•  

Kobiety są tak samo inteligentne jak mężczyźni. Dysproporcje w wynikach typu szachy, nagrody Nobla wynikają z długoletniej dyskryminacji, odrębnych wzorców, prób spełniania oczekiwań społecznych, czy efektu Matyldy wynikających wprost z patriarchalnej kultury.
    Naukowcy i ludzie kultury w różnych regionach świata o tym wiedzą, dlatego wymyślają coraz to nowsze programy i pomysły dla wsparcia kobiet. Również w Europie, gdzie te różnice są coraz mniejsze i mniejsze - nadal istnieją. Tak jak społeczeństwo post-sowieckie długo nie wyzbędzie się kombinatorstwa, a katolickie - wstydu. Takie procesy zajmują czas kilku pokoleń.

Nikt nie planuje kampanii wsparcia dla kobiet, po to by atakować mężczyzn. Nikt was nie chce zdołować i zniszczyć. To dyskurs strachu i słabości. To dyskurs który jest wprost dopasowany do waszej samooceny i postrzegania samych siebie w świecie. Żałuję, że dyskurs głównej zmienił się przez lata - z dyskursu ciekawości o świecie, właśnie w dyskurs strachu. Atakują nas terroryści, nasze kobiety wolą Hiszpanów na Erazmusie i murzynów - gdziekolwiek, Ukraińcy kradną nasze miejsca pracy, geje seksualizują nasze dzieci, ateiści niszczą wartości, feministki niszczą wzór rodziny. Z każdego ościennego kraju, innej grupy społecznej, każdego kto choć trochę się różni, nie ważne jak małą grupę reprezentuje - płynie zagrożenie. Jeśli faktem jest, że ten portal tworzą użytkownicy, mogę się tylko domyślać jak bardzo zagrożeni i jak bardzo nieadekwatni do otaczającego was świata musicie się czuć i współczuję wam.

Fajnie by było i znacznie weselej w tym kraju, gdybyście zaczęli bardziej doceniać co macie i gdzie jesteście. Gdybyście faktycznie zaczęli być dumni z Polski i samych siebie, nie tylko wołać o dumnej Polsce. Dumna Polska to taka gdzie ludzie się nie boją mniejszości. Gdzie ludzi stać na empatię i mogą postarać się mniejszość i inność zrozumieć.

Zobaczcie jakie skrzywienie tej prostej zależności proponuje polityka PiS. Jesteśmy silni. Jesteśmy najsilniejsi. Jesteśmy tak silni, że każdy kto odważy się być inny, musi zostać odrzucony. Przecież silny nie musi się bać. Nie musi zwracać uwagi na strach jak robi to TVP. Za to silny może sobie pozwolić na empatię i zrozumienie.

#4konserwy #neuropa #przegryw #feminizm

•  

Że co robi?

źródło: youtube.com

•  

@mitoman_mitolog:
      mezczyzni nie sa lepsi od kobiet w szachach- a jezeli sa to nieznacznie, mezczyzni nie sa lepsi od kobiet w matematyce- a jezeli sa to nieznacznie, mezczyzni nie osiagaja lepszych wynikow zawodowych od kobiet przez swoja umiejetnosci analityczne- a jezeli tak jest to nieznacznie

wsrod 100 najlepszych szachistow wiekszosc to mezczyzni, wsrod noblistow wiekszosc to mezczyzni i milionerzy to glownie mezczyzni, ale to nie dlatego, ze mezczyzni sa inteligetniejsi, czy tez bardziej zdolni od kobiet, ale dlatego, ze osoby wybitne to statystycznie glownie mezczyzni

dzieje sie tak dlatego, ze mezczyzni maja bardziej splaszczona krzywe gaussa jezeli chodzi o umiejetnosci, wiec sa bardziej sklonni do popadania w ekstrema tj. geniusze i debile, gdy wsrod dziewczyn glownie wiekszosc jest srednia np. w klasie wszystkie dziewczynki maja 4 z matmy, a 5 chlopcow ma 4, 2 ma 6, 2 ma 2 srednia taka sama

ludzie ktorzy pierdola o patrarchatach(przynajmniej w tej sferze, bo o innych nie wiem) zdaja sie zapominac o drugiej stronie metalu czyli o mezczyznach glupich i nie zaradnych, ponizej sredniej jak kolwiek pojetej, bo nie pasuje im to do narracji

grajac w szachy, zeby sie z nich utrzymac musisz byc w nich w chuj dobry, czyli musisz byc jednostka wybitna, a ta jak juz z kolei mowilem sa glownie mezczyzni, jakby kazdy musial grac w szachy pod rygorem wiezienia, to zapewnie wyniki mezczyzn i kobiet bylyby zblizone

btw. w krajach bardziej rozwinietych, mozna powiedziec bardziej swiadomych feministycznie, mniej kobiet idzie w kierunu STEM, niz w krajach np. "post sowieckich" co kiedys nawet @Nieprzyjazny_Ziemniak postowal jezeli dobrze pamietam

•  

Dysproporcje w wynikach typu szachy, nagrody Nobla wynikają z długoletniej dyskryminacji, odrębnych wzorców, prób spełniania oczekiwań społecznych, czy efektu Matyldy wynikających wprost z patriarchalnej kultury.

@mitoman_mitolog: No dobra a masz coś na poparcie tej tezy czy takie pierdolenie wykopowego eksperta z rana?

•  

@Ruy_Lopez: zniszczyles jego wizje

Splaszczona krzywa gaussa to efekt patriarchatu i kultury!!!111

•  

@Ruy_Lopez: Jak się nazywa zjawisko o którym mówisz? Chciałbym poczytać o tym popadaniu w ekstrema, być może ma też wpływ na wyniki o których obaj wspominamy i będę mógł uzupełnić wiedzę. Na pewno jednak na wyniki ma równierz wpływ kultura -budująca stres i presję przy grze naprzeciw mężczyzn. Tu artykuł z bogatą bibliografia.
      https://voxeu.org/article/women-competitive-environments-evidence-expert-chess

Szkoda, że przy całym kunszcie wypowiedzi i zaplecza wiedzy nie odpowiedziałeś na całą treść posta, tylko na ten fragment, który wszak jest wstępem. Wynikowo, jeśli teoria którą przytoczyłeś jest prawdziwa. Nadal nie usprawiedliwia w mojej głowie festiwalu nienawiści i spierdolenia który się tu odbywa.

•  

@mitoman_mitolog: https://largescaleassessmentsineducation.springeropen.com/articles/10.1186/s40536-015-0015-x

wpływ kultura -budująca stres i presję przy grze naprzeciw mężczyzn

jakbysmy mowili np. o wyniku meczu o mistrzostwo swiata pomiedzy kobieta a mezczyzna, ktory kobieta przegralaby o 2 punkty to ta analiza(z artykulu) mialaby jakis sens, ale na pewno nie moze miec sensu w momencie w ktorym najlepsza szachista jest na 91 miejscu wsrod najlepszych szachistow, a druga na 300

Szkoda, że przy całym kunszcie wypowiedzi i zaplecza wiedzy nie odpowiedziałeś na całą treść posta, tylko na ten fragment, który wszak jest wstępem.

@mitoman_mitolog: gdy zalozenia sa zle, nie ma sensu czytac wywodu ktory sie na nim opiera

•  

@mitoman_mitolog: ostatnio koleżanka dała mi przykład takiego tłamszenia. "bo mama mi kazała zawsze ładnie się ubierać - bo takie są oczekiwania społeczne wobec kobiet" (to po myślniku pochodzi od koleżanki, nie od jej matki). oczywiście takie są oczekiwania wobec kobiet w patriarchalnym społeczeństwie, to chyba oczywiste.
      ja na to: hmm, ale mi też matka kazała się ubierać ładnie i całe życie wydzierała się na mnie, że próbuję gdzieś wyjść w ciuchach, które dla mnie, jako chłopaka z podwórka były jeszcze czyste, ale zgodnie z oczekiwaniami społecznymi - już nie. na czym polega więc różnica, spytałem, bo ja nie uważam, że ten fakt miał negatywne przełożenie na moje życie; jak już, to właśnie pozytywne, bo w końcu zacząłem dbać o wygląd...
      no i nie potrafiła kontynuować tej dyskusji i na wszelki wypadek obraziła się.

•  

Atakują nas terroryści, nasze kobiety wolą Hiszpanów na Erazmusie i murzynów - gdziekolwiek, Ukraińcy kradną nasze miejsca pracy, geje seksualizują nasze dzieci, ateiści niszczą wartości, feministki niszczą wzór rodziny.

@mitoman_mitolog:

źródło: i0.kym-cdn.com

•  

Kobiety są tak samo inteligentne jak mężczyźni.

@mitoman_mitolog: Nie. Badania np. w zakresie IQ dowodzą, że średnia jest taka sama. Natomiast jeśli porównamy dodatkowo jeszcze odchylenie standardowe to zobaczymy coś ciekawego, u kobiet jest ono znacznie mniejsze. Oznacza to ni mniej ni więcej to, że kobiety są "bardziej przeciętne", mniej odbiegają od tej średniej. W grupie mężczyzn jest więcej geniuszy jak i totalnych debili. Co ciekawe, nie jest to jedyny przypadek takich odchyleń. Badanie, na przykład gadatliwości (ilość wypowiedzianych słów w ciągu dnia) pokazuje podobne zależności. Średnia podobna, ale osoba najbardziej gadatliwa to mężczyzna, z tym, że najmniej... to również mężczyzna. Kobiety miały dużo mniejszy rozstrzał wyników od średniej.

Nie chcę tutaj twierdzić, że kobiety są lepsze/gorsze od mężczyzn, bo to nie ma sensu. Ale nie mogę się zgodzić co do równości. Mężczyzna i kobieta się różnią, i dobrze! Każda różnica ma swoje wady i zalety, grunt to umieć znaleźć dobre zastosowanie dla każdego. Dyskryminacja ze względu na płeć jest zła, ale nie można popadać w kolejną skrajność faworyzując jakąś płeć (nie ważne jaką i gdzie).

pokaż spoiler Kobieta nigdy nie będzie równa mężczyźnie, tak samo jak nigdy mężczyzna nie będzie równy kobiecie. W innym przypadku nie potrzebne byłyby nam płcie.

Źródła: https://qz.com/441905/men-are-both-dumber-and-smarter-than-women/
      https://www.npr.org/templates/story/story.php?storyId=12633456&t=1573304285949