Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki z tagu #motoryzacja mam pytanie. Potrzebuję kupić jakieś auto do 14k. Codziennie do pracy jakieś 6 km w 1 strone, ze 2-3 razy w miesiącu dłuższe trasy. Mam pustkę w głowie i pomyślałem, że może tu ktoś coś poleci. #kiciochpyta
  • 8
@Fcky: Jeśli mogę doradzić, jaki rodzaj nadwozia preferujesz? Kombi/Sedan/Hatchback? Jak Kombi to mogę polecić samochód za niewielkie pieniądze jakim jest Skoda Fabia pierwszej generacji w Kombi, pakiet Comfort. Samochód niezawodny. Jeszcze pytanie odnośnie litrażu jednostki napędowej oraz rodzaju paliwa, czy to ma być jednostka wolnossąca czy doładowana? Diesel czy benzyna/benzyna+gaz? Ale wracając, posiadam wersje silnikową 1.4 16v o nominalnej mocy 75 koni, jest on w miarę ekonomiczny, spalanie w mieście oscyluję
@otakoryba: Chociaż kupno samochodu z instalacją gazową na 6km to jednak nie jest zbyt dobry pomysł, w zimę a takowa się zbliża do nas, nie zdąży się zagrzać zbytnio aby takowa instalacja działała poprawnie. W lato? Może by tam osiągnął temperaturę roboczą ale tak czy siak elektrozawór dostanie po tyłku przez cykle odpalania i gaszenia silnika kilka razy w dniu, praktycznie bez potrzeby. Jak 2-3 razy w miesiącu dłuższe trasy jak
Te dłuższe trasy to w moim wypadku jakieś 150-400 km ( różnie to bywa, niekiedy prawie 600 sie zrobi) na super ekonomi mi nie zależy, lubię czuć pod butem możliwość do wyprzedzenia na trasie.