•  

Też was rozpierdala jak #konfederacja jest wolniosciowa w najbardziej szurskich sprawach? xD

To znaczy człowiek musi mieć np. wolny wybór w kwestii szczepienia. Kij z tym że stwarza to ogromne zagrożenie dla wybuchu epidemii. Wolność jednostki przede wszystkim!

No chyba że jeden facet chciałby z drugim wziąć ślub to wtedy nie xD Jebać ich wolność, a tak w ogóle cywilizacja przez to upadnie ( ͡º ͜ʖ͡º)

#neuropa #polityka

•  

@waro: pamiętajmy o wolności do napierdalania swojego dziecka. Dziecko z siniakami to filar polskiej rodziny

•  

@waro: Pomiajac szurskie teorie, ze szczepionki powoduja autyzm itp. ktorych nikt z Konfederacji nie podziela. W ktorym kraju gdzie nie ma przymusu szczepien czyli w Norwegi, Finladii, Belgii, Niemczech(tutaj sie troche zmienia), UK i wielu innych, wybuchla epidemia?

zrodlo http://szczepienia.pzh.gov.pl/faq/jak-wyglada-obowiazek-szczepien-w-roznych-krajach/

•  

@waro: Pozwolę sobie wymierzyć kilka batów w Twoje rozumowanie:

UK, dobrowolność szczepień na odrę - 95% wyszczepienia społeczeństwa, praktyczny brak zachorowań.
      Ukraina, szczepienia obowiązkowe - poziom wyszczepienia dużo poniżej normy, światowy rekordzista pod względem zachorowań na odrę.

Przymus to zamordyzm, metodą jest uświadamianie społeczeństwa.
      Pozdrawiam.

•  

@wAr1948: ja tylko dodam od siebie jako potwierdzenie

Ciekawym przykładem jest Nowa Zelandia, gdzie wszystkie szczepienia są dobrowolne. Prowadzona jest
      jednak
      akcja edukacyjna na szeroką skalę (podniesienie świadomości szczepień wskazano jako jeden z głównych celów
      zdrowotnych) i po 2 latach działań stan zaszczepienia osiągnął poziom 94%

Norwegia ma jeden z bogatszych kalendarzy szczepień, dobrowolne szczepienia i jedne z najwyższych
      wskaźników stanu zaszczepienia w Europie.

+: Dutch
    •  

W ktorym kraju gdzie nie ma przymusu szczepien czyli w Norwegi, Finladii, Belgii, Niemczech(tutaj sie troche zmienia), UK i wielu innych, wybuchla epidemia?

@DorianJS a chociażby Francja czy Rumunia

•  

@wAr1948 porownales UK do, kurwa, Ukrainy i to ma być ten bat? Weź mnie nie rozśmieszaj.

Czemu przykladowo nie porownałeś Polski do Rumunii?

•  

@waro:

Najwięcej europejskich zachorowań na odrę w 2018 r.

W UE – Francja: 2.913 przypadków; najwięcej zgonów – Rumunia (22).
      Poza UE – Ukraina: 54.481, w tym 15 zgonów; Serbia (5.076, 15 zgonów).

No ok jezeli 3k mozna uznac za "wybuch epidemii" to ok, dla mnie ten zwrot oznacza co innego. Dodam tylko, ze na zwykla grype w Polsce w 2019 zmarlo ponad 100 osob.

•  

@waro: Porównałem dwa kraje, które mają skrajnie inne podejście do tematu szczepień. W UK szczepienia są dobrowolne, i jest dużo wyższy poziom wyszczepienia niż na Ukrainie, gdzie szczepienia są obowiązkowe. Wniosek jest bardzo prosty - to nie przymus jest drogą, a poziom świadomości społecznej. To jest wystarczający argument, nie trzeba niczego więcej porównywać. Zresztą, 90% krajów Europy ma dobrowolne szczepienia. Tym śmieszniejsze, że światowym liderem zachorowań na odrę jest Ukraina, w której jest przymus szczepień :D

Skoro nie pasuje Ci UK, to porównamy Rumunię (szczepienia dobrowolne) do Ukrainy (szczepienia przymusowe):
      Rumunia - 5100 przypadków, lider Europejski wśród krajów z dobrowolnością szczepień
      Ukraina - 32000 przypadków, lider światowy wśród wszystkich krajów.

Dodam więcej: Ze wszystkich krajów UE, tylko Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Francja, Węgry, Włochy, Polska, Słowacja i Słowenia mają obowiązkowe szczepienia na odrę. Z w/w grona Francja i Włochy były w europejskim top5 pod względem zakażeń odrą (z wynikami 2913 i 2517)

•  

@wAr1948:
      Japonia: Dobrowolność, wyszczepialność na odrę około 92%
      Czas osiągnięcia poziomu ponad 90%?? Około 30 lat.

Polska, obowiązek, wyszczepialność na odrę 95%
      Czas osiągnięcia poziomu ponad 90%?? 3 lata.

Coś jeszcze?

•  

@RandomowyMetal:
      Ale to ma o czymś świadczyć, czy po co wrzucasz?
      Ja podałem bardzo jasne dane: Na 5 krajów Europy z największą zachorowalnością na odrę, 3 mają obowiązkowe szczepienia. Udowodniłem, że poziom wyszczepialności nie zależy od przymusu, a od innych czynników. Niektórzy mają bezsensowne założenie, że przy dobrowolności, ludzie przestają się szczepić. Jak widać w zdecydowanej większości Europy tak nie jest i poziom ten jest zbliżony do krajów z przymusem. Wszystko zależy od świadomości społecznej. Ja na przykład jestem przeciwnikiem przymusowych szczepień, a zaszczepiłbym się.
      Wszędzie, gdzie pojawiają się działania antyszczepionkowców, tam zaczyna wzrastać poziom zachorowań. Nie ma różnicy, czy kraj ma szczepienia obowiązkowe czy nie. U nas też wzrosło, 7-krotnie.

Ponadto dane które przytoczyłeś są błędne, za WHO:

Japan has successfully eliminated endemic measles transmission and sustained this status since March 2015 through both high vaccination coverage and rapid detection of and response to every case of measles. In 2016, routine vaccination coverage was 97% for the first dose (one year of age) and 93% for the second dose (year before entrance to primary school, usually five years of age); serological surveys have confirmed that the proportion of antibody-positive (particle agglutination titer ≥16) individuals aged two years or more has remained at 95% or above nationally.

•  

@RandomowyMetal: Jeszcze dodam linka do Twojej wypowiedzi sprzed roku :D LINK

Niska wyszczepialność w Japonii?? IksKurwaDe.
      Wyszczepialność na Odrę w Japonii sięga 95% (pierwsza dawka, dzieci w okolicy jednego roku) (Dane WHO)
      Japońskie społeczeństwo jest porządnie wyeduowane i bardzo sumienie więc im akurat dobrowolne szczepienia nie szkodzą, bo jak widać wiedzą co dla nich dobre.

Do tego wrzuciłeś tam mapkę, która obala te doniesienia o czasie dochodzenia do poziomu ponad 90% w Japonii. Zasugerowałeś 30 lat. Przypominam rok zniesienia przymusu szczepienia 1993, z mapki wynika:
      -1980-1993 poziom wyszczepienia 50-79%
      -1994 poziom wyszczepienia 80-89%
      -1995-2016 poziom wyszczepienia ponad 90%

To wszystko dane, które sam zapodałeś :)
      Pozdrawiam, coś jeszcze?