•  

Fajna komuna, jak twoj sasiad z bloku obok ma w dupie segregowanie smieci, to ty obywatelu takze dostaniesz kare w postaci podwyzki za wywoz, nie ma to jak kary zbiorowe xD

Jak mi dojebia kare bo jakis ciec nie posegreguje smieci, to w dupie bede mial ta ekologie, i smieci bede sobie wyrzucal zmieszane do losowego kontenerka, tak jestem januszem, bycie uczciwym i prawym obywatelem w chlewie obsranym gownem nie poplaca.

#bekazpisu #polska #chlewobsranygownem

•  

@Dante27: Każdy system, który wymusza zbiorowość z gruntu jest zły i dysfunkcyjny

•  

@Dante27: a próbowałeś pogadać z sąsiadem?

•  

@Atreyu: po pierwsze, zdanie

Jak mi dojebia kare bo jakis ciec nie posegreguje smieci
      Chyba jasno sugeruje ze pisze o hipotetycznej sytuacji jaka moze wystapic w przyszlosci, po wejsciu tych przepisow.

Po drugie, mam wazniejsze zajecia niz pilnowanie calymi dniami czy wszyscy sasiedzi z kilku blokow segreguja smieci, wiec dzieki za "złotą" "radę", ale to nie ja powinienem tego pilnowac, tylko ten ktory pobiera oplaty, a nie wjebac polowie osiadla wyzsza stawke, bo jakis anonim ma wyjebane na segregacje odpowiednio smieci.

Jakby cie przymkneli w pierdlu bo sasiasa 2 bloki obok okradli a ty nie dopilniwales, to tez bys nie mial zadnych zastrzezen? Czy moze argumentowalbys ze od tego jest Policja?

•  

@Dante27: bez pogardy, nie spinaj się tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przeginasz w drugą stronę, a było i tu i znam też osobiście wiele wieloletnich problemów sąsiedzkich które trwały nawet na przestrzeni pokolenia - a w tym czasie nikt spokojnie nie porozmawiał z drugim człowiekiem

I to jest też moja złota rada dla ciebie, i pisze to bez pogardy, ironii czy żartu

•  

@Atreyu: nie pogardzam, moze pisze zbyt szorstko ale tak juz mam :) Nie spinam sie, ale jak slysze o tej sprawie to mnie krew zalewa :)

Tu nie powinnl dzialac tak ze ja, Ty, czy jakikolwiek inny "cywil" mamy pilnowac sasiadow i donosic jak za slusznie minionych czasow, to nie jest nasz obowiazek, tak jak w przykladzie z Policja, co to za prawo z odpowiedzialnoscia zbiorowa, przypomina mi to pewien rezim z dalekiego wschodu.
      Skoro wprowadzaja oplaty, skoro edukuja i przekonuja do segregowania, to niech tez sobie pilnuja, a nie tylko hajs trzepac, nie wiem, montuja sobie kamerki, stawiaja cieci pod smietnikami, rozdaja worki na smiecie z kodami kreskowymi, nas to powinno chuja obchodzic, to ich problem (firm zajmujacych sie wywozem), a nie miec wyjebane i w razie czego zastosowac odpowiedzialnosc zbiorowa, co dla nich bedzie super, bo kaski wiecej wpadnie, wiec zawsze sie znajdzie jakis woreczek ze skorka od jablka wrzucona przez przypadek do innego kontenerka i jeb, przychod ze 100-200 mieszkan dwukrotny.

•  

@Atreyu: poza tym, na wiekszych osiadlach i blokach nie znasz wszystkich ze "swojego" bloku, a co dopiero jak z jednej altany korzysta tych blokow kilka, z kim bedziesz rozmawial wtedy? :)

Gorące dyskusje ostatnie 12h