów (9.64%)
      Rzeczywistość to iluzja, żyjemy w symulacji.
    • 170 głosów (2.48%)
      Coś innego (napisz proszę w komentarzu).
    •  

@FullNeutral ten sok costa że niby litr gratis a wcale nie

•  

@FullNeutral: jak Pani w szkole mówi że liczą się chęci i starania, a w dorosłym życiu okazuje się że nie.

•  

@FullNeutral: inżynieria społeczna.

Wszystkie normy społeczne, to jak tresuje się ludzi by zachowywali się w określony sposób, manipulacja telewizją, tresowanie już przez system szkolnictwa, filmy które pokazują fałszywy obraz kobiet i relacji, reklamy i tak dalej aż do zajebania.

•  

@i_took_a_pill_in_remiza: dokładnie. I religie też bym podciągnął pod to pojęcie.

•  

@FullNeutral: To że Hitler wiedział o Holokałście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@FullNeutral: to jakies okresowe badania, ze identycznie sformułowane pytanie i odpowiedzi w ankiecie pojawiaja sie tutaj co jakis? Nawet picrl

•  

@FullNeutral: Moim zdaniem, największą ściemą naszych czasów jest wege propaganda i to, że wszyscy powinniśmy być weganami, bo to dla nas najzdrowsze. Nagle, po byciu przez tysiące lat istotami wszystkożernymi, teraz staliśmy się roślinożerni, a pastylki z B12, jarmuż i glony z dna oceanu to nasz podstawowy pokarm. Ale ludzie się pochorują i przejrzą na oczy (co z resztą coraz bardziej widać), dlatego uważam, że mimo wszystko, w sianiu największych kłamstw niezmiennie górują religie i sekty.

•  

@FullNeutral: holocaust i 9/11, bo ten syf się będzie ciągnął w chuuuuuj

•  

@FullNeutral: Przekonanie, ze starszym automatycznie należy sie szacunek, sztuczny dystans pomiędzy ludzmi np. uczniem i nauczycielem, to, ze trzeba byc „grzecznym”, dobrym i miłym, dobro zostanie docenione, a zło ukarane - ogółem takie wychowanie (w tym zawiera sie tez indoktrynacja, religia itp)

•  

@FullNeutral: szkoda że nie można zaznaczyć kilka.

•  

@FullNeutral: ucz się pilnie i miej same 5 a będziesz miał pienionszki( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@FullNeutral: udawanie, że istnieje obiektywna moralność, i nasze życie ma jakiś większy sens, istniejący poza nami

•  

@kvoka: ale tu raczej chodzi o to, że jesteśmy na tyle rozwinięci technologicznie, że nie musimy zabijać innych istot aby mieć co jeść

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@januszdoe: Piszę o weganizmie, a nie wegetarianizmie przecież.

nie musimy zabijać innych istot aby mieć co jeść

Trochę się zgadzam, trochę nie. Myślę, że na dobrze zbilansowanym wegetarianizmie (pod warunkiem, że jemy rybie jaja) jesteśmy w stanie żyć ale raczej nie wszyscy. Kwestia indywidualna. Nie sądzę też by taka dieta była dla większości najzdrowszą opcją, skoro przez całe nasze istnienie na tej planecie jedliśmy mniejsze lub większe ilości mięsa. Natury nie oszukasz.

•  

@FullNeutral: Wydaje mi się że religia jest czymś naturalnym dla człowieka, teraz jest okres że schodzi na dalszy plan, ale za kilkadziesiąt lat przybierze nowoczesną i mniej oderwana od rzeczywistości formę. Materializm jest szalony

•  

@FullNeutral: zaznaczyłem materializm, ale chyba źle zaznaczyłem...
      IMHO wydaje mi się, że wszystko może być oszustwem, jeżeli ktoś ślepo brnie w jakimś kierunku.

•  

Piszę o weganizmie, a nie wegetarianizmie przecież

@kvoka: a tak sorki nie zauważyłem.

Co do tego ze od zawsze jedliśmy mięso. Może od zawsze to robiliśmy ale dopiero od niedawna mamy możliwość obejścia tego. Jasne, ze to kwestia indywidualna ale za ładnych pare lat na rynku będzie tyle możliwości suplementacji czy to jakimiś witaminami czy produktami o podobnych do mięsa właściwościach, ze hodowanie żywych istot na potrzeby żywieniowe będzie zbędne i pewnie nieopłacalne. Taka naturalna kolej rzeczy. Btw. choroby tez są całkowicie naturalne i towarzysza nam od zawsze a jakoś chodzimy do lekarza żeby się ich pozbyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@FullNeutral: przeświadczenie że tym razem socjalizm zadziała ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@FullNeutral: "Materializm i dążenie do narzuconej wizji sukcesu."
      O co tu chodzi? Może mi ktoś wytłumaczyć z tych co plusują. Znaczy, że normalnie wam się Lamborghini nie podoba i nie chcecie mieć ale ktoś was zmanipulował i już chcecie?

•  

@FullNeutral: to zdjęcie z fight clubu dodaję klimatu, czuć że również to samo pytanie mógłby zadać Tyler. W sumie to chciałbym mieć wyjebane jak Tyler w pewnych aspektach życia.

•  

@FullNeutral: Wszystko mordo, jebać ten świat.

•  

@FullNeutral: to że kapitalizm to najlepszy system ekonomiczny i nie ma lepszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Co do tego ze od zawsze jedliśmy mięso. Może od zawsze to robiliśmy ale dopiero od niedawna mamy możliwość obejścia tego.

@januszdoe: E, tam. Zawsze mieliśmy możliwość. Wegetarianie są znani od zarania dziejów przecież.

Jasne, ze to kwestia indywidualna ale za ładnych pare lat na rynku będzie tyle możliwości suplementacji czy to jakimiś witaminami czy produktami o podobnych do mięsa właściwościach, ze hodowanie żywych istot na potrzeby żywieniowe będzie zbędne i pewnie nieopłacalne. Taka naturalna kolej rzeczy.

@januszdoe: Uważam, że łykanie tabletek zamiast tradycyjnego pozyskiwania witamin z pełnowartościowych posiłków jest nową, idiotyczną modą. Następny biznes na naiwniakach. Kilka miesięcy temu szukałam jakiś badań na temat tego jak te, w ostatnich czasach namiętnie reklamowane suplementy się wchłaniają, no ale nic nie znalazłam, chyba jeszcze nikt się za to nie brał. Śmiem twierdzić jednak, że sztucznie wyodrębnione witaminy działają zdecydowanie gorzej niż pozyskiwane w nienaruszonej formie z pożywienia i nie zastąpią nam naturalnego posiłku. No ale czas pokaże. Chętnie poobserwuję jak ta ewolucja z wszystkożerców na roślino-suplemento-żerców przebiegnie, bo jednak wolę by inni byli w roli królików doświadczalnych, nie ja. Na sobie eksperymentować już nie chcę (13 lat nie jadłam mięsa), swoje wycierpiałam i wychorowałam, wystarczy mi już ideologii. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

> Btw. choroby tez są całkowicie naturalne i towarzysza nam od zawsze a jakoś chodzimy do lekarza żeby się ich pozbyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co mają do tego choroby do tematu to nie wiem, ale ok. (・へ・)

•  

@FullNeutral że dilerzy będą mi dawać narkotyki za darmo pod szkołą ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@l1pka: Kurła, mi nikt nigdy nie wciskał działek za free, ehhh skurwysyny.

•  

@FullNeutral:
      Chyba religie, bo narzuca się to od urodzenia, przez lata mocno ryje to beret i niewielu się uwalnia od tego piateogo koła u wozu.

•  

@FullNeutral: jest to związane ze sobą, przynajmniej powinno.

•  

@FullNeutral: moim zdaniem wszystkie cztery xD
      chociaż religia to zdecydowanie największe gówno - indoktrynacja od dziecka, kłamstwa, manipulacja, hipokryzja, nienawiść, wciskanie ludziom swojej ideologii na siłę

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@FullNeutral to ze uwazamy, ze ktos mial racje na dany temat

•  

@FullNeutral: Największe oszustwo? To że 20 letnie kombi z dieslem 2.0 ma 210 tys. przebiegu

•  

Moim zdaniem, największą ściemą naszych czasów jest wege propaganda i to, że wszyscy powinniśmy być weganami, bo to dla nas najzdrowsze. Nagle, po byciu przez tysiące lat istotami wszystkożernymi, teraz staliśmy się roślinożerni, a pastylki z B12, jarmuż i glony z dna oceanu to nasz podstawowy pokarm. Ale ludzie się pochorują i przejrzą na oczy (co z resztą coraz bardziej widać), dlatego uważam, że mimo wszystko, w sianiu największych kłamstw niezmiennie górują religie i sekty.

@kvoka: Ojojoj, i znowu to puste gadanie o naturalności i tysiącletnich tradycjach. Przez tysiące lat defektowaliśmy na łonie natury, a teraz przyszły progresywne lewaki i kazały nam załatwiać się do jakichś ceramicznych muszel. I co to za głupi pomysł z tymi wszystkimi szczepionkami - przecież naturalnym jest umieranie na wszelkiego rodzaju zarazy - było tak od setek tysięcy lat, a teraz zachciało się komuś ingerować w naturalne prawa przyrody. Latamy w kosmos, manipulujemy kodem genetycznym innych organizmów (wkrótce przyjdzie czas na człowieka), a w pewnej rurze pod Genewą jakieś śmieszki rozpędzają sobie cząstki elementarne do prędkości bliskich prędkości światła, no ale jedzenie glonów i suplementacja witamin jest nienaturalna xD

•  

@kvoka:

wszyscy powinniśmy być weganami, bo to dla nas najzdrowsze

Z ciekawosci - kto tak mowi i gdzie?

•  

Przez tysiące lat defektowaliśmy na łonie natury, a teraz przyszły progresywne lewaki i kazały nam załatwiać się do jakichś ceramicznych muszel.

@vasper: Nie uważam, że ta zmiana jest czymś złym w rozwoju ludzkości. Yyyy "progresywne lewaki"? Odstaw politykę, chyba too much, skoro widzisz ją nawet w dyskusji na temat diet... (・へ・)

I co to za głupi pomysł z tymi wszystkimi szczepionkami - przecież naturalnym jest umieranie na wszelkiego rodzaju zarazy - było tak od setek tysięcy lat, a teraz zachciało się komuś ingerować w naturalne prawa przyrody.

@vasper:Tej zmiany też nie uważam za złą.

Latamy w kosmos, manipulujemy kodem genetycznym innych organizmów (wkrótce przyjdzie czas na człowieka), a w pewnej rurze pod Genewą jakieś śmieszki rozpędzają sobie cząstki elementarne do prędkości bliskich prędkości światła, no ale jedzenie glonów i suplementacja witamin jest nienaturalna xD

@vasper: To, że uważam, że zmiana jedzonego przez ludzkość pożywienia na tabletki i glony za złe, to nie znaczy, że jestem także przeciwko wszystkiemu co nowe. Przecież to normalne, że niektóre wynalazki i mody się przyjmują, okazują wartościowe i potrzebne, a niektóre po czasie okazują się głupotą i nietrafionym pomysłem. Każdy ma prawo oceniać niektóre "rewolucje" jako dobre, a niektóre jako złe. Dziwne, że muszę to tłumaczyć... I nie wiem po co ten sarkazm i dopowiadanie sobie co myślę na temat szczepionek czy latania w kosmos, bo jestem przeciwko jedzeniu tabletek zamiast obiadu. ;) Wyluzuj, świat nie jest czarno biały, Mirek!

•  

@januszdoe: jednym z warunków przyjęcia do szkoły Pitagorasa było zaprzestanie jedzenia mięsa

•  

"wszyscy powinniśmy być weganami, bo to dla nas najzdrowsze" Z ciekawosci - kto tak mowi i gdzie?

@Zuchwaly_Pstronk: Media społecznościowe, jutuby, telewizja,... Ludzie, po prostu. Coraz więcej osób przechodzi na weganizm lub do niego zachęca. Jak grzyby po deszczu powstają wege knajpy, blogi tematyczne, reklamuje się wegańskie kosmetyki, suplementy, zamienniki mięsa i mleka są dosłownie w każdym sklepie itd. Pamiętam, jak z 13/14 lat temu przestawałam jeść mięso to nie było takiego wyboru. Latami obserwowałam jak przybywa wegetariański i wegańskich opcji jedzeniowych i coraz częściej mówi się na temat tych diet, stylu życia. Teraz rezygnacja z mięsa czy tam nabiału jest dość prostą sprawą, kiedyś trzeba było dużo bardziej kombinować :D

•  

To pominęłam:

Ojojoj, i znowu to puste gadanie o naturalności i tysiącletnich tradycjach.

@vasper: Przecież nie pisałam nic o tysiącletnich tradycjach... Tradycję typu stawiania choinki z bombkami w grudniu można zmienić nie czyniąc przy tym większych szkód, a zmienienie diety na roślinno-tabletkową istocie, której organizm przez całe swoje istnienie na tej planecie żywił się w kompletnie inny sposób, wydaje mi się bardzo ryzykowane. Uważam też, że naturalne jedzenie (tylko chyba mocno się zagubiliśmy już w tych czasach, co nim jest a co nie) jest dla nas lepsze niż przetworzone czy kompletnie nowe.

Nie zabraniam ci bycia weganinem, rób jak zechcesz. Przyszłe pokolenia ci podziękują, dzięki takim ludziom dowiedzą się czy taka dieta jest dla człowieka dobra czy zła. Może pomysł się przyjmie, może nie. Ja uważam, że nie jest odpowiednia dla ludzi ale też nie mam problemu z tym, że ktoś może uważać inaczej. Ty chyba masz, co? ;)

•  

@kvoka: Zmieniamy świat, zmieniamy siebie, dostosowując się do otaczającego nas środowiska - właśnie to jest naturalnym stanem człowieka - ciągła zmiana i adaptacja. Właśnie to dało nam taką gigantyczną przewagę nad innymi gatunkami i właśnie to teraz robimy, również w przypadku diety. Tym bardziej, że potrzebujemy zmian w dotychczasowym podejściu do produkcji żywności (tutaj też naturalności na próżno szukać). Sama piszesz, że świat nie jest czarno-biały, a jednocześnie sama skupiasz się tylko na jednym odcieniu szarości i nie dostrzegasz innych kolorów, np. zielonych glonów, które tak na dobrą sprawę istnieją już ładnych kilkaset lat w dietach niektórych społeczności ( ͡° ͜ʖ ͡°) I dlaczego naturalnym jest jedzenie roślinek rosnących na powierzchni, a tych podwodnych już niekoniecznie? Spora część suplementów robiona jest właśnie z naturalnych składników, więc co z nim jest nie tak i dlaczego niby mają być gorsze od tych witaminek spożywanych "naturalnie"? I co jest naturalnego w spożywaniu mięsa naszpikowanego antybiotykami i ogromnymi ilościami B12, bo krówkom jakoś ciężko jest produkować witaminy naturalnymi sposobami, kiedy całe życie spędzają w klatkach bez dostępu promieni słonecznych i zajadają się sterylnie czystą paszą.
      Przyszłość diety ludzkości leży w laboratoriach i do naturalności nie ma i nie będzie już powrotu. No chyba, że zaczniemy wymieniać się grzybami atomowymi.

A określając kogoś lewakiem nie odnosimy się tylko do jego poglądów politycznych, ale również społecznych i gospodarczych.

•  

@FullNeutral: Fakt, że tak dużo osób zaznaczyło "Religie" świadczy, że nie jesteśmy jeszcze dojrzałym społeczeństwem i walczymy nadal ze starymi problemami. Ale z drugiej strony to nie jest nasza wina. Po prostu musimy u siebie posprzątać po ostatnich dekadach, dlatego myślimy jak myślimy.

•  

Pierwsza działka u dilera za darmo pod szkołą

•  

jednym z warunków przyjęcia do szkoły Pitagorasa było zaprzestanie jedzenia mięsa

@hniedziela546: to już wtedy znali suplement witaminy B12? Czy w tamtych czasach nie była potrzebna?

•  

@FullNeutral: stary który dziesięć lat temu powiedział że wychodzi tylko po szlugi

•  

Zmieniamy świat, zmieniamy siebie, dostosowując się do otaczającego nas środowiska - właśnie to jest naturalnym stanem człowieka - ciągła zmiana i adaptacja. Właśnie to dało nam taką gigantyczną przewagę nad innymi gatunkami i właśnie to teraz robimy, również w przypadku diety.

@vasper: No, zgadzam się. :) Ale to też nie znaczy, że każdy nasz pomysł jest trafiony. Omylność jest też naszą bardzo charakterystyczną cechą.

Tym bardziej, że potrzebujemy zmian w dotychczasowym podejściu do produkcji żywności (tutaj też naturalności na próżno szukać)

Zgadzam się, no ale jednak uważam, że tak +/- łatwo dostrzec co jest dla nas naturalne i dobre.

Sama piszesz, że świat nie jest czarno-biały, a jednocześnie sama skupiasz się tylko na jednym odcieniu szarości i nie dostrzegasz innych kolorów, np. zielonych glonów, które tak na dobrą sprawę istnieją już ładnych kilkaset lat w dietach niektórych społeczności ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiem, że istnieją ale nie w Polsce, nie w naszym klimacie. U nas to nowość. Po pierwsze, po drugie owe glony zawsze były dodatkiem, a nie czymś co nagle zastąpi nam to co jedliśmy od zawsze. I nie, nie skupiam się na żadnej stronie. Nie jestem radykałem, nie podchodzę też do tematu emocjonalnie, raczej logicznie i na podstawie własnych doświadczeń, obserwacji, wiedzy.

I dlaczego naturalnym jest jedzenie roślinek rosnących na powierzchni, a tych podwodnych już niekoniecznie?

Bo ludzie w naszym klimacie tego nie jedli, a ci co gdzieś tam jedli to tylko jako dodatek. Parafrazując: nie sądzę by mój organizm dobrze się czuł na diecie np. Inuitów. No i vice versa.

Spora część suplementów robiona jest właśnie z naturalnych składników, więc co z nim jest nie tak i dlaczego niby mają być gorsze od tych witaminek spożywanych "naturalnie"?

Bo by wchłonąć witaminy z pożywienia potrzeba dużo więcej czynników niż wyodrębniony, jeden składnik. Poczytaj o tym, w różnych źródłach najlepiej, bez stronniczych.

I co jest naturalnego w spożywaniu mięsa naszpikowanego antybiotykami i ogromnymi ilościami B12, bo krówkom jakoś ciężko jest produkować witaminy naturalnymi sposobami, kiedy całe życie spędzają w klatkach bez dostępu promieni słonecznych i zajadają się sterylnie czystą paszą.

Nie w tym nie ma naturalnego. Chów przemysłowy jest straszny zarówno dla zwierząt jak i dla ludzi. To też jeden z idiotycznych pomysłów ludzkości.

Przyszłość diety ludzkości leży w laboratoriach i do naturalności nie ma i nie będzie już powrotu. No chyba, że zaczniemy wymieniać się grzybami atomowymi.

Nie zgadzam się. Powinniśmy wrócić do naturalnych hodowli i umiaru w tym co jemy, a nie iść w stronę tabletek.

A określając kogoś lewakiem nie odnosimy się tylko do jego poglądów politycznych, ale również społecznych i gospodarczych.

Aha... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Nieszkodnik: Pitagoras żył około 80 lat, więc jakoś sobie z tym radzili

•  

@FullNeutral: 600 głosów na materializm, jestem w szoku że tyle świadomych ludzi tu siedzi :O

•  

@vasper: Sory za błędy :d Miało być "Nie w stronniczych" i "Nie ma w tym niczego naturalnego", mam nadzieję, żę się domyśliłeś :D

•  

@FullNeutral 9999 gier w 1 grze na pegazusa

•  

@FullNeutral: Rzeczywistość to symulacja, ale ta symulacja jest rzeczywistością, więc nie jest kłamstwem

•  

@FullNeutral największym oszustwem są pozdrowienia od #tiger #tigerbonzo za dwa złote

•  

@FullNeutral: Największe to nie wiem, ale współczesne to to, że kapitaliści są przeciwko komunistom.

Że kapitaliści i komuniści to zawzięci wrogowie.

Engels kapitalista finansował Marksa.
      Sam Marks mówił o komunizmie jako "naturalnej sukcesji kapitalizmu".
      Niemcy sfinansowali rewolucję październikową w Rosji (chociaż tutaj akurat chodziło o powalenie carskiej Rosji na kolana).
      USA finansowało ZSRR podczas 2 wojny światowej
      USA sfinansowało wzrost komunistycznych Chin (wolny handel, przeniesienie produkcji przemysłowej z świata zachodniego do Chin)

Nawet dziś, zachodnie korporacje finansują quasikomunistyczną wizję świata - podatek od robotów/bogatych, pensja minimalna, shared economy, przy jednoczesnym forsowaniu jedynie poprawnego lewicowego światopoglądu.

Pomimo wzrostu obrzydliwie bogatych korporacji, klasa średnia kurczy się na całym świecie (USA od lat 80, Francja od paru dekad, w Polsce typowa klasa średnia nie miała szans powstać).

Kapitalizm i komunizm to po prostu systemy w których trzyma się władzę.
      W kapitalizmie mieliśmy wyzysk słabo opłacanych pracowników (etyka protestancka - robola można zajechać, 100 na pana miejsce za bramą)
      W komunizmie mieliśmy wyzysk silnie ogłupionych propagandą robotników

Komunizm jest przyszłością świata, władza na całym świecie potrzebuje skutecznego narzędzia kontrolowania społeczeństwa (a to nie jest możliwe, jeżeli społeczeństwo ma prawie nieograniczony dostęp do własności prywatnej i informacji)

•  

@zukpomocnikkucharza: Dystans między uczniem i nauczycielem czy często w innych przypadkach jest potrzebny by zachować autorytet.
      Bez takiego dystansu często będziesz miał problem z poważnym traktowaniem siebie nawzajem.

Nie tylko ludziom starszym należy się szacunek a każdemu. Pamiętaj, że ty też kiedyś będziesz starszy a z wiekiem umiejętności poznawcze, inteligencja jak i sprawność fizyczna spada stąd możesz się dziwnie zachowywać i trzeba brać na to poprawkę. Podobnie jak od małego dziecka nie możesz wymagać racjonalnego myślenia czy zachowania.

•  

Pitagoras żył około 80 lat, więc jakoś sobie z tym radzili

@hniedziela546: to co jest bardziej prawdopodobne:
      A - jednak jadł produkty odzwierzęce;
      B - odkrył rolę witaminy B12 dla ludzkiego organizmu i ją zsyntezował?

•  

@Nieszkodnik: od kiedy wegetarianin nie je produktów pochodzenia zwierzęcego?

•  

@FullNeutral: Narzucona rywalizacja w każdym aspekcie życia, która zmusza nas do skrajnego konsumpcjonizmu - kupujemy rzeczy, których nie potrzebujemy, aby imponować ludziom, których nie lubimy. Wszystko jest wtórne i odtwórcze, a my programowani przez inżynierię społeczną stajemy się standaryzowaną, szarą masą drenową przez wielkie korporacje. 1% spija śmietankę, a my pogrążamy się w egzystencjalnym bezsensie co wykorzystuje BigPharma sprzedając nam legalne dragi zwane antydepresantami. Egzystencja w tej formie jest bezcelowa. Jesteśmy tylko bateryjkami zasilającymi system oparty na wyzysku.

źródło: i1.wp.com

•  

@FullNeutral: już przeczytałem pierwszą opcję odpowiedzi "Reggae" i miałem zaznaczać xD

•  

@FullNeutral: Moim zdaniem, największą ściemą naszych czasów jest wege propaganda i to, że wszyscy powinniśmy być weganami, bo to dla nas najzdrowsze. Nagle, po byciu przez tysiące lat istotami wszystkożernymi, teraz staliśmy się roślinożerni, a pastylki z B12, jarmuż i glony z dna oceanu to nasz podstawowy pokarm. Ale ludzie się pochorują i przejrzą na oczy (co z resztą coraz bardziej widać), dlatego uważam, że mimo wszystko, w sianiu największych kłamstw niezmiennie górują religie i sekty.

@kvoka: Ciociu Grazynko, odstaw internet XD

•  

@tomosano: Sami tez z tego wyzysku ciagniemy profity posiadajac tansze towary z jebania biedniejszych. Swiat mozna sprowadzic do prostej konkluzji: zawsze jest ten, ktory jebie i ten ktory bedzie jebany. Mniej lub bardziej.

•  

@FullNeutral: walka z korpo. Każdy wmówił sobie jakie to korporacje są złe, ale nikt nie pomyślał że korpo = współpraca z państwem.

Albo współpracujesz państwem i jesteś korpo jak facebook albo cię zrównaja z ziemią jak TrueCrypt

•  

@XpedobearX: Mam niemłodzieżowe i niemodne zdanie na ten temat, słabo nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@kvoka: Raczej po prostu idiotyczne wnioski oraz oczekiwania w stylu starej ciotki ZOBACZYCIE, TO WSZYSTKO PJERDOLNIE i czeka czeka byle zaśmiać się z GŁUPKÓW HA HA

Jakie niby choroby maja nastapic w wyniku redukcji miesa? A jakie choroby niesie rowniez jego nadmierne obecne spozycie w spoleczenstwie? Polecam doksztalcic sie.

•  

Raczej po prostu idiotyczne wnioski oraz oczekiwania w stylu starej ciotki ZOBACZYCIE, TO WSZYSTKO PJERDOLNIE i czeka czeka byle zaśmiać się z GŁUPKÓW HA HA

@XpedobearX: Poczytaj moje komentarze wyżej to poznasz moje zdanie na temat diet roślinnych. A nie oburzasz się jakbym cię czymś obraziła. Nigdzie nie napisałam niczego w stylu "czeka czeka byle zaśmiać się z GŁUPKÓW HA HA". Najwyraźniej żyjesz w przeświadczeniu, że jak ktoś ma inne zdanie na temat diet roślinnych niż ty, to musi oceniać ludzi w jeden, określony sposób, z którym najwyraźniej ty sam się spotkałeś w swojej rodzinie. Następny przekonany o tym, że świat jest czarno-biały, bardzo typowe w środowiskach ideologicznych.

Jakie niby choroby maja nastapic w wyniku redukcji miesa? A jakie choroby niesie rowniez jego nadmierne obecne spozycie w spoleczenstwie?

@XpedobearX: Sprawdź w Google. Jak jesteś ciekawy tematu to znajdziesz. Chyba, że jesteś zamknięty na informacje inne niż te zachwalające jedyną słuszną dietę, to się nie dowiesz. :)

Polecam doksztalcic sie.

@XpedobearX: Typowy człowiek w ideologii jest typowy. ;)

•  

@kvoka: Nie jestem nawet wege to raz xD Po drugie napisalas to odnosnie oczekiwania w tekscie "ale ludzie sie pochoruja i przejrza na oczy (co z reszta coraz bardziej widac)" i o jakims guwnie z sekciarstwem.

•  

@XpedobearX: Nie zrozumiałeś co napisałam, w takim razie.

•  

@FullNeutral że ziemia jest okrągła xD

•  

@kvoka: Ale jesteś kiepska xD @XpedobearX nawet nie nadmienił że jest wege, a Ty już wysnułaś wnioski, że jest "człowiekiem w ideologii". To pokazuje z góry z jaką osobą ma do czynienia i jak bardzo niewarta jesteś podjęcia dyskusji.

Zresztą, dyskusja na wykopie xD Ludzie tutaj są nastoletnimi filozofami, wypluwają swoje zdanie i nie liczą się z czyjąś wizją. Każda wypowiedź powinna zawierać krótkie zdanie kończące "nie mam ochoty dyskutować, bo i tak mnie nie przekonasz głupi idioto. Ja mam rację.". Ludzie nie potrafią zaakceptować realiów w taki sposób w jaki egzystują w naszym społeczeństwie i dlatego to oni są osobami które najwięcej tracą na tym wszystkim. Ująć mi kilka lat i też nad tym rozmyślałem, ale rozpędzonego pociągu masą własnego ciała stricte nie zatrzymasz. Ludzie to takie błędne zwierzęta, doszukują się drugiego dna w czymś, co niestety, ale drugiego dna często nie ma. 90% rzeczy które widzimy jest najprostsze w swojej pierwotnej postaci, a nie rozbijane na poszczególne segmenty. To wielce przykre, że tracicie na coś takiego czas.

•  

@bzam: Racje masz, nie powinnam od razu oceniać co je, sorka @XpedobearX. Ale nie uważam, że dyskusja, którą ja prowadziłam wyżej jest jak z "nastoletnimi filozofami" i nie jestem warta by podjąć ze mną dyskusję. To raczej z emocjonującymi się wege ludźmi jest problem w rozmowie o poglądach. A przynajmniej ze znaczną większością.

•  

@bzam: Btw, czemu czepiłeś się mnie, że to ja jestem kiepska, a nie @XpedobearX skoro to on mnie pierwszy ocenił i napisał stek emocjonalnych bzdetów bez wcześniejszego przeczytania moich komentarzy, zamiast merytorycznie się odnieść do czekokolwiek? ;)

•  

@kvoka: Nie czepiłem się, to po pierwsze. Po drugie, napisałem w Twoim kierunku, bo wcale nie napisałaś czegoś, do czego można się merytorycznie odnieść. Zero faktów żywnościowych tylko "wygoogluj sobie" i to tyle. Jeżeli z kimś faktycznie chcesz rozmawiać i ta osoba Ci odpowiada, to daj mu to, co w Twojej opinii przemawia za Twoim zdaniem, a nie każ mu czytać artykuły na internecie.

Wydaje mi się też, że kierujesz się emocjami. Byłaś rzekomo wege przez kilkanaście lat i nagle zrezygnowałaś. Teraz nagle zaczynasz mocno przeciwko temu protestować na wykopie. Spokojnie, każdy ma inne lub takie samo jak Ty miałaś na ten temat zdanie i musisz się wpasować w temat dyskusji, a nie podchodzić do drugiej osoby jak do dziecka na zasadzie "ja już przeszłam przez ten etap, więc wiem więcej.". Jedyną osobą która jest przekonana, że świat jest czarno-biały (gdzie napisałaś to już w niemalże każdym komentarzu w tym wpisie), jesteś niestety, ale uwaga uwaga - Ty. Rozmawiasz z ludźmi a nie samą sobą, więc i opinie nie są na ten temat prostoliniowe.

A teraz - nie musisz mi odpowiadać, bo wypowiedziałem się wyżej. Nie podejmuję rękawicy dyskusji, bo jest ona między wami. Chciałem tylko wtrącić błąd w Twoim rozumowaniu, bo czasami potrzeba do tego trzeciej osoby.

•  

bo wcale nie napisałaś czegoś, do czego można się merytorycznie odnieść. Zero faktów żywnościowych tylko "wygoogluj sobie" i to tyle. Jeżeli z kimś faktycznie chcesz rozmawiać i ta osoba Ci odpowiada, to daj mu to, co w Twojej opinii przemawia za Twoim zdaniem, a nie każ mu czytać artykuły na internecie.

@bzam: Nie widzę w tym niczego złego. Nie widzę potrzeby wyszukiwania czegoś, każdy sam może sobie coś zrobić. Nie widzę w tym też niczego obraźliwego.

Wydaje mi się też, że kierujesz się emocjami.

Przeczytaj dyskusje wyżej. Nie podchodzę do tematu kompletnie emocjonalnie. ;) Lubię się wymieniać poglądami ale widzę, że temat wege diet jest teraz za bardzo kontrowersyjny by mieć inne zdanie niż większość. Czas go wpisać jako drugi temat na moją listę tematów "nie rozmawiaj bo cię przekrzyczą, wyśmieją i zaleją emocjami"

Byłaś rzekomo wege przez kilkanaście lat i nagle zrezygnowałaś. Teraz nagle zaczynasz mocno przeciwko temu protestować na wykopie.

Wow, stary, "protestować"? :D Poważnie? Rozmawianie z Mirkami na temat diet to protestowanie? Ale wyolbrzymiasz, wow

Spokojnie, każdy ma inne lub takie samo jak Ty miałaś na ten temat zdanie i musisz się wpasować w temat dyskusji, a nie podchodzić do drugiej osoby jak do dziecka na zasadzie "ja już przeszłam przez ten etap, więc wiem więcej.". Jedyną osobą która jest przekonana, że świat jest czarno-biały (gdzie napisałaś to już w niemalże każdym komentarzu w tym wpisie), jesteś niestety, ale uwaga uwaga - Ty. Rozmawiasz z ludźmi a nie samą sobą, więc i opinie nie są na ten temat prostoliniowe.

Spokojnie? :D Strasznie dziwny jesteś, wyolbrzymiasz straszliwie. Piszesz jakbym kogoś atakowała, obrażała, a ja pisałam sobie tylko z ludźmi na temat poglądów na temat żarcia. Nie wiem gdzie widzisz podejście dzieciaka, chyba wszędzie gdzie się z kimś nie zgadzasz. Może z jakimś wcześniejszym nastawieniem do mnie podchodzisz, nie wiem.

Straszne pierdoły piszesz. Ale czaję, to internet, ty odbierasz mnie w ten sposób, ja cię w inny. ;) Trudno, ja mam czyste sumienie. ;)

•  

A teraz - nie musisz mi odpowiadać, bo wypowiedziałem się wyżej. Nie podejmuję rękawicy dyskusji, bo jest ona między wami. Chciałem tylko wtrącić błąd w Twoim rozumowaniu, bo czasami potrzeba do tego trzeciej osoby.

@bzam: Za późno, odpisałam zanim to dodałeś. Nie widzę błędów w moim rozumowaniu, widzę wyolbrzymienie w twoim. Ale nie musimy się zgadzać. Hmm, czasem trzeba trzeciej osoby, jasne, ale tym razem ci się nie udało, sory :D I bez obrazy. ;)

•  

@kvoka: A jednak jeszcze napomnę - udało mi się, bo przeprosiłaś osobę z którą rozmawiałaś podczas swojej "dyskusji".

•  

@bzam: To jeszcze poproś o to mojego rozmówcę w "dyskusji", który jako pierwszy obraził mnie i na mnie naskoczył. Wtedy będziesz miał misję spełnioną i pójdziesz do nieba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@bzam: To już wiadomo kto tu się najbardziej uraził ;))))))))))))))))

•  

@bzam: I TA OBRAŻONA KROPKA, OHO

•  

@Phallusimpudicus:

Engels kapitalista finansował Marksa.

Bo widocznie dostal ceglowka w leb

Sam Marks mówił o komunizmie jako "naturalnej sukcesji kapitalizmu".

Autor wychwalajacy swoje dzielo... niemozliwe.

Niemcy sfinansowali rewolucję październikową w Rosji (chociaż tutaj akurat chodziło o powalenie carskiej Rosji na kolana).

Komentarz zbedny

USA finansowało ZSRR podczas 2 wojny światowej

wysylali im buty i inne konserwy zeby walczyc na dwa fronty. nie chodzilo o wspieranie komunizmu, tylko o pokonanie niemiec, mniej amerykanskich zolnierzy poszloby na mieso armatnie.

USA sfinansowało wzrost komunistycznych Chin (wolny handel, przeniesienie produkcji przemysłowej z świata zachodniego do Chin)

Tania sila robocza - lepsze zyski. Takze wy sobie tam robcie w komunistycznej utopii za dolara dziennie, a my bedziemy sobie jezdzic lexusami.

Nawet dziś, zachodnie korporacje finansują quasikomunistyczną wizję świata - podatek od robotów/bogatych, pensja minimalna, shared economy, przy jednoczesnym forsowaniu jedynie poprawnego lewicowego światopoglądu.

Pomimo wzrostu obrzydliwie bogatych korporacji, klasa średnia kurczy się na całym świecie (USA od lat 80, Francja od paru dekad, w Polsce typowa klasa średnia nie miała szans powstać).

klasa srednia sie kurczy, bo dopierdalane sa takie podatki na socjal, ze nie ma jak sie utrzymac. Takze korporacja sobie spierala do rajow podatkowych, przy pomocy armii prawnikow i zostaje panstwo vs john doe, ktory ma rodzinke na utrzymaniu i nie moze wywijac szabelka bo go calkowicie dojada. Takze socjalizm zarzyna klase srednia jak widac.

Kapitalizm i komunizm to po prostu systemy w których trzyma się władzę.
      W kapitalizmie mieliśmy wyzysk słabo opłacanych pracowników (etyka protestancka - robola można zajechać, 100 na pana miejsce za bramą)
      W komunizmie mieliśmy wyzysk silnie ogłupionych propagandą robotników

W kapitalizmie, w takim czystym kapitalizmie masz chociaz mikro szanse, zeby sobie polepszyc zycie. W komunie jak byles na dnie, tak na tym dnie zostaniesz. jezeli dozyjesz.

Komunizm jest przyszłością świata, władza na całym świecie potrzebuje skutecznego narzędzia kontrolow

Jezeli tendencja sie nie zmieni to tak niestety bedzie i czerwona zaraza wygra.

Takze krotko mowiac lewicowe ideologie zarzynaja swiat. Juz od 100 lat.

•  

@vieniasn: "sok" jest oszustwem. To nie sok to gówno.

•  

@FullNeutral:
      Zdecydowanie pieklo jakie sprowadzil na ziemie niekontrolowamy marketing i przemysl.

•  

@kvoka
      No wiem, że byś chciała powrót do naturalnego odżywiania tylko, że dziś mamy 7 miliardów ludzi i tyle samo ziemii co kilkaset lat temu, więc powrót jest niemożliwy. I właśnie to jest głównym problemem z mięsem, że jego produkcja jest wysoce nieefektywna. Żeby zaspokoić popyt na mięso w samym usa pastwiska musialyby miec powierzchnie kanady, usa i meksyku, a przecież nie kazdy teren nadaje sie pod pastwiska (góry, pustynie).

Nie trzeba być zaraz wege, ale warto przemyśleć zmniejszenie ilości zjadanego mięsa, to najlepsza rzecz jaką można zrobić dla planety.

•  

najwiekszym oszustwem jest rozstrzasanie oszustw, doszukiwania sie ideologii tam gdzie jej nie ma zamiast cieszenie sie zyciem

•  

@FullNeutral czysta rasowo Europa ( ͡º ͜ʖ͡º)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Tak w sprawie ostatnich wydarzeń. Kiedyś na miejscówce zostaliśmy wylegitymowani przez przechodzący patrol. Tylko nas spisali. Uskutecznialiśmy blanty i coś nas tchnęło, żeby spalić dowody zbrodni do końca. Niedługo potem przyjechał drugi patrol, tym razem w cywilu, antynarkotykowi. Szybkie trzepanie. Każdy oczywiście w kieszeniach bletki, młynki i połówki papierosów ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kolega nie dopatrzył i w młynku miał zmielone może 0,4 na blanta. Jakież było nasze zdziwienie, gdy policjanci stwierdzili, że za mało palenia przy zbyt dużej papierologii i zbyt niskiej szkodliwości czynu. Zdziwienie nas przerosło, gdy panowie nie wysypali tego na ziemię, tylko spowrotem do młyńka, który nam oddali i uprzejmie ale stanowczo kazali zmienić miejscówkę, najlepiej iść do domu spać. Nikt do nas nie strzelał. Ale też nikt nie machał nożyczkami...

#konin #policja #narkotykizawszespoko
    pokaż całość

odpowiedzi (58)

• odpowiedzi (17)

wykreślanka na największego polaka: wykreśl tego najmniejszego!!

szok, niedowierzanie, czy polacy oszaleli?!??

wczoraj odpadł najsilniejszy człowiek na świecie Mariusz Pudzianowski. Kto odpadnie teraz a kto zakwalifikuje się do miejsca na podium?

#najwiekszypolak #glupiewykopowezabawy #polska #wykreslanka pokaż całość

odpowiedzi (31)