Wpis z mikrobloga

xDD Ja pie#$!@lę, nie dość że dupsko piecze to jeszcze absurdalne argumenty:

Mieszkańcy ziemi choroszczańskiej, w ogromnej większości katolicy, nie są zadowoleni z faktu, iż w Gajownikach, na terenie ich parafii (założonej już w roku 1459) rodzimowiercy ustanowili miejsce pogańskiego kultu. Przykre jest dla nich również to, że poganie, choć uważają się za osoby religijne, a często też twierdzą, iż są obrażani przez chrześcijan, sami nie szanują czasu dla chrześcijan świętego. – Boli mnie to, że rodzimowiercy, którzy urządzili sobie miejsce kultu w naszej miejscowości, nie mają szacunku dla chrześcijan, głównie katolików, którzy tu żyją, często od wielu pokoleń. Rodzimowiercy budują teraz wiatę i robią to akurat w niedzielę. U nas nikt w niedzielę nie pracuje i nie hałasuje przy tym na całą wieś, niedziela to czas dla Boga i rodziny – powiedziała nam jedna z mieszkanek wsi.


RODZIMOWIERCY OBRAŻAJĄ MNIE SWOJĄ OBECNOŚCIĄ, KATOLICY ZNOWU PRZEŚLADOWANI W POLSCE.

xDDD
https://www.pch24.pl/w-gajownikach-kwitnie-poganski-kult--rodzimowiercy-szykuja-staroslowianskie-dziady,72008,i.html
#bekazkatoli #rodzimowierstwo #religia #ciekawostki
źródło: comment_q2dR8DZRKw0ck8wzdkXYy095ve4UywIL.jpg
  • 38
obcej religii która #!$%@?ła się na ziemie "pogan" (jak to pogardliwie określali wyznawcy Jeszuły ludzi wierzących w inne bajeczki niż oni)


@Toomoo: Sama nie przyszła.
@DeadIy: My nie chwalimy bałwanów, tylko bogów i boginie. Wy za to traktujecie różne obrazy jako obiekty czci same w sobie (vide Matka Boska Częstochowska, Ostrobramska etc.) – to kto tu jest bałwochwalcą? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜
@rodnorev: Typ z totemem na ramieniu. Ty mnie nie znasz i pojęcia nie masz o moich przekonaniach. Więc nie dziel na ,,my" i ,,wy" całego świata. Gdy nazywasz katolików bałwochwalcami to od razu dodaj mem z dwoma spidermanami. Szerszych horyzontóww życzę.
@kossok: Nie rozumiesz co napisałem w tak krótkim zdaniu. Oczy otwórz. Można tylko zgadywać jak mądry sam jesteś, skoro za miarę mądrości bierzesz IQ, które w dodatku chcesz ,,mierzyć".
Typ z totemem na ramieniu.


@DeadIy: Otóż nie, bo on nie czci totemu, tylko bóstwa, których podobizny są na totemie umieszczone. Paniał czy dalej nie wchodzi?

Ty mnie nie znasz i pojęcia nie masz o moich przekonaniach. Więc nie dziel na ,,my" i ,,wy" całego świata.


Mogę się domyślić po twojej wypowiedzi i bynajmniej nie zamierzam dzielić w ten sposób świata – to specjalność monoteistów.

bo tak się składa, że przez
@MichalLachim:

W grudniu 2017 roku nieznani sprawcy usunęli rzeźbę z Babiej Góry, zresztą mocno już spróchniałą i bliską rozpadnięcia się. Rodzimowiercy złożyli wniosek do prokuratury o wyjaśnienie kwestii zniknięcia przedmiotu ich kultu. Domagali się też ustalenia miejsca, gdzie znajduje się posąg. Sprawę najpierw badała policja, ale nie udało się jej ustalić, kto i po co zabrał Światowida. Natomiast białostocka Prokuratura Rejonowa odmówiła przeprowadzenia śledztwa. W uzasadnieniu odmowy napisano, że wartość rzeźby
@rodnorev:

Otóż nie, bo on nie czci totemu, tylko bóstwa, których podobizny są na totemie umieszczone. Paniał czy dalej nie wchodzi?


No to wyobraź sobie, że być może Ci co klękają przed obrazami czczą tych co na obrazach, a nie ramę i płótno. Paniał czy dalej nie wchodzi?
Ja z Twojej wypowiedzi też mogę wiele wnioskować i wiele o Tobie napisać, ale tego nie robię.