•  

@snusmumriken90: To kiedy spakujecie sie do tego worka ze smieciami? Moge was wyrzucic do odpowiedniego kontenera.

•  

@snusmumriken90: No to slaby ten dzien walki z faszyzmem skoro nie chcecie dokonac samospier*olenia, na ciebie przyjdzie pora jeszcze przy dniu walki z homofobia czy tam w czerwcu. Bo z tego co pamietam ostatnio poslugiwales sie homoseksualizmem jako zniewaga. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kto by pomyslal ze niby tacy antyfaszysci ale jak cos zlego powiesz to zaraz brunatnieja....

•  

@snusmumriken90: tacy obrońcy środowiska a nie segregują śmieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@snusmumriken90 A komunizmu nie wyrzucacie? xD xD xD xD

•  

@Volki: a jest dziś dzień walki z komuną?

Ale jak ci ma ulżyć. Też uważam że Precz z Komuną

•  

@snusmumriken90 A jest dzisiaj dzień walki z homofobią?

•  

@Satan696: Ciekawe pytanie, czemu działacze partii Razem mają się w takim worku znaleźć? Adrian Zandberg dyskryminował cię ze względu na kolir skóry, czy Marcelina Zawisza nawoływała do przemocy wobec ciebie, bo nie jesteś "czystej krwii"?

@Volki: Pewnie dlatego, że komunizm nie ma u podstaw nienawiści wobec innych narodowości, jak nazizm. Głównym jego grzechem jest to, że systemy, które nazywały się komunistycymi, dopuszczały się przemocy na niewyobrażalną skalę. Myślę jednak, że to cecha wszystkich systemów totalitarnych, a te niewątpliwie Lewica potępia.

•  

@Tadeusz_Radziwill: Jesli uwazamy ze ktos nie jest odpowiedni bo kiedys byl skinem to czemu uwazamy ze zandberg nie jest odpowiedi do worka jak kiedys latal z tworca idei komunizm na koszulce? Dalej, mamy Koniecznego ktory mowi raz o smiertenym zagrozeniu demokracji a pozniej uwaza ze nalezy wyrugowac glos ponad miliona obywateli bo sie niezgadza z zdaniem partii ktora ma ich reprezentowac, demokrata pelna geba.

Mamy tez licznych fanow razem i prawdopodbnie agigatorow smiejacych sie z przegrywow badz inceli, przy czym czesto przegrywy to osoby chore psychicznie badz majace pecha w zyciu przez co sa albo byly wykluczone z zycia spolecznego przez co nie mialy okazji przystosowac sie do zdrowego zycia spolecznego. Juz nie wspomne o wypokowych agitatorach i ich stosunku do katolikow.

Juz nie bede wspominam co sie dzieje jak powiesz ze nie bedziesz akceptowac lgbt czy innych kolorow skory.
      W sumie zbierac dowody na fasadowosc dobrodusznosci czy demokratycznosci lewicy oraz razem ale po co?

•  

@Satan696:

esli uwazamy ze ktos nie jest odpowiedni bo kiedys byl skinem to czemu uwazamy ze zandberg nie jest odpowiedi do worka jak kiedys latal z tworca idei komunizm na koszulce?

Ponieważ demonizowanie Marksa to wyraz skrajnej głupoty i ignorancji. Marks miał przeogromny wkład w rozwój myśli filozoficznej, ekonomiczne, w kształtowanie się dzisiejszego społeczeństwa, możemy powiedzieć, że jemu pośrednio zawdzięczamy prawa pracowników. Nie popieram noszenia odzieży z jego wizerunkiem, ale popieranie idei marksistowskich jest nieporównywalnie mniejszym grzechem niż popieranie tych nazistowskich, które często popierają skinheadzie. Zresztą nie wiem, do czego pijesz, bo mnie nigdy nie przeszkadzało, że ktoś miał jakąś negatywną przeszłość, jeżeli swoje poglądy zmienił (a jeśli popełnił przestępstwo, to odbył karę).

Dalej, mamy Koniecznego ktory mowi raz o smiertenym zagrozeniu demokracji a pozniej uwaza ze nalezy wyrugowac glos ponad miliona obywateli bo sie niezgadza z zdaniem partii ktora ma ich reprezentowac, demokrata pelna geba.

Powiedz, o co dokładnie chodzi, to odniosę się do tego. Ogólnie demokracja nie polega wyłącznie na kierowaniu się głosem obywateli, to bardzo uproszczona myśl. Chodzi też o to, że jeżeli 99% osób zagłosuje, że np. osoby LGBT trzeba pozamykać w więzieniach, to współczesne państwo demokratyczne na to nie pozwoli, szanuje bowiem prawa człowieka.

Mamy tez licznych fanow razem i prawdopodbnie agigatorow smiejacych sie z przegrywow badz inceli

Trudno nie śmiać się z grupy, która każdy przejaw sympatii z kobietą nazywa "białorycerzeniem", która publikuje np. takie (skądinąd bardzo zabawne) wpisy na mirko. Być może te osoby, jak piszesz, miały pecha, są poszkodowane - ale to nie usprawiedliwia nienawiści płynącej z ich słów. Zresztą nie wiem, skąd masz takie informacje, czyżby z instytutu danych z dupy? Nie mówiąc już o tym, że żartowanie z jakiejś grupy nie równa się z pozbawianiem jej praw, przemocą wobec niej, umieszczaniem jej w więzieniach. Nikt nie tworzy naklejek z napisem "sterfa wolna od przegrywu". To przegrywy mówią, że normictwo najchętniej by do nich strzelało, normiki za to pewnie nie zdają sobie sprawy z ich istnienia.

przy czym czesto przegrywy to osoby chore psychicznie

To niech się leczą. Lewica akurat najchętniej pomagałaby osobom, których nie stać na prywatną opiekę zdrowotną.

Juz nie wspomne o wypokowych agitatorach i ich stosunku do katolikow.

Trudno sympatyzować z Katolikami, którzy starają się narzucać innym własne brednie w celu zmyślonej moralności, którzy chcą umieszczać osoby LGBT w więzieniach, którzy dzwonią na policję, bo jakieś dziecko boli ząb, którzy chętnie przebaczają księdzu pedofilowi, bo to w końcu ksiądz, którym nie przeszkadza, że jedyna słuszna partia nie szanuje prawa, bo wyznaje katolickie wartości.

Juz nie bede wspominam co sie dzieje jak powiesz ze nie bedziesz akceptowac lgbt czy innych kolorow skory.

Wówczas zostaniesz słusznie nazwany rasistą lub homofobem, bo właśnie nim byś był, gdybyś tak mówił. To jest naganne, irracjonalne zachowanie, z którym należy walczyć. Nikt nie zmusza cię do bycia innej orientacji seksualnej, niż jesteś, nikt tym bardziej nie zmusza cię do zmiany koloru skóry. Każdy akceptuje to, że jesteś biały i heteroseksualny, w Polsce biali ludzie to skrajna większość.

W sumie zbierac dowody na fasadowosc dobrodusznosci czy demokratycznosci lewicy oraz razem ale po co?

Nie wiem, po co, wszak zupełnie zboczyliśmy z tematu. Ja, starając się odpowiedzieć na twoje słowa, ty sam nie wiem, czemu. Naopowiadałeś mniejszych lub większych bzdur, przedstawiłeś swój punkt widzenia, jestem nawet gotów go uszanować - tylko co z tego, skoro w żaden sposób nie stawia on działaczy partii Razem na równi z nazistami, faszystami lubi innymi zbrodniarzami, nie pokazuje, że Lewica propaguje równie szkodliwe doktryny.

•  

@Tadeusz_Radziwill A faszyzm w doktrynie ma nienawiść wobec innych ras? Twój argument jest inwalidą.

•  

@DodatnieUjemny: Faszyzm jest doktryną nacjonalistyczną. Niedaleka jest stąd droga do szowinizmu, czyli uważania swojego narodu za "wybrany", innych zaś za gorsze od niego. Narodów, ras bowiem wśród ludzi wg współczesnej biologii nie ma. Chyba, że pytasz o to, czy faszyści uważają różne rasy np. psów za gorsze od innych, tak chyba nie jest, przynajmniej nie wynikałoby to z ich faszystowskich poglądów.

•  

@Tadeusz_Radziwill: Faszysci trenowali Beitar i czesc z faszystow byla zydami, rasizm byl domena nazistowska a nie faszystowska.

•  

@Satan696: Czyli uważasz, że faszysta nie mogą być Żydami? Rasizm nie odnosi się wyłącznie do judofobi.

•  

@Tadeusz_Radziwill: Czyli uwazam ze zydzi moga byc nawet polskimi faszystami.

•  

@Satan696: Mogą być polskimi faszystami, rolnikami, mogą być klaunami w cyrku albo astronautami, polskimi albo innymi, nie wiem jak to odnosi się do stwierdzenia, że faszyzm, doktryna z natury nacjonalistyczna, nie jest rasistowska. Zresztą nawet, jeśli twój przykład w jakiś (bo trudno mi sobie wyobrazić w jaki) sposób obala tezę, że faszyzm jest najczęściej rasistowski, to nie wiem, co to wnosi do dyskusji o tym, czy Lewicę można w jakikolwiek sposób łączyć z doktrynami przedstawionymi na obrazku.

•  

@snusmumriken90:
      A dlaczego walka tylko z antysemityzmem? A z antypolonizmem juz nie. Ze tak przypomne Polakow mordowano tylko za to, ze byli Polakami. Jakies wytlumaczenie, dlaczego smierc Zyda jest ponad inna smierc?

•  

@adam-gancarczyk: Jeśli odnosisz się do obrazka, to pewnie dlatego, że w Polsce trudno mówić o antypolonizmie, absurdem byłoby mówić, że Polacy nienawidzą innych Polaków za to, że są Polakami. A obrazek jest przeznaczony dla Polaków. Gdyby był przeznaczony dla osób, wśród których silny jest antypolonizm, to umieszczenie go tam byłoby jak najbardziej zasadne.

•  

@adam-gancarczyk: wszystko co sie polakowi nie podoba jest żydowskie lub komunistyczne.

•  

@Tadeusz_Radziwill:
      Jak najbardziej na terenie panstwa polskiego mordowano Polakow, za to, ze sa Polakami i to wcale nie tak dawno. Dzieci tych zbrodniarzy nienawidza Polakow. Juz, wystarczy, dopiszesz tam antypolonizm?

•  

@adam-gancarczyk: Jeśli robili to Polacy i kierowali się wyłącznie antypolonizmem, to tak. Ale tak nie było.

•  

@Tadeusz_Radziwill:
      Tak bylo. Mordowali Zydzi, Rosjanie, Polacy tez.

•  

@adam-gancarczyk:

Mordowali Zydzi, Rosjanie
      To jest nieistotne, bo ten obrazek nie jest kierowany do Żydów i Rosjan. Gdyby tak było, to użyto by odpowiednio języka hebrajskiego lub rosyjskiego. Nie mówiąc już o tym, że jakoś nie widzę antypolskich trendów wśród współczesnych Rosjan czy Żydów, nie wiem więc, co głoszenie "antyantypolonizmu" miałoby osiągnąć.

Polacy tez
      Absurdem jest twierdzenie, że Polak, który uważał się za Polaka, zabił innego Polaka tylko i wyłącznie dlatego, że był Polakiem. Jeżeli tak było, podaj przykład.

Skala antypolonizmu jest nieporównywalnie mniejsza do antysemityzmu, a w Polsce antypolonizm w ogóle nie ma miejsca i nie ma powodu przekonywać Polaków do tego, żeby nie byli antypolonistami. Natomiast warto do tego, żeby nie byli antysemitami, bo często są.

Jeżeli istnieje miejsce na ziemi (a z pewnością tak jest), gdzie panuje antypolonizm, to tam trzeba rozpowszechniać hasła, które go krytykują. Ogólnie ksenofobia jest niczym dobrym i powinno się z nią walczyć.

•  

@Tadeusz_Radziwill:
      Antypolonizm w Polsce jest bardzo silny i obecny w mainstreamowych mediach. Wystarczy, ze poczytasz Jana Hartmana (jego slynne "Ty chamie, polski chamie!”) - jest on Polakiem, ale zydowskiego pochodzenia.
      Robisz wszystko, zeby udawac, ze tego zjawiska nie ma.

•  

@adam-gancarczyk:

Robisz wszystko, zeby udawac, ze tego zjawiska nie ma.

Nie robię niczego, ty po prostu do tej pory nie potrafisz tego zjawiska przedstawić.

Antypolonizm w Polsce jest bardzo silny i obecny w mainstreamowych mediach.

No to jest bzdura zwykła. Tak mówią osoby żyjące w prawicowej bańce informacyjnej, w której cały świat istnieje po to, żeby zniszczyć białych i heteroseksualnych Polaków katolików.

Wystarczy, ze poczytasz Jana Hartmana (jego slynne "Ty chamie, polski chamie!”)

Proszę bardzo, czytam właśnie. Zacznijmy od tego, że to jest reakcja na to, że Hartmanowi zastrzelono psa. Można mu trochę więcej wybaczyć, mnie też taka sytuacja wyprowadziłaby z równowagi. Ja za Hartmanem nie przepadam i ten jego tekst mnie trochę żenuje (bo chociażby ten zapis "myśli" myśliwego jest zupełnie zbędny, a jednocześnie prymitywnie napisany), ale spójrzmy na ostatni akapit.

Jak ja to znam. Jak ja to znam. Miliony was, chamy, miliony. I co my mamy z wami zrobić? Ale przyjdzie na was czas. A jak nie na was, to na wasze dzieci. Weźmiemy szturmem wasze szkoły, zwabimy was podstępem do teatrów, wyślemy wasze dzieci w świat. I pewnego dnia zniknie ta zabobonna, prostacka i kruchciana Polska, dławiąca się pychą, jakąż to ona jest „prawdziwą” i „wierną” jest. I narodzi się Polska ludzi przyzwoitych, kulturalnych, wiedzących coś o świecie i zdolnych do myślenia społecznego i obywatelskiego. Brzydzących się okrucieństwem i przemocą. I ja o taką Polskę będę walczył, jak potrafię. Tak pomszczę swojego psa.

Gdzie Hartman się myli? Jak dla mnie ma zupełną rację i to nie ma nic wspólnego z antypolonizmem, przeciwnie. Hartman wytyka nam wady, których nie dostrzegamy. Na Wykopie taka postawa, o której Hartman mówi, jest wyjątkowo dobrze widoczna. W Polsce mało przejmujemy się kulturą, ogólnie gardzimy raczej polskim dorobkiem kulturowym, szczycimy się religijnością, ale zasad wiary nie traktujemy poważnie. Pełno w nas braku akceptacji dla osób odmiennego koloru skóry, orientacji seksualnej odmiennej narodowości. Często myślimy, że w niedzielę pójdziemy się wyspowiadać i to usprawiedliwia naszą nienawiść wobec innych osób. To właśnie krytykuje Hartman, nazywa to chamstwem i ma rację. Przecież nie mówi, że każdy Polak jest chamem, tylko dlatego, że jest Polakiem. Po prostu dostrzega w nas problem i nic dziwnego, każdy kto ma odrobinę rozumu go dostrzega.

Równie idiotyczny byłby przykład Olgi Tokarczuk. Tokarczuk powiedziała, że istnieli Polacy, którzy krzywdzili Żydów, co jest niewątpliwie prawdą. Zwykłą głupotą jest nazywać takie stwierdzenie "antypolskim", a niektórzy od razu pokusili się o krytykowanie jej twórczości tylko na tej podstawie. To jest właśnie "chamstwo", o którym mówi Hartman.

Jasne jest, że takie cechy nie są immanentne Polakom, że można je znaleźć wśród osób dowolnej narodowości. Tylko dlaczego Hartman ma mówić o innych, skoro sam jest Polakiem? Swoją drogą świetnym przykładem tego, jak silny jest antysemityzm w Polsce, jest to, że od razu dodajemy, że Hartman jest pochodzenia żydowskiego. Jakby to miało jakiekolwiek znaczenie.

Swoją drogą mówiłeś o Polakach, którzy zabijali Polaków ze względu wyłącznie na narodowość. Dalej nie wiem, co to byli za ludzie, bo chyba nie Hartman.