•  

No to nieźle doyebali w tym tygodniu. Niedziela, poniedziałek sklepy zamknięte to to jutro będzie armagedon. Aż się słabo robi na myśl o zakupach. Dzięki pan pis #zakazhandlu #bekazpisu

•  

@bArrek: Oj no już nie przesadzaj, w większych cywilizowanych krajach też masz jeden dzień wolnego od sklepów i ludzie jakoś tak nie płaczą. Zrób sobie za wczasu zapasy żebyś nie umarł z głodu XD Poza tym, zazwyczaj wszędzie w niedzielę masz otwartych prywaciarzy i żabki.

•  

@NQ502: teraz 2 dni, a nie jeden. I mam przekonanie graniczące z pewnością, że jutro wrócę z pracy po zamknięciu sklepów, a we wtorek wyjdę przed otwarciem.

•  

@bArrek: Tak jak wspomniałam, w niedzielę zawsze masz czynnych prywaciarzy i żabki. A jak wiesz, że wychodzisz z pracy po zamknięciu sklepów, a we wtorek przed ich otwarciem to wystarczy być zorganizowanym człowiekiem i po prostu zrobić te zakupy w wolnym czasie dużo wcześniej, albo najlepiej zmień robotę jak Ci to bardzo psuje normalne funkcjonowanie, że nie potrafisz znaleźć godziny w tygodniu żeby zrobić zakupy. Moja koleżanka pracuje na dwa etaty, studiuję i z głodu jeszcze nie umarła także kwestia nauczenia się organizacji.

•  

@NQ502: zapasy to można sobie i na tydzień zrobić żeby z głodu nie umrzeć pytanie tylko po co ludzi do tego zmuszać zamiast dać im wolną wolę jak mają sami żyć;) A przyzwyczaić to się można do każdego gównianego przepisu i najciaśniejszego kagańca i nauczyć jak sobie z nim zaplanować życie;)

•  

@DzonyNajedzony: "Zapasy" - napisane sarkastycznie. Życzę wam mniejszego bólu tyłka w niektórych tematach politycznych. Wprowadzili coś i nic tego nie zmieni chyba, że zrobicie ruch żółtych kamizelek w Polsce i będziecie prostestowali o otworzenie sklepów w niedzielę jeśli faktycznie macie z tym taki ogromny problem XD

•  

@NQ502: no pewnie, że można się zorganizować - u mnie w zamrażarce cała szuflada mrożonych bułek, bo przecież jak jutro kupię to we wtorek gwoździe będę nimi wbijał, a nie na śniadanie jadł xD tylko, że to nie jest normalne xD koleżanka na 2 pełne etaty pracuje i studiuje? To na pewno jest mega zadowolona z tego zakazu i że nie może sobie w wolną niedzielę zakupów zrobić tylko lecieć na złamanie karku zmęczona po pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja dużo pracuję, ale nijak się to ma do 2 etatów + studia i mnie ten zakaz wkurwia xD ale z głodu się nie umrze, raz mi się zdarzyło, że późno wracałem w sobotę to mi szefowa kilka bułek dała, bo nie miałem na kolacje i śniadanie w niedzielę xD

•  

@Tolerancja_Absurdu: trzymamy się tu w tej Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@DzonyNajedzony: głos rozsądku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@bArrek: Są alternatywy na chleb, serio. Chyba, że nie potrafisz sobie zrobić nic inenego niż bułki na śniadanie. Wystarczy mieć mleko w lodówce i już możesz zjeść pożywne płatki śniadaniowe. Wystarczy mieć jajka i zrobisz sobie szybką jajecznice czy omlet. W ostateczności zawsze możesz sobie upiec pyszny chlebek sam. Dla chcącego nic trudnego. Jak ktoś chce to zawsze będzie szukał sobie problemów i narzekał jak typowa polska cebula XD Ona na przykład nie narzeka więc nie trafiłeś.

•  

@NQ502: no i sobie płatki zrobię w termos do pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@bArrek: Dałoby się XD Bierzesz mleko cieplutkie w termosiku, do małego pojemniczka płatki i lecisz z tematem. Są nawet specjalne termosy czy menażki. Poza tym są alternatywy bułek. Chociażby tortilla. Nie musisz się bawić z przenoszeniem płynu do pracy i też chwycisz w łapę i masz jedzonko od razu. A bułki musisz kupować jakieś najtańsze z supermarketu bo dobry chleb czy bułka jest bez problemu zjadliwa przez kilka następnych dni. Życzę poszerzenia na więcej alternatyw niż bułki w robocie każdego dnia i wielka tragedia bo sobie ich raz w tygodniu nie kupisz XD Przykre i smutne jest to co piszesz XD

•  

@NQ502: nie dostrzegasz istoty problemu. Każdy sobie poradzi z 2 wcześniej zapowiedzianymi dniami bez handlu. Problemem jest to, że komuś się uwidziało, że w niedzielę trzeba zamknąć sklepy bo akurat wtedy handel jest zły a spora część społeczeństwa nie widzi w tym problemu "bo można sobie poradzić, nie trzeba narzekać". Są kraje gdzie na tej samej zasadzie ktoś kiedyś postanowił, że kobiety muszą chodzić w workach i nie mogą prowadzić samochodów. Też jakoś sobie radzą, podróż mogą sobie zaplanować wtedy kiedy pasuje ich ojcu, mężowi lub bratu a ładnie wyglądać w swoim pokoju przed lustrem;-)

•  

@DzonyNajedzony: No nie dostrzegam istoty problemu bo w większości krajów w Europie jest ustanowiony dzień wolny od zamknięcia sklepów i nikt o to problemów nie robi. To jest kwestia polityczna wychodząca z Unii, a nie, że tylko Polska wymyśliła sobie "chore" prawo w tym temacie. Trochę mam beke z tego jak podchodzi większość polaczków którzy płaczą z powodu zamknięcia galerii handlowych czy supermarketów w JEDEN dzień w tygodniu (sklepy pierwszej potrzeby zawsze są otwarte jak apteki czy żabki), a cebulaczki robią z tego tragedię narodową jakby pracowali 24/24 i nigdy nie mieli w tygodniu na nic czasu xD Powiem tak, każdy ma prawo wyboru. Wiele dziewczyn z tamtych krajów je opuściło i znalazło rozwiązanie problemu. Żyją sobie teraz spokojnie w Wielkiej Brytanii czy gdziekolwiek indziej gdzie mają prawa jak każda kobieta w krajach europejskich. Tak jak mówię kwestia tego jak ktoś podchodzi do danej sytuacji. Ludzie jakby mogli to by chcieli mieć otwarte galerie 24/24 w każdy dzień w tygodniu i najlepiej też w święta żeby było najbardziej wygodnie bo przecież polaczkom się w głowach powaliło i luksus musi. Co by nie było to wy wiecznie będziecie narzekać XD

•  

@NQ502: no można sobie poradzić i każdy sobie radzi. Zamiast kiełbaski można zjeść kanapkę z konserwą i też się jakoś żyje, ale zakaz jest głupi i przez niego trzeba iść na takie kompromisy, gdyby go nie wprowadzili to każdy by był zadowolony.

•  

@NQ502:
      nie ma to jak przyznawać się do mentalności niewolnika

•  

@Himre: Jak się czujesz jak niewolnik to nieźle masz w bani nasrane bo ja żyję sobie jak lord. Mam wszystko co chce także beka z tego co piszesz dziewczyno XD Restauracje masz otwarte w niedzielę także nie wiem po czym wnioskujsz, że się przyznaje do jakiegoś niewolnictwa. Ja pierdole skąd się tacy ludzie biorą XD ale jesteś zielonka więc uznam to za bite xD

•  

@NQ502:
      beka z ciebie i reszty ludzi, którzy grzecznie podporządkowują się wszystkiemu co się im nakaże i nie widzą żadnego problemu
      jak zrobią zakaz wychodzenia z domu po 22 to też według ciebie będzie wszystko w porządku?
      nieźle musisz mieć najebane w głowie

•  

@Himre: Ty jesteś pojebana jeśli twierdzisz, że jeśli ktoś nie widzi problemu w tym , że niedziele są nie handlowe to przytakuje na wszystko co sobie państwo wymyśli i jest niewolnikiem. Kończę z Tobą w tym momencie konwersacje bo przez takie zjeby umysłowe właśnie idę blokować wszystkie zielonki na swoim koncie żeby się nie załamywać, że takie osobniki żyją na naszej planecie.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Himre: Nazwałam Cię zielonką bo pierdolisz tak jak one XD Weź sobie znajdź w słowniku znacznie słowa niewolnik XD może coś Ci się rozjaśni w glowie

•  

@bArrek: kiełbaske kupujesz dzień wcześniej albo w tym samym dniu w żabce i nie musisz wtedy jeść konserw jak byś conjamniej jechał na dwu tygodniowy obóz pod namiot XD

•  

@NQ502: dwu tygodniowy to nie, ale 2-3 dniowe wyjazdy to chleb powszedni, a nawet jak wracam do domu na noc to dowiaduję się tego ok 18. Są miejsca, że ciężko o jakiś sklep w pobliżu. Jak mam w promieniu 1,5km sklep/restauracje/cpn to jestem w miarę zadowolony. Zresztą nie o to chodzi tylko o bezsensowność tego zakazu i armagedon jaki jutro będzie w sklepach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@bArrek: nie lubię zakazu ale co ty robisz zawodowo, ze sklepy zamknięte zawsze masz?

+: NQ502
    •  

Komentarz usunięty przez autora

+: Naiken
    •  

@Himre: Jak na razie to Ty się blaznisz uważając, że ludzie są niewolnikami państwa bo wprowadzili brak handlu w niedzielę. Widać, że jesteś uzależniona mocno od galerii handlowych skoro masz taki ból dupy z tego powodu. Żołnierze co walczyli na wojnie się w grobach pezewracają jak słyszą, że JESTEŚMY NIEWOLNIKAMI...

•  

@NQ502:
      podaj konkretny i logiczny powód, dla którego niedziele miałyby być objęte zakazem handlu

•  

@Himre: Nie ma logicznego powodu dla którego niedziela miałaby być objęta zakazem handlu. Ja wcale nie powiedziałam, że popieram ten zakaz. Aczkolwiek jest to spowodowane rozporządzeniem Uni Europejskiej i większość państw w Uni ma ustanowiony jeden dzień wolny od handlu. Wątpię żeby jakiekolwiek partii udało się to zmienić. Nadmieniłam tylko wyżej, że nie jest to dla mnie problematyczne i bez problemu da się z tym żyć bez narzekania które nic nie zmieni (jak zrobił to autor postu) to wtedy Ty stwierdziłaś, że jestem niewolnikiem co mnie mocno rozbawiło i tyle. Nie mam nic do Ciebie dziewczyno, ale totalnie nie rozumiesz mojego punktu widzenia. Zrozumiałaś co próbuje Ci wytłumaczyć czy znowu stwierdzisz, że nie umiem się wypowiadać?

•  

@bArrek: No z tym się akurat zgodzę, że jest to bezsensowny zakaz. A tak z ciekawości jeśli mogę zapytać czym się w życiu zajmujesz?

•  

@NQ502:
      uwierz że każdy radzi sobie z tym zakazem jak może, ale nie jest on logicznie uzasadniony, stąd u wielu ludzi budzi negatywne emocje. po mojemu to jest zupełnie zrozumiałe i normalne, a ty tu przychodzisz i zaczynasz swoje wywody jak to się ludziom w dupach poprzewracało, bo chcą normalnie iść kupić kurwa chleb bez szukania otwartej żabki i stania w kolejce przez 15 minut.
      handlowe niedziele są wygodne; niepotrzebne utrudnianie życia ludzi wkurwia i nie dziwię się
      a, no i następnym razem jak będziesz chciała "wytłumaczyć komuś swój punkt widzenia", to nie naskakuj na niego od wejścia wyzywając od pojebanych tylko dlatego, że mają inne zdanie niż ty

•  

@Himre: Nie prawiłam z początku żadnych długich wywodów. Po prostu pokazałam autorowi alternatywę na brak bułek :P (Możliwość szerszej gamy rozwiązań i problemu który sam nie zniknie). Mam na myśli raczej to, że ta ustawa się nie zmieni i nie ma co oczekiwać cudów narzekajac sobie na wykopie gdy na ulicach nie dzieje się kompletnie nic w tym temacie. Bez jakichkolwiek protestów nic sobie nie wywalczysz. Co jak co, ale to Wykop więc nie bierz tak wszystkiego do siebie. Ty pierwsza nazwałaś mnie niewolnikiem, a uważam to za jedną wielką brednie.

•  

@NQ502: transportem. Szef ma rozładunek kolejowy. Ciuchcia przywozi towar na wagonach, a my go rozładowujemy i wozimy na miejsce docelowe. Czasem wahadło jest rozłożone (lub jest kilka wahadeł jedno po drugim lub w sąsiednich miastach) na 2-3 dni i wtedy się mieszka w samochodzie na rampie. W niektórych miastach jest lepiej ze sklepami w okolicy, ale są i takie, że przy rampie nie ma sklepu ani po drodze nie ma miejsca, żeby się zatrzymać ciężarówką (robimy krótkie kursy, zazwyczaj 3-10km w jedną stronę i tak się kręcimy cały dzień) dlatego zawsze warto coś mieć do jedzenia. Jutro np jadę w takie miejsce, że jest sklep obok i wiem, że na pewno wrócę do domu, bo w niedzielę i 11 listopada nie będę w ciężarówce siedział. Ale już gdzie i na jak długo pojadę we wtorek to nie wiem. Dlatego zaraz lecę do sklepu zrobić zapasy na przyszły tydzień, bo jutro dostępny będę miał tylko taki blaszak, którego głównym asortymentem jest alkohol, a większość klientów to pijaczki (staram się nie kupować wędliny w takich miejscach)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

#policja #konin #katowice
    To ja chciałbym pozdrowić miłego policjanta z Katowic.
    Młody idąc obok Spodka pomachał w kierunku radiowozu a policjant odwzajemnił się tym samym. Następnie włączył na chwilę sygnał świetlny i akustyczny oraz wyszedł się przywitać. Założył małemu czapkę i zaproponował zdjęcie przy radiowozie oraz pozwolił usiąść na fotelu kierowcy.

odpowiedzi (79)

Koleżanka zgłosiła do #pip januszex w którym pracowała.
    Była kontrola Janusz oczywiście wkurw. Stawił się na wezwanie do urzędu a tam mu powiedzieli kto napisał zgłoszenie, co zrobili niezgodnie z prawem. Teraz wydzwania do niej że jej zapłaci byle by skargę wycofała.
    Najlepsze jest to że jak koleżanka zadzwoniła do pip zapytać jak to się stało że jej dane wypłynęły to usłyszała że nie mogą jej powiedzieć bo to dane osobowe. #pracbaza #januszebiznesu #januszex pokaż całość

odpowiedzi (28)

Kurła my to fajny mamy ten Black Frajer ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zakupy #blackfriday #eurortvagd #xiaomi

odpowiedzi (40)