•  

Mam kilka przemyśleń na temat co chwilę poruszanego pod #rower problemu kradzieży jednośladów. Pod każdym takim wpisem znajdzie się ktoś kto zjebie OPa za "zabezpieczenie" roweru gównolinką, oraz drugi rycerz obrońca ofiar kradzieży zgarniający plusy za oczywiste stwierdzenie że to wina złodzieja a nie OPa, i twierdzący ze w cywilizowanych krajach można rower zostawić w murzyńskiej dzielnicy na noc przyklejony na ślinę do chodnika i nikt go nie zabierze.
    Otóż nie. Mówienie że kradzież roweru to wina złodzieja jest równie głupie jak mówienie że zalany dom to wina powodzi a nie debila który go postawił na terenie zalewowym. Złodziej to najstarszy zawód świata. Występuje w każdej kulturze, w każdym miejscu na świecie, w każdej epoce. Z punktu widzenia zwykłego człowieka jest taką samą siłą natury jak powódź. Nie masz wpływu na jego wystąpienie, możesz się tylko przed nim zabezpieczyć.
    Oczywiście występują lokalne różnice w ich zagęszczeniu. Na przykład jest ich więcej tam gdzie łatwiej o łupy, n.p. kiepsko zabezpieczone rowery na "strzeżonym" osiedlu, albo bogate Holenderskie miasta gdzie rowerów jest w chuj i wiele osób o nie nie dba i ich nie zabezpiecza. ( Tak, na zachodzie też kradną, nie mniej niż u nas)
    Tu chciałbym zaprzeczyć swojemu poprzedniemu stwierdzeniu. Mamy wypływ na występowanie złodziei. Oddając im łatwe łupy, rowery zapięte czymś co można przeciąć nożyczkami nie zwracając niczyjej uwagi i odjechać na nich jak na swoich dokarmiacie patusów. Złodziejstwo było i będzie, ale gdy będzie proste i przyjemne to będzie go więcej. Będzie się opłacać, więcej ludzi będzie mogło się z niego utrzymać. To nie tylko wasza wina że ukradli wam rower. To wasza wina że zachęciliscie złodzieja do kontynuowania procederu a może nawet namówienia innych swoich kumpli na tą prostą drogę kariery. To wasza wina że jutro zajebią rower sąsiadowi. Jesteście rowerowymi antyszczepionkowcami.

#rower #kradzierz #csiwykop #bezpieczenstwo #przestepczosc #niepopularnaopinia #patologiazewsi

źródło: bikeauckland.org.nz

•  

@dran2: W sumie qrwa masz rację

•  

@dran2: jeszcze zależy od zastosowania. Bez ulocka nie zostawiłbym roweru na cały dzień.
      Zostawiając rower pod sklepem na 5 minut, by kupić sobie coś do przegryzienia, zabieranie zabezpieczenia o wadze ponad kilo, jest lekką przesadą.

btw, jeszcze nigdy mi nikt nic nie ukradł.

•  

@globalbus: Oczywiście nie można dać się zwariować i żyć w ciągłym strachu. To taki trochę apel o spojrzenie na swój przypięty rower od strony patusa, przemyślenie jego motywacji, i zastanowienie się czy jest się dla niego dobrą ofiarą. Czy widząc swój rower jako patus widzisz kebsa i kilka piw z kumplami wieczorem (bo rower za 2k za tyle pójdzie u pasera), czy niepotrzebne ryzyko zrobienia dużej ilości hałasu, albo nawet coś niemożliwego do zajebania bo 90% patologii nie ma porządnych narzędzi i nawet w nie nie zainwestuje bo nie są zdolni do inwestycji i myślenia o przyszłości. A nawet jeśli to sekator jest mniej przypałowy od szlifierki więc to jego wybiorą i będą szukać czegoś co można zajebać sekatorem. To właśnie tacy ludzie kradną większość rowerów i przed nimi trzeba się zabezpieczyć aby znacznie zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

•  

@dran2: No fajnie tylko postaw się w sytuacji człowieka któremu ukradziono rower i szuka pomocy w znalezieniu. Myślisz, że nie zorientował się w słabości swojego zabezpieczenia? Po co mu to wytykać kolejny raz?
      Masz takie same podejście jak komuś ukradną nastoletni samochód (adekwatne porównanie bo raczej nikt nowych drogich rowerów nie przypina linką)? Przecież mógł go lepiej zabezpieczyć, dodając gps, wynajmując strzeżony parking itd...

+: bajcik
    •  

Myślisz, że nie zorientował się w słabości swojego zabezpieczenia? Po co my to wytykać kolejny raz?

@oczkers: Nie wytykasz tego jemu, on już się nauczył. Na jego przykładzie wytykasz to każdemu innemu kto dany temat przeczyta. W każdym wątku w którym komuś ukradli rower trzeba IMO wskazać zabezpieczenie jako jedną z przyczyn tego zdarzenia żeby każdemu innemu się we łbie zakodowało. Bo jedynym sposobem na zmniejszenie ilości złodziei jest najpierw zmniejszyć liczbę kradzieży, sprawić aby ten zawód przestał się opłacać. Przynajmniej patolce bo ich jest najwięcej.

•  

@dran2: Ok tylko jak sam piszesz

Pod każdym takim wpisem znajdzie się ktoś kto zjebie OPa za "zabezpieczenie" roweru gównolinką,

Tak właśnie wygląda większość komentarzy dlatego ludzie później przychodzą w jego obronie ¯\_(ツ)_/¯

•  

@dran2: po co te truizmy, i ten dzban i tamten dzban
      kiedy mi ukradli to tez bylem winny, moglem 2 tygodnie wczesniej wziasc i rozebrac na czesci tamten rower no ale bylem pewny ze takiego ulepa nie ukradna XD ukradli XD jeszcze 3 ulocki przecieli xD a zlodziej mi sie bujal nim po osiedlu XD

oni uznaja to za wyzwanie, za taki sport tak samo jak ja uznalem to za sport kiedy zlapalem tego dzieciaka i zglosilem na policje, musialem sie prawie napierdalac z patusami

tak naprawde to nic nie zyskalem, najwiecej z nich stracilem, niepotrzebnie mialem jakies wyobrazenie o braku wartosci tamtego roweru, gdybym go rozmontowal go wczesniej to by tych sytuacji wogle nie bylo

slabosc prowokuje silniejszych do ataku, ofiara prowokuje (pomimo ze to niepopularna opinia ale takie sa fakty)

twoja glupota i biedota umyslowa prowokuje zlodzieja, okradnie cie bo to go podnieca jak ruchanie glupich bab bez majtek lazacych po nocy po parkach xD 99% nie wyjdzie o tej porze z domu, 1% specjalnie pojdzie zeby dac sie wyruchac

i tak samo jest z tymi ktorzy nie uzywaja ulockow XD

•  

dlatego ludzie później przychodzą w jego obronie ¯_(ツ)_/¯

@oczkers: To niech przestaną go bronić. Złe zabezpieczenie roweru musi wiązać się z takim samym ostracyzmem jak nieszczepienie dzieci. Opierdolenie kogoś komu dziecko umarło nie ma na celu opierdolenie jego, tylko pokazanie wszystkim innym że jest za to opierdol. Że jest to złe i głupie. I że to nie wirus jest winny.

•  

@globalbus: ja bym wogle nie zostawil czegokolwiek w miejscu gdzie nie ma ludzi i nikt sie nie zainteresuje, ulock jest dobry gdzies za ogrodzeniem, poza gdzies zapiety na slupie nie jest az taka wielka przeszkoda
      wszystko zalezy od tego ile osob widzialo ten rower = czysta statystyka
      jesli parkujesz gdzies gdzie przechodzi 10 osob to mozesz bo nawet nie zapinac bo nikt o nim nie wie
      jesli przechodzi 100 osob to 10 pomysli o tym zeby ci go zajebac i w nocy nie zasna, wyjda z domu o 4 rano i ci go ukradna, bo tak XD

dlatego to bardziej trzeba znac psychike ludzka, postawic 1 metr od kamery, nie zostawiac na noc, wszystko praktycznie przyspawac do ramy xD

•  

@acctim: Od 3 lat zostawiam rower spięty tanim ulockiem pod stacją PKP, na cały dzień. Tak samo jak ja robi przynajmniej po 10 osób dziennie.
      Na uczelni przez 5 lat zostawiałem przypięty gównianą linką, też nie kradli.

•  

@globalbus: no bo to kwestia statystyki, ekonomii i psychologii xD i szczescia oczywiscie. tak jak wedkarze zanecaja ryby przyneta tak samo zlodziej czuje sie zanecony twoim rowerem xD widocznie pokusa nie byla silna, nie bylo zlodziei w okolicy albo przyneta nie byla ciekawa xD

ale zawsze mnie zastanawia dlaczego ukradna najgorsze gowno i komu to potem sprzedadza, jezdzilem czasami na badziewiach i ja bym ich nawet nie chcial za darmo a takie najgorsze chuj wie co najczesciej kradna XD jakiegos marketowca XD

•  

@dran2: Wedle zasady "nie musisz być szybszy od goniącego ciebie niedźwiedzia, tylko od najwolniejszego turysty". Ulock najlepiej sprawdza się, gdy przypniesz się obok gościa korzystającego z marketowej linki.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Siemka, będzie nieco sentymentalnie, ale postaram się krótko - 15.11.2015 otworzyliśmy z żoną (wtedy dziewczyną) sklep. Pojutrze #soxinthebox ma czwarte urodziny, wydarzyło się dużo, a Wy byliście dla nas bardzo ważnym elementem. Pojawiły się tutaj słowa miłe i motywujące, czasami też krytyczne, ale wnioski zostały wyciągnięte. Poznałem wykopowych organizatorów wykopparty, na imprezach nasze skarpetki gościły kilkukrotnie, znalazłem tutaj bardzo miłego fotografa, który zrobił nam super zdjęcia, a teraz dostaje pm z pytaniami o promocję, bo mamy pośród Was wielu stałych klientów. Przede wszystkim jednak mamy tu na mirko ludzi, którzy są i dzisiaj nie wiem, czy nasza marka istniałaby bez Was. Dziękujemy.

A co do tych promocji, oczywiście robimy urodzinowe #rozdajo! Pośród plusujących ten wpis wylosujemy przy pomocy #mirkolos użytkownika, który zrobi u nas zakupy za 100PLN i za nie nie zapłaci ( ͡° ͜ʖ ͡°) Losowanie odbędzie się jutro koło 22.00, zielonki młodsze niż ten post nie biorą udziału!

Dodatkowo na hasło „tylkomirko” otrzymacie 15% zniżki na soxinthebox.pl Promocja potrwa do końca tego tygodnia, tj. do 23:59 dnia 17.11.2019.

Dziękujemy i pozdrawiamy,
    Kolorowe skarpetki w pudełkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#soxinthebox #prezent #modameska #modadamska #noszekolorowe #socksinthebox #skarpetkiboners
    pokaż całość

odpowiedzi (87)

Takie zajebiste rzeczy budowała kiedyś stocznia w Szczecinie
    #szczecin #starwars #starszezwoje #fotografia #2wojnaswiatowa #gownowpis

odpowiedzi (11)

• odpowiedzi (10)