•  

  bosak: myślę że adrian zandberg nie byłby mile widziany na marszu niepodległości

  Tak więc są polacy bardziej i mniej polscy czy jak to działa? Świętować niepodległość mogą tylko wybrani?

  #neuropa
  #4konserwy

  •  

   @qwertty321: nie udawaj wiekszego idioty niz jestes

  •  

   @qwertty321: przecież na oko widać, że Zandberg jest antypolski tak jak całe SLD

  •  

   @SynuZMagazynu jak na oko możesz widzieć że zandberg jest antypolski? Wtf

  •  

   @JakTamCoTam na oko to o adolfie hitlerze można się wypowiadać

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @JakTamCoTam: Czy ja wiem czy bardziej antypolski jak Słowaccy naziści.

  •  

   @qwertty321: Nie żartuj. Zandberg jako zadeklarowany komunista jest tym samym wrogiem wolności. Teraz odpowiedz sobie na pytanie: czy gdy ktoś dybie na jakąkolwiek z Twoich rzeczy spoufalasz się z nim i imprezujesz czy jednak stronisz od kontaktu?

  •  

   Świętować niepodległość mogą tylko wybrani?

   Marsz Niepodległości to nie jest państwowa inicjatywa. Organizują go, konkretne środowiska. Gdy ktoś jest zdecydowanym przeciwnikiem tych idei, to chyba dość oczywiste, że nie jest mile widzianym.

   LPG by się cieszyło z obecności Grzegorza Brauna w swej manifestacji?
   @qwertty321:

  •  

   @ricorodriguez: Zandberg nie jest komunistą.

   Marsz Niepodległości nie jest marszem wolności, ale marszem zamordystów i nacjonalistów pokroju Bosaka. To festiwal antywolności, stąd jakby Zandberg był faktycznie leninistą, to by tam pasował jak ulał.

   Ale kto by chciał maszerować z faszystami? To wstyd się z nimi pokazywać na tym marszu, wątpię by ktokolwiek rozsądny chciał tam pójść z własnej woli.

  •  

   @johny-kalesonny: Nie? To jak inaczej nazwać osobę z rozrzewnieniem wspominającą twórczość Karola Marksa, optującą za rozszerzaniem zadań państwa w zakresie gospodarczym, znaczym podnoszeniem podatków celem redystrybucji czy innym tego typu 'czerwonym' postulatom? Jeśli nie pasuje Ci określenie komunista mogę się zgodzić na skrajnego socjalistę, właściwie "jeden pies".

   Co do reszty - abstrahując od Twojej opinii na temat "Bosaków" zrównywanie określeń takich jak zamordysta i faszysta z nacjonalistą jest myleniem pojęć delikatnie mówiąc. Prosiłym o poszerzenie wiedzy i rozgraniczanie nacjonalizmu a np. szowinizmu narodowego. Druga sprawa to nadużywanie słowa "faszyzm" w kontekście środowisk narodowych czy patriotycznych. Jest to niebywała granda ażeby zrównywać przedstawicieli zamierzchłych zbrodniczych reżimów z lokalnymi patriotami. Wstydem jest właśnie takie kłamliwe przedstawianie rzeczywistości.

  •  

   Nie? To jak inaczej nazwać osobę z rozrzewnieniem wspominającą twórczość Karola Marksa, optującą za rozszerzaniem zadań państwa w zakresie gospodarczym, znaczym podnoszeniem podatków celem redystrybucji czy innym tego typu 'czerwonym' postulatom?

   @ricorodriguez: Socjaldemokratą. Zandberg nawet nie jest marksistą

   Jeśli nie pasuje Ci określenie komunista mogę się zgodzić na skrajnego socjalistę, właściwie "jeden pies".

   @ricorodriguez: Zandberg nie jest skrajnym socjalistą, i to oczywiste, że dla Ciebie to jeden pies, bo jesteś ignorantem. Komunista to będzie kolokwialne określenie leninisty, a leninistów w Polsce nie ma oprócz jakichś turbo-kucy.

   Co do reszty - abstrahując od Twojej opinii na temat "Bosaków" zrównywanie określeń takich jak zamordysta i faszysta z nacjonalistą jest myleniem pojęć delikatnie mówiąc.

   @ricorodriguez: Jak nazwiesz antywolnościowców z kultem państwa, antydemokratycznymi twierdzeniami (monarchia hurr-durr), ksenofobiczną polityką zagraniczną, chwalących kapitalizm i uznających kolektywizm, a więc wyższość interesów narodu nad interesem jednostki? Bo to jest faszyzm.

   Faszyzm (wł. fascismo, od łac. fasces – wiązki, rózgi liktorskie i wł. fascio – wiązka, związek) – doktryna polityczna powstała w okresie międzywojennym we Włoszech, sprzeciwiająca się demokracji parlamentarnej, głosząca kult państwa (statolatrię, totalitarne silne przywództwo, terror państwowy i solidaryzm społeczny)[1]. Faszyzm podkreślał wrogość wobec zarówno liberalizmu, jak i komunizmu[2].

   Nacjonalizm jest blisko faszyzmu, właściwie to faszyzm będzie naturalną ewolucją nacjonalizmu. Dobrze, że to wszystko zdechło w XX wieku.

  •  

   @JakTamCoTam: Niestety Adrian Zandberg jest antypolski, nie dość, że nie ma samochodu to do tego jeszcze ma prawo jazdy. Wiem, trudne do zrozumienia jak można mieć prawo jazdy i nie posiadać Mercedesa.

   +: rzep
  •  

   @ricorodriguez: Nie wiem czy sobie zdajesz z tego sprawę, ale Ruch Narodowy ani żadna inna partia nie ma monopolu na władzę. Mamy demokrację i na Zandberga głosowało o około 80000 więcej ludzi niż na Korwina, więc jego poglądy do nich przemówiły.

   Myślę też, że prowadzenie przez wiele lat własnego przedsiębiorstwa daje mu mandat do mówienia o gospodarce w przeciwieństwie do osoby, która nigdy takiego przedsiębiorstwa nie prowadziła i utrzymuje się wyłącznie z obecności w Polityce.

  •  

   LPG by się cieszyło z obecności Grzegorza Brauna w swej manifestacji?

   I na tym kończymy, żenada

  •  

   @yggdrasil: Przepraszam, ale co ma ew. monopol na władzę do uczestnictwa w oddolnie organizowanym, niepaństwowym przedsięwzięciu? Chyba ludzie za to odpowiedzialni mogą decydować o tym kto będzie w tym marszu uczestniczyć?

   A argument, że w demokracji Zandberg dostaje tak pokaźną liczbę głosów nie świadczy zbyt dobrze o demokracji ani o głosujących. Ktokolwiek głoszący postulaty mówiące o 75% podatku dochodowym, każdy nowoczesny pseudo Robin Hood jest po prostu kolejnym, parszywym złodziejem. A ja szczerze i otwarcie gardzę złodziejstwem.

  •  

   @ricorodriguez: Ile podatków płacisz? Ja kilkanaście razy spłaciłem wszystko co dostałem od Państwa i nie mam z tym problemu. Uważam też, że podatki są skonstruowane źle i potrzebna jest ich reforma. Ty widzisz tylko i wyłącznie to, że Zandberg chce 75% podatku. Nie wiem czy tego nie widzisz, czy nie chcesz widzieć, ale to jest tylko jeden z pomysłów. Chodzi tak naprawdę o znaczne obniżenie obciążenia podatkowego ludzi, którzy zarabiają mało lub średnio. Trzeba jednak skompensować spadek dochodów i podnieść podatki ludziom zamożnym, czyli na przykład mi. Ja osobiście nie mam z tym żadnego problemu i dlatego na niego głosowałem. Pojeździłem sobie po świecie, zobaczyłem kilkadziesiąt krajów na całym świecie i stwierdziłem, że bycie zatwardziałym Korwinistą do niczego nie prowadzi (chociaż i tak dosyć późno to zrozumiałem, bo dopiero po 30). Razem ma plan na reformy i pomysły. Korwin niestety nie potrafił mi odpowiedzieć co zrobi, żeby skompensować fundusz rezerwy demograficznej po likwidacji ZUS. Potem dowiedziałem się, że pan doktor, który chce nierozerwalnych małżeństw i radców prawnych bez aplikacji i samorządu powiedział, że będzie taki specjalny "wcale nie podatek" na załatanie dziury w ZUS. W skrócie płacisz dalej ZUS i składkę zdrowotną, tylko nazywa się to inaczej i nic z tego nie masz, bo i tak musisz sam się ubezpieczyć. Więc w rezultacie masz mniej pieniędzy. No chyba, że masz kapitał to jest wolny rynek i wykupujesz wszystko i robisz co chcesz jak już masz monopol jak Google czy Facebook.

   Poza tym mówienie o tym, że demokracja nie jest fajna, bo ktoś ma inne poglądy to niezła wolność. Ja nie głosowałem na Korwina, chociaż kiedyś nawet rozdawałem ulotki i rozwieszałem plakaty. Nie przeszkadza mi to w szanowaniu wyborów innych ludzi i bardzo cieszyłem się, że dostał się do sejmu, bo wiem, że poglądy każdego człowieka są ważne. Szkoda, że jego wolnościowe poglądy to ściema, bo toleruje w swoim środowisku ludzi, którzy chcą karać za dobrowolne stosunki płciowe między dwojgiem ludzi. Szkoda też, że Ci "wolnościowcy" rozumieją wolność jako to, że mogą oni robić to co chcą i inni też mogą robić to co wolnościowcy chcą.

   Kolejna sprawa jest taka, że politycy partii Razem, którzy weszli do sejmu są Polakami i też są patriotami. Sam uważam się za patriotę, ale nie potrzebuje do tego palić wozów transmisyjnych telewizji, której nie lubię. Po prostu pracuje, płacę podatki np. na utrzymanie policji zamiast rzucać w nią kamieniami, przestrzegam prawa i znam wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, co nie do końca jest oczywiste. :) Zapomniałem też dodać, że w swoim życiu zasadziłem też kilka drzew zamiast je niszczyć.

  •  

   @yggdrasil: 1)Na UOP było to 4k od brutto pracodawcy. Dodać do tego wtórne podatki konsumpcyjne gruubo ponad połowa zarobków. Teraz na DG procentowo może i mniej za to ilościowo więcej.
   2)Po co modyfikować zły, zbójecki podatek akcyzowy od pracy skoro można go po prostu zlikwidować? Samo zamknięcie urzędu skarbowego to oszczędności ~5mld złotych. Zwiększony przychód pracujących obywateli to teraz jedyna furtka do likwidacji 500+ dającej oszczędności ok. ~40mld złotych. Wzrost zarobków to w sposób oczywisty więcej pieniędzy z VATu i akcyzy oraz niemierzalny ogólny boost gospodarczy związany m.in. ze zmniejszeniem kłopotliwej biurokracji. Przychód z PIT i CIT to razem ~75mld złotych. Wnioski pozostawiam Tobie.
   3)Po likwidacji ZUS oczywistym jest wprowadzenie z czasem malejącego (z przyczyn biologicznych) podatku celowego na spłatę zobowiązań emerytalnych. Jest to rozwiązanie złe ale lepszego po prostu nie ma. ¯\_(ツ)_/¯ Przypominam, że gdy UPR z Koranem-Mekką na czele proponował w '91 sfinansowanie dziury ZUSowej pieniędzmi z prywatyzacji oraz wprowadzenie modelu dobrowolnych ubezpieczeń śmiechom nie było końca. 30 lat później mamy emerytalną bańkę na kilka bilionów złotych z której już nie ma bezbolesnego wyjścia. Właśnie przez socjaldemokratyczne pomysły dobrodusznych polityków z ramienia m.in. SLD.
   4)"Wyrastania" z Janusza nie skomentuję. Poza tym Wolność to też tacy ludzie jak Mentzen (polecam zapoznać się z "setką" Mentzena), Sośnierz czy Berkowicz.
   5)Wolność gospodarcza jest najważniejsza. Każde inne światopoglądowe pieprzenie mnie nie interesuje. Sorry ale nikt inny nie proponuje uwolnienia gospodarki i niskich danin na państwo. Poza tym demonizowanie polityków od Korwina jakoby mieli być złymi zamordystami jest po prostu ohydną manipulacją.
   7)Dlaczego wyjeżdżasz mi z jakimś paleniem wozów transmisyjnych? Kolejny kłamliwy retoryczny zabieg mający zdyskredytować tych z których "wyrosłeś"?
   8)Bardzo się cieszę, że dobrze zarabiasz i że wiesz dlaczego ojciec mówił do swej Basi zapłakany. Takich Polaków w Polsce nam potrzeba.

  •  

   @ricorodriguez: 1. Procentowo mniej, ale ilościowo więcej? Nie do końca rozumiem.
   2. W 2018 roku PIT przyniósł ponad 37 miliardów złotych, jak zlikwidujesz PIT to skąd weźmiesz w budżecie te pieniądze? Nawet jak zlikwidujesz urząd skarbowy to co ze ściąganiem CIT, VAT i akcyzy? Nawet jak cała zaoszczędzona kasa pójdzie na produkty opodatkowane 23% VAT to da to 8.5 milirda, do tego 2.5 miliarda z likwidacji urzędów skarbowych (bo tyle wynosi ich koszt, 5 miliardów to wszystko łącznie z policją skarbową itp.). Brakuje Ci 26 miliardów, skąd je weźmiesz?
   3. Wprowadzasz podatek, który wynosi tyle samo. Rozumiem, że ludzie, którzy płacili na ZUS dostaną swoje pieniądze na konto, czy nie? Czy to, że wpłaciłem 200000 złotych na moją emeryturę w ZUS przepada? Do tego muszę jeszcze prowadzić "podatek, który nie jest ZUS" i nie dość, że straciłem pieniądze to jeszcze muszę płacić całī czas tyle samo i do tego prywatnie się ubezpieczać i odkładać na emeryturę. Super deal, taki wolnościowy. Poza tym co roku trzeba dokładać więcej kasy do funduszu rezerwy demograficznej to jak ten "wcale nie podatek i nie ZUS" ma maleć? Chyba, że powiesz wszystkim osobom, które płaciły, że tracą swoje pieniądze. No chyba, że powiesz, że jak ktoś ma mniej niż 5 lat to nie traci, a reszta traci. Takie mega wolnościowe. :)
   4. Zapoznałem się z tą setką Mentzena. Projekty napisane na kolanie takie jak wolność obrażania kogokolwiek, no chyba, że obrażasz Kościół to nie. Notariat bez żadnej kontroli i aplikacji, tak samo radcowie prawni i adwokaci bez żadnych uprawnień. Ustawa legalizująca wychowawczy wpierdol. Do tego najlepsze wyjście z UE zwykłą ustawą. :D :D :D Chociaż nie lepsze jest zniesienie karnego podatku od szarej strefy, w rezultacie nie będzie się opłacało płacić, bo jak Cię złapią to zapłacisz zaległy i bajo. :)
   5. Wolność gospodarcza jest bardzo ważna, chyba, ze YT banuje prawackie wysrywy to już nie i trzeba to uregulować ustawą. :) Uwolnienie gospodarki nie jest lekiem na wszystko, powinno być mniej regulacji (czego też chce Razem), ale niektóre zawody powinny być regulowane, jak np. zawody prawnicze.
   7. Chodziło mi o agresję i nienawiść do wszystkiego, co nie jest zgodne ze światopoglądem.
   8. Dziękuję.

   Ps. Nie masz punktu 6.

Gorące dyskusje ostatnie 12h