•  

Zauważyliście taką tendencję, że osoby, które mówią, że kobiety mają w życiu łatwiej to zawsze są jakieś piwniczaki, które nawet kawałka realnego cycka na oczy nie widzieli? XD

hurr durr, loszki majo latwiej, bo każdy je adoruje, maja seks na skinienie palcem, durr XD

Ale nikt z tych inteligentów nie weźmie pod uwagę rzeczy, na które kobieta jest narażona:

- Ciągła presja z każdej strony, bo kobieta to płeć piękna, gól pachy,nogi,rece,wlosy miedzypalcami.
    - Znacznie większe ryzyko gwałtu a co za tym idzie niechcianego dziecka i zrujnowanego życia
    - Okres, czyli przyjemne 4-6 dni w tygodniu, kiedy zależnie od tego jak Cię pisia nienawidzi, albo masz okropnie zły humor, albo zdychasz pod kocem z bólu.
    - Ogólna słaba genetyka, kobiety na start są 20% slabsze i mniej wytrzymałe od mężczyzn.

NO LOSZKI MAJĄ MEGA LATWO W ZYCIU CO NIE ANON7333ELITE? XDD

Dla porównania facet plusy

- Fajne seksy, jak jesteś dziki chuj to bezstresowe
    - Zrobiłeś dziecko? ̶w̶y̶c̶h̶o̶w̶a̶s̶z̶ ̶j̶a̶k̶ ̶s̶w̶o̶j̶e̶ spierdalasz do meksyku zmieniając imie na Hugo Alvaro Belmondo Smith
    - Golenie? XDDD No chyba ze pracujesz w korpo i wymagają, wtedy bez iks de
    - Państwo Izrael bezprawnie okupuje tereny należące do Palestyny ale opinia publiczna ma to w dupie i przyzwala na czystki etniczne.
    - Z racji większej siły i wytrzymałości masz większy wachlarz zawodów, które możesz podjąć bez doświadczenia i wykształcenia.
    - Okres? XD że świąteczny czy co XDD

Takie tam moje subtelne wysrywy, miłego dzionka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#takietam #gownowpis #takaprawda #mowiejakjest #rozowepaski #niebieskiepaski #feminizm #jebacfalubaz

źródło: previews.123rf.com

+: Lutniczek, ProszeNiePrzeklinac +269 innych
    •  

@Victim: ile ja sie juz nasluchalem o tych biednych i wiecznie poszkodowanych kobietach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Victim: golenie to straszna rzecz, faktycznie faceci mają lepiej XD

•  

@Victim: nie jestem piwniczakiem, a wiem jedno ze dupa, cycki i pieniądze rządzą świstem - kobiety po za rodzeniem maja łatwiej w każdej sferze życia.

•  

@brixo: Dziś piątek, trochę późno by zacząć, ale z tego co się orientuje to szkoła podstawowa dalej czynna, może Ci się uda wkręcić na jakieś zajęcia z czytania ze zrozumieniem danego tekstu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@feber: Idzie zima, wszystkie noszą długie spodnie, to idealny okres by się rozstać z chłopakiem i nie musieć golić nóg (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

@Victim: brakuje mi SIKANIA NA STOJĄCO ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Silvestre_Cucumeris: Ooo Panie XD ale się teraz zbłaźniłem nie dając najwiekszego naszego atutu XD imprezka? lecisz pod drzewo, myk myk, gotowe. A loszki z gołą dupą gdzieś się muszą gałęzi trzymać podczas przykuca XD

•  

@Victim: 21 lat życia i wciąż czekam na swoje benefity za posiadanie psiochy

•  

@Victim: mnie najbardziej jeszcze bawi w stwierdzeniu „10/10 maja beniz na skinienie palca!”, ze w ich wyobrażeniach tym wszystkim ładnym dziewczynom chodzi tylko o beniz w życiu XDDDD.
      „Te to maja fajnie, kiedy chcą to maja benizów na pęczki, w kolejkach się ustawiają”

•  

@Victim: żaden prawdziwy mężczyzna nie napisze, że kobiety mają łatwiej

•  

@PyszneBuleczki: Daj znać, gdy w końcu jakieś otrzymasz, wykopkom dupki pękną z zawiści

@IdzDoAptekiPoLeki: To mnie właśnie natchnęło do wpisu, dla kogoś, kto nie rucha, ruchanie jest dosłownie największym osiągnięciem i pragnieniem xD

@brixo: Ło Panie, to zrujnowałem Ci światopogląd, #niebieskipasek here

•  

Komentarz usunięty przez autora wpisu

•  

@NieMaSzans: ja sie pomylilem, mialo byc trudniej XD

•  

@Victim: Nie jestem przegrywem,ani prawiczkiem i uważam,że kobiety mają łatwiej

•  

@Victim: żadna płeć nie ma dobrze żyjąc w obecnym kapitalistycznym systemie ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

•  

@Victim: faceci mają łatwiej pod względem kariery. Do 35 roku życia mogą na luzie żyć jako kawaler żeby sobie ulżyć to od czasu do czasu fwb z tinderowka i dzięki temu mogą skupić się na karierze, a nie na ślubach, kredytach i kaszojadach. A potem jak są już ustawieni i są w szczycie atrakcyjności mogą przebierać w młodszych partnerkach. No kurna. A kobieta? Szukaj na siłę faceta przed 30 mimo tego że nie masz na to najmniejszej ochoty bo chcesz się rozwijać a nie bawić w śluby i kaszojady. Które nota bene chcesz mieć (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) i ch#j ci w dupe dosłownie i w przenosi ródź dzieci bo to najlepszy kurła czas , (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

@Victim: W zasadzie wszystkie argumenty po najmniejszej linii oporu więc i ja po najmniejszej linii oporu napiszę: stosunek samobójstw kobiet do mężczyzn mówi to panu coś panie ferdku

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

Okres, czyli przyjemne 4-6 dni w tygodniu

@Victim: chyba w miesiącu co? Czy weszła jakaś nowa ustawa

•  

- Państwo Izrael bezprawnie okupuje tereny należące do Palestyny ale opinia publiczna ma to w dupie i przyzwala na czystki etniczne.
      @Victim: Aha, czyli po to ten cały bełkot.

•  

@silnikAtrakcyjny: "po linii najmniejszego oporu". A co do faktów. To kobiety żyją dłużej, pracują krócej, mają mniejszy procent samobójstw itd.

•  

- Ogólna słaba genetyka, kobiety na start są 20% slabsze i mniej wytrzymałe od mężczyzn.

@Victim: chłopcy są bardziej chorowici, a kobiety żyją dłużej i pracują lżej.

•  

@Victim: A gówno prawda, ruchalem z 500x i uważam, że kobiety mają łatwiej. Co bardziej ogarnięte kobiety też to widzą zresztą.

•  

@Victim a może to jest po prostu tak że każda płeć ma swoje wady i zalety i tak naprawdę nikt nie ma ogólnie lepiej/trudniej, a widać to dopiero w pewnych aspektach które już zależą od osobnika ¯_(ツ)_/¯?

•  

@boguchstein: a dopiero teraz się jorgnąłem jaką mądrością poleciałem, pisanie na kacu sie tak kończy :P

•  

@atencjaqueen: pewnie tak jest z wadami i zaletami, ale tak jest skonsutrowany ten świat, że przynajmniej w zachodnim świecie kobieta ma łatwiej. Od właśnie rzeczonego krótszego czasu pracy przy dłuższej średniej długości życia i mniejszym współczynniku samobójstw. Do tego dolicz stygmat społeczny na roli mężczyzny w rodzinie, który zazwyczaj traci najwięcej podczas rozwodu i mamy odpowiedź na masę problemów psychicznych facetów.

•  

@Victim: robisz kurtyzanę z logiki hasłami, że gwałt automatycznie to się wiąże z niechciana ciążą czy przymusem urodzenia

Reszty mi się nie chce komentować, bo wiele bredni w tym poście, aż oczy krwawią.

•  

@dzek: Już lecę z pomocą by Ci pupcia nie zaczęła zaraz krwawić przyjacielu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@moxie: Avek także ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: moxie
    •  

@boguchstein: Ale to jest właśnie to o czym piszę, obie płcie mają swoje wady i zalety i można się tak licytować w nieskończoność. Owszem pracujemy krócej, ale prace do których kobiety są predysponowane i które instynktownie wybierają są gorzej płatne (nie mówię o jakimś mitycznym gender gapie tylko o realiach, że kobieta prędzej zostanie opiekunką w przedszkolu niż architektem), kobiety częściej zapadają na depresje. No i Ty możesz za to doliczyć stygmat społeczny roli kobiety w rodzinie, bezdzietna lub niezamężna kobieta jest traktowana jako gorsza w oczach społeczeństwa, więc musi poświęcić swoje ciało dla dziecka, a przez krótsze okienko płodności musi to zazwyczaj robić w okresie kiedy jest najbardziej aktywna zawodowo. Kobieta nie ma prawa się wyrzec dziecka, u mężczyzn nie jest to już taki problem. Mogę też zacząć całą tyradę na temat presji jaka jest narzucona na kobiety ze względu na wygląd i związane z tym konsekwencje społeczne, ale po co? No właśnie nie wiadomo po co bo jest to tylko głupie licytowanie się, że jasiu to a kasia tamto i tak jak wspomniałam to indywidualne aspekty będą tu grały większą rolę jak np. ubóstwo, uwarunkowanie genetyczne czy wychowanie. Bo to że dla Ciebie jest ważne by Cię kobieta nie wyruchała na hajs po rozwodzie znaczy tyle samo co dla tej kobiety zapewnienie bytu swojemu dziecku (przykład z dupy jakby co).

•  

@Victim: Jak czytam o wykopkach, którzy mają depresje, bo są niscy lub ze wsi zastanawiam się jak poradziliby sobie po gwałcie czy poronieniu. Mam nadzieje, że to w większości trolling albo faktycznie chodzi im tylko o łatwość znalezienia partnera do seksu.

•  

prace do których kobiety są predysponowane

@atencjaqueen: what? Kobieta nie może być inżynierem, bo co? Nie może być lekarzem, bo co? Bez jaj. To, że łatwiej zostać przedszkolanką niż programistą nie jest predyspozycją.

•  

@Doomino: co to za porównanie...mówisz o skrajnych sytuacjach. Ile razy w życiu musiałaś się bić? Ile razy zostałaś obita, bo znalazłaś się w złym miejscu? Dla faceta jest to realne zagrożenie w trakcie życia.
      Stwierdzasz, że facet nie może mieć traumatycznych przeżyć? Facet nie może być poniżony? Jaki sens stawiania ekstremalnych i marginalnych sytuacji w porównaniu.
      Jak widać faceci są wystarczająco złamani bez ekstremum, a ewentualne ekstremum kończyć się może samobójstwem.

•  

@boguchstein: jest predyspozycją ponieważ kobiety statystycznie gorzej radzą sobie z przedmiotami ścisłymi. Jak już cytujesz to nie wyrywaj z kontekstu >prace do których kobiety są predysponowane i które instynktownie wybierają, są prace do których kobieta się nada lepiej i wybierze ją zamiast się pchać np. w budowlankę do której nie ma zwyczajnie siły fizycznej. Nigdzie nie powiedziałam też, że kobieta nie może zostać lekarzem czy programistą to Ty sobie wysnułeś taki wniosek, cały czas mówimy przecież o pewnych generalizacjach dlatego znowu to powtarzam, ale taka licytacja nie ma sensu

•  

- Znacznie większe ryzyko gwałtu a co za tym idzie niechcianego dziecka i zrujnowanego życia

@Victim: Nie musi być gwałt - wystarczy że facet spierdzieli. Sam znam taką dziewczynę - fajna, ładna, pracowita - parę lat chodziła z jakimś gościem, jak zaszła w ciążę to facet się ulotnił. Teraz ona ma 25 lat, a jej dziecko 3 lata. Jakie ona ma szanse na znalezienie męża?

Do minusów kobiet można też dodać karmienie piersią. Ja wiem, że zaraz połowa będzie opowiadać baśnie romantyczne o tym, jaka to jest więź z dzieckiem, itp. ale jak dziecku wychodzą zęby to gryzie sutki. Do tego budzi się kilka razy w nocy (choć to zależy od "egzemplarza") i tym samym budzi matkę. Znajoma żony od ponad roku budzi się co pół godziny (a dziecko ma już ponad 2 latka).

•  

statystycznie gorzej radzą sobie z przedmiotami ścisłymi

@atencjaqueen: masz jakieś dane na to, chętnie poczytam.

•  

@boguchstein: rzuciła się kiedyś na mnie patusiara z nożem. Obronili mnie koledzy i o dziwo nie popełnili po tym samobójstwa. Niestety poronienia i gwałty nie są tak rzadkie jak Ci się wydaje, a trauma jaka po nich zostaje nie wydaje mi się porównywalna z bójkami, które często są dobrowolne.

•  

@Doomino: to są dalej sytuacje marginalne i nie mają większego związku z kwestią ogólną. Mimo wszystko, chyba nie jest to tak wielki problem, gdy jednak weźmiesz pod uwagę ilość samobójstw. Do tego 83% bezdomnych stanowią faceci. Dodaj do tego przekonanie, że facet ma być twardy itd., że pomoc psychologiczna jest dla słabych i masz gotowy problem.

•  

@boguchstein: Bezdomność jest zazwyczaj konsekwencja zaawansowanej choroby alkoholowej.
      Do tego piłam w pierwszym moim komentarzu, że to mężczyźni (albo tylko niektóre wykopki) są słabszą (przynajmniej psychicznie) płcią.

•  

@Doomino: ergo mamy trudniej i po kłopocie( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@boguchstein: powiedz to zgwałconej nastolatce

•  

Ale nikt z tych inteligentów nie weźmie pod uwagę rzeczy, na które kobieta jest narażona:

@Victim: i nikt nie wspomni że 80% samobójców to faceci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Doomino: powiedz to zgwałconemu facetowi

•  

@boguchstein: Mam powiedzieć zgwałconemu facetowi, który według Twojej teorii po takim ekstremum popełnił już samobójstwo, że jest słaby psychicznie. To ma sens

•  

@boguchstein: Proszę, starałam się znaleźć jakiś młodszy niż 2002 rok no i w open access https://link.springer.com/article/10.1007/s10763-011-9325-9 generalnie szukaj pod gender science achievement no ale ciężko o open access w tych tematach z tego co widzę

•  

@Doomino: gadanie o ekstremach nie ma sensu, to wszystko, co próbuję przekazać. Większość samobójców stanowią faceci z jakiegoś powodu, więc nie jest to ekstremum.

•  

Komentarz usunięty przez autora wpisu

•  

@atencjaqueen: Ja stwierdzam że kobiety są słabsze psychicznie. Różni nas jednak podejście do problemu. Jeśli kobieta ma problem to się wygada ktoś jej doradzi itp itp. Jak facet ma problem to będzie go skrywał w sobie i nikomu o tym nie powie przez co problem będzie narastał i się skończy samobójstwem lub czymś takim

+: Kadej
    •  

@boguchstein: Ja próbuje tylko przekazać, że większość tych co mówią, że kobiety mają łatwiej w życiu nie przeszli by za daleko w damskich butach i jakby czekał na nich kobiecy los popełnialiby samobójstwo częściej.

•  

@Doomino: buty taki wielki problem xd A ktoś Ci każe je zakładać?

•  

@varmiok: możliwe nie neguje tego ani nie potwierdzam bo ciężko jest zmierzyć coś takiego jak siła psychiczna, a ja też nie mam aż tyle wspólnego z ludzką psychiką by móc powiedzieć tak lub nie. Za to ciągle jak modłe będę powtarzać "sprawa indywidualna". Znam kobiety które miały naprawdę zjebane życie i jakoś sobie radzą i znam też takie które się rozklejają nad najmniejszym gównem. Śmieszą mnie po prostu te przepychanki, że my mamy to gorzej a my tamto, czemu ludzie chcą być na siłe pokrzywdzeni?

+: maina
    •  

@atencjaqueen: pokrzywdzeni maja łatwiej (więcej udogodnień itp) Udawanie słabego jest czasem opłacalne( ͡° ͜ʖ ͡°) i zwykle zawsze jakieś zjeby zaczną dyskryminować jednostkę silniejszą

•  

@varmiok: to jest związek frazeologiczny XDD

•  

@Doomino: trochę lipny bo faceci stanowią już 80% wszystkich popełniających samobójstwo. Więc może męskie buty są gorsze od damskich

•  

@varmiok: Jakie więc są powody tych samobójstw skoro uważasz, że kobiety się z nimi nie zmagają?

•  

@Victim: golenie to dramat, sam argument o pachac mi wystarcza, masz racje mireczku

•  

@Doomino: pisałem już o tym. Stawianie faceta w pozycji tego silnego, co ma zapewnić byt rodzinie, przynieść do domu pieniądze, który nie może mieć słabości, a chodzenie do psychologa/psychiatry jest oznaką słabości.
      Dodaj do tego znacznie większą łatwość znalezieniu nawet bardzo przeciętnej kobiecie wielu partnerów. Facet ma być też tym, co podrywa, inicjuje, zaprasza na randkę itd. Cała gama założeń, które kiedyś może działały, ale dzisiaj nie do końca.

•  

@boguchstein: Nie wiem w jakich kręgach się otaczasz, ale w moich chodzenie do psychologa czy terapeuty nie jest niczym złym niezależnie od płci.
      Czyli mężczyzna jakby był w sytuacji samotnej Matki, której partner uciekł z pewnością popełniłby samobójstwo? Tylko mnie utwierdzasz w tym co już wcześniej napisałam.

•  

@Victim Po gwałcie jest tabletka- antykoncepcja awaryjna a nie ciąża.

•  

@Doomino: twoje kręgi nie mają nic do gadania przy generalnej opinii ludzi i ich zachowań.
      Podam przykład:
      - dla ciebie może marihuana może być legalna i dla twojego kręgu też, ale dalej społecznie ma stygmat narkotyku i jest w tym samym worku, dla wielu ludzi, co heroina, kokaina itd.
      - dla ciebie normalnym może być, że homoseksualiści mogą normalnie funkcjonować i mieć wszystkie prawa, dla wielu jednak dalej jest to nieakceptowalne
      - dla ciebie facet może być jakiś tam, ale społeczeństwo wymusza pewne zachowania już od samej szkoły, gdzie unikając walki z innym chłopakiem zostaniesz nazwana tchórzem, frajerem, ciotą itd.
      - jeszcze chwilę temu normą było, że kobieta siedziała w domu i zajmowała się dziećmi, a facet pracował. Dla wielu tak powinna wyglądać rzeczywistość dalej.

Takich elementów jest wiele, nie cztasz wypoku? "He he, dzisiaj faceci nie potrafią nic naprawić"...to ci właśnie ludzie powodują powstawanie tego obrazu faceta, który zapewne doprowadza wielu do tragedii, bo zderzają się ze ścianą wymagań i nie są w stanie ich spełnić.
      W moich kręgach ateizm jest normą, ale wiem, że dalej większość jest wierząca...

•  

@boguchstein ale zauważ kto tak stawia facetów w takiej pozycji? Inni faceci.

Śmieszne jest to, jak faceci czują się pokrzywdzoni przez kobiety, a tak naprawdę robią im to inni faceci i jakoś tego nie widzą. Np. większości kobiet niski wzrost jako taki nie przeszkadza, przeszkadza im to, że z niskiego faceta będzie się nabiał jej ojciec, brat i koledzy.

Niscy faceci są dryskryminowani w pracy, rzadziej dostają awans, zarabiają mniej i to nie przez kobiety tylko przez wyższych kolegów. To nie kobiety gadają swoim synom, że mają myć męscy i twardzi, tylko ojcowie i koledzy. To nie kobiety leją alkohol do gardła facetom, tylko koledzy, a potem jak taki zostanie pijakiem to się koledzy zmywają i żona musi się użerać.

Owszem faceci częściej popełniają samobójstwa, bo dzięki testosteronowi są bardziej zdolni do gwałtownych działań. Ale kobiety częściej zmagają się z depresją, tylko nie mają siły się zabić. Poza tym samobójstwo jest bardzo egoistyczne, a kobiety często nie robią tego, bo się muszą opiekować dziećmi/rodzicami czy mężem. I łatwiej było by się zabić, ale tego nie robią, bo myślą o innych.

Więc takie gadanie kto na gorzej nie ma sensu, bo wszyscy mają źle. Ale jak już tak bardzo chcesz wartościowac to wystaw nos poza kraje pierwszego i drugiego świata. W Indiach dziewczynki się zabija po urodzeniu, bo chłopak lepszy, w Afryce się kaleczy kobiety by nigdy nie miały przyjemności z seksu. Na bliskim wchodzie kobiety są własnością mężczyzn i nie mają nawet połowy praw człowieka. Więc kurcze, ciesz się, że żyjesz w kraju gdzie ktoś w ogóle może pomyśleć, że kobiety mają lepiej, bo w skali świata to naprawdę wyjątek od reguły i super, że tak jest. Powinniśmy być z tego dumni i pomagać kobietom z innych krajów, a nie wymyślać głupie wojenki kto ma gorzej.

•  

@PyszneBuleczki: jeszcze trzeba mieć spoko ciało, sama tzipa nic nie daje

•  

@boguchstein: Zapraszam w takim razie na tag #p0lka :) jakoś nie widzę jebania na facetów na wykopie poza oczywistymi trollami no i facetami osobiście na tau #przegryw. I to nie "ci ludzie" tworzą taki obraz faceta a faceci sobie sami tworzą taki obraz, chcecie być męscy i twardzi, nie chcecie pokazywać słabości lub że czegoś nie umiecie i słabo radzicie sobie z mówieniem o emocjach. Kobiety też mają ściany wymagań, które muszą spełnić, ale widzisz tylko czubek swojego penisa w tym wypadku. Jeśli chcesz być na siłe tym gorszym, spoko.

•  

@boguchstein: Ciężko mi uwierzyć, że generalna opinia jest taka, że chodzenie do psychologa to coś złego, ale dobra niech Ci będzie.
      Od kobiet też się wymaga, nie bądź gruba, dbaj o siebie, sprzątaj, gotuj, rodź dzieci itp itd. Licytowanie się kto ma gorzej nie ma sensu, bo ciężko znaleźć jakiekolwiek problemy, które dotyczą tylko jednej płci. Aktualnie los kobiet i mężczyzn jest do siebie zbliżony i każdy ma podobne problemy.

•  

@Doomino: podobne problemy, ale jakimś cudem my płacimy za to generalnie większą cenę. Pracujemy w cięższych zawodach, pracujemy dłużej, żyjemy generalnie krócej...

•  

@Victim: ja nie jestem piwniczakiem i tak uważam, mój różowy pasek też tak uważa. Choć jest zdeklarowaną feministką sama mówi, że mamy przejebane. A bardzo ładnie ujął to Legendarny Afrojax w kawałku pt "niemęskie granie".

•  

@Victim: Problem jest taki, że brzydcy faceci porównują się z ładnymi kobietami i na odwrót (upraszczam w chuj). Tak naprawdę obie płcie mają podobnie jeżeli chodzi o trudność z drobnymi odskokami w różnych lokalnych społecznościach i w różnym wieku.

•  

@Victim: Genetycznie akurat jesteśmy słabsi, jedynie siła fizyczna dominuje.
      Inteligencja niby też patrząc na różnice w nagrodach Nobla co do płci, ale to spekulacje

+: Victim
    •  

@boguchstein: Co na to poradzę. Chciałam się kiedyś zatrudnić w hucie to mnie nawet nie zaprosili na rozmowę. Genetyki też wam nie zmienię, żebyście żyli dłużej. Kobiety wcale nie pracują krócej, bo emerytury są tak niskie, że i tak trzeba na nich pracować.

•  

@Victim to wszystko wynik jednej rzeczy: mózg zalany spermą. Co za tym idzie frustracja i przerzzucanie winy na różowe paski. Przefmgrywy to taki męski odpowiednik feministek, obie te grupy mają zaburzony obraz rzeczywistości. Chcą "równości" sprzecznej z naturalnym porządkiem rzeczy i wynikiem miliardów lat ewolucji.

•  

@Victim: Nie jestem piwniczakiem i ich szczerze nie lubię i uważam, że mają w życiu łatwiej

•  

ANON7333ELITE

@Victim: xDDDDD Skisłę :D

•  

@Victim presja na golenie itp to pierdolenie.
      Dziecko z gwałtu można usunąć.
      Okres to faktycznie kappa
      Kobiety są tak samo jeśli nie bardziej wytrzymałe od mężczyzn na ból, stres i presję.

•  

@Victim no masz rację, ale kryzys męski i nadmiar testosteronu to w sumie taki trochę jak u kobiet okres. Ale wolę być mężczyzną xD

•  

@Doomino: sam fakt istnienia czegoś takiego jak "gold digger" już mówi coś o konstrukcji tego świata. Ile znasz przypadków, że tylko kobieta pracuje i utrzymuje faceta :D? A ile jest w drugą stronę.
      Ile znasz przypadków, że facet żeni się ze starszą kobietą?

•  

@boguchstein: Nie wiem, bo w odróżnieniu od Ciebie nie interesuje się tak życiem prywatnym osób trzecich i nie zaglądam im do portfela.

•  

@Victim
      Te twoje argumenty są naprawdę o kant d.... rozbić

Ciągła presja z każdej strony, bo kobieta to płeć piękna

Hahah co to jest niby za presją, na facetów zdecydowanie większa presją jest wywierana..
      Musisz zarobić i utrzymać rodzinę, musisz zapierdalać 12 godzin dziennie żeby żyć na jakotakim poziomie, musisz bronić kobiety i inne tetefere

gól pachy,nogi,rece,wlosy miedzypalcami.

XD nie żeby coś, ale u kobiet to wygląda obrzydliwe, tak samo jak u facetów i na facetach spoczywa taka sama presja
      W ogóle co to za logika kobiety muszą golić nogi dlatego mają gorzej

Znacznie większe ryzyko gwałtu

Dało by się to zniwelować gdyby kobiety nosiły sprzęt do samoobrony

co za tym idzie niechcianego dziecka

Polskie prawo dopuszcza aborcję dziecka jeśli jest ono z gwałtu

Okres, czyli przyjemne 4-6 dni w tygodniu, kiedy zależnie od tego jak Cię pisia nienawidzi, albo masz okropnie zły humor, albo zdychasz pod kocem z bólu.

To już jest natura..
      Po za tym strasznie wyolbrzymiasz, nie każda kobieta tak ma, powiem nawet że większość tak drastycznie tego tak nie przechodzi

Ogólna słaba genetyka, kobiety na start są 20% slabsze i mniej wytrzymałe od mężczyzn.

Dlatego też kobiety wybierają "bezpieczniejsze" zawody, mało tego przechodzą zdecydowanie wcześniej na emeryturę niż mężczyźni.
      Tak więc wychodzi na to, że facet musi pracować dłużej bo jest silniejszy i jest facetem....

Oczywiście nie twierdzę, że mają lepiej, ani gorzej
      Po prostu mam to gdzieś

•  

@Doomino: uuu ad personam. Tak myślałem, że do tego dojdzie, patrząc na inne bzdety, które wypisywałaś wcześniej.

•  

@boguchstein: Wszystkie pary jakie znam oboje pracują, nie wiem ile zarabiają i kto kogo bardziej utrzymuje. Rozumiem, że Ty normalnie pytasz znajomych o to czy nie są ze sobą dla pieniędzy?

•  

@PyszneBuleczki: jestes tak rozpieszczona ze nawet ich juz nie widzisz, klasyk. Kazde dziecko milionera twierdzi ze doszlo do wszystkiego same xD

•  

@Doomino: muszę pytać, by wiedzieć, że ktoś nie pracuje i siedzi w domu? Jak pisałem. Masz nawet termin "gold digger", który z powietrza się nie wziął. Zresztą masz statystyki ilości ludzi biernych zawodowo (około 61 proc. to kobiety).

+: vvertoi
    •  

@atencjaqueen: dobrze piszesz, ale z drugiej strony kalectwo emocjonalne mężczyzn to wina całego społeczeństwa, bo już od dziecka chłopcy mają ograniczamy płacz i tego typu emocje.

•  

@boguchstein: Nie no możesz też kogoś śledzić lub stalkować. Wiele kobiet utrzymuje się z socjalu, bo wychowuje dzieci i nie ma czasu na prace zarobkowa. Tylko co to ma do rzeczy tak jak fakt istnienia gold diggerek? Ty już chyba piszesz tylko po to by coś pisać bez żadnej koncepcji.

•  

Ładna kobieta>przystojny facet>brzydki facet>brzydka kobieta

Tyle w temacie.

•  

@Doomino: a czemu facet nie może siedzieć w domu i być utrzymywany przez kobietę?( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@boguchstein: Dlaczego nie może? Wytłumaczysz, bo nie rozumiem?

•  

@boguchstein: byś się zdziwił ilu alkusow żyje za kasę żony, póki ta nie zmadrzeje i nie zrobi porządku z takim

•  

@Doomino: może, ale tak mamy skonstruowane role społeczne, że to kobieta raczej sobie siedzi w domu i częściej też w ogóle nie pracuje. W latach 40-50 generalnie większość kobiet nie pracowała wcale(nie liczę pracy na roli, bo tam pracowali wszyscy w rodzinie), potem zaczęło się to zmieniać.

•  

@Victim: Przecież jeśli mówią to przegrywy czy stulejarze to chodzi im głownie o płaszczyznę towarzyska, wiec tutaj większość przytoczonych przez ciebie przykładów nie ma sensu XD oczywiście ze facet ma ciężej znaleźć sobie kogos do związku czy na krótsza metę, łącznie z takimi bzdurami jak to ze dziewczyna wymyśli sobie super Hiszpana czy Araba i bez problemu może z takim nawiązać jakas relacje, u faceta już ciężej. Nawet jak już znajdzie sobie partnerkę, to jest rozliczany z tego jaki jest w łóżku, czasami z rzeczy na które nie ma w danym momencie wpływu, w dobrym tonie tez jest widziane, by zarabiał lepiej.

•  

@PyszneBuleczki: niejeden tutaj Ci je chetnie pokaze ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jest ich okolo 300 000 jesli mnie pamiec nie myli? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@boguchstein: Nie interesuje mnie co było 100lat temu. Teraz większość kobiet pracuje. Czasami zdarzają się mężczyźni, którzy chcą mieć kobietę w domu. Ja zawsze odradzam takie rozwiązanie, bo potem taka kobieta ma bardzo ciężko wrócić na rynek pracy i trzyma się takiego typa nawet jak pije czy bije, bo jest niesamodzielna. Tak samo facetom też bym odradzała taki układ z tego samego powodu.

•  

@brixo: a ile ja o biednych przegrywach, którzy o wszystko winią kobiety.

+: powiedz
    •  

@SzybkieSondy: A to już inna sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Kobieta:
      + jak jesteś ładna to masz w życiu łatwo
      - jak jesteś ładna to cię oceniają że zdobyłaś coś dupą/twarzą
      + łatwy seks na wyciągnięcie ręki
      - część lasek nie ma tak jak my że musimy od czasu do czasu lepiej raz na rok ale z kimś zajebistym
      + możesz zwalić wszystko na okres i u części społeczeństwa ujdzie Ci to na sucho
      - masz okres xD
      +łatwo Ci znaleźć kogoś do związku/seksu
      - trudniej znaleźć kumpla - spora część z was ma kija w dupie wiec wolimy naszą płeć, sorka
      + masz tone ciuchów to do wyboru i możesz chodzić w czym chcesz nawet w kiecce z koszuli swojego faceta
      - ale ciuchy kosztują
      + wyglądasz zajebiście
      - ale makeup kosztuje, zajmuje czas
      + idziesz gdziekolwiek na impreze ktoś Cię podrywa i poświęca Ci czas
      - przeważnie robi to by zaruchać
      + decydujesz o aborcji jak i zrobieniu dziecka
      - rujnuje Ci ciało, kariere i 9 miesięcy życia a potem 20 xD

Jako facet jedyne czego zazdroszczę kobietą to seks na zawołanie oraz inne podejście do seksu. U nas się "zbiera" jak sranie te 2 rzeczy bym wymienił na kobiece moim zdaniem w reszcie tematów macie bardziej przejebane :P
      .. ale że dla facetów seks jest mega ważny to pewnie znalazły by się jednostki które wolałby być kobietą mimo wsio.
      Ja nie :d

•  

what? Kobieta nie może być inżynierem, bo co? Nie może być lekarzem, bo co? Bez jaj. To, że łatwiej zostać przedszkolanką niż programistą nie jest predyspozycją.

@boguchstein: To raczej nie o taki brak predyspozycji chodziło... Zwłaszcza że akurat na kierunkach lekarskich to jest dziewczyn od cholery, a samych kobiet-lekarzy też nie brakuje. Bycie lekarzem to praca z ludźmi, więc ambitne dziewczyny chętnie to wybierają i akurat wpasowuje się w naturalne predyspozycje kobiet.

Do programowania kobiety też mają wg mnie bardzo dobre predyspozycje, zwłaszcza że programując można pracować zdalnie lub part-time, co jest zajebiste dla kobiety.

Lepszym przykładem jest bycie inżynierem budownictwa. Rozmawiałam kiedyś z dziewczyną studiującą inżynierię budownictwa + drugi kierunek, gdzie sama mówiła, że właśnie studiuje drugi kierunek, bo "nie oszukujmy się - kobieta jako inżynier budownictwa nie ma zbyt dobrych perspektyw pracy w zawodzie" - chodzi o to, że odpadają wszystkie zawody związane z byciem kierownikiem dla budowlańców, bo żaden budowlaniec nie będzie niestety traktował poważnie wyfiołkowanej pani, niezależnie od jej kompetencji... Zostają więc tylko jakieś prace projektowe w biurze albo użeranie się z ludźmi, którzy Cię nie szanują i podważają Twoje kompetencje, zakładając, że "jak jesteś ładna, to nie możesz być mądra"... To jest bardzo dobry przykład tego, jak płeć potrafi ograniczać - i to właśnie na tych lepiej płatnych stanowiskach, bo oczywiście te uprzedzenia działają w dwie strony, więc facet pielęgniarz / przedszkolanka też będzie budził mniejsze zaufanie społeczne, ale pensje w tych zawodach są znacznie niższe, niż na stanowiskach kierowniczych, gdzie kobietom się często nie ufa "bo jak to tak, by baba rządziła? poza tym zaraz dziecko urodzi i na urlop pójdzie - kto wtedy projektem będzie zarządzał?" itd.

Ogólnie to zajebiście jest być kobietą... Dopóki nie jesteś kobietą xD Trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie trawnika. Serio. Faceci na wykopie narzekający na to, że kobiety mają lepiej, nie mają pojęcia o większości problemów, z jakimi stykają się kobiety, tylko dlatego, że są facetami i przez to ich te problemy kompletnie, w ogóle nie dotykają, więc zakładają, że tych problemów po prostu żadnych nie ma. A to nieprawda, kobiety po prostu na ogół tak nie bóldupią jak co poniektórzy faceci tutaj ( ͡° ͜ʖ ͡°) na to, jak to chujowo jest być kobietą, bo się po prostu przyzwyczaiły... Co nie znaczy, że żadnych problemów nie mają. Po prostu radzą sobie z nimi i się nad nimi nie roztkliwiają, ale niejednego faceta na pewno te typowo babskie problemy doprowadziłyby do szewskiej pasji po miesiącu.

•  

@Victim: ale z tym zdrowiem to prawda? Myślałam ze kobiety maja silniejszy układ odpornościowy i tez wiele chorób genetycznych ich nie dotyka bo maja 2 chromosomy do wyboru

•  

@Victim: masz włosy między palcami ? hmmmm....

•  

@Victim ogólnie to faceci mają lepiej, są mądrzejsi, nie są dyskryminowani w towarzystwie, sikają na stojąco, mają wincy siły, nie odczuwają tak bólu. Jedyne na co tak kwiczą to brak pizdy do ruchania i to jest jedyna rzecz na co w sumie tutaj tak narzekają ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@Victim: Serio? Mężczyźni mają wyższy wskaźnik śmiertelności przy pracy, Epstein nie popełnił samobójstwa, bezdomności i depresji :/

•  

@PyszneBuleczki: może po prostu jesteś brzydka. Zasada: po pierwsze bądź ładny, po drugie - nie bądź brzydki, stosuje się do obu płci.

•  

@nika_blue: dokładnie tak jest z tymi samobójstwami

•  

Zauważyliście taką tendencję, że osoby, które mówią, że kobiety mają w życiu łatwiej to zawsze są jakieś piwniczaki, które nawet kawałka realnego cycka na oczy nie widzieli?

@Victim: Nie. Widziałem kawałek realnego cycka i mówię że kobiety mają w życiu łatwiej.

Ciągła presja z każdej strony, bo kobieta to płeć piękna, gól pachy,nogi,rece,wlosy miedzypalcami.

@Victim: Nawet nieumyte, niezadbane śmierdzące lochy mają większe branie niż zadbani faceci.

@Victim: Oraz mniejsze ryzyko zostania ofiarą całej innej serii przestępstw. Kobiety rzadziej dotykane są przemocą.

- Ogólna słaba genetyka, kobiety na start są 20% slabsze i mniej wytrzymałe od mężczyzn

@Victim: W dawnych czasach to miało tak duże znaczenie że rzeczywiście kobiety nie miały lepiej od facetów. Miały tak samo. Ale dziś jest inaczej. To nie ma aż takiego znaczenia.

- Fajne seksy, jak jesteś dziki chuj to bezstresowe
      - Zrobiłeś dziecko? ̶w̶y̶c̶h̶o̶w̶a̶s̶z̶ ̶j̶a̶k̶ ̶s̶w̶o̶j̶e̶ spierdalasz...

@Victim: Widzę że twój wpis jest na tyle skrajnie durnym poziomie że niepotrzebnie w ogóle zaczynałem odpisywać. Niewarte dalszej uwagi.

Owszem faceci częściej popełniają samobójstwa, bo dzięki testosteronowi są bardziej zdolni do gwałtownych działań. Ale kobiety częściej zmagają się z depresją, tylko nie mają siły się zabić.

@nika_blue: One dokonują więcej "prób" samobójczych niż mężczyźni. Tylko że o dziwo wybierają takie nieskuteczne... Więc sił na dokonywanie samobójstw im nie brakuje. Nawet potrafią to robić wielokrotnie.

nie odczuwają tak bólu

@Kaplanka: No właśnie mężczyźni odczuwają najprawdopodobniej ból silniej od kobiet. Inna sprawa że dzięki testosteronowi potrafią łatwiej zaciskać zęby i działać wbrew bólowi.

nie są dyskryminowani w towarzystwie

@Kaplanka: Towarzysko różowe biją na łeb na szyję niebieskich.

Od kobiet też się wymaga, nie bądź gruba

@Doomino: Nie. Nawet grube kobiety mają ogromne grono adoratorów. Facet z nadwagą jest stracony.

mnie najbardziej jeszcze bawi w stwierdzeniu „10/10 maja beniz na skinienie palca!”, ze w ich wyobrażeniach tym wszystkim ładnym dziewczynom chodzi tylko o beniz w życiu XD

@IdzDoAptekiPoLeki: To że wam chodzi tylko o beniz to sobie sama dopowiedziałaś.
      Podobnie jak my potrzebujecie całą masę innych rzeczy: tlenu, mieszkania, żywności itd.

•  

@Solstafir no ale to się zgadza z tym co napisałam. Ogólnie 90% samobójstw jest wynikiem nagłej decyzji. Większość uratowanych samobójców (obu płci) żałuje swoich prób i cieszy się, że zostało uratowanych. Po prostu przychodzi taki moment, że komuś się wydaje, że to najlepsze wyście, ale z biegiem czasu stwierdza, że jednak nie. Dlatego taka ważna jest pomoc osobom z problemami psychicznymi. Samobójstwo to jest przeważnie chwilowy akt desperacji/słabości, a nie zaplanowana i przemyślana decyzja. Statystyki nie do końca są tutaj sprawiedliwe, bo np. więcej mężczyzn popełnia samobójstwo przez zastrzelenie się (czyli skuteczniej), ale też znacznie więcej mężczyzn niż kobiet posiada broń. Więc pewne statystyki mogą wynikać z innych statystyk. Tak samo można porównywać statystystki morderstw, również je popełnia sporo więcej mężczyzn niż kobiet. Samobójstwo to też swojego rodzaju morderstwo, więc można szukać korelacji. Ergo: mężczyźni dzięki testosteronowi są skłoni do bardziej drastycznych, brutalnych i zdecydowanych działań, tak samo względem innych jak i siebie.

•  

Ogólnie 90% samobójstw jest wynikiem nagłej decyzji

@nika_blue: Nie. Samobójstwo to najbardziej przemyślana decyzja w życiu.

Większość uratowanych samobójców (obu płci) żałuje swoich prób i cieszy się, że zostało uratowanych.

@nika_blue: Bo to są "samobójcy" a nie samobójcy. Nie da się uratować samobójcy bo on nie żyje.

Dlatego taka ważna jest pomoc osobom z problemami psychicznymi

@nika_blue: Czyli facetów masz w dupie. Gdy kobiety popełniają samobójstwa to są to problemy psychiczne albo neurologiczne. Mężczyźni nie dlatego że są chorzy, tylko dlatego że mają przejebane.

Statystyki nie do końca są tutaj sprawiedliwe, bo np. więcej mężczyzn popełnia samobójstwo przez zastrzelenie się (czyli skuteczniej), ale też znacznie więcej mężczyzn niż kobiet posiada broń.

@nika_blue: Znacznie więcej mężczyzn też posiada dziesiąte piętro? Albo krzesło, linę i drzewo w lecie?

Ergo: mężczyźni dzięki testosteronowi są skłoni do bardziej drastycznych, brutalnych i zdecydowanych działań, tak samo względem innych jak i siebie

@nika_blue: Tylko tutaj masz rację. Dzięki testosteronowi łatwiej im podejmować i wykonywać trudne decyzje, więc łatwiej jest im dokonać tego samobójstwa.

Ale i tak powodem dla którego mężczyźni to robią jest to że mają przejebane i nie mają nadziei a nie dlatego że akurat mają pod ręką broń palną. Wg psychologów kluczową sprawą decydującą o szczęściu człowieka są relacje z innymi ludźmi. Czy nie jest gnębiony w szkole, w pracy, czy ma znajomych, czy ma seks. We wszystkich tych kwestiach kobiety mają lepiej. Szczególnie w seksie. Po prostu kobiety nigdy ale to nigdy nie są samotne, chyba że z wyboru. Nigdy nie jest tak że są odrzucone przez wszystkich. A mężczyźni tak.

•  

@Solstafir:

Nie. Nawet grube kobiety mają ogromne grono adoratorów. Facet z nadwagą jest stracony.

Nie zgodzę się, bo akurat facet z nadwagą (nie jakąś chorobliwą otyłością) nie jest mniej atrakcyjny niż facet z niedowagą. Tak czy siak, nie chodziło mi o łatwość znalezienia partnera tylko o presję społeczną. Grube kobiety są częściej komentowane z tego powodu. Są żarty o grubych babach, a o grubych facetach już nie.

•  

Nie zgodzę się, bo akurat facet z nadwagą (nie jakąś chorobliwą otyłością) nie jest mniej atrakcyjny niż facet z niedowagą.

@Doomino: Kurwa, zjebanie logiczne lasek jest rozbrajające.
      Nadwaga to właśnie jest otyłość to po pierwsze. Po drugie i facet z nadwagą i z niedowagą są straceni w oczach kobiet. Kobiety w żadnym wypadku. Jak powiedział profesror Lew Starowicz "nigdy nie spotkałem się żeby kobieta nie uprawiała seksu z powodu niedostatków urody" a facet ma chyba ponad 70 lat.

Tak czy siak, nie chodziło mi o łatwość znalezienia partnera tylko o presję społeczną. Grube kobiety są częściej komentowane z tego powodu. Są żarty o grubych babach, a o grubych facetach już nie.

@Doomino: O grubych facetach jest więcej. Jeśli chodzi o grube baby to w towarzystwie ludzie są bardziej powściągliwi żeby raszpli nie urazić czasem. Po grubasach jadą znacznie łatwiej.
      Z resztą łatwość znalezienia partnera jest bardziej istotne niż to czy ktoś o nas żartuje.
      Grube laski mają taką "presję społeczną" że są modelki plus size, a grubaski mają czelność jeszcze stawiać wymagania atrakcyjnym facetom i uważają to za normalne. Takie to z nich ofiary presji. Jakoś na siłownie chodzą i trzymią dietę znacznie częściej mężczyźni a nie kobiety.

•  

@Solstafir: Po pierwszym zdaniu przestałam czytać, bo już wiem, że nie warto. Masz doedukuj się: https://www.centrumdobrejterapii.pl/materialy/otylosc-i-nadwaga-jak-klasyfikujemy-i-jak-leczymy/

•  

@Doomino: Mówimy o atrakcyjności a nie jakiejś medycznej tabelce dla studentów. Laski mają ją w dupie. Facet gruby to nieatrakcyjny i tyle.

•  

@Solstafir: Nie masz racji, ale dyskusja z tobą nie ma sensu o ile jest w ogóle możliwa, wiec narka

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@Solstafir nigdzie nie napisałam, że mam facetów w dupie. Po prostu sobie dopowiadasz. Dobrze wiesz, że miałam na myśli niedoszłych samobójców. I owszem, skok z 10 piętra, czy powieszenie się również jest bardziej brutalnym wyjściem niż np. tabletki na sen. Więc nadal to potwierdza to co napisałam.

Poza tym nie jesteś jak widać psychologiem ani psychiatrą, a to oni twierdzą, że samobójstwo to przeważnie po prostu tragiczny incydent pod wpływem emocji/choroby. To jest bardzo skomplikowane i ma różne podłoża ale samobójstwa można uniknąć jeśli dostanie się pomóc i wsparcie z zewnętrz. I tutaj i kobiety i mężczyźni są traktowani tak samo. Jeśli ktoś wyraża myśli i tendencje samobójcze to można i należy wezwać do niego policję i pogotowie. Poza tym często wystaczy nawet rozmowa czy wsparcie kogoś bliskiego. Np. był jeden dziadek który mieszkał koło mostu i uratował dziesiątki niedoszłych samobójców samą rozmową. A gdyby go tam nie było to pewnie by skoczyli. Gdyby to co piszesz było prawdą to leczenie psychiatryczne, telefony zaufania czy pomoc dla ludzi z depresją w ogóle by nie miały sensu, a mają. W ogóle powinieneś się wstydzić, że piszesz takie niebezpieczne głupoty bo jeszcze ktoś z myślami samobójczymi to przeczyta i pomyśli, że faktycznie nie ma innego wyjścia jak się raz o tym pomyśli czy "podejmie taką decyzję".

Nie mam siły Ci tłumaczyć jak ciężko mają kobiety bo jeśli uważasz, że brak seksu jest gorszy niż bycie gwałconym od dziecka przez strych dziadków, zmuszanym do ślubu czy rodzenia dzieci, albo bycie zamordowanym zaraz po urodzeniu bo nie masz penisa, to widocznie nie jesteś w stanie myśleć ponad swoje własne doświadczenia.

Jeśli popatrzysz na historię oraz na to co się dzieje w wielu współczesnych krajach to nikt kto potrafi myśleć nie powie, że kobiety miały i mają wszędzie lepiej. Owszem. W cywilizowanych krajach mają równe prawa, i tak powinno być wszędzie, a nie jest.

Oczywiście, że mężczyźni też mają pełno problemów, nie mówię, że nie. Dlatego powinniśmy się wszyscy wspierać nawzajem. Problemy kobiet i mężczyzn to są po prostu problemy ludzi. Przemoc, mobbing, wykorzystywanie seksualne, poniażanie, złe dzieciństwo, problemy psychiczne - to się może przytrafić każdemu, bez względu na płeć i wiek. Dlatego powinniśmy walczyć o zdrowe społeczeństwo w którym każdy będzie się czuł dobrze i bezpiecznie. A takie nakręcanie jednych przeciwko drugim i licytowanie się kto ma gorzej ma odwrotny skutek.

•  

Nie mam siły Ci tłumaczyć jak ciężko mają kobiety bo jeśli uważasz, że brak seksu jest gorszy niż bycie gwałconym od dziecka przez strych dziadków

@nika_blue: Stary dziad gwałcił cie od dziecka?